Petras Simavičius: „Ligoninė – ne tik didžiausia, bet ir elitinė darbovietė“

Zita Katkienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė
2014-10-23
Respublikinė Šiaulių ligoninė – didžiausia Šiaulių regione darbovietė. Nors gydymo įstaigoje daugiausia dirba medikų, tačiau ligoninė nefunkcionuotų ir be kitų specialybių darbuotojų. Kiekvieno jų indėlis svarbus. „Ligoninė – elitinė darbovietė, kurioje dirba ne tik inteligentijos žiedas - gydytojai, bet ir nuolat stengiamasi, kad į ją ateitų patys geriausi savo srities specialistai, darbui pasišventę žmonės“, - sako generalinis direktorius Petras Simavičius.
Petras Simavičius: „Ligoninė – ne tik didžiausia, bet ir elitinė darbovietė“
Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius sako, jog ligoninėje dirba ne tik inteligentijos žiedas – gydytojai, bet ir daugelio kitų sričių profesionalai.

- Kiek žmonių kasdien praveria ligoninės duris ne tik tam, kad būtų vykdoma pagrindinė funkcija – gydyti sergančiuosius, bet ir tam, kad funkcionuotų didžiausia Šiaulių regione darbovietė?  
- Ligoninėje darbas vyksta nepertraukiamai. Pagrindinė jos misija - teikti kokybiškas, saugias, prieinamas savalaikes sveikatos priežiūros paslaugas įstaigos veiklos licencijoje nurodytose srityse, tad natūralu, jog medikų darbui skiriamas didžiausias dėmesys.
Ligoninėje triūsia ir jaunimas – būsimosios slaugytojos, būsimieji gydytojai – internai ir rezidentai. Mat ligoninė yra gydytojų ir slaugos specialistų rengimo bazė ir jaunimas čia semiasi praktinių įgūdžių. Tam, kad ligoninė išliktų elitinė darbovietė – būtina nuolat tobulėti. Džiugina kiekvienas jaunas žmogus, atėjęs dirbti. Pernai sulaukėme 15-os jaunų gydytojų – didelė paspirtis ligoninei, kurioje dar yra apie 40 vietų įvairių specialybių gydytojams.  
 
- Ligoninės darbą reglamentuoja ne vien kiekiai, daug svarbesni kokybės reikalavimai. Kokie jie ir kaip jų siekiate?

- Daugiaprofilinėje gydymo įstaigoje teikiamos nuo pirminės sveikatos priežiūros iki aukščiausio lygio specializuotų gydymo, diagnostikos paslaugų.
Pagal įstaigai suteiktą licenciją teikiamos II ir III lygio stacionarinės ir ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos. Įgyta licencija teikti III lygio paslaugas suteikta šiems ligų profiliams: suaugusiųjų neurologijos, nefrologijos, reumatologijos, gastroenterologijos, endokrinologijos, abdominalinės chirurgijos, urologijos, ortopedijos-traumatologijos, otorinolaringologijos (LOR), akių chirurgijos, neurochirurgijos, kardiologijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos, ginekologijos, dermatovenerologijos, vaikų - įgimtų ligų chirurgijos, nefrologijos, gastroenterologijos, pulmonologijos.
Aukštas ligoninės veiklos kokybę garantuoja ISO sertifikatas. Kasmet atliekamas pakartotinis auditas patvirtina, jog įvertinta ligoninės kokybės vadybos sistema atitinka keliamus reikalavimus.
 
- Kaip ligoninė integruojasi į miestą, rajoną, regioną?
- Ligoninė vykdo Lietuvos sveikatos programą. Tačiau kiekviename regione yra konkrečios užduotys. Remiantis Šiaulių regiono demografiniais rodikliais ir susirgimų struktūra, galima prognozuoti, kad sveikatos paslaugų poreikis didės. Todėl ir ligoninės veiklos kryptis - didinti specializuotų stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų apimtį, plėtoti ligų prevenciją.
Nuolat reformuojamoje sveikatos apsaugoje – vėl naujovės, kuriami gydymo įstaigų klasteriai. Regioniniai klasteriai labai aktualūs Šiaulių regionui, kuris vienija ne tik Šiaulių rajoną, kuriame yra Kuršėnų ligoninė, bet ir Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio miestus su juose esančiomis ligoninėmis. Visas planuojama jungti į Šiaulių regiono klasterį. Bus išspręsta ne tik patogesnio gydymo galimybė pacientui, kuris, sulaukęs reikiamos pagalbos Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, galės tolesnį gydymą bei slaugą gauti arčiausiai namų esančioje gydymo įstaigoje. Įkūrus ligoninėje Insultų gydymo centrą, pradėjo veikti ir insultų klasteris, kurio dėka insulto ištiktiems žmonėms reabilitacija bus teikiama arčiausiai namų esančioje ligoninėje. Plėtojamas kardiologijos klasteris, padėsianti išspręsti mūsų ligoninėje esančią kardiologijos specialistų – angiochirurgų problemą. Vieni pacientai bus diagnozuojami ir gydomi čia pat – ligoninės kardiologijos skyriuose ir nereikės jiems važiuoti į kitą Lietuvos pakraštį, o kitiems kvalifikuota pagalba bus teikiama Kaune.

- Kokiais pasiekimais labiausiai didžiuojatės?
- Dirbame sparčiai modernėjančioje gydymo įstaigoje. Judėjimą į priekį mums garantuoja ne tik savo gyvenimą medicinai pašventę medikai. Ligoninėje dirba vienuolika medicinos mokslo daktarų, dirba didelis būrys jaunimo, kurių entuziazmas, nuolatinis domėjimasis naujovėmis, skatina diegti modernias technologijas, skatina ieškoti būdų, kad į ligoninę atvykęs pacientas sulauktų modernaus gydymo. Mes, ligoninės administracija, kai gydytojai kelia idėjas pirkti modernią įrangą, neturime teisės pasakyti ne, nes žinome, kad gydytojai prašo ne dėl garbės sau. Jų pagrindinis noras – padėti dėl ligos kenčiančiam žmogui.  
Naujos technologijos suteikia garantijų lygiuotis į pažangiausias šalies bei Europos gydymo įstaigas ir tai teikia medikui pasitikėjimo savo jėgomis, o pacientui - pasitikėjimo mediku, žinojimo, kad sulauks tikrai kvalifikuotos, mokslo pasiekimų pagristos pagalbos.

- Kokių principų laikotės, vadovaudamas tokiai didelei įstaigai?
- Visais periodais pagrindinis gydymo įstaigai vadovavimo principas nėra autokratinis, ir tai žmonės žino. Didžiausią dėmesį skiriu ne metalui, ne technologijoms, bet juos valdančiam žmogui. Tai jie, žmonės, pasiekia rezultatų, teikia pasitenkinimą ne tik vadovams, bet – svarbiausia, ligos varginamam žmogui. Visada esu linkęs tartis su kolegomis, išklausyti, suprasti, o prireikus – ir padėti.
Mano darbo credo – dirbti su žmogumi: matyti jį, išgirsti, suprasti. Vienodais svarbus kiekvienas ligoninės darbuotojas, kiekvienas pacientas.
Ligoninė valdymo prasme - labai jautri veiklos sritis. Mat čia ateina žmogus su skausmu, su negalia, ieškodamas pagalbos. Visada reikalavau ir reikalausiu dėmesio, užuojautos, meilės pacientui, profesionalumo, dėmesio ir meilės ne tik medikas medikui, bet ir vadovo pavaldiniui, kiekvienam  darbuotojui ir jų artimiesiems. Žmogiškumas - nieko nekainuojantis, tačiau daug dividendų grąžinantis pasirinkimas.
 
- Kuriam ligoninės barui reikalingas didžiausias vadovo dėmesys?

- Į darbą kas rytą atvažiuoju pirmas - apie šeštą valandą ryto. Žinau, kiekvieno skyriaus darbuotojų rūpesčius, matau, kur reikia remontuoti, kur pertvarkyti, perorganizuoti.
Karuselė sukasi dideliu tempu, tad tam, kad ji būtų valdoma, būtinas strateginis planavimas, įstaigos administravimas. Tai ir žmogiškųjų, ir materialinių išteklių vadyba, procesų priežiūra, kokybės užtikrinimas. Įstaigos vadovas – ne vienas lauke karys: yra ir skyrių, padalinių, klinikų vadovai, administruojantys savo veiklos sritis, kurias koordinuoja įstaigos vadovas.
 
- Kokius darbus planuojate ateičiai?
- Planai kuriami net ne penkeriems, bet artimiausiems dešimčiai-penkiolikai metų. Artimiausiuose planuose – reikalavimų nebeatitinkančios Konsultacijų poliklinikos rekonstrukcija. Projektas jau pristatytas Sveikatos apsaugos ministerijoje ir palaimintas. Projektui įgyvendinti prireiks 17 milijonų litų. Tikimasi, kad šiais metais bus gauta valstybės investicijos lėšų projektavimui pradėti. Likusios lėšos – iš ES investicinių fondų. Labai svarbus padalinys – Ortopedijos-traumatologijos centras, kurio plėtra taip pat numatyta.
Daugiausia naujos medicinos įrangos įsigyjama projektų, finansuojamų ES struktūrinių fondų, dėka. Rentgenas, kompiuterinė tomografija, angiografija - tyrimai, padarę didžiulį progresą diagnostikos srityje. Radiologija yra ta medicinos šaka, kuri tobulėja ypač sparčiai – reikia tik spėti įsisavinti naujoves: pačią įrangą, tyrimų galimybes. Ligoninėje dirbama modernia ir labai saugia aparatūra. Nors ne visa įranga yra pati moderniausia, tačiau netolimoje ateityje ji bus atnaujinama ir pacientų gydymo galimybės dar tikslės, plėsis.
Daug modernaus atkeliauja į gydymo įstaigą, vykdant projektus. Jų dėka modernėja kardiologijos pagalba, statomas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus priestatas, perkama moderni įranga.  Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius taps vienas moderniausių šalyje.
Kiekvienas naujas siekis įžiebia širdyje norą, kad pastangos nenueitų veltui. O tai reiškia, kad modernios technologijos nedūlytų nenaudojamos, kad jos būtų ne tik kokybiškos, bet ir prieinamos kiekvienam žmogui. Tačiau žmogiškųjų išteklių problema, kaip jau minėjau, lieka aktuali ir opi sritis. Mano širdyje visada rusena noras, kad kilnus medicinos darbuotojų darbas būtų teisingai vertinamas ir suprantamas. Jei jis bus realizuotas – ir jauni žmonės, puikūs specialistai, nepraeis pro šalį.

  
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica