Naujos galimybės dar labiau pakėlė Regioninės Telšių ligoninės prestižą

Deimantė Zailskaitė
2016-06-13
„Jau dabar Regioninę Telšių ligoninę žino daug kas“, - sako šioje gydymo įstaigoje ilgus metus dirbantys medikai, nuo šiol turintys dar geresnes diagnostikos galimybes. Žemaitijos sostinės gydymo įstaiga sparčiai žengia į priekį, taiko vis naujesnius ir pažangesnius gydymo metodus, kurie padeda pacientams sugrįžti į visavertį gyvenimą. Regioninę Telšių ligoninę ypač pamėgo jauni specialistai, kurie mielai čia pasilieka matydami didelių perspektyvų ir galimybių tobulėti.
Naujos galimybės dar labiau pakėlė Regioninės Telšių ligoninės prestižą
Pasak gydytojos radiologės Aurelijos Bagdonienės, jauni specialistai visai kitaip vertina gydymo įstaigą, kurioje veikia didelių apsukų magnetinio rezonanso aparatas. Medikė prisimena, jog pirmą kartą išgirdusi, kad tokia medicininė įranga bus pastatyta ir Regioninėje Telšių ligoninėje, nepatikėjo. Tai atrodė nerealu!

Ligoninės žvaigždė

Neseniai įsigytas ir sumontuotas branduolinis magnetinis rezonansas – Regioninės Telšių ligoninės pasididžiavimas. Kaip pasakoja gydytojas radiologas Darius Kazakevičius, šiam tyrimui pacientų jau yra priregistruota iki liepos mėnesio pabaigos.
„Mums šis aparatas nepaprastai palengvina darbą, nes su juo aiškiai matome visus minkštuosius audinius, pavyzdžiui, kelio, čiurnos ir peties sąnarių raiščius, stuburo disko išvaržas, ko negalime detaliai įvertinti kompiuteriniu tomografu.
Pasitarę su ligoninės administracija nusprendėme, kad atliksime ir mokamus tyrimus. Mūsų skyriuje iki penkioliktos valandos yra priimami planiniai pacientai, kuriems negalima pasakyti: „Tu palauk, pirmiausiai mes priimsime tą, kuris sumoka už paslaugą.“ Tad mokančiuosius už tyrimą priimame nuo penkioliktos valandos. Jeigu paslaugos poreikis dar labiau išaugs, galbūt tokie pacientai bus priimami ir šeštadienį, vieną arba du kartus per mėnesį“, - sako D.Kazakevičius.
Kažin, ar medikas būtų susigundęs atvykti į Telšių ligoninę, jeigu čia nestovėtų moderniausia diagnostinė įranga. „Regioninė Telšių ligoninė mane suviliojo modernia įranga: turime puikias diagnostines galimybes, o specialistams yra sudarytos sąlygos tobulėti“, - šypsosi jaunas specialistas, medicinos studijas baigęs Vilniaus universitete.
Ilgametė Radiologijos skyriaus gydytoja Aurelija Bagdonienė džiaugiasi, jog jauni specialistai visai kitaip vertina gydymo įstaigą, kurioje stovi didelių apsukų magnetinio rezonanso aparatas. „Apie magnetinį rezonansą buvo pradėta kalbėti prieš penkerius šešerius metus. Ankstesnis Telšių meras amžiną atilsį Vytautas Kleiva buvo pažadėjęs, kad aparatas bus ir Telšiuose. Iš pradžių netikėjome. Pagalvojome: baigsis kadencija ir viskas bus pamiršta. Nes taip būdavo jau ne vieną kartą: politikai ateidavo pas mus į ligoninę pakalbėti ir vis žadėdavo tą magnetinį rezonansą. O kai būna išrenkami į Seimą, iš karto dingsta į Vilnių, o mes toliau sėdime su sena medicinine įranga. Bet, kai jau pradėjo viską ardyti ir montuoti, patikėjome, kad patalpa yra ruošiama ypatingam aparatui“, - su šypsena prisimena gydytoja radiologė A.Bagdonienė.
 

Šios gydymo įstaigos radiologai teigia, jog garsas apie naujo aparato galimybes nuėjo toli už Telšių. „Apie mūsų ligoninės „žvaigždę“ girdime tik pačius geriausius atsiliepimus ir rekomendacijas važiuoti tirtis. Iš tikrųjų turime labai plačią atvykstančių pacientų geografiją – ir Klaipėda, ir Kretinga, ir Gargždai, ir Šiauliai, ir Mažeikiai, ir Šilalė. Jau dabar Telšių ligoninę žino daug kas. Ir būtent dėl šio magnetinio rezonanso, kuris yra pusantros teslos. Mažeikių bei Plungės gydymo įstaigų turimi aparatai - silpnesni. Aišku, mūsiškis turi ir techninių „ožiukų“, pavyzdžiui, neleidžia tirti labai didelio svorio pacientų, tuomet rekomenduojame jiems važiuoti į Klaipėdą, kur yra stipresni ir galingesni aparatai“, - sako ilgametė ligoninės gydytoja radiologė Violeta Belienė.
 
Atliko keturias trombolizes

Regioninėje Telšių ligoninėje neurologe dirbanti Kristina Kazakevičienė yra telšiškė. Telšiuose praleidusi vaikystę ir baigusi Žemaitės gimnaziją, išvyko studijuoti medicinos į Vilniaus universitetą. Tačiau, baigusi ilgai trunkančias studijas, nedvejodama sugrįžo gydyti gimtojo krašto žmonių.
„Mane patraukė tai, kad Regioninėje Telšių ligoninėje turime pakankamai daug paciento ištyrimo galimybių - ir magnetinį rezonansą, ir kompiuterinį tomografą. Tik antro lygio ligoninėje dirbantis gydytojas turi išlikti budrus ir laiku nustatyti, kada pacientą reikia siųsti į trečio lygio ligoninę, nes esamoje gydymo įstaigoje visos galimybės jau išsemtos“, – sako beveik metus Telšiuose dirbanti jauna neurologė.
K.Kazakevičienė dirba Neurologijos skyriuje bei Konsultacinėje poliklinikoje. Taip pat budi Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje, kur talkinant kolegoms yra atlikusi keturias trombolizes: insultą patyrusiems pacientams, kai yra labai svarbi vadinamoji auksinė valanda, laiku suleido trombolitikų, kurie galvos smegenyse tirpdo negrįžtamas pasekmes galinčius sukelti trombus.
„Galime pasidžiaugti, kad Telšiuose sėkmingai atlikome net ir tokias procedūras, kokios dažniausiai teikiamos aukštesnio lygio ligoninėse. Buvo ir tokių įdomių atvejų, pavyzdžiui, epiduritas, kurių rezidentūroje net neteko pamatyti. Šiais laikais yra internetas, tad gali rasti reikiamos literatūros, ypač anglų kalba, netgi išvykti pasitobulinti į konferencijas“, – darbu Telšių ligoninėje neatsidžiaugia K.Kazakevičienė.
 
Daugiau galimybių Traumatologijos skyriuje
Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyriuje plečiamas paslaugų spektras – nuo šiol čia yra atliekamos ne tik kelio ir klubo, bet ir peties sąnario protezavimo operacijos.
„Pacientei buvo nustatytas skeveldrinis rankos lūžis. Jos galimybė pagyti arba, kad būtų atkurta rankos funkcija, yra ribota, todėl operuojant įprastiniu būdu gali įvykti peties sąnario artrozė.
Dabar vietoj lūžusių žastų dalių sąnarinių paviršių yra įdėtos naujos protezinės dalys ir dalis sąnarių paviršių vėlgi yra prisiūta, kad išlaikytume jo judrumą. Tokia operacija pakankamai gerai atkuria rankos funkciją ir leidžia pacientui sugrįžti į normalų gyvenimą. Tam tikros pasekmės išliks, kaip ir visais traumų atvejais, bet operuodami tobulesniais metodais jas minimalizuojame. Tai mums leidžia atsirandantys pažangesni gydymo būdai“, - sako Telšių ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas Sigitas Kaktys.
Pastarieji atvejai parodė, kad į Regioninę Telšių ligoninę „ateina“ vis pažangesni gydymo metodai, o patys telšiškiai ir aplinkinių rajonų gyventojai gali gauti visavertę traumatologinę pagalbą.
„Į mūsų kolektyvą po rezidentūros įsiliejo trys jauni gydytojai, kurie tobulinasi, asistuoja didesnėms operacijoms ir ruošiasi ateities iššūkiams. Man atrodo, mūsų skyriuje yra visiškai geras balansas tarp patyrimo ir jaunystės. Kaip minėjau, turime tris jaunus specialistus, dar vienas rezidentas yra ruošiamas, turime pažangią įrangą ir yra taikomos visiškai naujos bei saugesnės technologijos, kurios leidžia mažesniais pjūviais arba tausojant operuojamą vietą padaryti tokį pat veiksmą.
Planuojama, kad Lietuvoje bus septyni traumų centrai. Manau, kad Regioninė Telšių ligoninė, būdama labai aukšto lygio gydymo įstaiga, atitinka jai planuojamą priskirti vaidmenį“, - sako gydytojas traumatologas.
 
Stiprybės sėmėsi piligriminėje kelionėje


Traumatologinio skyriaus vyr. slaugytoja Danutė Jarienė -Jaruševičienė iki šiol kupina piligriminės kelionės, kurią organizavo ir kartu vyko šios gydymo įstaigos vadovė Alma Vitkienė, įspūdžių.
Iš viso keliavo trisdešimt žmonių, daugiausiai gydytojų. Ligoninės kapelionas, prelatas Juozas šiūrys buvo kelionįs kordinatorius, kartu vyko Telšių katedros klebonas darius trijonis ir šačių klebonas kęstutis pajaujis.
 Kai kurie jų į Jeruzalę vyko nebe pirmą kartą.
„Įspūdžiai neapsakomi žodžiais. Taupiau visai kitam dalykui –jubiliejui, bet, sužinojusi, kad medikams yra organizuojama tokia piligriminė kelionė, pasiryžau vykti drauge. Visiems siūlau daug ko atsisakyti, kad susitaupius nuskristumėte į Jeruzalę ir leistumėtės į Kristaus kelionę.
Mes visi atnaujinome krikštą Jordano upėje, kur buvo atliktos pirmosios krikšto apeigos. O šešios poros Kanoje netgi atnaujino santuokos įžadus“, - pasakoja D.Jarienė - Jaruševičienė.
Keturiasdešimt vienerius metus medikė, kuri yra gimusi ir užaugusi Telšiuose, dirba šioje gydymo įstaigoje. „Atlyginimai, žinom visa Lietuva, neprilygsta sunkiam slaugytojų darbui. Skaudžiai išgyvename tokį nuvertinimą. Tačiau kiekvieną rytą užeinu į palatas, tad galiu tvirtinti, kad pacientai ir jų artimieji džiaugiasi slaugytojų darbu. Labai gera jų komanda dirba mūsų ligoninėje“, - tvirtina medikė.

  Komentaras:

Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė:

- Pernai ligoninės veiklą užbaigėme teigiamu finansiniu rezultatu. Džiaugiamės, jog slaugytojoms praėjusiais metais atlyginimus pakėlėme dvidešimt penkiais eurais. Iš principo jos nėra visiškai patenkintos uždarbiu, bet tai yra visų Lietuvos gydymo įstaigų problema. Teritorinės ligonių kasos finansavimo zonoje pagal slaugytojų atlyginimo vidurkį esame trečioje vietojSu gydytojais situacija irgi pakankamai nebloga, nes pas mus nuo seno veikia mero įsteigta jaunų specialistų rėmimo programa. Tai yra, rezidentams, kurie negauna nemokamos rezidentūros, savivaldybė skiria lėšų, kad mokėtume jiems už rezidentūros studijas. Po jų jaunieji gydytojai turi atvykti ir dirbti mūsų ligoninėje. Ir vidaus ligų gydytoja atvyko, ir pulmonologė, ir dermatovenerologė, ir gydytojas traumatologas, buvo ir neurologas. Didesnis procentas specialistų pasilieka mūsų ligoninėje. Tikrai turime gražaus jaunimo, kuris profesionaliai atlieka savo darbą.
Šiuo metu vykdome didžiulį Šveicarijos konfederacijos projektą, kuris atneš labai daug pokyčių ir naujagimių, ir mamų, ir nėščiųjų priežiūrai. Rudeniop bus įrengtas ir pabaigtas tvarkyti korpusas. Būsimoms mamoms sąlygas dar labiau priartinsime prie europietiškų standartų, kad gimdymas vyktų it namuose. Šiais metais planuojame pradėti naują vaikų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamo gerinimo projektą.


Mero komentaras:
 
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas:

- Regioninę Telšių ligoninę vertiname teigiamai. Džiaugiuosi, kad jau atsiranda jaunų specialistų. Mano žiniomis, šiemet pareiškė norą keturi penki jauni gydytojai gyventi ir dirbti Telšiuose. Su ligoninės direktore Alma Vitkienė aptarėme šį klausimą. Paprašiau vadovės, kad būtų sudarytos visos sąlygos, jog gydytojas norėtų čia pasilikti ir pradėtų praktinę veiklą, o požiūris į mūsų miestą tikrai būtų teigiamas.
Kol kas mūsų regioninės ligoninės gydytojų amžiaus vidurkis yra gana didelis. Atsinaujinimas jaunais specialistais mums labai reikalingas.
Žinoma, žmogiškieji resursai ir gydytojų bei aptarnaujančio personalo elgesys su pacientas yra svarbiau nei pastatai ir aplinka. Bet ir į ją nederėtų numoti ranka. Šiemet bus pabaigtas renovuoti Akušerijos – ginekologijos korpusas, kad mažieji pacientai jaustųsi šiltai, gerai ir jaukiai.
Džiaugiuosi, kad ligoninės direktorė iš tikrųjų yra aktyvi, dirba ir pritraukia investicinių lėšų. Diagnostinė ir kitokia medicininė aparatūra yra gera. Pats svarbiausias įvykis – magnetinio rezonanso, kuris pakankamai neseniai pradėjo veikti, įsigijimas. Šis aparatas techniškai yra naujas ir pagal parametrus, mano žiniomis, vienas geriausių Lietuvoje. Kaip steigėjas, savivaldybė tikrai prisideda ir stengiamės kiek įmanoma pagal mūsų galimybes, kad pacientai gautų kokybiškas paslaugas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

   Budinti vaistinė


   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

   Sveika šeima


   Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

   Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

   Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica