Radviliškio ligoninėje buvo operuojamas ir stipriausias pasaulio žmogus

Deimantė Zailskaitė
2016-05-02
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos išvakarėse lankėmės VšĮ Radviliškio ligoninėje, kur dirba išskirtinis ir pacientams nepaprastai pasišventęs kolektyvas, kur yra teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos, pritaikomos naujovės, kur kaip ir didžiosiose šalies ligoninėse dirbama su šiuolaikine medicinos įranga.
Susižavėjęs gydytojais ir medicinos personalu Radviliškio ligoninę pasirinko ir žinomas šalies sportininkas galiūnas Žydrūnas Savickas.
Radviliškio ligoninėje buvo operuojamas ir stipriausias pasaulio žmogus
traumatologas Laurynas Mažeika.

Neskaičiuoja darbo valandų

„Mūsų kolektyvas - geras, darnus ir darbštus. Kaip pajuokaujame, planines operacijas mūsų specialistai gali daryti iki antros trečios valandos nakties. Nesame biurokratai, kurie žiūrėtų į laikrodį ir rodytų, kad darbo valandos jau pasibaigė. Pacientas, nebaigus jo apžiūros ar operacijos, niekada nepaliekamas kitam gydytojui. Teko stažuotis ir matyti, kaip dirba medikai užsienyje. Pavyzdžiui, vienoje Tel Avivo klinikoje matėme, kad pasibaigus chirurgų brigados darbo laikui atėjo kita komanda ir užbaigė kolegų pradėtą operaciją. Pas mus tai nėra praktikuojama. Jeigu žiūrėtume tik į darbo valandas, pacientų eilės būtų nusidriekusios geram pusmečiui į priekį“, - sako Radviliškio ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė.
 
Gydymo įstaigoje veikia Priėmimo-skubiosios pagalbos, Vaikų ligų, Chirurgijos, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Operacinių, I vidaus ligų, II vidaus ligų, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriai. Radviliškiečiai ir pacientai iš aplinkinių rajonų taip pat lankosi Konsultacijų poliklinikoje, Vaiko raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyboje, Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje. Nuo šių metų, vykdant ketvirtąjį ligoninių restruktūrizacijos etapą, Radviliškyje nebeliko akušerijos paslaugų. „Mūsų steigėjas – savivaldybė - labai nenorėjo atsisakyti akušerijos, bet kai nuostolis yra pakankamai didelis (einame su puse milijono „į minusą“) ir kiekvienais metais, teko priimti tokį sprendimą. Juolab kad penkiolika dvidešimt minučių kelio ir specializuota kompleksinė pagalba gali būti suteikiama Šiauliuose. Tiesa, turėjome vieną neplanuotą gimdymą. Kai pacientė atvyko į konsultaciją, gimdymas buvo prasidėjęs. Sėkmingai susitvarkėme ir, priėmę gimdymą, pacientę su naujagimiu perdavėme Šiaulių ligoninės medikams“, - pasakoja įstaigos vadovė.
 
Radviliškio ligoninės išskirtinis bruožas – nepaprastai motyvuoti darbuotojai: tiek gydytojai, tiek slaugytojai, kurie stengiasi kiek įmanydami padėti pacientams.
„Žinoma, turimos galimybės kartais stipriai atsimuša į finansinius išteklius, nes, norint suteikti kokybišką ir kvalifikuotą pagalbą, kartais jaučiamas diagnostinės įrangos stygius. Koks bus chirurgo darbas, jeigu jis neturės instrumentų operacinėje? Kartais gaila ir graudu, bet turi pripažinti: tai, ką gali sau leisti užsieniečiai arba tretinio lygmens gydymo įstaigos, žymiai sunkiau pasiekiama antriniam lygiui. Stengiamės, kad bent teikiamoms paslaugoms turėtume reikiamos įrangos.
Štai norėdami palengvinti kardiologų darbą įsigijome aritmijų sekimo aparatą, su kuriuo pacientai iškeliauja į namus ir parą laiko gali būti stebimi. Paskui kardiologas įvertina jo būklę ir parenka vaistus“, - pasakoja direktorė.
 

Tarp pacientų – ir garsus sportininkas
Pastaruoju metu Radviliškio ligoninėje buvo stipriai išplėstas traumatologinių operacijų spektras: pradėtos vykdyti klubo sąnarių endoprotezavimo operacijos, kelio sąnario meniskų artroskopinės operacijos, koreguojanti osteotomija dėl deformuojančios kelio artrozės, peties sąnario rotatorių plyšimo operacinis gydymas, artroskopinis peties ankštumo pašalinimas, sąnarinės kremzlės rekonstrukcijos. Prieš porą metų pradėtos kelio sąnarių endoprotezavimo operacijos, priekinių kryžminių raiščių rekonstrukcijos.
 
Be abejonės, stiprų impulsą davė atsinaujinęs kolektyvas – jaunų gydytojų ortopedų traumatologų desantas.
„Neišradinėjame naujų būdų ir galvų nepersodiname, bet galime rajono pacientams pasiūlyti tai, kas atliekama visose šiuolaikinėse klinikose. Modernūs gydymo būdai yra taikomi ir mūsų ligoninėje.
Stipriai plečiame artroskopines paslaugas. Manau, kad dviejų mėnesių laikotarpiu pradėsime atlikti peties artroskopines operacijas.
 
Galiu pasidžiaugti, kad pradėjome taikyti injekcijas trombocitais praturtinta plazma, vadinama sutrumpinimu PRP. Tai - didžiuosiuose centruose plačiai naudojamas metodas, kuris skatina audinių regeneraciją, mažina uždegimą. Ši procedūra yra prieinama mūsų rajono gyventojams, lyginant su privačiais kabinetais ar centrais, už gerokai mažesnę kainą, be jokio antkainio.
 
Kadangi mūsų ligoninėje labai didelis operacinis aktyvumas - per metus atliekame daugiau nei du tūkstančius operacijų, - trūkdavo techninių galimybių, ypač instrumentų sterilizavimo. Planinės operacijos užsitęsdavo pakankamai ilgai, kadangi visą laiką būdavo apkrautos operacinės, sterilizacinės. Taigi mūsų ligoninėje atidaroma visiškai nauja šiuolaikiška ir moderni sterilizacinė“, - naujoves pristato gydytojas ortopedas traumatologas Evaldas Kascėnas.
Į konsultacijas ir operacijas atvyksta ne tik radviliškiečiai – pacientų taip pat sulaukiama iš Šiaulių, Joniškio, Akmenės, Kuršėnų, Pakruojo bei kitų rajonų.
Radviliškio ligoninę atranda ir garsūs žmonės. Štai gydytojas ortopedas traumatologas Laurynas Mažeika operavo pasaulyje žinomą sportininką Žydrūną Savicką.
 
„Ačiū Dievui, kad operacija buvo atlikta sėkmingai, nekilo jokių komplikacijų ir sportininkas aštuntą kartą apgynė stipriausio žmogaus pasaulyje titulą“, - įspūdžiais dalijasi sportininką operavęs L.Mažeika.
Jauni medikai nesigaili, jog pasirinko Radviliškio ligoninę. Juolab kad jiems čia, kaip patys teigia, yra sudarytos itin palankios darbo sąlygos, pagal galimybes jie yra aprūpinti naujausia medicinos įranga.
 
„Mūsų pagrindinis darbas yra operacinėje. Bet nėra taip, kad pacientai mūsų nemato, nes jiems turi būti išaiškinta, kas ir dėl ko bus atliekama. Galite paklausti bet kurio paciento – mes juos tikrai lepiname. O juk didžiosiose klinikose neretai būna taip, kad po operacijos ligonis gydytojo daugiau ir nebepamato“, - sako gydytojas ortopedas traumatologas L.Mažeika.
„Manau, kad rajone vienareikšmiškai yra sunkiau dirbti, nes didžiosiose universitetinėse ligoninėse yra begalė rezidentų, kurie padeda tvarkyti dokumentus, asistuoja gydytojui operacinėje. Rajono ligoninėje viską turi atlikti pats: tiek popierinis, tiek operacinis darbas, tiek asistavimas kolegoms, konsultacijos skyriuose - viskas ant gydytojo pečių“, - kolegai antrina gydytojas ortopedas traumatologas Tomas Januševičius.


 Pacientas

Lietuvos sportininkas galiūnas, tituluojamas stipriausiu pasaulio žmogumi, Žydrūnas Savickas:

- Daugelis stebėjosi, kad važiavau į Radviliškį, kur man buvo atliekama alkūnės operacija. Prisipažinsiu, kad tokios šiltos ligoninės ir tokio gydytojų dėmesio niekur kitur neradau. Įspūdžiai - labai geri. Jeigu dar turėsiu kokių nors reikalų su ligoninėmis, vėl važiuosiu į Radviliškį, kur dirba puikus gydytojas Laurynas Mažeika.
Visas personalas - nepaprastai malonus. Sąlygos – geros. Man susidarė įspūdis, kad operacinė modernesnė negu kai kuriose didžiosiose ligoninėse. Operacijos rezultatas - puikus, nes šių metų kovą turnyre „Arnold Classic“ pavyko susigrąžinti stipriausio pasaulio žmogaus titulą, nors po operacijos buvo praėję ne tiek daug laiko - praktiškai mažiau nei pusė metų.


Svarbiausia – judėjimas
„Dažniausiai pacientai pas mus atsiunčiami dėl stuburo, sąnarių problemų ir atitinkamai jiems yra skiriamos procedūros.
Mūsų skyriuje veikia efektyvus naujausios kartos lazeris. Jis turi priešuždegiminį, nuskausminamąjį poveikį. Kas svarbiausia – procedūros trukmė tėra trys minutės.
Dar skiriame ir vandens procedūras. Nedideliame baseine atliekami kineziterapijos užsiėmimai, stuburo tempimas ir povandeninis masažas. Tai jau yra sanatorinė paslauga, kuri yra mokama ir pageidaudamas pacientas ją gali užsisakyti“, - pasakoja Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėjas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Vidas Dugnas.
 
Pasak skyriaus vyresniosios slaugytojos – slaugos administratorės Loretos Murzienės, pacientai kiekvieną dieną pildo paslaugų vertinimo anketas, kur kiekvienas jų, atlikęs vandens procedūras, masažą ar kineziterapijos bei fizioterapijos užsiėmimus, palieka atsiliepimus apie skyriaus darbą.

„Pacientas užpildo anoniminę anketą, kurioje klausiama, ar jus visada priimdavo paskirtu laiku ar tekdavo palaukti; ar personalas buvo dėmesingas, domėjosi, kaip jautėtės po procedūrų; kaip jūs vertiname mūsų skyriuje suteiktas paslaugas. Pacientas gali surašyti pasiūlymus ir pastabas. Blogų atsiliepimų kol kas nesulaukėme. Kiti pacientai netgi prirašo vardą ir pavardę, nors anketa yra anoniminė, telefono numerį ir adresą“, - sako L.Murzienė.
 
Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje dirba jaunas personalas.
„Radviliškio ligoninėje, į kurią atvažiavau iš Šiaulių, dirbu pusantro etato - nuo ryto iki vakaro. Dažniausiai pas mus kreipiasi pacientai dėl stuburo problemų, turime nemažai traumatologinių pacientų. Kadangi ligoninėje intensyviai atliekami protezavimai, atvyksta žmonės dėl kelio, klubo protezų“, - sako kineziterapeutas Arvydas Mikulskis.


 
Atlyginimai galėtų būti didesni
Ar ligoninės administracija ieško naujų darbuotojų?
„Personalo kaita per metus yra nedidelė – apie tris procentus. Kolektyvas - stabilus, nebent išeina pensinio amžiaus darbuotojai. Iš tikrųjų mūsų gydytojai neemigruoja, nebent vienas kitas turi budėjimus Šiaulių ligoninėje, bet dažniausiai šiauliečiai atvažiuoja pas mus, kadangi atstumas nėra didelis“, - sako gydymo įstaigos vadovė D.Povelauskienė.
 
Tiesa, vertinant didžiulius darbo krūvius, ligoninei dar reikėtų slaugytojų.
„Aišku, tuomet tenka kalbėti apie darbo užmokestį. Toks, koks jis dabar galimas, galbūt vienose įstaigose keliomis dešimtimis eurų yra didesnis, bet vis tiek yra nepamatuotai mažas. Žmonėms iš tikrųjų sunku pragyventi. Dabar, kai kyla vajus dėl slaugytojų darbo užmokesčio, medikų bendruomenė yra labai supriešinama. Tarsi gydymo įstaigose būtų tik slaugytojos, nėra nei laboratorijos darbuotojų, nei radiotechnologių“, - sako direktorė.
 
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga Radviliškio ligoninės kolektyvui belieka palinkėti stiprybės, nes gydytojo bei slaugytojo darbas (kas drįstų teigti kitaip), nepaprastai sudėtingas tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
„Pacientai įsivaizduoja, kad medikas neturi jokios teisės būti susirūpinęs, negali turėti asmeninio gyvenimo, o tik gyvena dėl pacientų.
Turėjome vieną tokį incidentą: atėjo devyniasdešimtmetis pilietis, kuris nori vairuoti automobilį. Jis piktinosi, kad gydytojas okulistas nepasirašo dokumentų. Teigė, kad jo, kaip paciento, teisės yra pažeistos, o kad vyras turi regos problemų, nesvarbu“, - pavyzdį iš gydytojų darbo kasdienybės pateikia direktorė D.Povelauskienė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica