Radviliškio ligoninėje buvo operuojamas ir stipriausias pasaulio žmogus

Deimantė Zailskaitė
2016-05-02
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos išvakarėse lankėmės VšĮ Radviliškio ligoninėje, kur dirba išskirtinis ir pacientams nepaprastai pasišventęs kolektyvas, kur yra teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos, pritaikomos naujovės, kur kaip ir didžiosiose šalies ligoninėse dirbama su šiuolaikine medicinos įranga.
Susižavėjęs gydytojais ir medicinos personalu Radviliškio ligoninę pasirinko ir žinomas šalies sportininkas galiūnas Žydrūnas Savickas.
Radviliškio ligoninėje buvo operuojamas ir stipriausias pasaulio žmogus
traumatologas Laurynas Mažeika.

Neskaičiuoja darbo valandų

„Mūsų kolektyvas - geras, darnus ir darbštus. Kaip pajuokaujame, planines operacijas mūsų specialistai gali daryti iki antros trečios valandos nakties. Nesame biurokratai, kurie žiūrėtų į laikrodį ir rodytų, kad darbo valandos jau pasibaigė. Pacientas, nebaigus jo apžiūros ar operacijos, niekada nepaliekamas kitam gydytojui. Teko stažuotis ir matyti, kaip dirba medikai užsienyje. Pavyzdžiui, vienoje Tel Avivo klinikoje matėme, kad pasibaigus chirurgų brigados darbo laikui atėjo kita komanda ir užbaigė kolegų pradėtą operaciją. Pas mus tai nėra praktikuojama. Jeigu žiūrėtume tik į darbo valandas, pacientų eilės būtų nusidriekusios geram pusmečiui į priekį“, - sako Radviliškio ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė.
 
Gydymo įstaigoje veikia Priėmimo-skubiosios pagalbos, Vaikų ligų, Chirurgijos, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Operacinių, I vidaus ligų, II vidaus ligų, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriai. Radviliškiečiai ir pacientai iš aplinkinių rajonų taip pat lankosi Konsultacijų poliklinikoje, Vaiko raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyboje, Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje. Nuo šių metų, vykdant ketvirtąjį ligoninių restruktūrizacijos etapą, Radviliškyje nebeliko akušerijos paslaugų. „Mūsų steigėjas – savivaldybė - labai nenorėjo atsisakyti akušerijos, bet kai nuostolis yra pakankamai didelis (einame su puse milijono „į minusą“) ir kiekvienais metais, teko priimti tokį sprendimą. Juolab kad penkiolika dvidešimt minučių kelio ir specializuota kompleksinė pagalba gali būti suteikiama Šiauliuose. Tiesa, turėjome vieną neplanuotą gimdymą. Kai pacientė atvyko į konsultaciją, gimdymas buvo prasidėjęs. Sėkmingai susitvarkėme ir, priėmę gimdymą, pacientę su naujagimiu perdavėme Šiaulių ligoninės medikams“, - pasakoja įstaigos vadovė.
 
Radviliškio ligoninės išskirtinis bruožas – nepaprastai motyvuoti darbuotojai: tiek gydytojai, tiek slaugytojai, kurie stengiasi kiek įmanydami padėti pacientams.
„Žinoma, turimos galimybės kartais stipriai atsimuša į finansinius išteklius, nes, norint suteikti kokybišką ir kvalifikuotą pagalbą, kartais jaučiamas diagnostinės įrangos stygius. Koks bus chirurgo darbas, jeigu jis neturės instrumentų operacinėje? Kartais gaila ir graudu, bet turi pripažinti: tai, ką gali sau leisti užsieniečiai arba tretinio lygmens gydymo įstaigos, žymiai sunkiau pasiekiama antriniam lygiui. Stengiamės, kad bent teikiamoms paslaugoms turėtume reikiamos įrangos.
Štai norėdami palengvinti kardiologų darbą įsigijome aritmijų sekimo aparatą, su kuriuo pacientai iškeliauja į namus ir parą laiko gali būti stebimi. Paskui kardiologas įvertina jo būklę ir parenka vaistus“, - pasakoja direktorė.
 

Tarp pacientų – ir garsus sportininkas
Pastaruoju metu Radviliškio ligoninėje buvo stipriai išplėstas traumatologinių operacijų spektras: pradėtos vykdyti klubo sąnarių endoprotezavimo operacijos, kelio sąnario meniskų artroskopinės operacijos, koreguojanti osteotomija dėl deformuojančios kelio artrozės, peties sąnario rotatorių plyšimo operacinis gydymas, artroskopinis peties ankštumo pašalinimas, sąnarinės kremzlės rekonstrukcijos. Prieš porą metų pradėtos kelio sąnarių endoprotezavimo operacijos, priekinių kryžminių raiščių rekonstrukcijos.
 
Be abejonės, stiprų impulsą davė atsinaujinęs kolektyvas – jaunų gydytojų ortopedų traumatologų desantas.
„Neišradinėjame naujų būdų ir galvų nepersodiname, bet galime rajono pacientams pasiūlyti tai, kas atliekama visose šiuolaikinėse klinikose. Modernūs gydymo būdai yra taikomi ir mūsų ligoninėje.
Stipriai plečiame artroskopines paslaugas. Manau, kad dviejų mėnesių laikotarpiu pradėsime atlikti peties artroskopines operacijas.
 
Galiu pasidžiaugti, kad pradėjome taikyti injekcijas trombocitais praturtinta plazma, vadinama sutrumpinimu PRP. Tai - didžiuosiuose centruose plačiai naudojamas metodas, kuris skatina audinių regeneraciją, mažina uždegimą. Ši procedūra yra prieinama mūsų rajono gyventojams, lyginant su privačiais kabinetais ar centrais, už gerokai mažesnę kainą, be jokio antkainio.
 
Kadangi mūsų ligoninėje labai didelis operacinis aktyvumas - per metus atliekame daugiau nei du tūkstančius operacijų, - trūkdavo techninių galimybių, ypač instrumentų sterilizavimo. Planinės operacijos užsitęsdavo pakankamai ilgai, kadangi visą laiką būdavo apkrautos operacinės, sterilizacinės. Taigi mūsų ligoninėje atidaroma visiškai nauja šiuolaikiška ir moderni sterilizacinė“, - naujoves pristato gydytojas ortopedas traumatologas Evaldas Kascėnas.
Į konsultacijas ir operacijas atvyksta ne tik radviliškiečiai – pacientų taip pat sulaukiama iš Šiaulių, Joniškio, Akmenės, Kuršėnų, Pakruojo bei kitų rajonų.
Radviliškio ligoninę atranda ir garsūs žmonės. Štai gydytojas ortopedas traumatologas Laurynas Mažeika operavo pasaulyje žinomą sportininką Žydrūną Savicką.
 
„Ačiū Dievui, kad operacija buvo atlikta sėkmingai, nekilo jokių komplikacijų ir sportininkas aštuntą kartą apgynė stipriausio žmogaus pasaulyje titulą“, - įspūdžiais dalijasi sportininką operavęs L.Mažeika.
Jauni medikai nesigaili, jog pasirinko Radviliškio ligoninę. Juolab kad jiems čia, kaip patys teigia, yra sudarytos itin palankios darbo sąlygos, pagal galimybes jie yra aprūpinti naujausia medicinos įranga.
 
„Mūsų pagrindinis darbas yra operacinėje. Bet nėra taip, kad pacientai mūsų nemato, nes jiems turi būti išaiškinta, kas ir dėl ko bus atliekama. Galite paklausti bet kurio paciento – mes juos tikrai lepiname. O juk didžiosiose klinikose neretai būna taip, kad po operacijos ligonis gydytojo daugiau ir nebepamato“, - sako gydytojas ortopedas traumatologas L.Mažeika.
„Manau, kad rajone vienareikšmiškai yra sunkiau dirbti, nes didžiosiose universitetinėse ligoninėse yra begalė rezidentų, kurie padeda tvarkyti dokumentus, asistuoja gydytojui operacinėje. Rajono ligoninėje viską turi atlikti pats: tiek popierinis, tiek operacinis darbas, tiek asistavimas kolegoms, konsultacijos skyriuose - viskas ant gydytojo pečių“, - kolegai antrina gydytojas ortopedas traumatologas Tomas Januševičius.


 Pacientas

Lietuvos sportininkas galiūnas, tituluojamas stipriausiu pasaulio žmogumi, Žydrūnas Savickas:

- Daugelis stebėjosi, kad važiavau į Radviliškį, kur man buvo atliekama alkūnės operacija. Prisipažinsiu, kad tokios šiltos ligoninės ir tokio gydytojų dėmesio niekur kitur neradau. Įspūdžiai - labai geri. Jeigu dar turėsiu kokių nors reikalų su ligoninėmis, vėl važiuosiu į Radviliškį, kur dirba puikus gydytojas Laurynas Mažeika.
Visas personalas - nepaprastai malonus. Sąlygos – geros. Man susidarė įspūdis, kad operacinė modernesnė negu kai kuriose didžiosiose ligoninėse. Operacijos rezultatas - puikus, nes šių metų kovą turnyre „Arnold Classic“ pavyko susigrąžinti stipriausio pasaulio žmogaus titulą, nors po operacijos buvo praėję ne tiek daug laiko - praktiškai mažiau nei pusė metų.


Svarbiausia – judėjimas
„Dažniausiai pacientai pas mus atsiunčiami dėl stuburo, sąnarių problemų ir atitinkamai jiems yra skiriamos procedūros.
Mūsų skyriuje veikia efektyvus naujausios kartos lazeris. Jis turi priešuždegiminį, nuskausminamąjį poveikį. Kas svarbiausia – procedūros trukmė tėra trys minutės.
Dar skiriame ir vandens procedūras. Nedideliame baseine atliekami kineziterapijos užsiėmimai, stuburo tempimas ir povandeninis masažas. Tai jau yra sanatorinė paslauga, kuri yra mokama ir pageidaudamas pacientas ją gali užsisakyti“, - pasakoja Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėjas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Vidas Dugnas.
 
Pasak skyriaus vyresniosios slaugytojos – slaugos administratorės Loretos Murzienės, pacientai kiekvieną dieną pildo paslaugų vertinimo anketas, kur kiekvienas jų, atlikęs vandens procedūras, masažą ar kineziterapijos bei fizioterapijos užsiėmimus, palieka atsiliepimus apie skyriaus darbą.

„Pacientas užpildo anoniminę anketą, kurioje klausiama, ar jus visada priimdavo paskirtu laiku ar tekdavo palaukti; ar personalas buvo dėmesingas, domėjosi, kaip jautėtės po procedūrų; kaip jūs vertiname mūsų skyriuje suteiktas paslaugas. Pacientas gali surašyti pasiūlymus ir pastabas. Blogų atsiliepimų kol kas nesulaukėme. Kiti pacientai netgi prirašo vardą ir pavardę, nors anketa yra anoniminė, telefono numerį ir adresą“, - sako L.Murzienė.
 
Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje dirba jaunas personalas.
„Radviliškio ligoninėje, į kurią atvažiavau iš Šiaulių, dirbu pusantro etato - nuo ryto iki vakaro. Dažniausiai pas mus kreipiasi pacientai dėl stuburo problemų, turime nemažai traumatologinių pacientų. Kadangi ligoninėje intensyviai atliekami protezavimai, atvyksta žmonės dėl kelio, klubo protezų“, - sako kineziterapeutas Arvydas Mikulskis.


 
Atlyginimai galėtų būti didesni
Ar ligoninės administracija ieško naujų darbuotojų?
„Personalo kaita per metus yra nedidelė – apie tris procentus. Kolektyvas - stabilus, nebent išeina pensinio amžiaus darbuotojai. Iš tikrųjų mūsų gydytojai neemigruoja, nebent vienas kitas turi budėjimus Šiaulių ligoninėje, bet dažniausiai šiauliečiai atvažiuoja pas mus, kadangi atstumas nėra didelis“, - sako gydymo įstaigos vadovė D.Povelauskienė.
 
Tiesa, vertinant didžiulius darbo krūvius, ligoninei dar reikėtų slaugytojų.
„Aišku, tuomet tenka kalbėti apie darbo užmokestį. Toks, koks jis dabar galimas, galbūt vienose įstaigose keliomis dešimtimis eurų yra didesnis, bet vis tiek yra nepamatuotai mažas. Žmonėms iš tikrųjų sunku pragyventi. Dabar, kai kyla vajus dėl slaugytojų darbo užmokesčio, medikų bendruomenė yra labai supriešinama. Tarsi gydymo įstaigose būtų tik slaugytojos, nėra nei laboratorijos darbuotojų, nei radiotechnologių“, - sako direktorė.
 
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga Radviliškio ligoninės kolektyvui belieka palinkėti stiprybės, nes gydytojo bei slaugytojo darbas (kas drįstų teigti kitaip), nepaprastai sudėtingas tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
„Pacientai įsivaizduoja, kad medikas neturi jokios teisės būti susirūpinęs, negali turėti asmeninio gyvenimo, o tik gyvena dėl pacientų.
Turėjome vieną tokį incidentą: atėjo devyniasdešimtmetis pilietis, kuris nori vairuoti automobilį. Jis piktinosi, kad gydytojas okulistas nepasirašo dokumentų. Teigė, kad jo, kaip paciento, teisės yra pažeistos, o kad vyras turi regos problemų, nesvarbu“, - pavyzdį iš gydytojų darbo kasdienybės pateikia direktorė D.Povelauskienė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris