Klaipėdos jūrininkų ligoninė plečia širdies ligų gydymo galimybes

Evelina Machova
2018-07-02
Klaipėdos jūrininkų ligoninės kardiologai vasarį pradėję pirmąsias perkateterines aortos vožtuvo implantavimo procedūras, šią savaitę atliko jau septintą sėkmingą procedūrą. Pasak medikų, ši technologija gali būti vertinama kaip XXI amžiaus revoliucija gydant širdies ligas. Galimybė teikti tokias procedūras ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir uostamiestyje, tiesiogine šio žodžio prasme, gelbėja žmonių gyvybes.
Klaipėdos jūrininkų ligoninė plečia širdies ligų gydymo galimybes
Pirmąsias perkateterines aortos vožtuvo implantavimo operacijas Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjui Aurimui Knokneriui ir I kardiologijos skyriaus vedėjai dr. Daliai Jarašūnienei bei visai medikų komandai atlikti padėjo gydytojas kardiologas iš Danijos Gintautas Bieliauskas.

Procedūra grąžinanti viltį gyventi
Metų pradžioje pirmą kartą Vakarų Lietuvoje ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje širdies aortos vožtuvai implantuoti perkateteriniu būdu, tai yra, neatveriant krūtinės ląstos. Tokios procedūros teikia vilties pacientams, kurie dėl amžiaus ar ligų nebegali būti operuojami tradiciniu būdu. Prieš kelias dienas atliktos dar trys tokios procedūros.
Kol kas jos gali vykti tik prižiūrint didelę tokių procedūrų atlikimo patirtį turinčiam specialistui. Su kolegomis Klaipėdoje patirtimi dalijosi šioje srityje besispecializuojantis intervencinis kardiologas, apmokęs ne vieną gydytoją Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Japonijoje, Gintautas Bieliauskas. Šiuo metu lietuvis darbuojasi Danijoje, Kopenhagoje, kur tokios procedūros ypač išplėtotos.
 

„Perkateterinis aortos vožtuvo implantavimas yra būdas pakeisti susidėvėjusį ar sukalkėjusį žmogaus aortos vožtuvą nauju. Pati procedūra nėra naujovė ar eksperimentinis gydymas. Vakarų šalyse tai – auksinis standartas gydant vyresnio amžiaus žmones arba tuos, kuriems įprasta atvira chirurginė operacija negalima. Kalbant paprastai, toks gydymo metodas turėtų būti kiekvienos, tokio dydžio ir tokių galimybių kaip Klaipėdos jūrininkų ligoninė, gydymo arsenale“, – įsitikinęs intervencinis kardiologas Gintautas Bieliauskas.

 
Pasak medikų, pirmu pasirinkimu gydant širdies ydas, keičiant vožtuvus, vis dar išlieka klasikinė širdies chirurgija. Tačiau norint atlikti tokią operaciją reikia sustabdyti širdį, atverti krūtinės ląstą.
„Tai – labai invazyvus gydymo būdas. Tiesa, nemaža dalis jaunesnių nei šešiasdešimties metų pacientų tokią operaciją pakankamai lengvai toleruoja, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms, kurie serga dar ir gretutinėmis ligomis, klasikinė širdies chirurgija yra labiau rizikinga. Todėl pacientams, kuriems yra didelė ar net vidutinė rizika, perkateterinis aortos vožtuvo implantavimas tampa rekomenduojamu gydymo metodu. Įgijus reikiamas kompetencijas, ši procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą ir trunka apie valandą, o pacientas po paros ar dviejų keliauja namo“, – aiškina Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Aurimas Knokneris.
Naujas aortos vožtuvas įvedamas žmogui į kūną mažo diametro kateteriu, dažniausiai pro kirkšnies arteriją, nestabdant širdies veiklos ir neatveriant krūtinės ląstos. Tokios procedūros atliekamos be pjūvių, dažniausiai ir be komplikacijų, pacientams nereikalinga ilga reabilitacija.


Keli faktai apie operaciją
• Šių operacijų idėja 1989 metais gimė jaunam Danijos gydytojui, kuris šį būdą išbandė su kiaule.
• Medikų bendruomenėje pasiūlymas prigijo negreitai – prireikė trylikos metų, kol jauno gydytojo sukurtas širdies vožtuvas perkateteriniu būdu pirmą kartą implantuotas žmogui.
• Pirmoji tokia operacija atlikta Prancūzijoje 2002 metais.
• Kelerius metus ši technologija buvo tobulinama. Prieš gerą dešimtmetį ji įsivyravo Europos šalių gydymo centruose.
• Pirmasis širdies aortos vožtuvas kateteriniu būdu Lietuvoje implantuotas 2009 metų pradžioje.

Ruošiamas aortos vožtuvas, kuris į reikiamą vietą įstumiamas specialiu įrenginiu.
Skaudi statistika
Į klausimą, kas nutiktų pacientams, kuriems tokia procedūra nebūtų taikoma, nors yra reikalinga, gydytojai atsako, jog rizika mirti yra didžiulė.
„Esant ryškiai aortos vožtuvo stenozei – susiaurėjimui – rizika mirti per dvejus metus siekia iki penkiasdešimties procentų. Vadinasi, pusė visų pacientų, kuriems diagnozuota stenozė ir kurie gydomi tik vaistais, tiesiog numirtų. Mirtingumo rodiklis – labai didelis. Reta onkologinė liga turi tokią žiaurią statistiką. Tokiems pacientams vožtuvo implantavimas šiandien yra auksinis standartas“, – neabejodamas dar kartą patikina G.Bieliauskas.
Klaipėdos jūrininkų ligoninės I kardiologijos skyriaus vedėja gydytoja kardiologė Dalia Jarašūnienė, lyg patvirtindama šį teiginį, jį iliustravo pavyzdžiu.
 
„Prieš daugiau nei pusmetį sužinojus, jog perkateterinės aortos vožtuvo implantacijos bus atliekamos ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, registravome pacientus, kuriems tokia operacija būtina. Gavę vožtuvus skambinome jiems pranešti, kada atvykti operacijai. Deja, ne visi nesulaukė šios procedūros. Šiuo atveju mes kalbame, jog procedūra reikalinga ne gyvenimo kokybei pagerinti. Kalbame apie galimybę gyventi“, – sako D.Jarašūnienė.
Pirmieji ilgalaikiai tyrimai parodė, kad prognozė pacientams, kuriems negalima atlikti įprastų operacijų, po minimaliai invazyvaus gydymo yra neabejotinai ženkliai geresnė, nei gydant vien vaistais. Vėliau buvo lyginama, kas geriau – tradicinė chirurgija ar toks implantavimas.
Didelės operacinės rizikos pacientams perkateterinė širdies vožtuvo implantacija yra žymiai saugesnis ir geresnis metodas, o vidutinės rizikos pacientams abudu metodai yra tolygūs. Vakarų šalyse visiems rizikingiems pacientams dabar atliekamos tik minimaliai invazinės operacijos.
 
Didžiausia problema kaštai
Medikai neslepia, kad apie tokias operacijas, kokias jie atlieka šiandien, visuomenėje nėra labai plačiai žinoma.
„Kadangi šių procedūrų skaičius Lietuvoje buvo labai ribotas, apie galimybę žinojo nedidelė dalis pacientų. Manyčiau, kad viena mūsų užduočių šiandien yra skleisti visuomenei žinutę apie tokią galimybę. Šiuo metu perkateterinės širdies vožtuvo operacijos atliekamos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Turėti tris tokius centrus Lietuvai yra optimalu. Dabar pagrindinis klausimas lieka procedūrų finansavimas. Tiesa, šiemet jis gerokai padidėjo. Iki šiol per metus valstybė kompensuodavo 20 tokių procedūrų ir vožtuvų, šiais metais jų skaičius išaugo iki 50. Tai – gera tendencija, kurią reikia išlaikyti“, – džiaugėsi G.Bieliauskas.

 
Kardiologas pripažįsta, kad šios novatoriškos procedūros yra brangios, todėl ne visos valstybės pajėgios jas pakankamai finansuoti. Vienas perkateteriniu būdu implantuojamas vožtuvas, su visa procedūrai atlikti reikalinga sistema, kainuoja apie 15–20 tūkst. eurų.
„Tiek kainuoja tik vožtuvas, neįskaičiuojant medikų darbo. Niekas nesiginčija, kad procedūra brangi, tiksliau, brangios priemonės jai atlikti. Tačiau jei lygintume su klasikine chirurgija, manau, kaštų santykis būtų panašus. Taip, įprastinė operacija yra pigesnė, nes nereikia brangių priemonių, tačiau pacientas po jos stacionare praleidžia mažiausiai penkias septynias dienas. Lovadienis sveikatos apsaugos biudžetui kainuoja gana brangiai. O jei atsiranda komplikacijų, gydymo kaštai ženkliai išauga. Lietuvoje šių dviejų operacijų kaštai ženkliai skiriasi tik todėl, kad medikų darbas įkainotas pigiai, todėl priemonės kaina ir nusveria darbo kainą.
 
Lietuvoje vožtuvai kompensuojami nedaug, todėl nėra galimybės jų pasiūlyti visiems vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau Klaipėda per metus galėtų atlikti apie šimtą tokių operacijų, Kaunas ir Vilnius – dar daugiau. Vakaruose yra įprasta, kad norint išlaikyti kvalifikaciją ligoninės personalas per metus turi atlikti apie penkiasdešimt tokių operacijų. Su Danija, aišku, negalime lygintis. Ten milijonui gyventojų per metus tenka apie šimtas dvidešimt tokių operacijų, bet Latvijoje šis rodiklis siekia apie dvidešimt penkis, Lenkijoje – dvidešimt penkis trisdešimt, Lietuvoje kaip minėjau, per metus buvo atliekama dvidešimt“, – sakė G.Bieliauskas.
Naująsias procedūras su kolegėmis stebintis Klaipėdos jūrininkų ligoninės Kardiochirurgijos skyriaus vedėjas Gediminas Kundrotas (dešinėje) džiaugėsi, kad atsirado galimybė padėti tiems pacientams, kuriems širdies operacijos – neįmanomos

Poreikį formuoja visuomenė
Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos visuomenė sensta, anot A.Knoknerio, vien Klaipėdos krašte tokių procedūrų turėtų būti atliekama nuo 50 iki 100. Vakarų Europos šalyse skaičiuojama, kad vienam milijonui gyventojų reikalingas vienas centras, kuriame būtų atliekamas perkateterinis aortos vožtuvo implantavimas.

„Apie šią procedūrą iki šiol buvo nedaug kalbama, nes finansuojamas jų skaičius buvo nedidelis. Dabar finansavimui šiek tiek augant, žinią apie procedūrą reikia skleisti ne tik tarp pacientų, bet ir šeimos gydytojų, kardiologų, dirbančių rajonuose ir regionuose. Gera pradžia padaryta. Sostinės kolegos turi didesnę patirtį, jiems puikiai sekasi, tačiau svarbu, kad ir Vakarų Lietuvos gyventojai galėtų tokią galimybę užsitikrinti“, – įsitikinęs G.Bieliauskas.
 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga džiaugiasi, kad įstaigos medikai dirba progresyviai, nuolatos siekia galimybių tobulėti ir gydant pacientus taikyti pasaulinio lygio praktikas.
„Dėl pacientų džiaugiuosi labiausiai. Jiems atsiranda galimybės laiku ir arčiau namų sulaukti šiuolaikiškos ir pažangios pagalbos. Ir tos galimybės kasmet didėja. Tikiuosi, kad šių procedūrų, ligonių kasoms finansuojant, mūsų ligoninėje vis daugės ir per metus jų galėsime atlikti ne vieną dešimtį“, – sako J.Sąlyga.

 
Pirmieji rezultatai puikūs
Pasak A.Knoknerio, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje atliktos septynios minėtos procedūros. Pirmosios keturios pacientams, įpusėjusiems devintą dešimtį, atliktos vasarį.
„Pirmi keturi pacientai po operacijos praėjus trims mėnesiams jautėsi puikiai“, – sako Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas.
A.Knokneris pripažįsta, jog kol kas be kolegos, turinčio didesnę patirtį, vieni atlikti šios procedūros dar negalėtų. Savo ruožtu G.Bieliauskas patikina, kad techniškai procedūra nėra sudėtinga, juo labiau tokiems patyrusiems intervenciniams kardiologams, kokie dirba Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Tačiau čia itin svarbus kiekvieno žingsnio eiliškumas, kad būtų išvengta klaidų, galinčių ant operacinio stalo baigtis tragedija.
 

„Reikia labai gerai išmokti visus žingsnius. Jie skirtingi nei dirbant įpratai su širdies kraujagyslėmis. Pavyzdžiui, kai atliekame apie tūkstantį koronarinių procedūrų apie operacijos žingsnius net negalvojame. O šios procedūros kol kas dar naujovė, tad dar neatsimeni tikslaus procedūros eiliškumo“, – operacijos subtilybes atskleidžia Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Aurimas Knokneris.

 
Pasak G.Bieliausko, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje kolegos dirba puikiai, o atliktos procedūros tokios pat kokybiškos, kaip bet kurioje Vakarų Europos ligoninėje, šioje srityje besispecializuojančioje ne vienerius metus.
 
Augs širdies komandos poreikis
Pasak D.Jarašūnienės, perkatetrinės širdies vožtuvo operacijos sėkmė priklauso nuo daugybės dalykų: paciento parinkimo, procedūros suplanavimo ir tinkamo vožtuvo dydžio parinkimo.
„Šių procedūrų atsiradimas prilygsta angioplastikos atsiradimui. Tai tam tikra revoliucija. Laikui bėgant intervencinės kardiologijos bus daugiau, tačiau tai nereiškia, kad bus išstumta tradicinė kardiochirurgija“, – įsitikinusi D.Jarašūnienė.
 
Kolegei pritaria ir G.Bieliauskas teigdamas, jog Vakarų pasaulyje ligoninėse buriamos vadinamosios širdies komandos, kur kartu dirba ir intervenciniai kardiologai, ir kardiochirurgai. Būtent visi kartu priima sprendimus, koks gydymas optimaliausias pacientui.
„Tokių komandų poreikis auga ir Lietuva – ne išmintis. Jų reikės ir čia, todėl tam galima ruoštis iš anksto. Dar nepaminėjau, kad norint atlikti perkateterines širdies vožtuvo operacijas ligoninei reikia turėti ne tik puikių specialistų, angiografą, bet ir kardiochirurgijos skyrių. Tai būtina sąlyga. Jei minimaliai invazinės procedūros metu kiltų netikėtų komplikacijų, į pagalbą kviečiami kardiochirurgai, kurie atveria krūtinės ląstą ir procedūrą baigia tradiciniu būdu“, – sako G.Bieliauskas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Išmoktos pandemijos pamokos, sustyguoti procesai bei geros tendencijos

2020.04.30
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos per porą mėnesių, kaip sako jos vadovas, ne kartą keitė darbo tvarką. Bet tai į gera. Jei kiltų pakartotinės COVID-19 bangos, procesai būtų sustyguoti. Beje, medikai įžvelgia ir teigiamų dalykų – į Skubios pagalbos skyrių atvyksta tik tie, kuriems reikalinga būtinoji pagalba. Karantino metu nebuvo nė vieno atvejo, kuomet artimieji atsisakytų dovanot... Skaityti plačiau

Daugkartinio naudojimo respiratoriai pradedami gaminti Lietuvoje

2020.03.27
Medikų iniciatyva, medicininių gaminių gamykla „Intersurgical“ paleido į gamybą daugkartinio naudojimo respiratorius. Vienas žmogus respiratorių galės naudoti keletą parų, o jo kaina tik ~1,50 EUR. Tad ekonomija valstybei dviguba – ilgesnis naudojimas ir itin maža kaina. Procesą nuo iniciatyvos iki įgyvendinimo padėjo koordinuoti „Gydymo įstaigų paramos fondas“, kuris šiandi... Skaityti plačiau

Šiauliuose „karščiavimo klinika“ jau veikia

2020.03.25
Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai prakalbus apie būtinumą savivaldybėse kurti vadinamąsias „karščiavimo klinikas“, Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai jau galės atsikvėpti - karščiuojančių pacientų gydymo klinika ligoninėje veikia nuo pat karantino pradžios. Trijų aukštų Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pacientus perkėlus į kitas ligoninės patalpas bei pe... Skaityti plačiau

Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą

2020.03.24
Į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorinio diagnostikos skyriaus laboratoriją pirmadienį atvežtas ir prijungtas naujas RNR išskyrimo analizatorius. Pasak ligoninės vadovo R.Mažeikos praėjusią savaitę šis aparatas įsigytas iš Vokietijos. Per 100 tūkst. eurų. kainavusi įranga – būtinybė, nes tikėtina, kad artimiausiu metu gali labai išaugti tyrimų skaičius, o šiuo me... Skaityti plačiau

Lietuviai kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą kovai su COVID-19

2020.03.23
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos“, įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19. „Dezinfekavimo metu kyla didelis pavojus žmonėms užsikrėsti virusais, todėl mūsų kuriamas autonominis robotas galėtų padėti efektyviai išspręsti šią problemą ir užtikrinti darbuotojų sveikatos apsaugą&rdquo... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai pacientus reabilituoja išmaniai

2020.03.02
„Atsinaujinome, kad būtume išmanūs, saugūs ir pritaikyti itin sunkios būklės pacientams“, - sako Klaipėdos jūrininkų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vadovė Nijolė Šostakienė. Jos vadovaujamame skyriuje atnaujinta ne tik aplinka – įsigyta ir daug inovatyvios įrangos, kuri gerokai palengvina tiek pacientų reabilitacijos procesą, tiek specialistų darbą. Medikai pabr... Skaityti plačiau

Proveržis Naujosios Vilnios poliklinikoje: startuoja ir klinika ant ratų

2020.02.17
„Mane sužavėjo šios įstaigos proveržis“, - taip apie Naujosios Vilnios polikliniką atsiliepė medikė, kuri čia atėjo dirbti iš kitos sostinės gydymo įstaigos. Iš tiesų, per kelerius pastaruosius metus padaryta nemažai. Pirmiausia - išplėstas šeimos medicinos centras. O šiais metais laukia ir dar vienas, bene didžiausias projektas – priestato statybos, kur bus... Skaityti plačiau

Klaipėdos psichikos sveikatos centras neužmigęs ant laurų: laukia ambicingi planai

2020.02.03
Uostamiestyje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Ambulatorinė psichiatrija: iššūkiai ir galimybės“, skirta Klaipėdos psichikos sveikatos centro (PSC) dvidešimtmečiui paminėti. Ta proga į pajūrį patraukė psichiatrijos elitas iš visos šalies. Renginio nepraleido ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris, pagal specialybę būdamas gydytojas psichiatras, prisi... Skaityti plačiau

Nauji vėjai Radviliškio ligoninėje – nuo mažų iki didelių pokyčių

2020.01.27
Prie Radviliškio ligoninės vairo stojus naujam vadovui Vaidui Smalinskui, savivaldybės meras Antanas Čepononis pasidžiaugė, kad toliau tęsiami šioje gydymo įstaigoje pradėti teigiami pokyčiai. Meras jau pastebi, kad naujasis vadovas geba ir motyvuoti kolektyvą, ir ūkiškai tvarkytis. O ko nesidžiaugti, kuomet 70-ies metų jubiliejų pernai atšventusios ligoninės rodikliai šauna į vir&s... Skaityti plačiau

Kai penkios bendruomenės tampa viena

2020.01.27
„Nuostabus laikas“, „superinis vakaras“ – taip apie Kauno miesto poliklinikos naujametį renginį „Quo vadis?“ (lot. - kur eini) atsiliepė jame dalyvavę medikai. Trumpai apžvelgti praėjusių metų rezultatai bei prasidėjusių tikslai. Susirinkusieji klausėsi Česlovo Gabalio ir Jeronimo Miliaus dainų. Praeityje penkių skirtingų poliklinikų kolektyvai pamažu tampa komanda, sulimpa į... Skaityti plačiau

Kaip ekologinės idėjos gali sumažinti sergamumą plaučių ligomis?

2020.01.13
Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) Pulmonologijos – alergologijos skyriaus medikai sako, jog senstant visuomenei ir ilgėjant gyvenimo trukmei diagnozuojama vis daugiau plaučių ligų. Šis skyrius per daugiau nei du dešimtmečius buvo pirmasis specializuotas, o šiandien sukaupta patirtis leidžia užtikrinti pacientams kokybiškas ir savalaikes paslaugas. Į klausimą, ar smarkiai auga s... Skaityti plačiau

Kaip Šv. Roko ligoninė kūrė šventinę dvasią

2020.01.03
„Mama, apsidairyk, kokioje gražioje ligoninėje tu guli“, - motinos atėjusio aplankyti sūnaus žodžiai paglostė Šv.Roko ligoninės kolektyvo širdis. Erdvi šiuolaikiška slaugos paslaugas teikianti gydymo įstaiga, įsikūrusi itin patogioje sostinės vietoje – Antakalnio mikrorajone, iš tolo akį traukia šventiniais papuošimais. Tradiciškai prieš... Skaityti plačiau

Gama peilis gelbėja sunkios būklės pacientų gyvybes

2019.12.31
Per savaitę Kauno klinikose po specialistų konsiliumo paaiškėja, jog penkiems ar šešiems pacientams tinkamiausias gydymas būtų gama peiliu. Taip, visuomet yra skeptikų, kurie tikina, jog tai - per brangu. Tačiau su tuo nesutiktų dėstytoja Loreta. „Gavau raktą į antrą gyvenimą, kitaip šiandien nematyčiau“, - džiaugsmo neslepia moteris. Medikai gi, nors kol kas dar iš nega... Skaityti plačiau

Pirmieji robotinės chirurgijos metai Lietuvoje - daug žadantys

2019.12.06
Prieš metus Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai atliko pirmąsias robotines ginekologinės, urologinės ir abdominalinės chirurginės operacijas. Kaip sako medikai, kiekviena operacija pacientui kelia didžiulį stresą, nes baiminamasi dėl jos baigties, dėl ilgo sveikimo ir galimos ilgos reabilitacijos bei sudėtingo grįžimo į įprastą gyvenimo ritmą. Tačiau pasitelkus robotinę chirurgiją šios baimės sk... Skaityti plačiau

Šiau­lių cen­tro po­li­kli­ni­kos in­dė­lis į li­gų pre­ven­ci­ją ir pro­fi­lak­ti­nius tik­ri­ni­mus

2019.12.06
Šiau­lių cen­tro po­li­kli­ni­kos spe­cia­lis­tai sten­gia­si, idant bū­tų iš­tir­ta kiek ga­li­ma dau­giau prie įstai­gos pri­si­ra­šiu­sių­jų pa­cien­tų, tu­rin­čių di­de­lę ri­zi­ką su­sirg­ti šir­dies ir krau­ja­gys­lių li­go­mis. T... Skaityti plačiau

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje atnaujinta radiologinė įranga

2019.12.06
„Kai pradėjęs dirbti šioje ligoninėje sužinojau, kad turimas kompiuterinis tomografas yra tik dviejų pjūvių, nepatikėjau, kad taip gali būti Vilniaus miesto gydymo įstaigoje. Galvojau, jei per mano penkerius vadovavimo metus pasiektume, kad atsirastų nors šešiasdešimt keturių pjūvių aparatas, jau būtų labai gerai. Bet dabar stovi šimto dvidešimt aštuonių pjūvių!&... Skaityti plačiau

RKL Psichiatrijos klinikos specialistai – apie efektyvius gydymo metodus ir grandiozinius planus

2019.12.04
Ko gero, nė viena medicinos sritis nėra taip stipriai apipinta mitų ir stereotipų kaip psichiatrija. „Anksčiau prisipažinti, kad lankaisi pas psichiatrą arba psichoterapeutą, būdavo gėdinga. Dabar situacija pamažu keičiasi. Bet turi kone kiekvienam užduoti klausimą: kodėl jums koja – geresnis organas negu smegenys? Juk pas traumatologą einate, pas kardiologą – juo labiau, o psichiatro bijote“,... Skaityti plačiau

Plungės ligoninė – sėkmingai veikianti įstaiga Žemaitijos regione

2019.11.18
„Gydytojai, atvažiuojantys budėti iš didžiųjų miestų, sako, kad pas mus geras psichologinis klimatas“, - pasakoja Plungės ligoninės vadovas Antanas Martusevičius. Kad galėtų teikti itin aukšto lygio paslaugas, ši rajoninė įstaiga, šiemet mininti 80-ies metų jubiliejų, nuolat atnaujina medicinos įrangą bei gerina sąlygas darbuotojams. Šiemet žengtas dar vienas svarbus žin... Skaityti plačiau

Sėkmingiausias sveikatos sektoriaus optimizavimo projektas

2019.11.11
Netylant kalboms, kaip sveikatos sektoriui šiandien sunku, Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša sako, kad įvertinus realią situaciją priimti sprendimus kur kas lengviau. Benumojantiems ranka, jog tai nieko nereiškia, poliklinikos vadovas pateikia vieno ambicingiausių šalies sveikatos sektoriaus optimizavimo projekto rezultatus. Paslaugų spektras išaugo, padidinti atlygin... Skaityti plačiau

Tarptautinėje konferencijoje pristatytos insulto gydymo ir reabilitacijos naujovės

2019.11.04
Pasaulinei insulto dienai paminėti Palangos reabilitacijos ligoninė drauge su Klaipėdos universitetu bei Lietuvos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų draugija surengė tarptautinę mokslinę – praktinę konferenciją „Insultas įvairių specialistų akimis: gydymas, tarpdisciplininė reabilitacija“. Jos metu įvairių sričių gydytojai pristatė naujausią mokslu pagrįstą insulto bei jo komplikacijų gydy... Skaityti plačiau

Geriausio darbdavio titulas įpareigoja darbuotojams skirti papildomą dėmesį

2019.10.28
Antrus metus iš eilės Geriausio darbdavio statusą laimėjusios įmonės UAB „Affidea Lietuva“ vadovo Vitalijaus Orlovo teigimu, pelnytas pripažinimas verčia labiau pasitempti prieš darbuotojus ir skirti jiems papildomą dėmesį. Todėl spalį, Kovos su krūties vėžiu mėnesį, įmonė darbuotojoms suteikė galimybę nemokamai išsitirti naująja, alternatyvų Baltijos šalyse neturinčia Automati... Skaityti plačiau

Respublikinė Klaipėdos ligoninė siūlo išbandytą ligoninių optimizavimą planą

2019.10.28
Respublikinė Klaipėdos ligoninė (RKL) su atskirais padaliniais bei keliais filialais yra geras pavyzdys, kaip optimizuoti gydymo paslaugas šalyje. Ne vienerius metus bendradarbiaujančios anksčiau buvusios nedidelės specializuotos ligoninės šiandien vardina pliusus, kodėl apsimoka būti didelės ligoninės filialu. Sprendimus teigiamai priima ir pacientai, gaunantys platų paslaugų spektrą. Skaityti plačiau

Šeškinės poliklinikos indėlis į darbuotojų gerovę

2019.10.07
Šeškinės poliklinikoje juntama itin gera atmosfera, o žmogui – tiek pacientui, tiek darbuotojui – skiriamas ypatingas dėmesys. Teikiamų poslinkių, be abejonės, įnešė prieš metus įstaigos vairą perėmusi gydytoja dr. Daiva Kanopienė, anksčiau dirbusi Nacionaliniame vėžio institute. Vadovė itin rūpinasi pacientams teikiamų paslaugų gerinimu, įstaigos infrastruktūros gražinimu, tai... Skaityti plačiau

Pažangi robotizuota įranga Šiaulių reabilitacijos centre

2019.09.30
Šiaulių reabilitacijos centras pristatė naujoves: nuo šiol judamojo-atramos aparato, neurologinėmis ligomis sergantiems lankytojams padės sveikti dar pažangesnė kineziterapijos ir ergoterapijos įranga. „Mūsų pagrindinis iššūkis – žmogui po traumų, operacijų ar lėtinių ligų padėti kuo greičiau sugrįžti į visavertį gyvenimą“, - sakė mokslo naujienas itin sekantys centro dar... Skaityti plačiau

Galimybė dirbti savarankiškai – viena didžiausių vertybių

2019.09.16
Klaipėdos jūrininkų ligoninė kasmet pasipildo jaunais specialistais. Tačiau pastaraisiais metais prie ligoninės komandos prisijungė itin gausus jaunųjų medikų būrys. Kaip vieną stipriųjų įstaigos pusių jie įvardija galimybę dirbti savarankiškai ir puikias sąlygas tobulėti. Skaityti plačiau

Jaunų medikų desantas Panevėžio ligoninėje

2019.09.09
Senjorų bei jų artimųjų žiniai, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje jau teikiamos geriatrijos paslaugos, kurios sparčiai senstant visuomenei gyventojams itin reikalingos. „Mes norime plėsti geriatriją Lietuvoje, kad šios paslaugos nebūtų sutelktos tik dviejuose didžiuosiuose miestuose“, - sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, džiaugdamasis įstaigos plėtra bei naujai suburta jaunų speci... Skaityti plačiau

Vilniaus GMP medikai siekia kokybiškesnių paslaugų pacientams

2019.08.13
„Reikia optimizuoti paslaugų tiekimą“ - tai turbūt per pastaruosius kelerius metus vienas dažniausiai girdimų sakinių, kai kalbama apie sveikatos apsaugos sistemą. Mintis gera, o puikiu pavyzdžiu galėtų tapti šalies „greitukės“. Vilniaus greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotis buvo viena pirmųjų, pradėjusi teikti GMP dispečerinės paslaugas kaimyniniams rajonams. Dabar jų tinkl... Skaityti plačiau

Raseinių PSPC – apie teigiamus pokyčius ir indėlį į darbuotojų gerovę

2019.08.12
Idėjų nestokojanti Raseinių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Violeta Užringienė džiaugiasi ne tik stabiliai dirbančia gydymo įstaiga, bet ir suburtu stipriu kolektyvu. Tam itin palanki įstaigos geografinė padėtis – nuo Kauno tėra trisdešimt penkios minutės kelio, tad jauni gydytojai itin noriai renkasi Raseinius. „Visiems sakau: nebūkite naivūs, nesitikėkite, kad kokioje Norveg... Skaityti plačiau

Klaipėdos psichikos sveikatos centras ruošiasi socialinės reabilitacijos paslaugų plėtrai

2019.08.05
Netrukus jubiliejų minėsiantis Klaipėdos psichikos sveikatos centras (PSC), kuris pagal aptarnaujamų gyventojų skaičių išlieka didžiausia tokio tipo sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje, didžiulį dėmesį skiria psichosocialinės reabilitacijos paslaugų plėtrai. Liko jau visai nedaug, kad šalia centro esančiame beveik suremontuotame pastate pacientams itin reikalingos paslaugos būtų teikiamos erdviau ir ... Skaityti plačiau

Medikai turi sprendimą, kaip pagerinti slaugos paslaugų kokybę

2019.08.05
Senstant visuomenei slaugos paslaugų reikės vis daugiau. Šį sakinį pastaruosius pora metų girdime nuolat, tik klausimas, ar turime viziją, kaip tai išspręsti? Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės medikai sako, kad sostinė dėl palaikomojo gydymo ir ypač paliatyviosios slaugos paslaugų sėdi kaip ant tiksinčios bombos. Tokių paslaugų poreikis viršija šiandienes galimybes. Vis dėlto čia dirbantys ... Skaityti plačiau

Poilsiautojai saugūs Neringos PSPC medikų rankose

2019.07.18
Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikams darbymetis yra vasarą, kuomet iš tolimiausių Lietuvos kampelių ar užsienio šalių užplūsta jūros ir paplūdimių išsiilgę poilsiautojai. „Dažniausiai pasitaiko traumos, kada susižeidžiama greitai važinėjant dviračiais, riedučiais ar paspirtukais be apsauginių šalmų“, - pasakoja čia dirbantys medikai. Prie modernios ir j... Skaityti plačiau

Palangos reabilitacijos ligoninės duoklė darbuotojams atsiperka su kaupu

2019.07.08
„Investuodami į darbuotojus grąžą gauname su kaupu: šie iš užsienio komandiruočių grįžta pailsėję, įkvėpti naujų idėjų, todėl siekia permainų, dalinasi gerąja patirtimi taip keldami bendrą ligoninės gerovę“, - pasakoja apie jau keliolika metų vykdomą mainų programą „HOPE“ Palangos reabilitacijos ligoninės direktorė Romantė Aleknavičienė. Be įprastos reabilitacijos, gydymo įstaiga... Skaityti plačiau

Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius - it namai

2019.07.01
Atrodytų, gimdyvėms jau sukurtos visos įmanomos gimdymo sąlygos: šeimos palatos, burbuliuojančios vonios, gimdykloje skambanti maloni muzika... Betgi ne – Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius dar turi kuo nustebinti. „Lietuvoje pirmieji išmėginsime čia dar neregėtas apvalias gimdymui skirtas lovas“, – sako Naujagimiui palankios ligoninės statusą... Skaityti plačiau

Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai: „Pamirškite skausmą!“

2019.06.21
Skausmą kenčiantiems pacientams - gera žinia iš Respublikinės Panevėžio ligoninės. Šią savaitę čia duris atvėrė Intervencinės radiologijos Skausmo klinikos dienos stacionaras. „Norime pasidžiaugti, kad Panevėžio miesto ir krašto gyventojams tampa prieinamos vienos inovatyviausių paslaugų, kurios anksčiau buvo pasiekiamos tik didžiųjų miestų pacientams“, - sako ligoninės direktorius Ar... Skaityti plačiau

Moderniausia pastarojo dešimtmečio technologija - Kauno klinikose

2019.06.07
Pirmadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje duris atvėrė gama peilio centras - pirmasis toks Baltijos šalyse ir šimtasis pasaulyje. Nors šis pirkinys buvo apipintas įvairiausiomis kalbomis, medikai sako, jog nuo šiol pacientams atsiveria saugesnės sąlygos modernų gydymą gauti laiku ir nekeliaujant kelių tūkstančių kilometrų, prie&sca... Skaityti plačiau

Kretingos ligoninės ilgaamžiškumo paslaptis – profesionali ir stipri komanda

2019.06.03
Ilgametė patirtis, bendruomeniškumas ir itin atsakingas požiūris į pacientą Kretingos ligoninei padėjo užsitarnauti geros ir patikimos įstaigos vardą, taip pat sutikti šimtuosius sėkmingo gyvavimo metus. „Mūsų miestas turi itin dėkingą geografinę padėtį, o ligoninė yra išsaugojusi visus paslaugų profilius. Turime visą reikalingą medicinos įrangą. Kadangi esame šalia Klaipėdos, prival... Skaityti plačiau

Alytaus poliklinikos vizitinė kortelė – spalvingas Vaikų ligų skyrius

2019.05.30
„Mama, kaip čia gražu!“, - tokie žodžiai nuskamba, kai mažieji pacientai pirmą kartą įžengia į atnaujintą – spalvingą ir žaismingą – Vaikų ligų skyrių. „Norėjome atnaujinti patalpas ir jas pritaikyti įvairaus amžiaus jauniesiems pacientams - nuo mažylių iki paauglių“, - sako Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis, kuris iniciavo šio skyriaus atnaujinimo darbus. Čia... Skaityti plačiau

Klai­pė­dos uni­ver­si­te­ti­nė li­go­ni­nė tu­ri am­bi­cin­gą tiks­lą

2019.05.23
Klai­pė­dos uni­ver­si­te­ti­nė li­go­ni­nė sau ke­lia vis am­bi­cin­ges­nius tiks­lus ir ne­sle­pia no­ro tap­ti ge­riau­sia li­go­ni­ne Bal­ti­jos ša­ly­se, to­dėl in­ves­tuo­ja į šiuo­lai­kiš­kas tech­no­lo­gi­jas ir mo­ko­si i&... Skaityti plačiau

Panevėžio miesto GMP: norėtųsi, kad greitoji būtų prioritetas

2019.05.20
Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties darbuotojai gyvena maloniais rūpesčiais: seniau įstaigos padaliniai buvo išsibarstę po keturias skirtingas vietas, o dabar įsikurs po vienu stogu – iš pagrindų atnaujintose patalpose miesto centre. Ženkliai pagerintos sąlygos ir darbuotojoms. „Nuo to, kaip kokybiškai, operatyviai ir profesionaliai bus suteikta pirmoji pagalb... Skaityti plačiau

Kau­no mies­to po­li­kli­ni­ka klau­sia pa­cien­tų: no­ri­te grei­to ar ge­ro gy­dy­mo?

2019.05.13
Kau­no mies­to po­li­kli­ni­kos va­do­vas Pau­lius Ki­bi­ša įsi­ti­ki­nęs, jog prieš ke­le­rius me­tus pri­im­tas spren­di­mas su­jung­ti gy­dy­mo įstai­gas pa­si­tei­si­no. Po­ky­čiais džiau­gia­si tiek įstai­gos me­di­kai, tiek ir pa­cien­tai. I&sc... Skaityti plačiau

Endoskopinių tyrimų poskyryje – europinio lygio paslaugos

2019.05.09
Nacionalinio vėžio institute (NVI) Endoskopinių tyrimų poskyrio įkurtuvės – įrengtos šiuolaikiškos patalpos, jau naudojama moderni endoskopinė įranga. „Turime padėkoti mūsų buvusiam direktoriui profesoriui Feliksui Jankevičiui, kuris patikėjo šia idėja ir įkvėpė jėgų po prieš kelerius metus įvykdytos vagystės iš esmės atnaujinti poskyrį“, - perkirpusi šventi... Skaityti plačiau

Ar reikalingos inovatyvios technologijos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai?

2019.05.06
Ar tikrai reikia 15 milijonų eurų kainuojančio ciklotrono? Kas ministrą vedžioja už rankos perkant brangią įrangą Kauno klinikoms? Tokie klausimai pasipylė vos tik pasirodžius žiniai, jog Lietuvoje ketinama diegti radiopreparatus pozitronų emisijos tomografijai gaminantį įrenginį. Vieni burbėjo, kad taškomi pinigai, kiti gi piktinosi, kad ciklotronas stovės Kaune. Savo ruožtu pacientai ir didžiausių šal... Skaityti plačiau

Atsinaujinusios Regioninės Telšių ligoninės perspektyva jaunų specialistų rankose

2019.05.03
Susitikome su naująja Regioninės Telšių ligoninės vadove Jovita Seiliuviene simbolišką dieną – praėjo lygiai šimtas jos vadovavimo dienų. Direktorė mus pasitinka gamtos ramybe apsuptose, švara kvepiančiose, erdviose, užpildytomis pažangiausia technika, atnaujintose ligoninės erdvėse. Skaityti plačiau

„Palangos gintaras“ siekia naujo vaikų reabilitacijos modelio

2019.04.25
Saulėtą savaitgalį gausų specialistų būrį į didžiausią šalyje vaikų sanatoriją „Palangos gintaras“ iš įvairių šalies kampelių subūrė jau tradicine tampanti tarpdisciplininė konferencija, skirta vaikų medicininės reabilitacijos aktualijoms ir inovacijoms aptarti. Organizatoriai džiaugiasi, kad dalyvių aktyvumas ir įžiebtos diskusijos ne tik leido pasidalyti patirtimi, bet ir pagimdė na... Skaityti plačiau

Klai­pė­dos jū­ri­nin­kų li­go­ni­nė – ko­man­da, tu­rin­ti aiš­kų tiks­lą

2019.04.19
„Net ir mo­der­niau­sias lai­vas su di­džiau­sio­mis bu­rė­mis be įkvė­pi­mo ir ge­ros ko­man­dos ne­plauks. Sto­vės sek­lu­mo­je, ne­tu­rė­da­mas aiš­kaus tiks­lo, bus blaš­ko­mas vė­jų. Šian­dien bal­ta žuv­ė­dra pa­si­puo­šęs svei­ka­t... Skaityti plačiau

Kėdainių PSPC jauni gydytojai jaučiasi vertinami

2019.04.08
„Mes, jaunieji gydytojai, čia jaučiamės reikalingi ir vertinami. Tai – labai svarbu, o motyvuoja ne tik piniginis atlygis“, - vienas per kitą antrino medikai, paklausti, kodėl pasirinko Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC). Pritraukti medikus į šį miestą padeda ir itin palanki geografija: Kaunas - vos už šešiasdešimt kilometrų, tad jauni medikai noriai atv... Skaityti plačiau

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro darbuotojai džiaugiasi modernia virtuve

2019.04.01
„Mityba – itin svarbi pacientų gydymo dalis“, - sako VšĮ Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro darbuotojai, kurie nuo šiol pacientams ruošia maistą atnaujintoje ir modernizuotoje virtuvėje. Tokių permainų centras laukė jau seniai. Galop tai pavyko įgyvendinti su Šiaulių miesto savivaldybės pagalba, taip pat prisidedant pačiam centrui. Prie kolektyvo prisi... Skaityti plačiau

Nauja paslauga Kauno greitosios medicinos pagalbos stotyje: konsultacija telefonu!

2019.03.26
Nuolat tobulėjanti Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotis pristato dar vieną naujovę – Konsultacijų centrą. Kaip pasakojo dispečerinės darbuotojai, tam tikrais atvejais, kuomet greitoji pagalba nėra būtina, skambutis peradresuojamas konsultantui, jog, esant reikalui, žmogus galėtų pasitarti su mediku, nebūtų paliekamas be pagalbos. Kaip rodo pasaulinė praktika, tokiu būdu GMP iškvietimų ... Skaityti plačiau

Efektyvesniam darbui Kauno klinikose – pneumopaštas

2019.03.14
Nuo šiol dokumentai, kraujo ir audinių mėginiai Kauno klinikose „skrieja“ su vėjeliu – juos į kitame ligoninės korpuse esančias laboratorijas pristato nebe darbuotojai, o speciali pneumatinio transportavimo sistema. Įstaigos generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pabrėžia, kad naujoji sistema – ne tik didžiulis darbo palengvinimas ligoninės darbuotojams, bet ir ti... Skaityti plačiau

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė ruošiasi permainoms

2019.03.14
Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė įsikūrusi itin vaizdingoje Dzūkijos vietoje, vadinamajame Alytaus šilelyje. Vos už kelių šimtų metrų pravinguriuoja Nemunas. Prie vartų paspaudus skambutį sparčiu žingsniu atskuba apsaugos darbuotojas. Už tvoros, kur pacientai kartais atlydimi surakinti antrankiais, verda specifinis gyvenimas. Skaityti plačiau

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro specialistai: savižudybė – pagalbos šauksmas

2019.03.04
„Savižudybė visada yra pagalbos šauksmas. Tik kartas jis būna pradinis, o kartais, deja, paskutinis“, - sako Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius. Jo vadovaujamoje įstaigoje jau daugiau nei pora metų veikia unikalus Savižudybių prevencijos skyrius, ką tik perkeltas į naujas, daug erdvesnes patalpas, kur darbai sukasi visu pajėgumu. Skaityti plačiau

Rokiškio psichiatrijos ligoninės modelis jau tapo pavyzdžiu kitų šalių specialistams

2019.03.01
Dėl didėjančio sergančiųjų skaičiaus Rokiškio psichiatrijos ligoninėje dar šiemet planuojama statyti naują skyrių. Ligoninės vadovo Algimanto Liausėdo teigimu, tenka taikytis prie realijų – prieš šešiolika metų pradėjus reformą, priverstinai gydomų ligonių buvo 215, o dabar jų skaičius gerokai perkopia 300. Siekiant pagerinti pacientų užimtumą šiemet kartu su Latvija bu... Skaityti plačiau

Tauragės rajono PSPC vadovybė: siekiame, kad personalas nuolat tobulintų žinias

2019.02.28
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) keičiasi iš pagrindų: prieš keletą metų įstaigoje įsisukę remonto darbai jau eina į pabaigą. Visgi gydymo įstaigoje ne sienos svarbiausios, bet čia dirbantis patyręs ir atsidavęs kolektyvas, prie kurio noriai jungiasi energingas jaunimas. „Per tiek metų sergančiam žmogui nesu pasakiusi: ateik kitą dieną“, - tokius patyrusios medikė... Skaityti plačiau

Ste­ri­li­za­ci­nė - li­go­ni­nės šir­dis

2019.02.28
Pro­fe­sio­na­lių me­di­kų ko­man­da, mo­der­nia apa­ra­tū­ra ap­rū­pin­tos ope­ra­ci­nės, ga­li­my­bės at­lik­ti šiuo­lai­kiš­kus diag­nos­ti­kos ty­ri­mus – vi­sa tai itin svar­bu, no­rint teik­ti ko­ky­biš­kas svei­ka­tos pa&s... Skaityti plačiau

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – aukšta kardiologijos paslaugų kartelė

2019.02.11
Didžiosioms šalies klinikoms prilygstantis Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras toliau stiprina pajėgas ir plečia paslaugų spektrą. Naujausios džiugios žinios – gydytojų kolektyvą papildys net penki jauni kardiologai. Kalbėdamas apie strategines permainas įstaigoje naujasis ligoninės vadovas Remigijus Mažeika pabrėžia, jog jaunų aukščiausio lygio specialist... Skaityti plačiau

Eišiškių gydymo įstaigos darbuotojai: esame reikalingi žmonėms

2019.02.08
„Važiuokite tiesiai ir šone išvysite didžiulį baltą pastatą“, - atvykus į Eišiškių miestelį, kuris per trisdešimt kilometrų nutolęs nuo Šalčininkų, vietiniai gyventojai mums sufleravo, kaip surasti bene svarbiausią miestelio objektą, be kurio tiek jauni, tiek garbaus amžiaus eišiškiečiai sunkiai įsivaizduotų gyvenimą. Tai - Eišiškių asm... Skaityti plačiau

Pasiteisinęs projektas augina gerą skyriaus vardą

2019.02.07
Prieš trylika metų atidarius vieną pirmųjų dienos chirurgijos skyrių Respublikinėje Kauno ligoninėje, šiandien šis sprendimas, kaip sako jo įkūrėjas ir vadovas Jonas Andriuškevičius, pasiteisino su kaupu. Pacientai skyriuje dirbančiais specialistais pasitiki, atvyksta gydytis iš įvairiausių Lietuvos vietų. O gydytojai dirba su naujausia įranga, todėl gali pasiūlyti saugesnes operaci... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės kardiologai širdžiai siūlo tris naujoves

2019.01.28
Klaipėdos jūrininkų ligoninė nuo pat įstaigos įkūrimo daug dėmesio skiria širdies ir kraujagyslių ligų diagnostikai bei gydymui. Todėl nieko nestebina, kad vien pernai ligoninėje pradėtos taikyti net trys naujos procedūros, gerinančios pacientų gyvenimo kokybę bei užkertančios kelią skaudžioms komplikacijoms. Anot gydymo įstaigoje dirbančių medikų, naujos technologinės galimybės leidžia jiems, kaip savo sritie... Skaityti plačiau

Vilniaus gimdymo namuose auga nauja medikų karta

2019.01.24
„Mes, akušerės ginekologės, čia irgi gimdėme! Tai rodo, jog besąlygiškai pasitikime savo įstaiga bei joje dirbančiais profesionaliais kolegomis“, - sako jaunos medikės, įsiliejusios į gerą vardą užsitarnavusių Vilniaus gimdymo namų kolektyvą. Medikės pasakoja, kad apie akušerijos ginekologijos specialybę svajojusios dar nuo mokyklos suolo, o šiuos gimdymo namus jos vadina svajo... Skaityti plačiau

Grigiškių sveikatos priežiūros centras – kompaktiškas ir patogus geografiškai

2019.01.14
Grigiškės - vienas labiausiai nutolusių Vilniaus miesto rajonų, kuris, būdamas šalia Vilniaus-Klaipėdos magistralės, yra patogiai ir greitai pasiekiamas. Šioje vaizdingoje teritorijoje (šalia vinguriuoja Neries, Vokės upės) susiformavusi tvirta bendruomenė, turinti vienintelę gydymo įstaigą – Grigiškių sveikatos priežiūros centrą. „Mūsų įstaigos struktūra kompakti&scaron... Skaityti plačiau

„Affidea Lietuva“ meistriškumo standartus nustato patys darbuotojai

2019.01.11
Pasauliniai sveikatos priežiūros institucijų tyrimai rodo, kad pacientai sveikatos paslaugomis labiausiai yra patenkinti tose įstaigose, kuriose darbuotojai yra įsitraukę į įmonės veiklą. Ši tendencija atitinka ir „Affidea Lietuva“ realybę – pacientų pasitenkinimas viršija 90 procentų, o čia dirbantys medikai, vadybininkai ir padalinių vadovai patys siūlo idėjas, kurias vėliau įgyvendi... Skaityti plačiau

Nauja vadovė – apie laukiančius iššūkius Šeškinės poliklinikoje

2018.12.10
Nors dar tik ketvirtas mėnuo, kai VšĮ Šeškinės poliklinikos vairą perėmė nauja vadovė dr. Daiva Kanopienė, seniau dirbusi Nacionalinio vėžio instituto Konsultacinės poliklinikos vedėja, plika akimi galima pastebėti pirmuosius pokyčius. Prie pagrindinio poliklinikos įėjimo jau pradėti remonto darbai, kurie, pasak vadovės, netrukus bus užbaigti. „Pirmieji vadovo žingsniai nuteikia viltingai&l... Skaityti plačiau

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė: aukščiausio lygio pagalba sunkiai sergantiems

2018.12.06
Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė yra viena reikalingiausių gydymo įstaigų uostamiestyje. Į ją daugiausiai atvyksta sunkios būklės pacientai dėl senatvinių, onkologinių, širdies ir kraujagyslių sistemos, potrauminių bei kitų ligų, kurių ilgiau negydo kitos ligoninės ar nepriima reabilitacijos centrai. 160 ligoninės lovų nuolatos užimtos: norinčių gydytis yra daugiau nei leidžia galimybės. Ligoninė yra vie... Skaityti plačiau

Jubiliejų švenčianti VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika populiari!

2018.11.26
Vilniaus rajono centrinei poliklinikai (VRCP), aptarnaujančiai ne tik rajono, bet ir prisirašiusius miesto gyventojus, šie metai – jubiliejiniai. Lygiai prieš tris dešimtmečius sostinės pakraštyje, Pašilaičių mikrorajone (Laisvės prospektas 79), pradėjo veikti nauja šiuolaikiška gydymo įstaiga. Anot lojalių ir ištikimų gydytojų, smagu, kai iš... Skaityti plačiau

„Affidea Lietuva“ centras Druskininkuose – naujos kokybės kartelė

2018.11.16
Druskininkuose duris atvėręs naujas „Affidea Lietuva“ radiologinės diagnostikos centras kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas leis užtikrinti ne tik Dzūkijos regiono gyventojams, bet ir miesto svečiams. „Atidarydami šį diagnostikos centrą įžengiame į kitą etapą kartu versdami naują kokybinį puslapį įmonės veikloje“, – pabrėžė „Affidea Lietuva“ generalinis di... Skaityti plačiau

Duris atvėrė kardinaliai atsinaujinę Krikščioniškieji gimdymo namai

2018.11.16
Daugiau nei du dešimtmečius trukę Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ rekonstrukcijos darbai pagaliau sėkmingai baigti. „Čia jau devyniasdešimt metų gimsta kūdikiai“, - atidarymo šventėje džiūgavo ilgametes tradicijas puoselėjančioje įstaigoje dirbantys medikai. Beje, pasaulį juose i&scaro... Skaityti plačiau

Ar investicijos į tikslesnę diagnostiką gali taupyti sveikatos apsaugai skirtas lėšas?

2018.11.15
„Finansavimas“ - pastarosiomis savaitėmis vienas dažniausiai linksniuojamų žodžių, mat pristatomi kitų metų biudžetai ir vienai ar kitai sferai skiriamos lėšos. Viena pagrindinių frazių, girdima sveikatos sektoriuje, - „reikia optimizuotis ir neišlaidauti“. Savo ruožtu ligų diagnostikos srityje dirbantys specialistai sako, kad šiandien investavę į tikslesnę diagnostiką ate... Skaityti plačiau

Jonavos PSPC naujovė: nuotolinė paslauga mažins eiles

2018.11.05
„Kaimo vietovėse medicinos paslaugų prieinamumas yra toks pats svarbus kaip ir miestuose“, - sako Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Asta Sivolovienė. Antrai kadencijai perrinkta įstaigos vadovė turi viziją, kaip būtų galima efektyviau panaudoti po rajoną išsibarsčiusius medicinos punktus bei ambulatorijas: užuot juos naikinus ar uždarius – stiprinti, plėsti ir teik... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninė telkia moderniausias priemones insulto ir infarkto diagnostikai bei gydymui

2018.10.26
Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai sako, jog nuo šiol, įsigijus šiuolaikinę įrangą, insulto ir širdies ligų diagnostikos bei gydymo galimybės išsiplėtė. Maža to, tobulėjant gydomosioms procedūroms ir gydytojams semiantis žinių iš užsienio kolegų, pacientams ligonėje tenka gulėti vis trumpiau. Ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga teigia, jog tokios modernios įrangos atsiradimas ... Skaityti plačiau

Kėdainių ligoninėje – prošvaistė kovojantiems su skausmu

2018.10.22
Kėdainių ligoninėje įgyvendinta reikšminga naujovė – įrengtas dienos stacionaras, skirtas įvairius skausmus kenčiantiems pacientams. Jame dirba kvalifikuotų gydytojų bei slaugytojų komanda, taikanti šiuolaikiškus lėtinio skausmo gydymo metodus. „Norint, kad ligoninė tobulėtų, reikia gerų specialistų. Jeigu jų nėra, gali kurti ir galvoti ką nori – niekas nevyks. Mes tokių special... Skaityti plačiau

Marijampolės ligoninė saugo ir stiprina pediatriją

2018.10.18
Nuo šiol jaunos šeimos turės dar vieną svarų motyvą įsikurti Suvalkijos krašte, mat čia, Marijampolės ligoninėje įrengtas modernus mažųjų pacientų priėmimas, greitai duris atvers Vaikų ligų skyrius. Tiek tėvelių, tiek gydytojų patogumui – viskas vienoje vietoje. Pasak ligoninės direktorės Audronės Kuodienės, pediatrijos stiprinimas turėtų išlikti prioritetu, nes mažieji pacientai &nd... Skaityti plačiau

Šimtmetis patirties padėjo pagrindą naujiems iššūkiams

2018.10.11
Kartu su Nepriklausoma Lietuva šiemet šimtmetį mininti Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninė dar vieną istorijos puslapį verčia iš esmės atsinaujinusi ir tvirtai stovėdama ant kojų. Įstaigos vadovas Artūras Vasiliauskas ir darbuotojai juokauja – jei ligoninės „krikštatėvis“ chirurgas Stasys Kudirka prisikeltų, šiandienės įstaigos nebeatpažintų. Jubiliejinių rengin... Skaityti plačiau

Šilutės ligoninėje – jaunų gydytojų desantas

2018.10.11
Lankydamiesi vis labiau gražėjančioje VšĮ Šilutės ligoninėje pastebime ne tik sutvarkytus, moderniai įrengtus skyrius, bet ir entuziastai dirbančius jaunus medikus. Šie veržlūs ir perspektyvūs gydytojai, padedami vyresniųjų kolegų, sėkmingai skinasi kelią bei užsitarnauja pacientų pasitikėjimą. „Kartais pajuokauju: galime dar keletui ligoninių pasiūlyti specialistų, bet tikrai to nedarysime... Skaityti plačiau

Klaipėdos vaikų ligoninės medikai turi aiškią gydymo įstaigos viziją

2018.10.08
Klaipėdos vaikų ligoninė - likusi vienintelė šalyje savarankiška tokio profilio gydymo įstaiga. Tiesa, čia dirbantys medikai, karts nuo karto išgirstantys kalbas apie jos prijungimą prie kitos gydymo įstaigos, sako, jog sprendimų priėmėjai turėtų gerai tokį žingsnį įvertinti. Mat vaikų gydymas - specifinė sritis, kur labai greitai viskas gali pasikeisti kardinaliai, o dirbti joje gali ne kiekvien... Skaityti plačiau

Jubiliejų švenčianti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė džiaugiasi pasiekimais

2018.09.21
Tradicijas puoselėjanti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, dar vadinama Antakalnio klinikomis, švenčia šešiasdešimtmetį! Kadangi jubiliejus - puiki proga skaičiuoti pasiekimus, ilgamečiai darbuotojai pasakoja, kad per pastaruosius metus įstaiga pasikeitė kardinaliai. Maža to, ligoninė, kur yra daugelio medicinos pasiekimų pradžia, - sukakties proga gavo išskirtinę dovaną: čia gimė ... Skaityti plačiau

Iš­ma­nio­ji li­go­nių mai­ti­ni­mo sis­te­ma – jau Kau­no kli­ni­ko­se

2018.09.20
Au­to­ma­tiš­kai pro­gra­muo­ja­mi mais­to ga­mi­ni­mo ka­ti­lai, ino­va­ty­vūs pa­krau­na­mi mais­to ve­ži­mė­liai, ro­bo­ti­zuo­ta in­dų plo­vi­mo sis­te­ma – šian­dien Kau­no kli­ni­kos ga­li pa­si­gir­ti mo­der­niau­sia ... Skaityti plačiau

Respublikinė Kauno ligoninė ugdo jaunus talentus

2018.09.10
Respublikinė Kauno ligoninė (RKL) atsinaujinusi bei atjaunėjusi: tiek paskutiniųjų kursų internatūros studentai, tiek rezidentai šioje gydymo įstaigoje noriai atlieka praktiką, dalis jų vėliau čia pasilieka dirbti. Jaunieji medikai pasakoja, kad Respublikinę Kauno ligoninę pasirinko išgirdę atsiliepimų apie čia sudarytas puikias sąlygas ir galimybes. Ir nenusivylė. Priešingai, stipriai patobulėjo... Skaityti plačiau

Jauni specialistai laužo stereotipus apie slaugos sektorių

2018.09.07
Pastaruoju metu nemažai kalbama apie tai, kaip išlaikyti jaunus medikus Lietuvoje. Vieni aiškina, kad jiems reikia gerų atlyginimų, kiti ragina sukurti gerovę, kad jie patogiai jaustųsi ne tik didmiestyje. Jauni specialistai, dirbantys Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, sako, kad vienas svarbiausių aspektų šiuo atveju - šiuolaikiškos darbo sąlygos bei profesinė savi... Skaityti plačiau

Elektrėnų ligoninė kuria draugiškos pacientui įstaigos įvaizdį

2018.09.06
Elektrėnai, įsikūrę strategiškai patogioje vietoje tarp Vilniaus ir Kauno, kaip sako ligoninės vadovas Edmundas Niparavičius, šiandien nejaučia personalo stygiaus. Tiesa, prie to prisideda ir faktas, jog atvykstantiems į rajoną medikams savivaldybė kompensuoja kelionės išlaidas. Gydytojai gi sako matantys aiškią rajoninės ligoninės viziją - būti draugiškai pacientams ir gydyti lėtin... Skaityti plačiau

Šiaulių rajono PSPC: reikia išeiti iš akmens amžiaus

2018.08.27
„Per metus mūsų įstaigoje pasiektas didžiulis progresas“, - sutartinai tvirtina teigiamais pokyčiais besidžiaugiantys VšĮ Šiaulių rajono PSPC darbuotojai, vadovaujami direktorės Vilmos Plaušinaitienės. Kelionę po šią gydymo įstaigą, be kurios sunkiai įsivaizduoja gyvenimą rajono žmonės, pradėjome nuo Meškuičių padalinio, nes, pasak įstaigos direktorės, per vienerius metu... Skaityti plačiau

Kauno miesto poliklinika kuria savo prekės ženklą

2018.08.20
Versle kurti įmonės įvaizdį ir turėti atpažįstamą prekinį ženklą - įprasta praktika. Tą patį daro ir privačios gydymo įstaigos, klausimas, ar tai reikalinga viešosioms gydymo įstaigoms? Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša, ne vienerius metus praleidęs versle, sako, jog būtina. Mat pacientai turi žinoti, matyti ir jausti, kad apsilankęs bet kuriame poliklinikos padalinyje gaus vienodos kokyb... Skaityti plačiau

Jonavos ligoninė gydo ir karius, ir pabėgėlius

2018.08.13
„Jei esame devintas miestas pagal dydį, gal mūsų ligoninė turėtų išlikti?“ – sako nedidelės, bet kompaktiškos Jonavos ligoninės vadovė Aldona Balutienė. Jai vadovaujant įstaiga sugebėjo nusimesti didelę skolų kuprą, ūkiškai susitvarkyti viduje, taip pat suremontuoti beveik visus ligoninės skyrius. „Mūsų rodikliai – puikūs, didžiausia grėsmė – atstumas, iki Kaun... Skaityti plačiau

Klaipėdos sveikatos priežiūros centras ieško pacientams patogių sprendimų

2018.08.09
Kaip sako Klaipėdos SPC medikai, vienas pagrindinių jų prioritetų yra kokybiškos ir pacientų lūkesčius bei poreikius atliepiančios paslaugos. Įstaiga plečia gydytojų specialistų komandą ir siekia savo statusą iš sveikatos priežiūros centro pakeisti į poliklinikos. Maža to, vykstant pertvarkoms ir reformoms išlaikė reabilitaciją, kuri šiandien yra viena stipriausių gydymo įstaigos pusių. Skaityti plačiau

Jubiliejinėje konferencijoje - ausų chirurgijos naujovės

2018.08.06
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) vyko jau dešimtą kartą organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija „Otochirurgijos teorija ir praktika“. Jos metu darbo subtilybėmis dalijosi itin aukštos kvalifikacijos ausų ligas gydantys specialistai, teikiantys viltį klausą praradusiems Europos pacientams. Pasak KUL vyriausiojo gydytojo prof. Vinso Janušonio, šių metų konferen... Skaityti plačiau

Vilniaus GMP stotis - apie pasiteisinusius sprendimus ir vieningos sistemos privalumus

2018.07.27
Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties specialistai, kalbėdami apie racionalų brigadų valdymą, sako, jog sprendimai stambinti GMP stotis pasiteisina. Tai padeda ne tik efektyviau valdyti pajėgas, bet ir investuoti į modernias technologijas, siekti gerų darbo rezultatų. O svarbiausia - pagalba pacientams teikiama laiku. Skaityti plačiau

Šv. Roko ligoninė: apie toliaregiškus sprendimus ir kilstelėtą paslaugų kokybės kartelę

2018.07.12
Prieš keletą metų į sostinės Antakalnio rajoną persikrausčiusi Šv. Roko ligoninė šiandien, galima sakyti, yra viena moderniausių šalies slaugos ligoninių. Vos peržengus gydymo įstaigos slenkstį supranti: sukurtos sąlygos ne ką prastesnės nei užsienio ligoninėse. Maža to, gydymo įstaigos kolektyvas turi ambicijų dar kilstelėti paslaugų kokybę ir spręsti itin aktualią slaugos lovų trūkumo pr... Skaityti plačiau

Kompaktiška rajoninė ligoninė Žemaitijoje

2018.06.26
Plungės ligoninės medikai sako, jog artėjančio gydymo įstaigų tinklo optimizavimo proceso nesibaimina. Labiau neramina nežinomybė. Pasak gydytojų, jiems pavyko sukurti kompaktišką rajoninę ligoninę Žemaitijoje, kur teikiamos saugios ir kokybiškos paslaugos. Skaityti plačiau

Panevėžyje – vienintelė apskrityje medicininė įranga ypač sunkios būklės ligoniams

2018.06.21
Lietuvoje vis dar nėra pakankamai radiologinės diagnostikos centrų, kuriuose tyrimai ypač sunkiems ligoniams būtų atliekami specialia įranga. Prieš porą mėnesių į Respublikinę Panevėžio ligoninę atkeliavo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, palengvinantis ne tik medikų darbą, bet ir sunkios būklės suaugusiųjų bei vaikų ligų diagnostines galimybes. Toje pačioje įstaigoje galima kokybiškai atlikti r... Skaityti plačiau

Lietuviai padeda kolegoms iš Ukrainos kurti modernią psichikos sveikatos sistemą

2018.06.19
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro specialistai daugiau nei trejus metus bendradarbiauja su kolegomis iš Ukrainos ir padeda jiems kurti psichosocialinės reabilitacijos pagalbos tinklą. Mokymuose dalyvaujantys medikai sako, kad čia įgyjama patirtis neįkainojama. Savo ruožtu lietuviai medikai džiaugiasi, kad jų darbo rezultatai nenueina veltui ir šiandien jau galima pamatyti Ukrainoje kuriamus psi... Skaityti plačiau

Šiaulių centro poliklinikoje – modernus Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

2018.06.04
Šiaulių centro poliklinika Reabilitacijos padalinį iškėlė į šalimais, Varpo gatvėje, esančias erdves bei jaukias savivaldybės patalpas – nuo šiol pacientų patogumui čia įrengtas modernus Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius su atnaujinta šiuolaikine įranga, poilsio kambariais tiek pacientams, tiek darbuotojams. „Reabilitacija būna efektyvesnė ir už medikamentus&ld... Skaityti plačiau

Onkologai - apie prasidedančią naują radioterapijos erą

2018.05.31
Antradienį, kaip teigė Nacionalinio vėžio instituto (NVI) medikai, atverstas naujas radioterapinio gydymo puslapis. Ką tai reiškia pacientams? Saugesnes ir efektyvesnes radioterapijos paslaugas net ir tais atvejais, kai gydytojai dėl pacientų saugumo nesiryždavo jų skirti. O dabar situacija pasikeitė, mat institutas su Vyriausybės pagalba įsigijo naujos kartos linijinį greitintuvą, atveriantį platesnes gydymo ... Skaityti plačiau

UAB „Affidea Lietuva“ - geriausias darbdavys Lietuvoje!

2018.05.28
UAB „Affidea Lietuva“ kartu su dar penkiomis kitų sričių kompanijomis buvo įvertinta kaip geriausias darbdavys. Maža to, atliekant tyrimą, būtent Lietuvoje įsikūręs padalinys iš visų 16 Europoje įvertintas geriausiai. Beje, reikia paminėti, kad tokį apdovanojimą pirmą kartą gavo sveikatos priežiūros įstaiga. Ką reiškia darbuotis įmonėje, kuri pripažįstama geriausiu darbdaviu? Ne viener... Skaityti plačiau

„Greitukių“ žaidynėse medikai varžosi lyg olimpiadoje

2018.05.25
Vasaros šurmulio laukiančią Palangą praėjusį savaitgalį antrus metus iš eilės pabudino darnus sirenų gausmas – dvyliktą kartą surengtose Greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynėse profesionalumą demonstravo gausus būrys medikų, atvykusių ne tik iš įvairių šalies kampelių, bet ir užsienio. Skaityti plačiau

M.Marcinkevičiaus ligoninės prioritetai užtikrinant geresnį paslaugų prieinamumą

2018.05.14
Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė, įsikūrusi sostinės centre, dėl patogios vietos tampa vis patrauklesnė pacientams. Mat tiek slaugos, tiek ambulatorinės reabilitacijos paslaugų apimtys kasmet auga ir verčia gydymo įstaigų vadovus sukti galvas, kaip užtikrinti ne tik jų prieinamumą, bet ir kokybę. Ligoninės medikai sako turį planą, tad reikia politinio sprendimo ir 5 milijonų eurų naujo priestato statyboms bei įrangos ... Skaityti plačiau

Alytaus polikliniką mielai renkasi ir didmiesčio medikai

2018.05.11
Alytaus poliklinikoje pūstelėjo nauji vėjai: prie įstaigos vairo stojo naujasis, teisininko išsilavinimą turintis vadovas Marius Jasaitis, kuris pasiryžęs įnešti pokyčių tiek mažinant eiles, tiek gerinant paslaugų kokybę gyventojams. „Mano valdymo stilius nėra daužyti kumščiu į stalą ir šaukti. Kolektyvui nuo pirmos darbo dienos pasakiau: turite idėjų, prašom, - susėskime prie... Skaityti plačiau

Ukmergės ligoninėje iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius

2018.05.07
Ukmergės ligoninėje ilgai laukti pokyčiai: duris atvėrė iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius, remonto, išskyrus nedidelius kosmetinius „palopymus“, nematęs daugiau nei tris dešimtmečius. „Kartais tekdavo raudonuoti prieš šiame skyriuje gulinčius pacientus“, - atidarymo dieną pašmaikštavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janicka... Skaityti plačiau

Kauno miesto poliklinika optimizavo laboratorijos veiklą ir išplėtė tyrimų spektrą

2018.04.20
Sausį po sujungimo pradėjusios veikti Kauno miesto poliklinikos medikai sako, jog priimti optimizavimo sprendimai pasiteisino. Įkurta viena centrinė laboratorija, anot jos vadovės dr. Ramunės Šepetienės, leidžia sutaupyti ir investuoti į modernią įrangą bei medikų atlyginimus. Be to, pakoregavus darbo procesus poliklinikoje išplėstas ir tyrimų spektras pacientams. Skaityti plačiau

Antakalnio poliklinika turi planą, kaip išnaudoti savivaldybės skiriamą papildomą finansavimą

2018.04.13
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė po ilgų diskusijų ir kelis mėnesius trukusių derybų pritarė siūlymui skirti papildomą finansavimą priminei sveikatos priežiūros grandžiai stiprinti. Kaip teigia savivaldos politikai, sostinė - kol kas vienintelė Lietuvoje imasi skatinti medikus pasilikti dirbti tėvynėje, o ne ieškoti laimės svetur. Viliamasi, kad skyrus papildomų lėšų Vilniuje dirbančių šei... Skaityti plačiau

„Palangos gintaras“ naują sezoną pasitinka visu pajėgumu

2018.04.10
Aukščiausios kokybės vaikų gydymo ir reabilitacijos paslaugas teikianti didžiausia Lietuvoje vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ naująjį sezoną lankytojų laukia dar labiau atsinaujinusi. „Pagaliau pabaigėme dviejų korpusų renovaciją. Dabar tris šimtus vaikų, kiek ir priklauso įstaigai pagal akreditaciją galime priimti labai geromis sąlygomis“, – sakė sanator... Skaityti plačiau

Naujosios Vilnios poliklinika keičiasi į modernų šeimos medicinos centrą

2018.03.26
Prieš pusmetį Naujosios Vilnios poliklinikai vadovauti pradėjęs Ernestas Petrulis sako turįs aiškią poliklinikos viziją – be siuntimų į kitas gydymo įstaigas 80 procentų poliklinikos pacientų pagalbą turi gauti čia, diagnozę sužinoti per tris dienas. Be to, pirminės sveikatos priežiūros įstaiga planuoja tapti viena palankiausių ne tik pacientams, bet ir joje dirbantiems medikams. Skaityti plačiau

Birštono „Tulpėje“ atgijo tarpukario Lietuvos elito pamėgta „Baltoji vila“

2018.03.19
Simboliška, kad minint valstybės šimtmetį Birštono „Tulpės“ sanatorijoje duris atvėrė restauruota legendinė „Baltoji vila“, kur tarpukariu itin mėgo gydytis bei ilsėtis Lietuvos elitas. Turbūt mažai kas žino, kad būtent čia atgaudamas jėgas literatūros klasikas Balys Sruoga, į Tėvynę sugrįžęs po ilgų tremties metų, parašė žinomiausią autobiografinį romaną „Die... Skaityti plačiau

Apie Vilniaus gimdymo namus, pelniusius ne tik palankios naujagimiams ligoninės titulą

2018.03.16
Kai darbas tampa antraisiais namais, net ir po sunkiausio budėjimo, anot Vilniaus gimdymo namų personalo, pusdienį pailsėjus vėl norisi eiti dirbti. „Šie namai – mūsų gyvenimo dalis, žinoma, kartais neproporcingai didelė, užgožianti visas kitas. Bet nieko negali kaltinti – patys pasirinkome tokią profesiją, tokį gyvenimą“, - sako Vilniaus gimdymo namų vadovė prof. dr. gydytoja aku&scaro... Skaityti plačiau

Lazdijų ligoninės aukso gysla – lenkų medicinos turistai

2018.03.12
„Daugeliui rajonuose gyvenančių žmonių būtų sudėtinga iš namų atokioje kaimo vietovėje patekti į centrines ligonines. Juolab kad gydymo įstaigų centralizacija tik pailgintų eiles ir sumažintų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą“, - apie šiandienos aktualijas kalba Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, pridurdamas, kad Lazdijų ligoninė dirba pelningai. Aukštų rezult... Skaityti plačiau

Pasiteisinusi ligoninės strategija bei didesnis saugumo jausmas medikams

2018.03.05
Dėl per mažo sveikatos apsaugos sistemos finansavimo, pasak specialistų, efektyviam pacientų gydymui trūksta lėšų. Tiesa, gydymo įstaigoms priekaištaujama, kad daugelis jų užima per dideles patalpas, ir, kaip bebūtų liūdna, nemenką dalį gaunamų finansinių resursų išleidžia pastatams, o ne personalui išlaikyti ar paslaugoms gerinti. Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) vadovas doc. dr. Linas... Skaityti plačiau

Šakių ligoninė: geri mokytojai visada šalia

2018.02.12
„Sakiau, jei reikės, niekur kitur nenoriu būti operuojama – tik Šakių ligoninėje“, - prisipažino po endoprotezavimo vienvietėje palatoje sveikstanti Šakių gyventoja Birutė. Įdomu, kad būtent šioje gydymo įstaigoje pirmą kartą Lietuvoje atlikta totalinio klubo sąnario endoprotezavimo operacija. „Šakių ligoninės variklis – gerai subalansuota komanda, kurią sudar... Skaityti plačiau

Radviliškio ligoninės fenomenas: operacinės išnaudojamos šimtu dvidešimt procentų

2018.02.05
„Mūsų ligoninėje operacinis aktyvumas iš tikrųjų didelis. Per metus atliekame apie tūkstantį keturis šimtus didžiųjų bei aštuonis devynis šimtus mažųjų operacijų. Septyniasdešimt procentų viso operacinio aktyvumo tenka ortopedijai traumatologijai“, – teigiamais rezultatais džiaugiasi VšĮ Radviliškio ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė. Skaityti plačiau

Vilniaus savivaldybė investicija į šiuolaikišką sostinės gydymo įstaigą

2018.01.26
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas dr. Narimantas Markevičius sako, kad praėjusieji metai buvo intensyvūs, mat pernai dvi įstaigos sujungtos į vieną ir oficialiai darbą pradės kovo pirmąją. Tačiau ir šie metai nežada būti ramesni, nes planuojamos naujo chirurgijos korpuso statybos, sterilizacinės įrengimas, tai pat bus stiprinama pirminės sveikatos priežiūros grandis. Skaityti plačiau

Proveržis onkologijoje: išskirtinai tiksli ir efektyvi MRT kontroliuojama radioterapija

2018.01.15
Lietuvos statistikos duomenimis, 2016 metais buvo diagnozuota daugiau kaip 24 tūkst. naujų piktybinių navikų atvejų. Palyginti su 2010 m. duomenimis, šis skaičius išaugo daugiau kaip 35 procentais. Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje - didesnės algos visiems ligoninės darbuotojams

2018.01.15
Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir jos padalinių darbuotojams didės atlyginimai. Nuo sausio visų darbo užmokestis padidėjo 50 eurų. Skaityti plačiau

Kauno miesto poliklinika: pakeitusi įvaizdį ir turinti ambicijų tapti pavyzdžiu kitiems

2018.01.05
 Kaunas metų pradžią pasitiko permainomis. Penkios miesto poliklinikos po susijungimo dabar veikia kaip viena gydymo įstaiga, kur pacientams paslaugos teikiamos pagal vienodą standartą keliant paslaugų kokybės kartelę. Kaip sako specialistai, reorganizavimo procesas vyksta sklandžiai, o ateityje dar laukia nemažai darbų. Netrukus medikų laukia nauja darbo užmokesčio skaičiavimo sistema ir nemažai kitų naujovių, ... Skaityti plačiau

Klaipėdos medikai investuoja į pacientų, sergančių vėžiu, gyvenimo kokybę

2017.12.19
„Pacientui, kuriam pirmą kartą patvirtinta onkologinės ligos diagnozė, onkologinės ligos diagnostikos ir gydymo taktiką parenka ir planą sudaro daugiadalykė gydytojų specialistų komanda“, nurodo sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo paslaugų prieinamumo ir kokybės rodiklių ir jų stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“. Klaipėdos universitetinė... Skaityti plačiau

Stipriai ūgtelėjęs Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras

2017.12.18
„Per naktinį budėjimą prižiūrėdami pacientus nueiname ir dvidešimt, ir dvidešimt penkis kilometrus“, - pasakoja jubiliejų švenčiančio VšĮ Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro slaugytojos, dėmesiu ir rūpesčiu apglėbiančios kiekvieną atvykusį pacientą. O kaip kitaip, jei kolektyvas į darbą žvelgia itin profesionaliai, atsakingai bei vedinas pagrindinio tikslo &n... Skaityti plačiau

LSMU Slaugos fakultetas atšventė jubiliejų

2017.12.14
Vienas jauniausių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto padalinių – Slaugos fakultetas – iškilmingai pažymėjo 25 metų veiklos sukaktį. Šventiniame vakare prisiminta fakulteto istorija, pasakyta daug šiltų linkėjimų, skambėjo juokas ir daina. Skaityti plačiau

Elektrėnų PSPC medikams svarbu užmegzti kontaktą su žmogumi

2017.12.04
„Gydytojas turėtų daugiau žiūrėti pacientui į akis, o ne į kompiuterio ekraną“, – sako VšĮ Elektrėnų pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) gydytojai, paklausti, kokie jų prioritetai apžiūrint sergančiuosius. „Metų vadovų“ konkurse „Metų sėkmės 2016“ apdovanojimą pelniusios Editos Paberalienės vadovaujama įstaiga ant laurų nemiega: atnaujinta medicinos ir kompiute... Skaityti plačiau

Raseinių ligoninės perlas – išgražintas Akušerijos ginekologijos skyrius

2017.11.27
Raseinių ligoninėje iš pagrindų atnaujintas Akušerijos ir ginekologijos skyrius, kurį personalas su pasididžiavimu vadina įstaigos perlu. Apie tai geriausiai byloja čia gimdžiusių moterų atsiliepimai. „Trečią vaiką gimdau ir ketvirtą gimdyčiau čia“, - šypsojosi laiminga mama. Nė kiek nenusileidžia ir šalia esantis renovuotas Vidaus ligų bei neurologijos skyrius. Skaityti plačiau

Neatpažįstamai pasikeitusi Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė

2017.11.16
Senėjanti visuomenė ir augantis profesionalios slaugos bei palaikomojo gydymo poreikis Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę verčia dirbti visu pajėgumu. „Mūsų įstaiga estetiniu ir funkciniu požiūriu kardinaliai pasikeitusi. Ne tik personalas, bet ir pacientai, jų artimieji džiaugiasi, kad ligoninė susikūrė šiuolaikinės gydymo įstaigos įvaizdį“, - sako VšĮ Panevėžio palaikomojo gy... Skaityti plačiau

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje pacientams nestinga įdomios veiklos

2017.11.13
Jei ne teritoriją juosianti aukšta tvora, vargu ar įtartum, kad šioje gražioje aplinkoje įsikūrusi Rokiškio psichiatrijos ligoninė, kur gydomi itin sunkių psichikos sutrikimų turintys pacientai, padarę nusikalstamą veiką. Kaip pasakoja įstaigos darbuotojai, ligoniams gydyti ir reabilitacijai čia sudarytos puikios sąlygos, taikomi naujausi gydymo metodai. Skaityti plačiau

Regioninėje Telšių ligoninėje kiekviena gimdyvė nešiojama ant rankų

2017.11.02
„Kiekviena gimdyvė mums yra kaip deimančiukas, kurios laukiame ir nuoširdžiai rūpinamės“, – sako VšĮ Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja medicinai Jovita Seiliuvienė, vedžiodama po atnaujintas Akušerijos – ginekologijos skyriaus patalpas. Aukščiausio lygio kompetentingos paslaugos, šiltas bendravimas, moderni įranga, jaukios palatos &nda... Skaityti plačiau

Uostamiesčio medikai gydymo įstaigų reorganizavime įžvelgia daugiau pliusų

2017.10.30
Gydymo įstaigų optimizavimas, po vienu stogu sujungiant kelias, - ne naujiena. Kaip rodo studijos, tai ne tik naudinga ekonomiškai, bet ir pagerina paslaugų prieinamumą. Šiuo keliu pasuko ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centras (Centras), prie kurio buvo prijungtos dar dvi gydymo įstaigos. Tiesa, tiek centro vadovas, tiek ir kolektyvas pripažįsta, jog iš pradžių buvo įvairių minčių, tačiau &sca... Skaityti plačiau

Apie tikrus šeimos gydytojus, komandinio darbo privalumus ir galimybių paiešką

2017.10.23
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras prieš porą savaičių minėjo dvidešimties metų jubiliejų. Nors, kaip sako jo vadovė Zita Neniškienė, per tuos du dešimtmečius buvo visko, ją labiausiai žavi kolegų sugebėjimas mylėti profesiją. Medikai pripažįsta, kad anksčiau į šeimos gydytojus pacientai žvelgė  įtariai, tačiau šiems pavyko užsitarnauti žmonių pasitikė... Skaityti plačiau

Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę į priekį veda drąsios idėjos ir racionali vadyba

2017.10.20
Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje ryškėjantys teigiami pokyčiai – akivaizdūs. Šiemet Ligoninėje įsteigtas 0Maitinimo skyrius, kuriame ruošiamą maistą pacientai vertina itin palankiai. Dar didesnis dėmesys skiriamas infekcijų, nuo kurių nėra apsaugota nė viena ligoninė, kontrolei. O kaip kitaip, jei esi išskirtinė sostinės gydymo įstaiga, kurioje didžiuma pacientų yr... Skaityti plačiau

Apie tikrus profesionalus ir tuo, kuo galime didžiuotis

2017.09.28
Savaitgalį Palangoje vykstant vienuoliktosioms greitosios medicinos pagalbos žaidynėms, kurortas, ko gero, buvo pats saugiausias miestas, mat gatvėmis zujo daugiau ne trys dešimtys greitosios pagalbos ekipažų. Miesto svečiai juokavo, kad prireikus pagalbos nereikėtų nė mobilaus telefono, užtektų tik šūktelėti. Užsienio komandų dalyviai teigė, jog galime drąsiai didžiuotis profesionalia Lietuvos GMP sist... Skaityti plačiau

Magnetinis rezonansas – nepamainomas tiriant širdies raumens patologiją

2017.09.25
Širdies tyrimas magnetiniu rezonansu – vienas naujausių būdų, padedantis diagnozuojant ir gydant širdies ligas. Kokie šio tyrimo rezultatai bei perspektyvos, į Klaipėdos jūrininkų ligoninę aptarti rinkosi radiologai, kardiologai, radiologijos technologai iš Didžiosios Britanijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos. Čia vyko 2-oji Baltijos širdies magnetinio rezonanso konferencija. Jo... Skaityti plačiau

Besivienijančios Kauno poliklinikos tampa patraukliu paslaugų tiekėju

2017.09.18
Likus mažiau nei pusmečiui, kuomet Kauno mieste penkios poliklinikos susijungs, dabartiniai jų vadovai vertindami pasiruošimo darbus sako, jog viską spės laiku. Maža to, optimizavimo procese mato nemažai pliusų, o svarbiausia, kad kylančias problemas stengiasi ne užglaistyti ir slėpti vieni nuo kitų, priešingai, kelia jas ir bendromis pastangomis gvildena. Kaunas tvarkosi, o pirmieji rezultatai kalba pa... Skaityti plačiau

Jubiliejų mininti Respublikinė Kauno ligoninė kelia naujus tikslus

2017.09.14
Respublikinė Kauno ligoninė, miesto gyventojams geriau žinoma senuoju trečiosios ligoninės pavadinimu, pastaruosius metus tampa pavyzdžiu daugeliui sveikatos priežiūros įstaigų, kaip pasikeitus darbo organizavimui, kolektyvo motyvavimo priemonėms pagerinamas paslaugų prieinamumas. Beje, įstaigos ateities planai ne ką mažesni. Medikai sako, jog jų tikslas - tapti geriausia ligonine regione. Skaityti plačiau

Kretingos psichikos sveikatos centras – neeilinė rajono gydymo įstaiga

2017.08.28
„Neeilinis centras“, - tokiais žodžiais apie Kretingos psichikos sveikatos centrą atsiliepia tiek čia dirbantieji, tiek besigydantieji. Apie tai byloja ir pastarųjų metų darbo vaisiai – įkurtas Psichikos dienos stacionaras, vykdomos įvairios prevencinės programos. Viena naujausių idėjų – darbas su smurtaujančiais stipriosios lyties atstovais. Anot Centro vadovės Innos Viršilienės, nuola... Skaityti plačiau

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė plačia paslaugų prieinamumą ir kokybę

2017.08.21
Ne paslaptis, kad sostinės Antakalnio rajone įsikūrusiai Vilniaus miesto klinikinei ligoninei ir jos filialui pastarieji keleri metai nebuvo lengvi. Tačiau kaip sako ligoninės vadovas dr. Narimantas Markevičius, dabar, po įvairiausių peripetijų, jau galima įgyvendinti dviem gydymo įstaigoms numatytą viziją. Tikslas, kad ligoninė būtų rentabili ir teiktų kuo daugiau paslaugų pacientams. Juk bazė sukurta puiki, reikia ... Skaityti plačiau

„Ąžuolyno klinika“ taiko naujus sprendimus užtikrinant kokybišką pagalbą

2017.08.04
Gydytojai psichiatrai pastebi, jog visuomenė po truputį keičiasi: ištikus psichologinei krizei ar susirgus psichikos liga vis dažniau ieškoma pagalbos. Prieš septynerius metus duris atvėrus pirmajai visą parą įvairiapusę psichiatrinę pagalbą teikiančiai „Ąžuolyno klinikai“ teigta, jog tai - žingsnis kokybiškos pagalbos teikimo link. Šiandien klinikos specialistai ne tik ... Skaityti plačiau

Respublikinė Kauno ligoninė į strategijos rengimą ir įgyvendinimą įtraukia visą komandą

2017.08.03
„Pažangi vadyba medicinoje gali duoti geresnį ekonominį efektą. Vadinasi, racionaliau ir operatyviau dirbdami turėsime daugiau laiko pacientui, kuris ir yra mūsų pagrindinis darbdavys“, - sako Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus, su bendraminčių komanda pradėjęs gydymo įstaigoje taikyti efektyvius vadybos bei valdymo metodus. Skaityti plačiau

Trakų ligoninės akušeriai ginekologai pasirengę dirbti visu pajėgumu

2017.07.28
Trakų ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyrius šiandien, kaip sako čia dirbantys medikai ir slaugytojos, pasiruošęs darbui visu pajėgumu. Čia gimdančios moterys teigia, kad sąlygos skyriuje ir anksčiau buvo geros, be to, svarbiausia ne gražios sienos ar moderni įranga, o skyriuje dirbantys medikai. Skaityti plačiau

Pirmasis Geriatrijos skyrius turi viziją plėsti paslaugų spektrą

2017.07.24
Prieš ketverius metus Kauno klinikinėje ligoninėje įsteigtas pirmasis specializuotas Geriatrijos skyrius Lietuvoje. Kaip sako gydytojai per šį laikotarpį daug kas pasikeitė - pirmiausiai požiūris į geriatriją kaip į medicinos sritį. „Dėl teikiamų paslaugų unikalumo, kompleksiškumo, gydymo rezultatų, puoselėjamo požiūrio į senyvą žmogų tapome žinomesni, labiau vertinami“, - sako Kauno ... Skaityti plačiau

Klaipėdos universitetinė ligoninė - diaugiaprofilinė, moderni gydymo, mokymo ir mokslo įstaiga

2017.07.13
Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) daugelyje sveikatos priežiūros sričių šiuo metu tvirtai žengia trečioje vietoje po Kauno ir Vilniaus klinikų, ypač lyginant rezultatus bei jiems pasiekti skirtas investicijas. Ligoninės veikla grindžiama mokslu ir juo paremtais įrodymais. Vis daugiau pacientų ne tik iš Klaipėdos apskrities miestų bei rajonų, kitų Lietuvos apskričių, bet ir kitų valstybių pasirenka... Skaityti plačiau

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro darbuotojai prikelia naujam gyvenimui

2017.07.03
VšĮ Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro darbuotojams didelis iššūkis - pakeisti visuomenės požiūrį į tokias įstaigas. „Vis dar gaji klaidinga nuostata, jog į palaikomojo gydymo ir slaugos ligonines pacientai atvežami tik numirti, yra neprižiūrimi, negydomi, slopinami raminamaisiais“, - sako įstaigos direktorė Inga Tamosinaitė. Savo ruožtu kvalifikuotų specialistų ko... Skaityti plačiau

Beveik šimtmetį gyvuojanti Kretingos ligoninė: apie kokybišką gydymą, pacientus ir ryšį su bažnyčia

2017.06.26
„Lietuvos sveikatos“ redakcija turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti Kretingos pranciškonų bažnyčios 400-ųjų metinių minėjime. Itin bendruomenei svarbi pranciškonų bažnyčia palaiko glaudžius ryšius ir su Kretingos ligonine. Toks ryšys leidžia išsaugoti įstaigos gerą vardą skaičiuojant ilgus jos gyvavimo metus. Skaityti plačiau

Anykščių PSPC medikai: svarbu ne pastatai, o juose teikiamos paslaugos

2017.06.19
„Kai kurie vadovai sako, kad reikia įstaigą išlaikyti. Aš manau, kad ne įstaigą išlaikyti reikia, o paslaugą teikti. Juk būtent už tai mums moka Privalomojo sveikatos draudimo fondas“, - sako Anykščių rajono savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovė Zita Neniškienė. Skaityti plačiau

Ši­lu­tės me­di­kai: di­de­lė mo­ty­va­ci­ja dirb­ti ten, kur jau­tie­si rei­ka­lin­gas

2017.06.09
Pra­ėju­sią sa­vai­tę Ši­lu­tės li­go­ni­nė mi­nė­jo 125 me­tų sukaktį. Kaip sa­ko jos va­do­vas Da­rius Ste­pon­kus, ant šim­ta­me­tės li­go­ni­nės pa­ma­tų šis kraš­tas tu­ri mo­der­nią li­go­ni­nę. O įstai­go­je dir­ban­tys me­di­kai... Skaityti plačiau

Infekcinių ligų ekspertai susibūrė Klaipėdoje

2017.06.08
Dėmesys infekcinių ligų gydymui kasmet didėja. Epideminių susirgimų proveržiai bei kai kurios kitos iki galo neišgydomos infekcinės ligos verčia medikus nuolatos gilintis į šią sritį bei ieškoti būdų joms pažaboti. Būtent dėl šios priežasties praėjusią savaitę Klaipėdoje į kasmetinę konferenciją susirinko infekcinių ligų specialistai ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų Europos ša... Skaityti plačiau

Bendradarbiavimas su šveicarais pelnė Sėkmės projekto vardą

2017.06.05
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, galima sakyti, yra puikus pavyzdys, kaip vykdant tarptautinį projektą galima pasiekti puikių rezultatų. Tam reikia valios, strategijos ir vizijos keleriems metams į priekį. Kauno klinikų medikai sako, jog norėdamas įgyvendinti tokius projektus idėja turi gyventi dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Tiesa, dabar lauki... Skaityti plačiau

Peties sąnario protezavimo operacijai – prancūzo parama ir įvertinimas

2017.06.05
Respublikinės Šiaulių ligoninės ortopedai-traumatologai, prieš keletą metų pradėję endoprotezuoti ir peties sąnarius, ėmė taikyti modernius anatominius endoprotezus. Pirmąją operaciją, kurią turėjo galimybę stebėti ir žurnalistai, atliko Ortopedijos-traumatologijos centro ortopedas-traumatologas Vytautas Mažutavičius, ortopedas-traumatologas Žydrūnas Vitkauskas bei ortopedijos implantų instruktorius Dan... Skaityti plačiau

Kongrese pristatytos prostatos ir inkstų vėžio gydymo naujovės

2017.06.01
Praėjusią savaitę įvyko ketvirtasis Baltijos šalių kongresas, rengiamas kartu su Europos urologų asociacija. Pasak medikų, tai – puiki platforma keistis žiniomis, naujovėmis, laimėjimais, kuriuos svarbu pritaikyti ir praktikoje. Mums, Baltijos šalių urologams, tai yra bene vienintelė vieta, kur skaitome ne tik teorinius pranešimus, bet ir mokslinėse sesijose pristatome mūsų pačių vykd... Skaityti plačiau

Kauno klinikos - apie ambicingus tikslus ir tarptautinį pripažinimą

2017.05.26
Europos kaulų čiulpų transplantacijos tinklo organizacijos duomenimis, kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijų poreikis kasmet didėja. Medikų teigimu, keičiasi ir atliekamų transplantacijos rūšių santykis. Apie tai ir naujausius gydymo būdus, kurie, kaip prognozuoja mokslininkai, taps onkologinių ligų gydymo proveržiu, specialistai diskutavo savaitės pradžioje vykusioje tarptautinėje konferencijoje &bd... Skaityti plačiau

Šiaulių reabilitacijos centre – karališkas aptarnavimas

2017.05.22
Šiaulių bei aplinkinių rajonų gyventojams nuo šiol nebūtina vykti nei į Palangą, nei į Druskininkus. Ilgus gyvavimo metus skaičiuojantis Šiaulių reabilitacijos centras atsinaujino ir tapo dar patrauklesnis, kuomet duris atvėrė suremontuotas Hidroterapijos ir peloidoterapijos skyrius, kur teikiamos taip pacientų pamėgtos vandens bei gydomojo purvo procedūros. „Tikimės, pacientų antplūdžio&ld... Skaityti plačiau

Lietuvos medikai įkvėpė ukrainiečius

2017.05.18
„Mums tai atrodo kaip stebuklas“, - susižavėję kalbėjo po Lietuvos gydymo įstaigas vedžiojami ukrainiečių medikai, kuriems pagalbos ranką ištiesė kolegos lietuviai geranoriškai dalindamiesi žiniomis bei vertinga patirtimi. Iš įvairių Ukrainos regionų suvažiavę įstaigų vadovai prisipažino, kad jų medicinos bendruomenė jau pribrendo rimtiems pokyčiams ir laukia reformų. Didžiulės psichi... Skaityti plačiau

Apie meilę profesijai ir šiuolaikinę slaugytoją sveikatos sistemoje

2017.05.12
Pasak Klaipėdos jūrininkų ligoninės slaugytojų, slaugos praktikai didelę įtaką daro mokslas ir inovacijos, tad kiekviena jų siekia tobulėjimo įvairiose slaugos srityse. Tačiau, kad ir kokios inovacijos būtų įdiegtos, visada svarbiausias išlieka gyvas slaugytojo ir paciento kontaktas. Skaityti plačiau

Sėkmingai įstaigos veiklai būtinos idėjos ir ryžtas jas įgyvendinti

2017.05.05
Retas kuris pastaruoju metu negirdėjo apie tai, kad sveikatos apsaugos sistemai trūksta pinigų, personalo, įrangos... Tačiau apsilankius Palangos reabilitacijos ligoninėje nustembi gerąja prasme. Tarptautinėse konferencijose įgytos žinios pritaikomos praktiškai, moderniausia įranga prieinama Lietuvos pacientams. Be to, gydymo įstaigos administracija turi dešimties metų veiklos viziją. Pasak laikinai dir... Skaityti plačiau

„Abbott Alinity“ ci serijos diagnostinėms sistemoms suteiktas CE ženklas

2017.04.27
Viena pirmaujančių pasaulinių medicinos bendrovių „Abbott“ įdiegė naujos kartos inovatyvias diagnostikos sistemas, kurios pagerins sveikatos priežiūros kokybę ligoninėse ir laboratorijose. Naujiesiems „Abbott Alinity“ ci serijos diagnostiniams analizatoriams šiemet buvo suteiktas CE ženklas. Skaityti plačiau

Kauno klinikinė ligoninėje – socialinė akcija moterims iš nepasiturimai gyvenančių šeimų

2017.04.20
Lietuvos socialinio žemėlapio duomenimis, mūsų šalyje 2014 m. buvo daugiau kaip 9,9 tūkst. socialinės rizikos šeimų, kuriose augo 19,6 tūkst. vaikų. Kauno mieste tokių socialinės rizikos šeimų buvo 438 (620 vaikų), o Kauno rajone – 282 šeimos ir 555 vaikai. Skaityti plačiau

Naujosios Vilnios poliklinika: apie racionaliai skirstoma biudžetą, investicijas ir komfortą pacientams

2017.04.14
Per pastaruosius kelerius metus Naujosios Vilnios poliklinika pradėjo keistis neatpažįstamai. Ypatingą dėmesį įstaiga skiria pacientų eilių trumpinimui, įrangos atsinaujinimui bei patalpų remontui. Visa tai poliklininkai pavyksta atlikti tik subalansavus ir racionaliai paskirčius turimas lėšas. Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės virtuvė pasikeitė neatpažįstamai

2017.04.03
Modernus, šiuolaikiškas, atitinkantis aukščiausius standartus – tokių komplimentų sulaukia atsinaujinęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės Maisto paruošimo skyrius. „Aš čia geriau pavalgau nei namuose“, – prisipažįsta kalbinti gydymo įstaigos pacientai, kurie jau spėjo įverti atsinaujinusios maisto paruošimo tarnybos privalumus. Skaityti plačiau

Elektrėnų PSPC sėkmė - darbštus ir profesionalus kolektyvas

2017.04.03
„Apdovanojimai - tai viso kolektyvo darbo įvertinimas“, - sako VšĮ Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Edita Paberalienė, rankose spausdama „Metų sėkmės 2016“ statulėlę. Vedžiodama po nuolat gražinamos ir puoselėjamos įstaigos patalpas vadovė šyptelėjo, jog aukštai iškėlus kartelę teks dar labiau stengtis ir gerinti pacientams teikiamų pa... Skaityti plačiau

Po Šiaulių greitosios sparnu – Kuršėnų skubios pagalbos ekipažai

2017.03.27
„Būna dienų, kai dėl iškvietimų gausos netgi neišlipama iš greitosios pagalbos automobilio“, – prisipažįsta VšĮ Šiaulių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties darbuotojai. Nei metų nepraėjo, kai prie stiprios šiauliečių komandos prisijungė Kuršėnų GMP brigados, kurios anksčiau, kaip prisipažįsta darbuotojai, buvo podukros vietoje. Skaityti plačiau

Dr. V.Mačiulis turi viziją, kaip sukurti efektyvią priklausomybės ligų gydymo sistemą

2017.03.16
Kaip sako Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovas dr. Valentinas Mačiulis, kovai su priklausomybių ligomis šalyje yra sukurta gera struktūra. Bėda tik ta, kad ji neišnaudojama. Ar galima situaciją pakeisti? „Žinoma, tereikia keleto pokyčių: vieningos darbo metodikos sukūrimas, horizontalių profesinių ryšių su giminingomis medicinos įstaigomis ir socialiniais partneriais nusta... Skaityti plačiau

Kauno Centro poliklinika – atsinaujinusi ir pakeitusi įvaizdį

2017.02.27
Nuo šiol Kauno Centro poliklinikoje, kuri naujus metus pradėjo stipriai pasikeitusi bei atsinaujinusi išoriškai, bus dar maloniau gydytis. Per ilgus gyvavimo metus Kauno centre, istoriškai reikšmingame pastate, įsikūrusi gydymo įstaiga subūrė ištikimų bei lojalių pacientų ratą, kurie itin vertina čia dirbančiųjų atsidavimą bei kompetenciją. „Stengsimės toliau dirbti kok... Skaityti plačiau

Radviliškio ligoninės širdis – nauja moderni sterilizacinė

2017.02.10
VšĮ Radviliškio ligoninėje atidaryta nauja moderni sterilizacinė. „Jeigu ligoninė turi chirurginį ir reanimacinį profilį, be normalios sterilizacinės, kur galėtum patikimai sterilizuoti medicininius instrumentus, o pacientai operacijų metu negautų hospitalinės infekcijos, neišsiversi. Tad šis skyrius – tarsi ligoninės širdis“, – sako gydymo įstaigos vadovė Da... Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje duris atvėrė naujasis Vaikų priėmimo skyrius

2017.02.06
Kauno klinikinėje ligoninėje atidarius naujas Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus patalpas, pasak įstaigos vadovo Gedimino Abeciūno, įgyvendinta viena svarbiausių strateginių užduočių. Medikai patikina, kad nuo šiol mažiesiems pacientams ne tik sukurtos šiuolaikiškos bei komfortiškos sąlygos, bet ir teikiama daugiau stebėjimo paslaugų. Skaityti plačiau

Ausų, nosies, gerklės ligų skyrius: nuo sąstingio iki proveržio

2017.01.30
Respublikinės Šiaulių ligoninės Ausų, nosies, gerklės ligų skyriuje vykstančios permainos svarbios ir gydymo įstaigos vadovams, ir pacientams. Atsinaujino gydytojų kolektyvas, įsisavinamos naujos metodikos, diegiama moderni įrangą, trumpėja eilės ne tik pas gydytojus specialistus, bet ir planinėms operacijoms. Nepastebėti pažangos jau neįmanoma, nes auga ir skyriuje gydomų bei operuojamų pacientų skaičius. Skaityti plačiau

Vilniaus greitosios kelionė atsekama dispečerio monitoriuje

2017.01.23
Greitoji medicinos pagalba turbūt sunkiai įsivaizduojama be modernių ir gyvybes gelbstinčių technologijų. „Dabar greitosios pagalbos automobiliuose diegiame planšetinius kompiuterius. Tai yra didelis patogumas darbuotojams. Greičiau pildomi dokumentai ir kartu spartėja pacientų aptarnavimas“, – apie naujoves pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stotie... Skaityti plačiau

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė: apie prieš šešiolika metų gimusią ir pasiteisinusią idėją

2017.01.19
„Amerika“ – toks įspūdis susidaro užsukus į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Konsultacijų centrą. Anksčiau šiose patalpose kartu buvo įsikūręs ir Skubios pagalbos skyrius, tačiau stengiantis pacientams sukurti didesnį komfortą kilo mintis juos atskirti. Idėja pasiteisino su kaupu. Puikus to įrodymas - augantis pacientų skaičius. Tiesa, jų daugėja ir Skubiosios pagalbos skyriuj... Skaityti plačiau

Vilniaus gimdymo namai: apie atsiperkančias investicijas ir palankias sąlygas gimdyvėms

2017.01.13
VšĮ Vilniaus gimdymo namai vieni pirmųjų įgyvendino bendradarbiavimo su šveicarais programos projektus ir šiandien, kaip sako medikai, yra visiškai atsinaujinę. Pasinaudojus Valstybės investicijų programa atnaujintos patalpos, o bendradarbiaujant su šveicarais - įranga. Be to, vykdant minėtą projektą gydytojai turėjo nemažai galimybių gilinti žinias ir tai ypač pravers įstaigoje kur... Skaityti plačiau

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės veiklos rezultatai dar sparčiau kyla į viršų

2017.01.09
Po vidaus kapitalinio remonto visu pajėgumu dirbančioje VšĮ Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje ženkliai išaugo paslaugų apimtys, pagerėjo pacientų gydymo ir priežiūros sąlygos, o specialistai viliojami vienais geriausių atlyginimų šiame sektoriuje. „Pacientų, kuriems reikalingas palaikomasis gydymas ir profesionali slauga, kasmet daugėja, todėl toliau galvojame apie įstaigos... Skaityti plačiau

Kauno Dainavos poliklinika investuoja į efektyvesnį paslaugų prieinamumą ir aptarnavimo kokybę

2017.01.05
Kiek daugiau nei metus Kauno Dainavos poliklinikai vadovaujantis Paulius Kibiša sako, jog vyrauja neteisingas požiūris esą gydymo įstaigos yra nekonkurencingos. „Galime manyti, kad mes, medikai, esame, kažkur pakibę danguje, darome stebuklus ir apie konkurenciją čia negali būti nė kalbos. Tačiau skaičiai labai greitai grąžina mus į realybę“, – įsitikinęs P.Kibiša. Netrukus poliklinikoj... Skaityti plačiau

Kauno klinikinė ligoninė švenčia penkerių metų jubiliejų

2016.12.19
Praėjo beveik penkeri metai, kai Kaune sujungtos 2-oji klinikinė ir Raudonojo Kryžiaus ligoninės gavo naują vardą – Kauno klinikinė ligoninė. Per šiuos metus Kauno klinikinėje ligoninėje (KKL) daugelis pastatų bei įrenginių yra atnaujinti, vaikų skyriai optimizuoti ir sukurtas vienintelis šalyje Geriatrijos skyrius. Ligoninės vadovas Gediminas Abeciūnas teigia, kad turi daug planų ir ketina toliau... Skaityti plačiau

Šiaulių reabilitacijos centras verčia naują veiklos puslapį

2016.12.16
VšĮ Šiaulių reabilitacijos centras greitai pasiūlys dar daugiau kokybiškų paslaugų – jau po kelių mėnesių duris atvers rekonstruotas cokolinis aukštas. Čia centro lankytojų lauks ne tik komfortiškesnėje aplinkoje atliekamos jau pamėgtos procedūros, bet ir ne viena naudinga naujovė. Skaityti plačiau

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – modernus klausos tyrimas

2016.12.16
Respublikinės Šiaulių ligoninės Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus specialistai pasirengę dirbti su sutrikusios klausos asmenimis pagal naują klausos aparatų skirstymo ir kompensavimo tvarką, kuri įsigalioja nuo Naujųjų metų. Apie pokyčius, kurie laukia ne tik gydymo įstaigos, gydytojų bei sutrikusios klausos asmenų, bet ir klausos aparatais prekiaujančių įmonių, spaudos konferencijoje kalbėjo Ausų, nosies,... Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje duris atvėrė naujasis Vaikų priėmimo skyrius

2016.12.08
Kauno klinikinėje ligoninėje pagalba vaikams jau teikiama jaukiose ir patogiose tėvams bei jų atžaloms patalpose. Jos padalytos į atskiras dalis priklausomai nuo ligos pobūdžio, todėl nėra tikimybės, kad ligoniukai užsikrės kitomis infekcijomis. Skaityti plačiau

Klaipėdos universitetinės ligoninės urologai žengia su naujausiais mokslo laimėjimais

2016.11.28
Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) per pastaruosius metus padarė didžiulę pažangą urologijos srityje. Ją lėmė ne tik gerėjanti ligų diagnostika, bet ir tai, jog vis daugiau pacientų renkasi būtent šios ligoninės urologijos specialistus. Svarbu tai, jog šioje modernioje pajūrio gydymo įstaigoje sukurtos palankios sąlygos uroonkolinių pacientų diagnostikai, gydymui bei, bendradarbiaujant su kitų srič... Skaityti plačiau

Biurokratinės kliūtys Kėdainių ligoninei užkerta kelią pacientams teikti paliatyvią pagalbą

2016.11.21
Kėdainių ligoninė pasiruošusi pacientams teikti paliatyvią pagalbą. Įstaiga turi puikiai įrengtą Slaugos skyrių, kuriame yra visos reikiamos priemonės, ir specialiai apmokytą gydytojų bei slaugytojų komanda. Vienintelė bėda – įstaiga negauna Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kauno teritorinės ligonių kasos sutikimo teikti kompensuojamas paliatyvios slaugos paslaugas. Po keturių mėnesių iš Slaugos... Skaityti plačiau

Respublikinė Kauno ligoninė diegia pažangios vadybos sistemą

2016.11.15
Kiekviena organizacija – ar tai būtų privati verslo įmonė, valstybinė ar viešoji įstaiga – veikloje iš esmės siekia to paties tikslo – dirbti efektyviai. Respublikinė Kauno ligoninė – bene viena pirmųjų valstybinių gydymo įstaigų, pradėjusi sėkmingai diegti pažangios vadybos principus. „Siekiame, kad pas mus patekę žmonės pastebėtų ne tik atsinaujinusius pastatus, modernią ... Skaityti plačiau

Pasaulinę insulto dieną Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai uostamiesčio gyventojus pakvietė į žygį pėsčiomis

2016.11.03
Tai, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai investuoja į visuomenės švietimą, žino daugelis uostamiesčio gyventojų. Kovodami su širdies ir kraujagyslių ligomis kasmet klaipėdiečius kviečia į dviračių žygį, o bandydami apsaugoti nuo insultų ragina jungtis prie trijų kilometrų žygio pėsčiomis. Minėdami Pasaulinę insulto dieną, medikai teigė turintys tikslą – priminti visuomenei negailestingą &sca... Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje – šiemet jau tūkstantoji gimdyvė

2016.10.25
Puikios sąlygos gimdyti ir kvalifikuota medikų pagalba daugybę nėščiųjų skatina rinktis Kauno klinikinę ligoninę. Neatsitiktinai jau prieš dvylika metų įstaigai buvo suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės statusas. Skaityti plačiau

Suvalkijos krašto pasididžiavimas – šimtametė Šakių ligoninė

2016.10.21
Ilgametes tradicijas puoselėjanti Šakių ligoninė šį rudenį suskaičiavo šimtą metų. Tokiu garbingu jubiliejumi gali pasidžiaugti toli gražu ne kiekviena gydymo įstaiga. Netgi Kauno klinikos, su kuriais glaudžiai bendradarbiauja Šakių medikai, yra ketvirčiu amžiaus jaunesnės. Per tuos metus Šakių ligoninės veidas keitėsi: modernėjo, gražėjo vidumi ir išore, atnaujinta medicinos... Skaityti plačiau

Sėkmingas Visagino ligoninės gyvavimas – vokiečių rankos palytėtas

2016.10.10
Paskutiniąją rugsėjo savaitę Visagino ligoninė sulaukė naujos jau beveik ketvirtį amžiaus nenutrūkstamai iš Vokietijos atkeliaujančios labdaros siuntos. „Didžiulę vokiečių paramą ir globą jaučia tiek mūsų ligoninės pacientai, tiek darbuotojai. Džiaugiamės ne tik sulaukdami materialinės pagalbos, bet ir galėdami pasisemti patirties, branginame per tiek metų subrandintą draugystę“, – sakė... Skaityti plačiau

„Affidea“ pacientus ištirs nuo galvos iki kojų

2016.10.07
Sostinėje duris atvėrė Radiologinės diagnostikos centras, vienas moderniausių ir didžiausių šalyje, kur atliekami pažangiausi rentgenodiagnostikos, kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai. Gyventojų patogumui šis pažangus centras įsikūrė po Vilniaus miesto klinikinės ligoninės stogu. „Visi, kurie nuo šiol kreipsis į šį naują diagnostikos centrą, galės ... Skaityti plačiau

Kulautuvos reabilitacijos ligoninė – ideali vieta sunkiems pacientams

2016.10.03
Dešiniajame Nemuno krante, pušų slėnyje, duris atvėrė pažangi reabilitacijos paslaugas teikianti ligoninė – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialas Kulautuvos reabilitacijos ligoninė. Pacientams, sergantiems nervų sistemos bei širdies ir kraujagyslių ligomis, sužibo viltis grįžti į visavertį gyvenimą. Skaityti plačiau

Nacionalinis kraujo centras mini Kraujo tarnybos jubiliejų ir kelia naujus tikslus

2016.09.29
Praėjusią savaitę Nacionalinis kraujo centras minėjo 70 metų Kraujo tarnybos Lietuvoje jubiliejų. Iškilmingos ceremonijos metu prisiminta septynių dešimtmečių istorija, pagerbtos dešimtys neatlygintinų kraujo donorų ir ilgamečių įstaigos darbuotojų. O jau kitą dieną rankų sudėję sėdėti neketinantys Nacionalinio kraujo centro darbuotojai pakvietė slaugytojas, gydytojus ir gydymo įstaigų vadovus į ... Skaityti plačiau

Greitosios medicinos pagalbos žaidynės: apie psichologinį pasiruošimą, strategiją ir nenumatytas situacijas

2016.09.26
Prieš savaitę Druskininkuose nuaidėjus šūviams, sprogimams, pasipylus dūmams ir aidint sirenoms medikai, policininkai, gaisrininkai ir kariškiai skubėjo į imituojamą teroro aktą. Tai viena iš dešimtųjų Tarptautinių Greitosios medicinos pagalbos tarnybos žaidynių užduočių. Medikai pripažįsta, jog tokios situacijos – stresinės. Savo ruožtu žmonės, atsidūrę įvykių sūkuryje, nelab... Skaityti plačiau

Šv. Roko ligoninė – jauniausia sostinės gydymo įstaiga

2016.09.19
Šv. Roko ligoninės didžiulis privalumas – kad erdvi, šiuolaikiška slaugos paslaugas teikianti gydymo įstaiga yra itin patogioje sostinės vietoje, Antakalnyje, specialiai pritaikytame bei renovuotame pastate. Pacientams bei jų artimiesiems nereikia klaidžioti. Tik išlipus iš autobuso jie pamato gražiai sutvarkytą sveikatos įstaigą, kur itin sunkiems ligoniams teikiamas pažangus... Skaityti plačiau

Sėkmingi projektai ir investicijos į visuomenės sveikatą sostinės Antakalnio poliklinikoje

2016.09.12
VšĮ Antakalnio poliklinika pacientų patogumui diegia naujas paslaugas bei įgyvendina projektus, investuodama į visuomenės sveikatą. Tai, kad sprendimai sėkmingi, įrodo augantis prisirašančių naujų pacientų skaičius, pagal kurį Antakalnio poliklinika pirmauja tarp kitų sostinės viešųjų gydymo įstaigų. Skaityti plačiau

Alytaus poliklinikoje – patikima vaikų sveikatos patikros sistema

2016.09.02
Panašu, kad Alytaus poliklinika gyvena gerus laikus – pakankamai dideliu pajėgumu dirbanti, per 50 tūkst. pacientų aptarnaujanti sveikatos priežiūros įstaiga sumaniai organizuoja vaikų profilaktinį patikrinimą, išsprendė pacientų eilių klausimą ir net nejaučia gydytojų trūkumo. Tačiau kai kurie sveikatos priežiūros organizavimo klausimai įstaigos vadovui Vitalijui Kovaliovui kelia nerimą, ypač &nd... Skaityti plačiau

Šilutės medikai neigia kuriamus stereotipus

2016.08.29
„Norite patirti, koks yra tikras gydytojo darbas? Atvažiuokite į Šilutę“, - taip Šilutės ligoninės gydytojai kviečia jaunuosius medikus universitete įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje. Turbūt nemaža dalis jaunimo išgirdę tokį pasiūlymą nepuls stačia galva. Juk kaip sakoma, tokiuose miesteliuose trūksta pramogų, teatrų, restoranų. Tuo tarpu medikai sako, jog tai tiesiog stere... Skaityti plačiau

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje darbą pradėjo psichologas!

2016.08.19
VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotis žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis ieškodama dar trumpesnio ir teisingesnio kelio paciento link. Skambučius priimantys dispečeriai patikina, kad pradėjus glaudžiau bendradarbiauti su Bendruoju pagalbos centru (BPC) skambinantieji vis greičiau sulaukia pagalbos, o siekiant dar geresnių rezultatų prie profesionalaus ir darbui atsid... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente vasarą prireikia pajėgų pastiprinimo

2016.08.01
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikai vasarą dirba dvigubu ar net trigubu krūviu. Darbo dienomis į ligoninės priimamąjį kreipiasi vidutiniškai apie keturiasdešimt sunegalavusių poilsiautojų. Savaitgaliais ar švenčių dienomis pacientų srautas padvigubėja. Kurorto medikai pripažįsta, jog vasarą jie dirba it vijurkai, tačiau nepamiršta tobulinti teikiamų paslaugų, kad ti... Skaityti plačiau

Šiaulių centro poliklinikoje daug investuojama į pacientų gerovę

2016.07.25
Ilgametes tradicijas puoselėjanti Šiaulių centro poliklinika jau užsitarnavo pacientų pagarbą ir pasitikėjimą. Siekdama patenkinti vis didėjantį sveikatos paslaugų poreikį ir norėdama palengvinti jų prieinamumą, gydymo įstaiga nuolat plečia teikiamų paslaugų spektrą. „Siekdami teikti saugesnes ir kokybiškesnes paslaugas atnaujinome patalpas, poliklinikos materialinę bazę, įsigijome pačios mo... Skaityti plačiau

Klai­pė­dos uni­ver­si­te­ti­nė li­go­ni­nė – į pa­cien­tą orien­tuo­ta as­mens svei­ka­tos prie­žiū­ros or­ga­ni­za­ci­ja

2016.07.21
Pa­smal­sa­vus, ko­kie yra Klai­pė­dos uni­ver­si­te­ti­nės li­go­ni­nės (KUL) pri­ori­te­tai, me­di­kai nė ne­dve­jo­da­mi at­sa­ko: į pa­cien­tą orien­tuo­ta svei­ka­tos prie­žiū­ra, nuo­šir­dus ir ma­lo­nus ben­dra­vi­mas su pa­cien­tu, jo te... Skaityti plačiau

Vaikų sanatorijoje „Palangos gintaras“ dabar gydytis dar patogiau

2016.07.07
Aukščiausios kokybės vaikų gydymo ir reabilitacijos paslaugas teikianti didžiausia Lietuvoje vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ naująjį sezoną pacientus pasitiko ne tik su moderniomis procedūromis, bet ir komfortiškesne susisiekimo infrastruktūra. Skaityti plačiau

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė investuoja į kokybiškų paslaugų prieinamumą

2016.06.27
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė jau šį rudenį pradės teikti naujas paslaugas sostinės gyventojams. Tiesa, kaip pabrėžia gydymo įstaigos vadovas dr. Narimantas Markevičius, norint užtikrinti aukštos kokybės paslaugas tenka ieškoti ir privačių investitorių. Žinoma, įgyvendinant įvairius projektus svarbus ir įstaigos darbuotojų indėlis. Ligoninės medikų iniciatyva prieš metus duris ... Skaityti plačiau

Naujos galimybės dar labiau pakėlė Regioninės Telšių ligoninės prestižą

2016.06.13
„Jau dabar Regioninę Telšių ligoninę žino daug kas“, - sako šioje gydymo įstaigoje ilgus metus dirbantys medikai, nuo šiol turintys dar geresnes diagnostikos galimybes. Žemaitijos sostinės gydymo įstaiga sparčiai žengia į priekį, taiko vis naujesnius ir pažangesnius gydymo metodus, kurie padeda pacientams sugrįžti į visavertį gyvenimą. Regioninę Telšių ligoninę ypač pam... Skaityti plačiau

Visagino ligoninės angelai sargai – kolegos iš Vokietijos

2016.06.06
VšĮ Visagino ligoninei gali pavydėti bet kuri aplinkinė gydymo įstaiga, mat jie turi rūpestingus ir ilgamečius globėjus iš Vokietijos. „Vokiečiai yra tarsi mus įsivaikinę. Jie jaučia poreikį nuoširdžiai mumis rūpintis bei globoti ligoninę“, - bendradarbiavimo teikiama nauda (ne tik materialine!) džiaugiasi Visagino ligoninės kolektyvas. Šią savaitę jų gydymo įstaigoje kaip tik ... Skaityti plačiau

Jubiliejų švenčianti Prienų ligoninė laukia rajonų gydymo įstaigų modelio

2016.06.03
Gražiame gamtos kampelyje, pušynų apsuptyje, prieš septyniasdešimt metų duris atvėrė VšĮ Prienų ligoninė, ilgainiui tapusi jaukia ir šiuolaikiška rajono gydymo įstaiga. Ta proga susirinkę svečiai ne kartą akcentavo, jog kiekvienos įstaigos istoriją pirmiausiai kuria joje dirbantys žmonės. „Džiaugiuosi ligoninės darbuotojais - juk moderni aparatūra būtų bevertė, jeigu li... Skaityti plačiau

Pacientai džiaugiasi neatpažįstamai pasikeitusiu Širvintų ligoninės veidu

2016.05.30
„Vaizdas buvo ne koks“, - tiesiai šviesiai sako laikinai paskirtasis VšĮ Širvintų ligoninės direktorius Vidmantas Eigėlis, prisiminęs, kaip pirmą kartą pravėrė įstaigos duris ir pajuto kolektyve tvyrojančią įtampą. Gavęs rajono savivaldybės palaikymą su komanda atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Pirmieji rezultatai išties džiugina tiek ligoninės personalą, tiek savivaldybės... Skaityti plačiau

Vilniaus gimdymo namuose - atsinaujinęs Konsultacinis centras

2016.05.23
Antradienį Vilniaus gimdymo namuose duris atvėrė atsinaujinęs Konsultacinis centras. Gimdymo namų vadovė dr. Kornelija Mačiulienė pabrėžia, kad turi tikslą ne tik suteikti kvalifikuotą ir reikiamą pagalbą nėščiosioms bei gimdyvėms, bet ir užsiimti švietėjiška veikla. „Daug jaunų moterų ateina prisiskaičiusios socialiniuose tinkluose įvairiausios, dažnai realybės neatitinkančios informacijos... Skaityti plačiau

Kauno klinikinė ligoninė investuoja į slaugytojų mokymą

2016.05.23
Šiandien slaugytojos susiduria su sudėtingomis situacijomis, tad vien įgytų profesinių žinių nebepakanka - reikia ir teisinius, ir teologinius niuansus išmanyti, taip pat turėti žinių apie dietologiją ir apie visas ligas. „Jei neturi nors vieno atsakymo į šiuos klausimus, tarp pacientų iškart gimsta nepasitikėjimas. Dėl to slaugytojos nuolat siekia žinių“, - sako VšĮ Kau... Skaityti plačiau

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro pacientai bus gydomi jaukiose palatose su modernia slaugos įranga

2016.05.20
Nuo šiol Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro pacientai gydysis dar geresnėmis sąlygomis ir gaus kokybiškesnes  paslaugas - po ilgai trukusių darbų duris atvėrė naujas, modernia slaugos įranga aprūpintas 4-asis ilgalaikio gydymo skyrius, turintis dvidešimt penkias sunkiai sergantiems pacientams paruoštas lovas. Ta proga įstaigoje lankėsi ir sveikatos apsaugos ministr... Skaityti plačiau

Vilkaviškio ligoninė mažos įstaigos modelį kuria pagal pacientų poreikius

2016.05.16
Vilkaviškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Linas Blažaitis sako matąs viziją, koks turėtų būti rajono ligoninės modelis, ir drąsiai ją įgyvendina. Maža to, kuria ne tik daugiaprofilinės, bet ir „žaliosios“ ligoninės statusą. Pasikinkiusi saulės energiją ligoninė šildo vandenį, elektros gamybai įrengė 30 kilovatų elektrinę, o netrukus bus sumontuoti ir šilumos siurbliai. „Norin... Skaityti plačiau

Aukščiausio lygio traumų centras už ambulatorinių paslaugų apmokėjimą

2016.05.09
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės ortopedai traumatologai sako, kad traumatizmo atvejų skaičius šalyje kasmet auga. Vien per praėjusius metus ligoninės Skubiosios pagalbos skyriaus traumatologai suteikė konsultacijų daugiau nei 200 tūkst. gyventojų. Čia dirbantys medikai pripažįsta, kad darbas didelėje klinikoje turi nemažai privalumų teikiant kokybišką komandinę pagalbą pacientams... Skaityti plačiau

Radviliškio ligoninėje buvo operuojamas ir stipriausias pasaulio žmogus

2016.05.02
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos išvakarėse lankėmės VšĮ Radviliškio ligoninėje, kur dirba išskirtinis ir pacientams nepaprastai pasišventęs kolektyvas, kur yra teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos, pritaikomos naujovės, kur kaip ir didžiosiose šalies ligoninėse dirbama su šiuolaikine medicinos įranga. Susižavėjęs gydytojais ir medicinos personalu ... Skaityti plačiau

Prano Mažylio sukurta gimdymo namų vizija puoselėjama ir šiandien

2016.04.29
P.Mažylio gimdymo namų vadovas vyr. gydytojas Eugenijus Valasevičius, sako kad prieš aštuoniasdešimt metų prof. Pranas Mažylis šiuos gimdymo namus pastatė per devynis mėnesius. Simboliška - tiek, kiek ir trunka nėštumas. Tuomet jie buvo vieni moderniausių Europoje. Skaityti plačiau

Utenos ligoninė: apie gydymo įstaigos viziją ir pasiekiamus tikslus

2016.04.25
Regioninė Utenos ligoninė, kaip sako jai vadovaujantis Dalius Drunga, pacientams teikia visą paslaugų paketą. Pernai stacionarių paslaugų suteikta daugiau nei 10 tūkst. pacientų ir per 90 tūkst. konsultacijų. Pasmalsavus, kurios gi sritys gydymo įstaigoje stipriausios, ligoninės vadovas nė nedvejodamas įvardija terapiją, traumatologiją, reabilitaciją bei neurologiją. Maža to, turi nemažai planų tapti patikimu insultų... Skaityti plačiau

Visagino ligoninės darbdavys pirmiausia yra pacientas

2016.04.18
Kur rajone surasi kitą tokią modernią ir pažangią ligoninę, kuri būtų įsikūrusi gražiausioje jo dalyje - pušynų apsuptyje, šalia ežero pakrantės, kur pacientai gali išeiti pasivaikščiot? „Pas mus oras - vienas švaresnių Lietuvoje, dideli miestai ir pramoniniai centrai yra nutolę. Vien ežerai, miškai, patogi miestelio infrastruktūra ir, žinoma, Visagino ligoninė, kuri &s... Skaityti plačiau

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras keičia požiūrį į slaugą

2016.04.11
Tik įžengus pro VšĮ Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro duris, kur gydomi bei slaugomi sunkūs pacientai, akivaizdu, jog paskutiniuoju metu įstaiga neatpažįstamai pasikeitė. Kaip prisipažįsta kalbinti pacientai, po remonto atsinaujinęs centras - it geriausia sanatorija, teikianti aukščiausios kokybės paslaugas, o jame dirbantis personalas – išskirtinis: paslaugūs ir darbui... Skaityti plačiau

Apie konkurenciją, lietuvišką įkainio aritmetiką ir privalomą algų kėlimą. Ar tai realu slaugos ligoninėje?

2016.04.04
VšĮ Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė šiandien neatpažįstama. Vos peržengęs slenkstį supranti, kad patekai į šiuolaikišką gydymo įstaigą. Tiesa, pastaruoju metu viešojoje erdvėje ir tarp politikų gvildenamas itin aktualus klausimas - slaugytojų darbo užmokestis, kuris, specialistų teigimu, - apverktinas. Atsiranda teigiančių, jog ligoninių vadovai per daug lėšų... Skaityti plačiau

Klaipėdos universitetinė ligoninė: patikima komanda garantuoja lyderių pozicijas

2016.03.25
Prieš savaitę Klaipėdos universitetinė ligoninė minėjo keturiasdešimties metų jubiliejų. Per šį laikotarpį, kaip sako gydymo įstaigos gydytojai, ji užaugo, subrendo ir Vakarų Lietuvoje įsitvirtino tarp lyderių. Pasak ligonininės vyriausiojo gydytojo prof. habil. dr. Vinso Janušonio, puikūs ligoninės veiklos rezultatai - ne atsitiktinumas, o nuoseklaus sutelkto kolektyvo darbo ir sisteminio... Skaityti plačiau

Už gražią šypseną pacientai „ačiū“ taria Žalgirio klinikai

2016.03.24
Ko žmonės bijo labiausiai? Sutikite: dantų skausmo! Nepaisant kokio amžiaus būdami – vaikai ar jau suaugę. Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika, viena pirmaujančiųjų gydymo įstaigų Lietuvoje, skaičiuoja jau dvidešimt penkerius intensyvaus darbo metus. Sostinėje įsikūrusioje klinikoje pasitelkę naujausias inovacijas visą parą dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, kad pacientai i&sc... Skaityti plačiau

Kauno klinikinė ligoninė į pagalbą telkiasi jaukumą ir komfortą

2016.03.18
Ligoninėje vienas svarbiausių dalykų – medikų profesionalumas ir pasišventimas. Vis dėlto sveikti smagiau jaukioje ir komfortabilioje aplinkoje, o ką bekalbėti apie aplinką, kurioje norisi susilaukti kūdikio bei kurioje jis praleis savo pirmąsias dienas. Skaityti plačiau

Respublikinėje Kauno ligoninėje vaikai sveiksta ir kompiuterinių žaidimų pagalba

2016.03.14
VšĮ Respublikinėje Kauno ligoninėje (RKL) mažiesiems pacientams duris atvėrė renovuotas Vaikų ligų skyrius, kuriame jauki ir komfortiška, namus primenanti aplinka. Ši gydymo įstaiga pirmoji Lietuvoje įsigijo kompiuterinių žaidimų principu veikiančias reabilitacijos programas, kurios mažuosius pacientus „užkabina“ - sudomina, motyvuoja ir padeda siekti geresnių rezultatų. Skaityti plačiau

Antakalnio poliklinikos pasiūlymas sveikatos apsaugos ministrui, kaip patobulinti pirminę grandį

2016.03.07
Antakalnio poliklinikos vadovas Evaldas Navickas, sako, jog turi pasiūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM), tiksliau, naujajam ministrui, kaip pagerinti pirminės asmens sveikatos paslaugų kokybę, mažinant eiles, sprendžiant kitus aktualius klausimus, su kuriais susiduria kone kiekviena šalies poliklinika. Maža to, teigia, kad darbuotojų sveikatos patikrinimai, kurie teisės aktų nustatyta tvarka yra priva... Skaityti plačiau

Sergančiųjų retomis ligomis rūpesčius įveiks surėmę pečius

2016.03.04
Retomis ligomis statistiškai serga mažai žmonių. Paradoksas – tų retų ligų jau tiek suskaičiuota, kad aiškėja tūkstančiai atvejų Kai kurias šių ligų medikai pažįsta jau seniai, tačiau tik dabar kai kurioms jų atsiranda efektyvaus gydymo galimybė. Vėlgi, mokslo pasiekimų dėka atpažįstama vis daugiau naujų ligų, kurios iki tol buvo įvardijamos kaip „neaiškios kilmės“, ir ta... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai širdis gelbėja ir dienos stacionare

2016.02.29
Širdies ir kraujagyslių ligos šalyje – dažniausia mirties priežastis. Tad nuolatos ieškoma būdų, kaip padėti žmonėms ir šią liūdną statistiką pakeisti. Prieš pusantrų metų šalyje įkurti insultų ir infarktų klasteriai, pernai įsteigti ir pradėjo veikti kardiologinės intervencinės radiologijos dienos stacionarai, suteikiantys galimybę pacientui greičiau išsi... Skaityti plačiau

Nauja donorystės programa sutrumpins laukiančiųjų transplantacijos eilę

2016.02.26
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninėje Kauno klinikose įvyko pirmieji mokymai, rengiantis įdiegti Lietuvoje įteisintą donorystės po širdies sustojimo modelį. Kaip rodo Europos patirtis, tinkamai pasirengus ir turint visuomenės palaikymą, naujoji donorystės programa gali padėti gerokai padidinti transplantacijų skaičių ir sumažinti laukiančiųjų eiles, rašoma Kauno klinikų praneši... Skaityti plačiau

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras – tarp lyderiaujančių gydymo įstaigų

2016.02.25
Stabiliai dirbančiam ir naujovių siekiančiam Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui (SPC) 2016-ieji pažymėti jubiliejais. Vasarį suėjo 15 metų, kai šis centras yra savarankiška sveikatos priežiūros įstaiga, o rugpjūtį buvusi Jūrininkų poliklinika (dabartinis Jūrininkų SPC) švęs 40-metį. Nuo įkūrimo gydymo įstaigai vadovaujantis gydytojas Viktoras Grigalauskas neseniai šventė 70-metį. Jubil... Skaityti plačiau

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis vos sutalpina savanorius

2016.02.22
VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties darbuotojai nesitikėjo, jog vieni pirmųjų pradėję vykdyti savanorystės programą sulauks tokio didelio susidomėjusių žmonių skaičiaus. Daugiausiai valandų GMP brigadai talkinę savanoriai buvo apdovanoti mero padėkomis. Kalbinti jaunuoliai prisipažino, jog savanoriaujant išmoksta itin naudingų dalykų - teikti pirmąją pagalbą, ugdo socialinius ge... Skaityti plačiau

Raseinių ligoninės Konsultacijų poliklinikos pasididžiavimas – jauni specialistai

2016.02.22
Į Raseinių ligoninės Konsultacijų polikliniką sėkmingai pritraukiama jaunų specialistų, ką tik baigusių studijas ir atvykusių iš didžiųjų Lietuvos miestų, neretai Raseiniuose jie įsikuria ir ilgam įleidžia šaknis. Gydymo įstaigos darbuotojams, kartu ir pacientams, dar niekada nebuvo sudarytos tokios palankios darbo bei gydymo sąlygos. „Konsultacijų poliklinikos pastatas buvo apšiltint... Skaityti plačiau

Druskininkų PSPC medikai: svarbiausia įsijausti į paciento problemą

2016.02.08
Druskininkai – nedidelis, bet jaukus kurortas Dzūkijoje, kur jėgas atgauti, sveikatą pastiprinti ar pramogauti atvyksta ne tik lietuviai, bet ir užsienio svečiai. Per pastaruosius kelerius metus miestas stiprina pozicijas ir medicinos srityje. Prieš kelias savaites čia atidarytas modernus reabilitacijos centras „Upa“. Investuodamos į teikiamas kokybiškas paslaugas neatsilieka ir kitos ... Skaityti plačiau

Kauno klinikų pacientai į dializės procedūras keliaus drąsiau

2016.02.04
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninėje Kauno klinikose duris atvėrė modernus ir neatpažįstamai pasikeitęs Hemodializių poskyris, kur pacientams bus teikiamos aukščiausio lygio medicininės paslaugos. Statybininkų rankomis patalpos „sustumdytos“ taip, jog būtų kuo patogesnės dializių procedūroms. Pritaikius naujus inovatyvius įrenginius, ši procedūra bus dar kokybiškes... Skaityti plačiau

„MediCA klinika“ į gyventojų sveikatos priežiūrą investuoja gerindami gydytojų darbo sąlygas

2016.02.03
„MediCA klinika“ – plačiausias Lietuvoje gydymo įstaigų tinklas, kuriam šiuo metu priklauso 20 filialų visoje šalyje. Sparčiai besiplečiančio tinklo klinikų išskirtinumas – ne tik inovatyvūs elektroniniai sprendimai, sėkmingas laiko planavimas ir kokybiškos pirminės sveikatos priežiūros paslaugos, bet ir didžiulis dėmesys bei investicijos į gydytojų kvalifikaciją ir... Skaityti plačiau

Technologinis šuolis Šeškinės poliklinikoje: per ketverius metus nuo triratuko iki lėktuvo

2016.02.01
VšĮ Šeškinės poliklinikos vadovas dr. Jonas Kairys sako, kad pastaruoju metu kuriama nacionalinė e.sveikatos sistema sulaukia nemažai kritikos, tačiau ji - ne visai pelnyta. . Šeškinės poliklinika - viena pirmųjų sostinės pirminės sveikatos priežiūros įstaigų, kuri turės galimybę prisijungti prie nacionalinės e.sveikatos sistemos, o informacinių sistemų specialistai teigia, jog e.sv... Skaityti plačiau

Pasvalio PASPC: pacientų paslaptys saugomos po devyniais užraktais

2016.01.25
VšĮ Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre (PASPC) sudaromos ypač palankios sąlygos, kad pacientai jaustųsi saugūs ir gautų kuo kokybiškesnes medicinines paslaugas, o reikalui esant – pas gydytoją patektų kad ir pačią dieną. Svarbu ir tai, kad informacija, išėjusi iš paciento lūpų, pasiliks tarp keturių gydytojo kabineto sienų. „Mums labai svarbu išlaikyti ... Skaityti plačiau

Rokiškio ligoninė: visas kliūtis įmanoma įveikti

2016.01.15
Rokiškio ligoninė – nors ir įsikūrusi šalies pakraštyje, gali didžiuotis, jog Naujuosius metus pasitiko be praradimų: išlaikyti visi turėti profiliai. Kiekvienas jų, atsižvelgiant į pacientų poreikius, plečiami. O vaikštant Rokiškio ligoninės koridoriais didelių eilių prie specialistų kabinetų išvysti taip pat netenka. Sveikatos priežiūros įstaigos vadovas Raimun... Skaityti plačiau

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties šiandiena

2016.01.11
Praleidusi vos kelias valandas Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje, pamaniau - norėčiau čia dirbti. Nors medikų darbas stotyje nelengvas, tačiau, kaip jie patys sako, kai turi noro padaryti ką nors gero ir viziją, atsiranda noras ir tobulėti, ir siekti kuo aukštesnių tikslų. Kauno greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotis pirmieji suformavo paramedikų brigadas, inicijavo greitosios medicinos pagal... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – nauji meno šedevrai

2015.12.23
Artėjant gražiausioms metų šventėms, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje vyksta išskirtinis renginys-akcija, organizuojamas jau devynioliktą kartą: į pajūrio gydymo įstaigą suvažiuoja gausus būrys dailininkų, ir ne tuščiomis, o nešini kūrybos darbais, kuriuos dovanoja ligoninei, kad džiugintų sveikstančių pacientų bei uoliai dirbančių specialistų akis. „Menas tikrai gydo“... Skaityti plačiau

Kaimynai latviai gydys robotais, o mes?

2015.12.17
Kaimyninėje Latvijoje duris atvėrė naujas stereotaksinės radiochirurgijos centras „Sigulda“, kuriame taikoma moderni vėžio gydymo technologija. Navikus centre naikina sudėtinga robotinė sistema „CyberKnife“, leidžianti efektyviai gydyti ligonius, kuriems augliai susiformavo sunkiai pasiekiamose kūno vietose, nepažeidžiant greta esančių sveikų audinių ar organų. „Technologija tobulai tink... Skaityti plačiau

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre – jaunų specialistų desantas

2015.12.14
„Džiaugiuosi, kad Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) darbuotojų gretas papildė būrys jaunų ir kompetentingų specialistų, kuriuos jau spėjo pamėgti bei įvertinti mūsų rajono gyventojai. Iš viso turime penkis naujus šeimos gydytojus ir tris odontologus“, - atjaunėjusiu kolektyvu džiaugiasi Ukmergės PSPC vyriausioji gydytoja Janina Galiauskienė. Skaityti plačiau

Troškūnuose duris atvėrė renovuota palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė

2015.12.07
Prieš daugiau nei savaitę Troškūnų Švenčiausios Trejybės bažnyčioje mišiomis pradėta Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės atidarymo ceremonija. „Žinoma, neatskleisiu, kiek užsitęsė renovacijos darbai. Buvo kilę neaiškumų ir neapsiėjome be neramių nuotaikų. Tačiau dabar, žvelgiant į švytintį ligoninės vidų, pasitempusius darbuotojus, apima džiau... Skaityti plačiau

Abromiškių reabilitacijos ligoninės specialistai žino, ko reikia pacientams

2015.11.30
Pasak VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės, įsikūrusios ramioje vaizdingoje vietoje tarp Vilniaus ir Kauno, direktoriaus Vitalijaus Glambos, šios gydymo įstaigos specialistai, pacientams teikiantys aukščiausio lygio reabilitacijos paslaugas, patirtimi mielai dalijasi su užsienio kolegomis. Ką tik viešėję medikai iš Azerbaidžano sako daug išmokę ir sužinoję bei Abrom... Skaityti plačiau

Alytaus poliklinika pasirūpino ir nedrausmingais pacientais

2015.11.23
„Pirminėje sveikatos priežiūros grandyje eilių neturėtų būti“, - sutartinai tvirtina VšĮ Alytaus poliklinikos vadovas Vitalijus Kovaliovas ir šios gydymo įstaigos vaikų ligų gydytoja bei vidaus medicininio audito grupės vadovė Adelė Dimšienė. Iš tiesų, perbėgus Alytaus poliklinikos koridoriais stebina tai, jog eilėms prie gydytojų kabineto užkertamas kelias, o pacientams sudaro... Skaityti plačiau

Vilniaus miesto klinikinė ligoninėje duris atvėrė pasikeitęs Vidaus ligų skyrius

2015.11.16
VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje po kapitalinės renovacijos duris atvėrė neatpažįstamai pasikeitęs Vidaus ligų skyrius. Kaip akcentuoja šios ligoninės personalas, pacientams svarbus ne tik gydymas ar gydytojų priežiūra, bet ir akiai maloni ligoninės aplinka. „Kai graži aplinka, tuomet ir sveikimo procesas greitesnis“, - filosofiškai žvelgia Vilniaus miesto klinikinės ligonin... Skaityti plačiau

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras – visuomet atviras naujovėms

2015.11.09
Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (Rokiškio PASPC) po kelerių metų skaičiuos nepriklausomos veiklos dvidešimtmetį. Nors jaunų specialistų pritraukimas čia tokia pat problema kaip ir daugelyje kitų rajonų, senbuviai, dirbantys įstaigoje kelis dešimtmečius, įsitikinę, kad darbui sudarytos sąlygos - itin palankios. Net ir nuolatinės naujovės bei elektroninių paslaugų plėtr... Skaityti plačiau

„Tulpės“ sanatorija: pirmoji Baltijos šalyse įsteigė sergančiųjų hemofilija reabilitacijos centrą ir plečia veiklą

2015.11.02
Birštono Kurhauze vyko I Baltijos šalių sergančiųjų hemofilija reabilitacijos ir slaugos specialistų simpoziumas. Pasak specialistų, tai - pirmasis tokio masto renginys. Jo iniciatoriai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Hematologijos klinika ir Birštono VŠĮ ,,Tulpės“ sanatorija . Renginio metu įsteigta Hemofilija ir retomis koaguliopatijomis sergančiųjų reabilitacijos ir slaugos... Skaityti plačiau

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė: slauga ligoniui, paguoda artimam

2015.10.26
Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė – tarsi iš pelenų pakilęs feniksas. Kadaise  geležinkelininkams gydyti skirta apgriuvusi ligoninė šiandien – jauki ir šiuolaikiška gydymo įstaiga, atitinkanti nūdienos poreikius: teikti aukščiausio lygio slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviosios pagalbos paslaugas. „Visuomenė sensta, daugėja vienišų s... Skaityti plačiau

Kalniečių poliklinikos medikai pastebi: visuomenė po truputį išauga baimes kreiptis į psichiatrus

2015.10.19
Pasak specialistų, visuomenėje daugėja žmonių, turinčių psichikos sutrikimų. Svarbiausiu vaistu, bandant nuo jų pasveikti, medikai įvardija drąsą pripažinti savo problemą, kalbėti apie tai ir nebijoti kreiptis pagalbos. Skaityti plačiau

Atnaujinti Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriai

2015.10.12
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose oficialiai atidarytos rekonstruotos Priėmimo-skubios pagalbos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyrių patalpos. Iškilmėse dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Centrinės projektų valdymo agentūros direktorė Lidija Kašubienė, Prezidentės patarėja Aira Mečėjienė, Seim... Skaityti plačiau

Vilkpėdės ligoninėje – pastangos dėl orios senatvės

2015.10.12
Kaip žinia, šie metai paskelbti oraus senėjimo metais. Štai ir valdininkai prisidėjo - šimtui tūkstančių gyventojų padidino paliatyviosios slaugos lovų skaičių iki devynių. Deja, vien to nepakanka. Didžiausios šalyje palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančios įstaigos - Vilkpėdės ligoninės - direktorė Zina Ramanauskienė įsitikinusi – orią senatvę užtikrinti būtinas ir pasiau... Skaityti plačiau

Klaipėdoje oficialiai atidarytas „Northway“ medicinos centras

2015.10.09
Naujame medicinos centre Klaipėdoje geros naujienos norintiems išsitirti išvengiant nemalonių pojūčių. Skaityti plačiau

Jubiliejų švenčianti Elektrėnų ligoninė – kaip gimusi iš naujo

2015.10.05
VšĮ Elektrėnų ligoninėje neeilinis įvykis: strategiškai patogioje geografinėje vietoje – tarp Vilniaus ir Kauno – įsikūrusi moderni gydymo įstaiga, kuri subūrė profesionalius bei darbui atsidavusius specialistus, užsitarnavusius elektrėniškių pagarbą ir pasitikėjimą, šventė penkiasdešimties metų jubiliejų. Skaityti plačiau

Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikoje griaunami mitai

2015.09.24
„Regis, nei viena medicinos sritis nėra taip apipinta mitais ir legendomis, kaip psichiatrija. Nors sielos problemos lydi žmones nuo neatmenamų laikų, šiuolaikinė visuomenė neretai sielos sutrikimus bei jų gydymą įsivaizduoja viduramžiškai. Ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų valstybių piliečiams atrodo, kad psichikos sutrikimus gydančių įstaigų teritorijos atrodo baisiau, nei Sibiro lageriai ... Skaityti plačiau

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje – dėmesys pacientų sveikatai ir integracijai

2015.09.18
Vandens masažas, ultragarso terapija, sveikos gyvensenos pamokos... Sunku, ko gero, patikėti, kad tai – psichiatrijos ligoninės siūlomos paslaugos pacientams. Rokiškio psichiatrijos ligoninė ketvirtadienį naujame Sveikatingumo centre surengė atvirų durų dieną ir kviečia viską išvysti iš arti. „Stigmos visuomenėje vis dar labai daug, todėl šis centras ne tik prisidės prie pacien... Skaityti plačiau

Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai - saugiose rankose

2015.09.14
„Pacientas pas mus tikrai gali jaustis saugus. Mes jam niekada nepakenksime. Tik „pataisysime“ sveikatą. O jeigu ateis būdamas visiškai sveikas, patikrinsime profilaktiškai, paaiškinsime, kaip užkirsti kelią rimtoms ligoms“, - patikina VšĮ Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Zita Neniškienė. Skaityti plačiau

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje be mokslo medicina neįsivaizduojama

2015.09.08
Klaipėdos universitetinėje ligoninei (KUL) pastarieji metai – derlingi. Net keturi įstaigos specialistai apsigynė daktaro disertacijas. Dabar doktorantūroje studijuoja ir disertacijas ruošia dar keturi medikai. Gydymo įstaigos medikai įsitikinę, kad mokslas – būtina sąlyga tinkamai ir efektyviai sveikatos priežiūrai bei geriems jos rezultatams. Todėl čia dirbantiems specialistams visuomet stengiama... Skaityti plačiau

Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės medikai: dėl politikų neveiksnumo tauta skęsta alkoholizmo liūne

2015.08.31
„Tauta degraduoja... O visos kalbos ir priemonės, kurių šiandien imamasi kovojant su alkoholizmu, - bevertės. Kodėl? Nes politikai nesiima jokių kompleksinių priemonių šiai problemai įveikti“, - sako Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vyriausiasis gydytojas dr. Valentinas Mačiulis. Kas mėnesį Ūmių alkoholinių psichozių skyriuje gydoma vidutiniškai šimtas penk... Skaityti plačiau

Kauno Panemunės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė – išpuoselėta užuovėja sunkiai sergantiesiems

2015.08.24
Kauno Panemunės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė šiandien pacientus pasitinka suremontuota ir išpuošta žydinčiomis gėlėmis. „Viskas įrengta pacientų patogumui ir personalas draugiškai dirba“,– savo įstaiga didžiuojasi direktorė Stanislava Jancevičienė. Deja, gražiame gamtos kampelyje įsikūrusioje ligoninėje gyvenimą temdo žmonių susvetimėjimas. Įstaiga savo jėgomis ... Skaityti plačiau

Sostinės Šeškinės poliklinikos sukurta e.sveikatos sistema taupo medikų darbo laiką

2015.08.10
Savaitės pradžioje sostinės Šeškinės poliklinika po daugiau nei vienerių metų intensyvaus darbo įdiegė regioninės e.sveikatos sistemą. Pasak gydymo įstaigos vadovo doc., habil. dr. Jono Kairio, imtis iniciatyvos kartu su partnenriais įgyvendinti projektą „Santa – his adaptavimas ambulatorinei grandžiai“ paskatino noras tobulėti bei siekis, kad gerėtų gydymo paslaugų kokybė ir prieinamu... Skaityti plačiau

Elektrėnų pirminės priežiūros sveikatos centre - viskas dėl žmogaus ir žmogui

2015.08.03
Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centras skaičiuoja septynioliktus gyvavimo metus. Ne taip seniai prie įstaigos vairo stojus buvusiai direktoriaus pavaduotojai, keturiolika metų čia dirbančiai Editai Paberalienei, laukiama malonių permainų. Galiausiai baigti remontuoti šeimos gydytojų kabinetai, sparčiau atliekami kraujo tyrimai, įrengtas dar vienas procedūrinis kabinetas. „Viskas čia skirta žmogu... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės ginekologų darbai nenusileidžia garsių klinikų laimėjimams

2015.07.27
„Aišku, sirgti nesmagu, bet, žinot, kai užsuka gydytojai Virginijus Diržauskas arba Rima Gražienė, kurie visuomet šypsosi, visos ligos tarsi išgaruoja“, - tokiais žodžiais žurnalistus pasitinka viena Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ginekologijos ir endoskopinės ginekologijos skyriaus pacienčių.  Įrašai padėkų knygoje liudija, kad gražių atsiliepimų skaiči... Skaityti plačiau

Vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ atvėrė kelią savanorystei

2015.07.20
Kaip ir kasmet „Palangos gintaro“ sanatorijoje stengiamasi susidoroti su vasariniu pacientų antplūdžiu. „Gydomojo korpuso su baseinu statybos juda nelabai sparčiai, tad stengiamės suktis su tuo, ką turime. Ir neblogai sekasi. Po itin sunkaus pirmojo metų ketvirčio, kai buvo labai mažai vaikų ir sanatorijos finansiniai rezultatai buvo neigiami, po truputį lipame į kalną“, – šypsosi... Skaityti plačiau

Radviliškio ligoninė įgyvendinus projektą apjungė Šiaulių regioną

2015.07.13
Radviliškio miesto kultūros centre praėjusią savaitę pristatytas projektas „Elektroninių sveikatos paslaugų plėtra Šiaulių regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“.  Trejus metus vykdytas projektas, suvienijo sveikatos specialistus ir politikus, bei leis teikti kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas, mažins pacientų eiles ir medicinos speciali... Skaityti plačiau

Plungės ligoninė reabilitacijai pasikinkė saulę

2015.06.29
Nuo šiol Plungės rajono savivaldybės ligoninėje karštas vanduo ruošiamas naudojant saulės kolektorių sistemą. Nors ši veikti pradėto tik balandžio mėnesį, teigiami rezultatai matomi jau dabar. Palyginus šių metų gegužės mėnesio duomenis su praėjusiais metais, karštam vandeniui ruošti ir baseinui pašildyti sunaudota 12 MWh mažiau šiluminės energijos, pinig... Skaityti plačiau

Nacionalinio kraujo centro vadovė: vasara kraujo donorų pagalbos prireikia labiau

2015.06.22
„Savanoriška kraujo donorystė – galimybė išgelbėti gyvybes. Svarbu, jog daugybė geros valios žmonių neatlygintinai duoda kraujo ir padeda užtikrinti, kad Lietuvos kraujo fondas būtų papildytas. Kviečiu kiekvieną, galintį paaukoti kraujo, prisidėti prie šios kilnios misijos“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kartu su Prezidentūros darbuotojais neseniai prisijungusi pri... Skaityti plačiau

Plaučių vėžys įveikiamas, jei diagnozuojamas laiku

2015.06.19
Plaučių vėžys – vienas labiausiai paplitusių piktybinių navikų, deja, dažniausiai diagnozuojamas vėlyvų stadijų. Kaip sako medikai, ankstyvieji plaučių vėžio simptomai - nespecifiniai, sunkiai atpažįstami ir neretai priskiriami kitai ligai. O nuo laiku atliktos diagnostikos ir vėžio išplitimo laipsnio priklauso ne tik gydymo metodų efektyvumas, bet ir išgyvenimo prognozė. Praėjusią savaitę sostinė... Skaityti plačiau

Kauno Centro poliklinika: istoriniame pastate kuria modernios gydymo įstaigos viziją

2015.06.15
Kauno Centro poliklinikos vadovė Danutė Pavilionienė sako turinti viziją, kokia turėtų būti jos vadovaujama įstaiga ir ją kartu su visa komanda stengiasi įgyvendinti. „Norime pacientams, čia dirbantiems medikams bei ateinantiems jauniems specialistams atrodyti modernūs, šiuolaikiški ir patrauklūs. Kuriame didelius planus ir po truputį juos realizuojame“, - sako poliklinikos vadovė. Skaityti plačiau

Šiaulių ir Kauno širdies gydymo specialistus sutelkė bendras projektas

2015.06.12
Praėjo pirmieji metai, kai, siekiant sumažinti sergamumą bei mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, Respublikinė Šiaulių ligoninė tapo ES finansuojamo projekto, partnerė. Neseniai Šiaulių ligoninės (RŠL) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų kardiologai Pakruojo dvare surengė pirmąją jungtinę konferenciją projekto rezultatams aptarti, pasidalinti ne tik &scar... Skaityti plačiau

Nuo įsikūrimo Kauno klinikinės ligoninės du skyriai pagydė per 24 tūkstančius žmonių

2015.06.08
Prieš dešimt metų Lietuvoje atsiradusios dienos chirurgijos paslaugos tapo vienomis populiariausių medicinos paslaugų, teigia VšĮ Kauno klinikinės ligoninės medikai. Būtent šioje gydymo įstaigoje dienos chirurgija buvo pradėta taikyti viena pirmųjų šalyje – birželį šios gydymo įstaigos medikai mini dienos chirurgijos dešimtmetį. Per dešimt metų du š... Skaityti plačiau

Kaip veikia e. sveikatos sistema

2015.06.05
Šią savaitę, pirmadienį, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje viešėjo šalies Premjeras Algirdas Butkevičius, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir daugybė kitų Lietuvos pareigūnų, žiniasklaidos atstovai. Visuomenei demonstruotas elektroninės sveikatos sistemos (e. sveikata) veikimas. Sistema sudarys galimybę kaupti paciento informaciją iš įvairių sveikatos pr... Skaityti plačiau

Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ tikslas – tapti geriausiu

2015.06.01
„Didžiausias noras – kad vaikų, turinčių raidos sutrikimų, būtų kuo mažiau, o jų šeimoms nereikėtų pagalbos ieškoti svetur. Ir nebeliktų teigiančių, kad vaikų ir suaugusiųjų reabilitacija yra vienas ir tas pats“, – taip praėjusią savaitę, minint 85 metų jubiliejų, kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „... Skaityti plačiau

Šakių ligoninėje – privataus ir valstybinio sektoriaus bendradarbiavimas

2015.05.25
Mažesnių, rajonuose esančių ligoninių pertvarkos, kai sumažėja teikiamų paslaugų spektras, neigiamai veikia vietos gyventojus. Tačiau Šakių ligoninei atrodo tai negresia, mat čia - modernios, renovuotos patalpos, dirba kvalifikuoti įvairių sričių specialistai. Gydymo įstaigos vyriausiojo gydytojo Algirdo Klimaičio teigimu, sėkmę garantuoja vizijos turėjimas ir nuolatinis matymas „už kalnelio“ bei s... Skaityti plačiau

Respublikinė Kauno ligoninė kuria vakarietišką viziją

2015.05.18
Pastarieji dveji metai Respublikinei Kauno ligoninei buvo itin intensyvūs. Prieš metus įgyvendinus struktūrinius pertvarkymus gydymo įstaigoje pradėjo veikti aštuonios profilinės klinikos. Ligoninės vadovas doc. dr. Linas Vitkus pripažįsta, kad restruktūrizacija džiaugėsi ne visi. Tačiau šiandien akivaizdu, jog priimti sprendimai pasiteisino su kaupu. Įkurta nauja Konsultacijų poliklinikos regist... Skaityti plačiau

Gydymo įstaigų vadovai patirties sėmėsi Vokietijoje

2015.05.14
Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius drauge su šalies gydymo įstaigų vadovų delegacija dalyvavo Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos organizuotoje išvykoje į Vokietiją. Savaitę Vokietijos Žemutinės Saksonijos žemės Celės vadybos universitete vyko mokymai „Sveikatos apsaugos efektyvumo didinimas ir ligoninės vadyba“. Medikams buvo rengiami seminarai, v... Skaityti plačiau

Klaipėdos universitetinė ligoninė atrado naują nišą

2015.05.11
Beveik prieš dešimtmetį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) kilo mintis įkurti Sporto medicinos centrą. Pasak įstaigos vyriausiojo gydytojo pavaduotojo Virgilijaus Vanago, imtis naujos veiklos paskatino augantis visuomenės domėjimasis kalnų slidinėjimu, krepšiniu, kaitavimu, burlenčių, keturračių ir panašiomis sporto šakomis. Be to, jau iki tol Klaipėdos universitetinės ligo... Skaityti plačiau

Vilniaus gimdymo namuose – ir šeimoms reikalinga psichologinė pagalba

2015.05.04
Sekmadienį šventėme vieną gražiausių pavasario švenčių – Motinos dieną. Kūdikio gimimas susijęs tiek su kūno, tiek ir psichologiniais pokyčiais. Tuomet būtina ne tik artimųjų, bet ir profesionali medikų pagalba. Jos visos būsimos mamos gali sulaukti Vilniaus gimdymo namuose. „Stengiamės vykdyti visus norus ir atitikti lūkesčius. Tačiau taip pat suprantame, kad žmogiškosios galios visu... Skaityti plačiau

Reanimacijos ir operacinio bloko įkūrimas – svarbiausias Ukmergės ligoninės uždavinys

2015.04.27
„Mūsų tikslas – kad Ukmergės ligoninė išliktų svarbia regionine gydymo įstaiga, kurioje toliau būtų teikiamos pagrindinės medicininės paslaugos: ir akušerijos, ir chirurgijos, ir traumatologijos...“, - sako po ligoninę vedžiodamas vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka. Dar vienas įstaigos vadovo rūpestis – kaip pritraukti į rajoną daugiau jaunų specialistų, atnaujinti remonto s... Skaityti plačiau

Šilalės rajono ligoninė juda pažangos kryptimi

2015.04.20
Praėjusią savaitę VšĮ Šilalės rajono ligoninei buvo neeilinė diena: po remonto atidarytas modernus ir didžiausias gydymo įstaigoje Bendrosios terapijos skyrius. Ta proga Šilalėje lankėsi aukšti valstybės pareigūnai, tarp jų – sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Jai Šilalės rajono ligoninė paliko nepaprastą įspūdį: „Šiandien pamatėme su... Skaityti plačiau

Profesorius iš Lietuvos egzaminavo Saudo Arabijos rezidentus

2015.04.16
Nacionalinio vėžio instituto Onkochirurgijos centro vadovas, Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentas prof. Narimantas Evaldas Samalavičius prieš tris savaites Saudo Arabijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje storosios žarnos ligų klausimams, kaip kviestinis lektorius pristatė du pranešimus bei egzaminavo šešis rezidentus. Profesoriaus įsitikinimu, Lietuva ir Saudo Ara... Skaityti plačiau

Šilainių poliklinika virto moderniu diagnostikos centru

2015.04.13
Pastaruoju metu dažnai girdime, kad gydymo įstaigos patiria didesnių ar mažesnių nuostolių, nes joms skiriamas finansavimas per mažas. Savo ruožtu Šilainių poliklinikos vadovas habil. dr. Vidmantas Obelienius sako, kad norint ką nors gauti, reikia investuoti. „Gali sėdėti rankas sudėjęs, skųstis, kaip viskas blogai ir laukti, kol iš biudžeto bus skiriama pinigų. Arba galima imti ir patiems užsidir... Skaityti plačiau

Jūrininkų ligoninė įvertino profesijos lyderius

2015.04.10
Klaipėdos jūrininkų ligoninė puoselėja užgimusią tradiciją – gimtadienio proga išskirtiniu „Profesijos lyderio“ ženklu apdovanoti darbuotojus, pelniusius pacientų ir kolegų pripažinimą. Skaityti plačiau

Naujosios Vilnios poliklinika – nedidelė, bet šiuolaikiška gydymo įstaiga

2015.04.07
Pasak Naujosios Vilnios poliklinikos vadovės Violetos Prekevičienės, per maždaug trejus jos vadovavimo gydymo įstaigai metus daug kas pasikeitė kardinaliai, kai kurių skyrių nė nebūtų įmanoma atpažinti. O poliklinikos kolektyvas paklaustas, kuo pacientams gali būti patraukli ši gydymo įstaiga, sako, tuo, jog čia kuriama namų atmosfera. Skaityti plačiau

Petras Simavičius: apie ambicingus planus ir norus

2015.03.24
„Ligoninė, valdymo prasme, - itin jautri veiklos sritis. Mat čia kenčiantis žmogus ateina ieškodamas pagalbos“, - sako VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius (66). O kalbai pasisukus apie ligoninės veiklą, vadovas sako, jog turi idėjų artimiausiems penkiolikai metų. Skaityti plačiau

Šilutės medikai: klasteris – tai lygiavertis įstaigų bendradarbiavimas

2015.03.24
Praėjusiais metais startavę onkologijos, kardiologijos ir insultų klasteriai suteikė galimybę Šilutės ligoninės pacientams gauti geriausią gydymą. Tiesa, įstaigos vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus pažymi, jog klasterio idėja nėra tiesiog siųsti savo pacientus kitur. Pirmiausia ji paremta gydymo įstaigų lygiaverčiu bendradarbiavimu. Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai širdį priverčia plakti tinkamu ritmu

2015.03.24
Ko gero daugeliui širdis pirmiausia asocijuojasi su meile. Tačiau kardiologai dėl šio jai priskiriamo vaidmens tik šypsosi. Maždaug kumščio dydžio tuščiaviduris organas, varinėjantis kraują, jiems labiau panašus į darbinį arklį, kuris, deja, ne visada pakelia jam tenkantį krūvį. Visuomenei senstant ir gyvenant beprotišku tempu, širdžiai vis dažniau prireikia auk... Skaityti plačiau

Pirmoji Baltijos šalyse žarnyno mikrobiotos transplantacija

2015.03.23
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje sėkmingai atlikta pirmoji Baltijos šalyse žarnyno mikrobiotos transplantavimo procedūra, rašoma Kauno klinikų pranešime spaudai. Skaityti plačiau

Psichiatrijos ligoninę užpuolė... „skraidančios lėkštės“

2015.03.09
„Siekiame būti inovacijų lyderiai psichiatrijoje, todėl nuolatos stengiamės diegti modernias technologijas“, - sako Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius. Tiesa, čia pat medikas pripažįsta, jog psichiatrija nėra ta sritis, kurią inovacijos pasiekia dažnai. Todėl kartais tenka jas „išrasti“ patiems. Štai neseniai kartu su lietuvių inžinieri... Skaityti plačiau

Šv. Roko ligoninė: iš bjauraus ančiuko – balta gulbė

2015.03.06
Sostinės Antakalnio mikrorajone duris atvers moderni Šv.Roko slaugos ir globos ligoninė. Tai – erdvi, šiuolaikiška slaugos paslaugas teikianti gydymo įstaiga, įsikūrusi specialiai pritaikytame bei renovuotame pastate, su modernia neįgaliems žmonėms skirta įranga. Tikrąja to žodžio prasme, ligoninė iškilusi iš griuvėsių, tiksliau, griūti jau pradėjusios Antakalnio vaikų p... Skaityti plačiau

Atsinaujinusi Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika – viena moderniausių šalyje

2015.03.02
Prieš savaitę Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika gausiai susirinkusiems svečiams pristatė per pastaruosius kelerius metus nuveiktus darbus. Renovuoti pastatai, stovėjimo aikštelė, įsigyta modernios diagnostikos ir gydymo įrangos. Poliklinikos direktorė Irena Janušonienė pripažįsta – dirbti „statybų sąlygomis“ nebuvo lengva, tačiau pastangos atsipirko su kaupu. Skaityti plačiau

Kėdainių ligoninėje - dėmesys kiekvienam jaunam specialistui

2015.02.23
„Atnaujinta, renovuota, restauruota, modernizuota, patobulinta, aprūpinta, išpuoselėta“, – tokiais žodžiais apibūdina Kėdainių ligoninę čia dirbantys gydytojai ir pacientai. Ligoninės direktorius Stasys Skauminas sako, kad svarbiausia gydymo įstaigoje – kvalifikuoti darbuotojai ir įranga, su kuria šie galėtų dirbti. O ypač direktorius didžiuojasi tuo, kad ligoninėje dirbančių spe... Skaityti plačiau

Vakarų Lietuvos gyventojams – dar geresnė medicinos paslaugų kokybė

2015.02.12
Jau nuo šios savaitės Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) pacientai pradėti operuoti naujose, aukščiausius standartus atitinkančiose renovuotose operacinėse. Patalpas kiek anksčiau apžiūrėjęs premjeras Algirdas Butkevičius ir kiti aukšti svečiai negailėjo gerų žodžių dar vieną pažangią iniciatyvą įgyvendinusiai ligoninei. Tuo labiau, kad pagrindinis renovacijos tikslas – pagerinti pas... Skaityti plačiau

Prienų ligoninė: apie pašaukimą ir skausmingas reformas

2015.02.06
„Medikas - neginčijamas autoritetas visuomenėje. Todėl galiu drąsiai teigti, kad mūsų ligoninė yra ne tik didžiausia rajone, bet ir prestižinė darbovietė,- įsitikinusi Prienų ligoninės vadovė Jūratė Milaknienė. - Daugumai mūsų baltas mediko chalatas yra ir pašaukimas, ir jaunystės svajonių išsipildymas. Todėl, nepaisant skausmingų reformų, finansinių sunkumų bei apribojimų, stengiamės dirbti profe... Skaityti plačiau

Geriausias Lietuvos insultų centras perduoda patirtį Ukrainai

2015.02.02
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dėstytojų ir Kauno klinikų specialistų komanda lankėsi Ukrainoje, Užgorodo nacionaliniame universitete. Vizito tikslas buvo išsiaiškinti, kokios pagalbos reikėtų partneriams, kuriant naują universiteto modelį, ir įvertinti galimybes įdiegti insulto gydymo programą. Kauniečiai dalijosi patirtimi, kaip pavyko sukurti sėkmingai veikiančią pagalbos insulto i&sca... Skaityti plačiau

Jurbarko ligoninės sėkmės paslaptis – užsispyrimas ir jauni specialistai

2015.01.30
„Rajonų ligoninės turi geras ateities perspektyvas, jei tik bendradarbiaus su savivaldybėmis, pritrauks jaunų specialistų. Mes stengiamės sukurti darbo vietas, kur gydytojai galėtų tobulėti ir norėtų pasilikti“, - sako Jurbarko ligoninės vyriausiasis gydytojas Aivaras Šlekys. Skaityti plačiau

Antakalnio poliklinikoje tikslesnė akių ligų diagnostika vos per kelias minutes

2015.01.26
„Akys – turtas, kaip beje, ir visa sveikata. Gaila, kad ja dažniausiai susirūpiname pavėluotai. Ar aš paklusnus pacientas? Žinoma, visada klausau, ką sako gydytojai, ir laikausi jų rekomendacijų. Kaip gi kitaip? Jie juk profesionalai ir aš jais pasitikiu. Tai, kad man, galima sakyti, pirmam, patikrino akis naujuoju įmantriu aparatu – garbė“, - antradienį po atlikto tyrimo Antakal... Skaityti plačiau

Santariškių klinikose instaliuotas naujausios kartos ir pažangiausias radiologinės diagnostikos kompleksas

2015.01.22
Šiandien, sausio 22 d., Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Radiologijos diagnostikos centre duris atvėrė naujas, moderniai įrengtas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuotas Pozitronų emisijos tomografijos/kompiuterinės tomografijos (PET/KT) molekulinės diagnostikos kompleksas, kainavęs per 13,7 mln. litų, kuriame tyrimai bus atliekami taikant pačias ... Skaityti plačiau

Mažeikių ligoninė į jaunus specialistus investuoja patys

2015.01.22
Regioninei Mažeikių ligoninei dešimtmetį vadovaujantis Albinas Lidžius, prieš kelis mėnesius be konkurencijos laimėjęs gydymo įstaigos vadovo konkursą, sako, kad ateinantiems penkeriems metams yra numatęs ne tik veiklos prioritetus, bet ir kaip juos įgyvendinti. O vienas svarbiausių uždavinių - jaunų specialistų pritraukimas. Skaityti plačiau

Moderniausias Lietuvoje magnetinio rezonanso tomografas – naujos galimybės pacientams ir gydytojams

2015.01.20
Medicinos diagnostikos ir gydymo centre magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai jau atliekami  šiuo metu pačiu moderniausiu Lietuvoje tomografu. Tai – General Electric (JAV) aparatas Optima MR360 Advance. Jis turi keletą svarbių privalumų, palyginti su kitais šiuo metu šalyje esančiais analogais. Skaityti plačiau

Senstančios visuomenės slaugos problemoms spręsti reikia politinės valios

2015.01.19
VšĮ Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovė Violeta Grigienė sako, kad senėjančios visuomenės problemoms spręsti reikalingi didesni finansiniai ištekliai. „Pacientų, kuriems reikalingas palaikomasis gydymas ir profesionali slauga, skaičius kasmet didėja. Be to, daugėja garbaus amžiaus ir pasiligojusių žmonių, kurių slauga ir globa namuose jų artimiesiems tampa neišsprendžia... Skaityti plačiau

Alytaus poliklinikos darbuotojai: „Žmonės mumis vis labiau pasitiki“

2015.01.06
Besibaigiant metams VšĮ Alytaus poliklinikos specialistai apibendrino pastarųjų metų pokyčius, įdiegtas informacines technologijas ir jų teikiamą naudą, pasidžiaugė gerais darbo rezultatais. Ypač stengtasi, kad pagaliau sutrumpėtų eilės prie gydytojų kabineto, o pacientai kuo skubiau gautų reikiamą medicininę pagalbą. „Žmonės mumis labiau ir labiau pasitiki, netgi išbandę privačių svei... Skaityti plačiau

Didžiausia meno galerija - Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje

2015.01.05
Koridoriuose - meninė fotografija, palatose, gydytojų kabinetuose - dailininkų paveikslai. Visa tai galite pamatyti tik vienoje šalies gydymo įstaigoje – Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Įstaigos direktorius dr. Jonas Sąlyga įsitikinęs – menas padeda sveikti. O jam antrina ir ligoninės pacientai. Skaityti plačiau

Vilkpėdės slaugos ligoninei – premjero pagyrimai

2015.01.05
Prieš pat didžiąsias metų šventes Vilkpėdės slaugos ligoninėje apsilankęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ne tik atvežė pacientams dovanų šiltus šalikus, bet ir negailėjo gerų žodžių gydymo įstaigai. Premjeras sakė esąs įsitikinęs, jog čia sergančiajam suteikiama geriausia pagalba. Skaityti plačiau

Apie pačias brangiausias Kalėdines dovanas

2014.12.19
Dėmesio! Visi intensyviai ieškantys kalėdinių dovanų Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje nepamirškite užsukti į ketvirtame aukšte prieš savaitę įsikūrusį Nacionalinio kraujo centro padalinį ir pasidalinti lašeliu gerumo. Skaityti plačiau

Šiaulių centro poliklinikos Psichikos dienos stacionare – išskirtinė gydymo terapija

2014.12.15
Pačiame Šiaulių centre, rekonstruotame buvusios Vaikų poliklinikos pastate, duris pacientams atvėrė nauja moderni, jaukius namus primenanti gydymo įstaiga – Šiaulių centro poliklinikos Psichikos (psichiatrijos) dienos stacionaras. Tik čia, vienintelėje iš tokio pobūdžio šalies sveikatos įstaigų, taikoma Lietuvoje originali gydomoji veikla – multisensorinė terapija. Skaityti plačiau

Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius toks pat kaip Vilniuje ir Kaune

2014.12.08
Trejus metus projektuotas, statytas ir tobulintas Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius nuo šios savaitės turėtų pradėti dirbti visu pajėgumu. Erdvios patalpos, atskirti ligonių srautai, nauja medicinos įranga, ligoninės vadovo Petro Simavičiaus įsitikinimu, neabejotinai pagerins teikiamas paslaugas. Tuo tarpu sveikatos politikai, apžiūrėję naujai įrengtą skyrių, sako, jog... Skaityti plačiau

Kalniečių poliklinika lenkia net privačius sveikatos centrus

2014.12.01
Jau trisdešimt metų kauniečių sveikata rūpinasi Kalniečių poliklinikos medikai. Lapkričio pabaigoje jie trumpam nusimetė baltus chalatus ir kartu su būriu svečių prisiminė pirmąsias gydymo įstaigos dienas, nuveiktus darbus bei džiaugėsi pasiektais rezultatais. Skaityti plačiau

Šeškinės poliklinikos vizija – pažangiausias ir dinamiškiausias sveikatos priežiūros centras Vilniaus apskrityje

2014.11.20
„Siekiame žinoti ne tik, kaip gyvensime rytoj, bet ir numatyti ateities iššūkius, strategiškai pasirinkti veiklos kryptis ir nuolat tobulėti“, - sako Šeškinės poliklinikos direktorius doc. habil. dr. Jonas Kairys. Neseniai buvo patvirtintas šios gydymo įstaigos strateginis planas iki 2020 metų, kuriama ir kitąmet bus įdiegta regioninė e.sveikatos sistema. Kaip paa... Skaityti plačiau

Sanatorijos „Versmė“ – reabilitacijos ir sveikatingumo oazė Birštone

2014.11.14
Poilsiautojai ir pacientai, trokštantys atsipūsti ir atsikratyti sveikatos sutrikimų, traukia į Birštone įsikūrusią modernią „Versmės“ sanatoriją. „Mes išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Birštone turime keturių rūšių gydomąjį purvą. Druskų kambarį. Turime baseiną su mineraliniu vandeniu. Pacientai renkasi mūsų gydymo kokybę“, - tvirtina sutikti ir kalbi... Skaityti plačiau

Kovoje su onkologinėmis ligomis kauniečiai įžiebė dar vieną viltį

2014.11.13
Savaitės pradžioje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose atidarytas naujas Onkologijos ir hematologijos klinikos korpusas. Pasak ligoninės vadovo prof. Renaldo Jurkevičiaus, tai - naujas postūmis ne tik Kauno onkologijai ir hematologijai. Maža to, kauniečiai toliau kuria ambicingus planus bei tikisi netrukus turėti galimybę atlikti ir kaulų čiulpų transplantacijas, nes tam jau yra pasiruo&... Skaityti plačiau

Vilniaus gimdymo namai nenusileidžia šveicariškiesiems

2014.11.10
Prieš savaitę Vilniaus gimdymo namuose apsilankiusi Šveicarijos parlamentarų delegacija vertino, kaip gydymo įstaiga įgyvendino jų finansuotus projektus. „Turiu prisipažinti, prieš kelis mėnesius, kai lankiausi šioje įstaigoje ir išgirdau, jog visus darbus planuojama baigti artimiausiu metu, nepatikėjau. Tai tiesiog neįmanoma - maniau. Akivaizdu, kad klydau. Tai, kad per trump... Skaityti plačiau

Respublikinė Šiaulių ligoninė įstojo į pirmūnų gretas

2014.11.06
Praėjusios savaitės pabaigoje Respublikinė Šiaulių ligoninė oficialiai tapo penktąja gydymo įstaiga, kurioje visą parą teikiamos aukščiausio lygio invazinės kardiologijos paslaugos. Pasak ligoninės vadovo Petro Simavičiaus, tai - didelis laimėjimas ne tik Šiaulių gyventojams, bet ir visai Vakarų Lietuvai: „Mūsų krašto gyventojai neturės važiuoti į kitą miestą tam, kad sulauktų tinkam... Skaityti plačiau

Radviliškio ligoninė - regioninės gydymo įstaigos pavyzdys

2014.10.31
Radviliškio ligoninės vadovės Danutės Povelauskienės įsitikinimu, bene pats svarbiausias dalykas medicinoje – paciento pasitikėjimas mediku. „Gali būti kompetentingas gydytojas, bet jei pacientas tavimi nepasitikės, gerų gydymo rezultatų nepadės pasiekti nei moderni įranga, nei dažais kvepiančios palatos“, - įsitikinusi medikė. 65-ajį jubiliejų ligoninė pasitinka ne tik moderni, bet ir pasipi... Skaityti plačiau

Insultas: svarbi kiekviena minutė

2014.10.30
Pasaulyje kas dvi sekundes kažkas patiria insultą, o kas šešias – numiršta. Ši liga šalyje pagal dažnį yra trečia mirties ir dažniausia darbingo amžiaus žmonių neįgalumo priežasčių. Statistika šiurpina, o informacijos apie insulto prevenciją, požymius vis dar stinga. Minint Pasaulinę insulto dieną, Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojai ėmėsi švietėjiškos... Skaityti plačiau

Regioninė Telšių ligoninė: „Norime išlaikyti Žemaitijos sostinės ligoninės vardą“

2014.10.27
Šiemet Telšių rajono savivaldybė apdovanota Auksine krivūle už nuveiktus darbus sveikatos srityje, tiksliau – už pacientų galimybę greičiau pasveikti modernioje ligoninėje bei rūpinimąsi jaunais gydytojais rezidentais. Apsilankius gydymo įstaigoje, vadovybė supažindino su pagrindiniu tikslu – išlaikyti Žemaitijos regiono ligoninės prestižą. O sveikatos klausimams daug dėmesio sk... Skaityti plačiau

Petras Simavičius: „Ligoninė – ne tik didžiausia, bet ir elitinė darbovietė“

2014.10.23
Respublikinė Šiaulių ligoninė – didžiausia Šiaulių regione darbovietė. Nors gydymo įstaigoje daugiausia dirba medikų, tačiau ligoninė nefunkcionuotų ir be kitų specialybių darbuotojų. Kiekvieno jų indėlis svarbus. „Ligoninė – elitinė darbovietė, kurioje dirba ne tik inteligentijos žiedas - gydytojai, bet ir nuolat stengiamasi, kad į ją ateitų patys geriausi savo srities specialistai, d... Skaityti plačiau

Jūrininkų ligoninei – medikų iš Kazachstano dėmesys

2014.10.13
Pasisemti profesinės patirties, pasidomėti medikų klinikinės praktikos bei studentų mainų galimybėmis. Tokių tikslų turėjo Klaipėdos jūrininkų ligoninėje apsilankę svečiai iš Kazachstano. Šios šalies medikams Jūrininkų ligoninė jau neblogai žinoma, nes joje mokėsi ne viena medikų iš Kazachstano grupė. Skaityti plačiau

Vilkpėdės slaugos ligoninės kolektyvas: „Slauga kur kas sudėtingesnė sritis nei įsivaizduojame“

2014.10.09
Slauga - jautri sritis. Čia turi dirbti ypač savo darbui atsidavę specialistai, nes jiems nuolat tenka išklausyti ligonių ir jų artimųjų bėdas, suteikti vilties pasveikti arba bent pasijusti geriau. VšĮ Vilkpėdės slaugos ligoninė neatsiliekama nuo medicinos pažangos, įsisavinamos naujos technologijos, medicinos personalas nuolat tobulėja. Tačiau, norint užtikrinti kokybiškas slaugos paslaugas vie... Skaityti plačiau

Jūrininkų ligoninės medikai mokė klaipėdiečius rūpintis širdimi

2014.10.03
„Visai kas kita, kai pacientas mato, kaip jo gydytojas mina dviračio pedalus. Tuomet jis susimąstys, galbūt rimčiau susirūpins savo sveikata“, - sako Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga. Jau devintus metus iš eilės Klaipėdos jūrininkų ligoninės, kurioje veikia šiuolaikinis širdies ligų gydymo centras, medikai Pasaulinę širdies dieną mini sėsdami ant... Skaityti plačiau

Respublikinė Kauno ligoninė investuoja į ilgalaikį rezultatą

2014.10.02
„Investuojame nemažai lėšų į ligoninės patalpų, infrastruktūros gerinimą. Išlaidos nemažos, bet turime suvokti, jog po mūsų ateis vaikai, anūkai, kurie taip pat naudosis tuo, ką sukūrėme. Todėl negalime orientuotis į trumpalaikę naudą“, - sako Respublikinės Kauno ligoninės vyriausiasis gydytojas Linas Vitkus. Skaityti plačiau

Klaipėdos universitetinė ligoninė orientuojasi į sudėtingų ligų gydymą

2014.10.02
Nuo didžiųjų šalies gydymo įstaigų nė per žingsnį neatsiliekanti Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) gali didžiuotis ne tik puikia materialine baze, leidžiančia atlikti pačias sudėtingiausias operacijas, bet ir aukščiausio lygio profesionalais. Kalbant apie šioje ligoninėje vis stiprėjančią pilvo chirurgiją, pasaulines ir šalies tendencijas nuolat stebinti ligoninės vadovybė mato galim... Skaityti plačiau

Likėnų reabilitacijos ligoninė: kai vizija virsta realybe

2014.09.25
Kai prieš metus Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Ivanas Dorošas nusakė šviesią Likėnų reabilitacijos ligonis viziją, daugelis šypsojosi į ūsą. Retas kuris tikėjo, jog merdinčią ligoninę pavyks pastatyti ant kojų. Juolab grąžinti Likėnams kurorto statusą, kur sveikatintis trauks ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai. Tačiau praėjusį savaitgalį jau tradicija tampančioje „Vilti... Skaityti plačiau

Slaugos ir socialinės pagalbos projektas, deja, baigiasi. Kas laukia pacientų?

2014.09.22
„Daugelis žmonių mūsų jau patys ieško“, - aktualią diskusiją užvedė projekto „Integrali pagalba Alytaus mieste“ vykdytojai, kuriems teko svarbi užduotis įrodyti, kad šios paslaugos pacientams - gyvybiškai reikalingos. VšĮ Alytaus poliklinika daugiau nei metus vykdo išskirtinį integralios pagalbos projektą, kurį 21-ienoje savivaldybėje kuruoja Socialinės... Skaityti plačiau

Antakalnio poliklinikos medikai griauna stereotipus apie valstybines gydymo įstaigas

2014.09.19
Sostinės Antakalnio poliklinikos medikai stoja į kovą su stereotipais, jog valstybinėse gydymo įstaigose vyrauja chaosas ir kilometrinės eilės vizitui pas šeimos gydytoją. „Netiesa“, - vienu balsu sako poliklinikos medikai, teigdami, jog šias bėdas spręsti jiems sekasi. Skaityti plačiau

Pakruojo ligoninės medikai: padarysime viską, kad pacientas išeitų ne tik sveikas, bet ir laimingas

2014.09.15
Pakruojo ligoninės kolektyvas, nors ir šiek tiek nuskausmintas pastarojo meto sveikatos reformų, neliūdi susėdę kamputyje, o ieško išeičių. Maža to, kaip sako čia dirbantys medikai, stengiasi įsiklausyti į rajono gyventojų poreikius ir teikti tokias paslaugas, kokių reikia. Skaityti plačiau

Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje moksliniai tyrimai atveria naujas gydymo galimybes

2014.09.05
Daugiau nei šimtą metų skaičiuojanti Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė nestovi vietoje ir žengia koja kojon su moderniomis technologijomis. Gydymo įstaigoje taikomi moderniausi psichiatrijos gydymo būdai, o čia dirbantys mokslininkai ieško vis naujesnių ir efektyvesnių metodų, kuriuos pripažįsta ir užsienio šalių ekspertai.  Skaityti plačiau

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras: svarbiausia užbėgti ligai už akių

2014.08.25
„Didžiąją dalį mūsų darbo sudaro ligų profilaktika, ne gydymas. Kalbame tiek su vaikais, tiek ir jų tėveliais, aiškiname jiems apie skiepų naudą“, - sako Anykščių PSPC vaikų ligų gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė Marina Palevičienė. Akivaizdu, jog įstaigos kolektyvo pastangos duoda vaisių, mat mažieji Anykščių gyventojai pripažįstami vienais sveikiausių šalyje. Skaityti plačiau

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras – tarp prevencinių programų įgyvendinimo lyderių

2014.08.18
Jūrininkų sveikatos priežiūros centras (SPC) – sektinas pavyzdys daugeliui sveikatos priežiūros įstaigų ne tik teikiant plataus spektro aukšto lygio paslaugas, bet ir efektyviai įgyvendinant atrankines prevencines patikros programas, taip pat atliekant profilaktinius sveikatos patikrinimus. Skaityti plačiau

„Palangos gintaras“: galimybė ne tik gydytis, bet ir pramogauti

2014.08.14
„Norime, kad vaikai pas mus vyktų ištisus metus. Todėl ieškome kuo daugiau galimybių suteikti jiems ne tik gydymą, bet ir pramogas“, - sako „Palangos gintaro“ direktorius Kęstutis Speičys. Pamažu norai virsta realybe – praėjusią savaitę sanatorija atidarė vaikų žaidimų aikštelę, ateityje planuojamas treniruoklių kompleksas paaugliams, baseinas ir kitose gydymo įstaig... Skaityti plačiau

Kauno klinikų Vaikų ligų klinika: 90 metų neįkainojamos patirties

2014.08.11
Vieno seniausių Kauno klinikų padalinio – Vaikų ligų klinikos stiprioji pusė – puikiai sustyguotas komandinis darbas. „Kuomet susijungia keleto komandų nariai ir sudaro, pavadinkime, rinktinę iš visos klinikos, iš atskirų specialybių gydytojų, galima efektyviai spręsti ypač retas ir sudėtingas problemas“, - sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Riman... Skaityti plačiau

Ukmergės PSPC Psichiatrijos dienos stacionaras – lyg sanatorija

2014.08.07
Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) praėjusią savaitę iškilmingai atidarė naujutėlį ir modernų Psichiatrijos dienos stacionarą. Įstaigos vyriausioji gydytoja Janina Galiauskienė teigia, jog naujojo centro tikslas – skatinti pacientus neprarasti savarankiškumo, kasdienio gyvenimo, bendravimo įgūdžių. Skaityti plačiau

Klaipėdos universitetinė ligoninė nenusileidžia didžiausiems šalies centrams

2014.07.31
„Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dirba kompetentingi specialistai, kurie atlieka aukščiausio lygio operacijas. Gydymo įstaigoje sutelkti kvalifikuoti specialistai, kurių pagrindinis tikslas – padėti pacientams kuo greičiau pasveikti“, - sako Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Skaityti plačiau

Klinikų darbuotojai pasipuoš naujais darbo rūbais

2014.07.18
Kauno klinikų generalinio direktoriaus sprendimu, darbovietės lėšomis Klinikų medikai bus aprūpinti darbo rūbais, rašoma Kauno klinikų pranešime. Didesnioji Kauno klinikų medikų dalis juos gaus dar šiais metais. Nuo vasaros pradžios Klinikų siuvykla ėmėsi naujo užsakymo – siuva darbo drabužius Klinikų darbuotojams, šiuo metu – chalatus medikams. Skaityti plačiau

Pasvalio medikai tiki tuo ką daro, ir neketina sustoti

2014.06.30
Praėjusią savaitę Pasvalio ligoninė minėjo 70–ies metų jubiliejų. Jo metu Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas teigė, jog ši gydymo įstaiga atitinka ne tik keliamus europinius standartus, bet ir yra viena moderniausių rajoninių ligoninių šalyje. Kaip sako gydymo įtaigos vadovas, per pastaruosius kelerius metus įgyvendinti projektai verčia nesustoti vietoje ir sk... Skaityti plačiau

Psichiatrijos klinikoje – svečiai iš Vokietijos

2014.06.26
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje vieši delegacija iš Vokietijos Vitos Hochtaunus centro. 10 personalo darbuotojų ir 8 pacientai iš Vokietijos – bendradarbiavimo partneriai bei dešimt metų vykdomos psichosocialinės reabilitacijos programos projekto „Svečias-šeimininkas“ dalyviai. Skaityti plačiau

Šiaulių reabilitacijos centre svarbiausia – gydymo kokybė

2014.06.20
„Su pacientais dirbu kiekvieną dieną, todėl žinau, ko jiems labiausia reikia. Vietoje tikrai nestovime ir nuolat stengiamės plėsti paslaugų spektrą. Tik taip gebėsime išlikti konkurencinėje kovoje“, - sako Šiaulių reabilitacijos centro direktorė Irina Jazdauskaitė – Uščiauskienė. Nors įstaiga šiuo metu gali pasigirti gražiai įrengtais procedūrų kabinetais, šviesiai... Skaityti plačiau

Diagnozuos greičiau ir patogiau

2014.06.19
Kauno klinikinės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje jau nuo gegužės vidurio atliekama tikslesnė ir patogesnė vidaus organų apžiūra. Seną įrangą keičia nauji vienos iš geriausių firmų pasaulyje „Olympus“ endoskopiniai aparatai. „Aparatūra yra naujausios kartos diagnostinė sistema, leidžianti tirti stemplę, dvylikapirštę žarną, skrandį, storąją žarną, bronchus. Didesnė vaizdo rai&sca... Skaityti plačiau

Uostamiesčio medikų patirtis keliaus į Gruziją

2014.06.17
Klaipėdos jūrininkų ligoninė kaip stipri praktikos bazė vilioja ne tik šalies, bet ir užsienio universitetų medicinos studentus. Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninė: nuo utopinės idėjos iki stipraus Širdies centro

2014.06.12
Prieš du dešimtmečius, kuomet Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovui dr. Jonui Sąlygai kilo mintis uostamiestyje kurti Širdies chirurgijos centrą, daugelis išgirdę tokias mintis tik nusišypsodavo. Vieniems tai atrodė neįmanoma misija, kitiems, jog tokios paslaugos šiam kraštui nereikalingos. Tačiau šiandien retas drįstų ginčytis, jog sprendimas buvo neteisingas, ... Skaityti plačiau

Širdies ir kraujagyslių centro užmojis – keisti negailestingą statistiką

2014.06.09
Respublikinės Šiaulių ligoninės kardiologai imasi iššūkių: neseniai įkurtame Širdies ir kraujagyslių ligų centre dirba ne tik remonto sąlygomis, bet ir įsisavina naują įrangą, įgyvendina modernius širdies ir kraujagyslių ligų gydymo metodus. Nuo gegužės centro vadovės postą laimėjusi medicinos mokslų daktarė, docentė, kardiologė Jurgita Plisienė sako, jog nėra lengva, kai centras da... Skaityti plačiau

Norintiems jaustis geriau - reabilitacija Abromiškių reabilitacijos ligoninėje

2014.06.06
„Sveikatos oazė“, - taip Abromiškių reabilitacijos ligoninę, įsikūrusią prie Orio ežero, visai netoli miško, apibūdina jos pacientai. Pasak ligoninės kolektyvo, gyvenimą sauganti medicininė priežiūra ir aktyvi reabilitacija čia besigydantiems žmonėms padeda atgauti ne tik fizines jėgas, bet ir emocinę pusiausvyrą. Apie tai, ko gali tikėtis į Abromiškių reabilitacijos ligoninę atvykę p... Skaityti plačiau

Klaipėdos vaikų ligoninės Traumatologijos – ortopedijos skyriui – 30 metų

2014.06.05
Birželio 1 d. Klaipėdos vaikų ligoninės Traumatologijos-ortopedijos skyrius minėjo veiklos 30-metį. Per tą laikotarpį įvyko radikalūs pokyčiai. Šiandien šiame skyriuje vaikams teikiama antrinio ir tretinio lygio traumatologinė-ortopedinė pagalba, įsisavintos pažangiausios operacijų metodikos, kurios yra įdiegtos Europoje ir pasaulyje.  Skaityti plačiau

Kauno klinikinė ligoninė – saugi ir patikima naujagimio gyvenimo pradžia

2014.06.02
Kiekviena besilaukianti moteris atidžiai renkasi gimdymo vietą ir nori, kad jos mažylis į pasaulį ateitų saugiai ir kiek įmanoma lengviau. Patikimas pasirinkimas norinčioms atidžios priežiūros gimdymo metu ir po jo yra Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ir Naujagimių skyriai. Profesionalūs daugiametę patirtį sukaupę gydytojai teikia konsultacinę pagalbą visais rūpimais klausimais. Skaityti plačiau

Kauno Centro poliklinikoje vaikų sveikatai – ypatingas dėmesys

2014.05.30
Vaikų sveikatos metai VšĮ Kauno Centro poliklinikoje pažymėti ypatingai – atnaujinti Vaikų pirminės sveikatos priežiūros ir konsultacijų–diagnostikos kabinetai. „Mūsų vizija paprasta – siekiame, kad kuo daugiau vaikų būtų sveiki. Norime ne gydyti ligas, o užkirsti joms kelią“, - sako vyresnioji vaikų ligų gydytoja Asta Ruibienė. Jai pritaria ir laikinai poliklinikos direktorės par... Skaityti plačiau

Kretingos ligoninei – valdžios bei kolegų pagarba ir sveikinimai

2014.05.22
Kretingos ligoninė ypatingoje aplinkoje – Kretingos dvare įsikūrusiame žiemos sode - iškilmingai minėjo įstaigos 95-metį. Su prasmingu jubiliejumi šios gydymo įstaigos vyr. gydytoją ir darbuotojus atvyko pasveikinti ne tik kolegos iš respublikinių, regioninių ir rajoninių ligoninių, bet ir šalies valdžia – premjeras Algirdas Butkevičius ir jo patarėjas sveikatai Antanas Vinkus,... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninė – tarp rūpestingiausių uostamiesčio įmonių

2014.05.20
Klaipėdos jūrininkų ligoninė pateko tarp 30 uostamiesčio įmonių, kurias klaipėdiečiai pasiūlė dalyvauti Rūpestingiausios įmonės rinkimuose.   Skaityti plačiau

Šilutės ligoninės medikai: apie svajones, kolektyvo darbą ir garbius apdovanojimus

2014.05.16
VšĮ Šilutės ligoninėje tapo tradicija, kad administracija kolektyvui pateikdama praėjusių metų veiklos rezultatus, sykiu pagerbia ir labiausiai pasižymėjusius darbuotojus. Šiemet per Medicinos darbuotojų dieną net keturi Šilutės ligoninės medikai gavo respublikinius apdovanojimus, kuriuos įteikė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ir ministro pirmininko patarėjas svei... Skaityti plačiau

Apie profesiją, be kurios neišsiverstų nė viena medicinos sritis

2014.05.09
„Visuomenė sensta, tad darbingų žmonių mažėja. Jaunesni dirba ir nerealu, kad jie dar intensyviai slaugytų žmogų namuose. Todėl didžiosios slaugos ligoninės turi išlikti ir jas reikia labiau specializuoti - daryti ilgalaikio palaikomojo gydymo ir paliatyviosios slaugos ligoninėmis. O rajonuose, kur sprendžiamos daugiau socialinės problemos, galbūt galima integruoti slaugą ir globą, bet tik racionaliai ir... Skaityti plačiau

Kuo Klaipėdos universitetinė ligoninė patraukli medicinos darbuotojams?

2014.05.02
Uždavus tokį klausimą ilgametis gydymo įstaigos vadovas prof. Vinsas Janušonis nė akimirkai nepasimeta: tarp šalies gydymo įstaigų mokami vieni didžiausių atlyginimų, maža personalo kaita, palanki darbo aplinka, todėl norinčių įsidarbinti įvairių specialybių gydytojų ir slaugytojų yra daugiau, nei ligoninė gali priimti.  Skaityti plačiau

„Palangos gintaro“ tikslas – tapti lyderiais Rytų Europoje

2014.05.02
„Norint tapti prestižine sanatorija, būtina per kelerius metus pastatyti atskirą gydomąjį korpusą. Dabar visa gydomoji dalis yra sutelkta pritaikytose renovuotose patalpose, kur anksčiau buvo gyvenamieji kambariai. Reikia ir baseino, nes turime tik vertikaliąją vonią, todėl mažokai galime skirti kineziterapijos vandenyje. Rudens ir žiemos sezonu trūksta aktyvios rekreacijos. Gal iš šono žvelgiant ... Skaityti plačiau

Klaipėdos Jūrininkų ligoninė - kietas riešutėlis

2014.04.17
Prieš savaitę Klaipėdos jūrininkų ligoninei minint dvidešimties metų jubiliejų, šalies premjeras Algirdas Butkevičius teigė esąs nuoširdžiai nustebintas, nes nesitikėjo, jog pajūrio medikai nė per nago juodymą nenusileidžia sostinei. Tuo tarpu sveikatos politikai Jūrininkų ligoninės kolektyvą vadino kietu riešutėliu, kurio sutriauškinti dar niekam nepavyko. Medikai įrodė, kad... Skaityti plačiau

Palangos reabilitacijos ligoninė – pilietiškumo pavyzdys

2014.04.17
„Norime parodyti pilietinį nusiteikimą. Manau, privalome padėti Ukrainos tautai šiuo sunkiu metu“, - sako Palangos reabilitacijos ligoninės direktorius Virginijus Biskys. Šiuo metu gydymo įstaigoje jėgas atgauna šeši ukrainiečiai, kuriais rūpinasi visas būrys specialistų. Ukrainos piliečiai nelieka skolingi – medikams atsidėkoja šypsenomis ir tikina, jog praleidę k... Skaityti plačiau

Lietuva stebina aukšta sveikatos priežiūros paslaugų kokybe

2014.04.10
Kovo pabaigoje viešėjęs Tarptautinės Europos ligoninių ir sveikatos priežiūros darbdavių organizacijos generalinis sekretorius Tjitte Alkema sako likęs nustebintas aukšta, Europos standartus atitinkančia sveikatos priežiūros paslaugų teikimo kokybe Lietuvoje bei aktyviu šalies sveikatos priežiūros organizacijų dalyvavimu, sprendžiant Europai aktualias sveikatos sektoriaus problemas. Skaityti plačiau

Klaipėdos psichikos sveikatos centras: didžiausia tokio tipo įstaiga Lietuvoje

2014.04.10
Šiemet sueis 15 metų, kai buvo įkurtas VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centras, kuris pagal aptarnaujamų gyventojų skaičių yra didžiausia tokio tipo sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje. Šio centro išskirtinumas dar ir tas, kad jame ne tik teikiamos aukščiausio lygio pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, bet ir vykdoma programa „Vilties linija“, padedant... Skaityti plačiau

Gydytojai ragina naudotis nemokama medicina

2014.04.10
Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo skyrių dažnai plūsta pacientai ne tik tie, kuriuos staiga užklupo sveikatos negalavimai, bet ir tie, kurie galėjo tiesiog nueiti pas šeimos gydytoją. Ligoninės medikai sako, kad tai įprotis, nes žmonės įsitikinę, jog Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje pagalbą jie gaus greičiau. Tuo tarpu ligoninės administracijai tenka sukti galvą, kaip sureguliuoti pacientų s... Skaityti plačiau

Kompaktiškoje Šakių ligoninėje - platūs užmojai

2014.04.03
Kol šalies gydymo įstaigos skundžiasi išvykstančiais svetur dirbti jaunais specialistais, Šakių ligoninė džiaugiasi jaunėjančiu kolektyvu. Vyriausiasis gydytojas Algirdas  Klimaitis sako, jog norint, kad gydymo įstaiga tinkamai funkcionuotų, visų pirma reikia racionaliai paskirstyti lėšas, o tam reikia gerų idėjų bei numatyti, kaip jos veiks ateityje.  Skaityti plačiau

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė: sunkiems ligoniams – nepriekaištinga priežiūra ir personalo širdžių šiluma

2014.03.20
Apsilankius VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje susidaro įspūdis tarsi būtum patekęs į geriausią tokio tipo Vokietijos ligoninę – sudarytos komfortiškos sąlygos sunkiems ligoniams, visur švara ir tvarka. Progresuojančių lėtinių bei onkologinių ligų iškamuoti senukai ir jauni žmonės čia gauna visokeriopą pagalbą ir yra prižiūrimi su meile, atjauta.   Skaityti plačiau

Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotis drąsiai žengia pirmyn

2014.03.13
Šiemet Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties laukia nemažai naujovių – dėl šalyje kuriamų klasterių padidės įstaigos darbo krūvis, be to, planuojama plėsti skubios pagalbos neįgaliesiems teikimą. Įstaigos vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė neslepia: „Visi šie darbai pareikalaus ne tik didelio atsidavimo, bet ir finansinių resursų.“ Tačiau retas drįstų abejot... Skaityti plačiau

Gydytojas ir pacientas


Giedrė Baršauskienė: „Ateikite bendradarbiauti, o ne reikalauti“

Giedrė Baršauskienė: „Ateikite bendradarbiauti, o ne reikalauti“

Kauno miesto poliklinikos šeimos gydytoja Giedrė Baršauskienė (33 m.) sako, jog pasižvalgyti, kaip veikia kitų &scar...
Nuo viduriavimo iki reanimacijos

Nuo viduriavimo iki reanimacijos

Šešiamečio Armando mama Auksė sako šiandien jau galinti drąsiau šypsotis ir džiaugtis antruoju sūnaus ...

Budinti vaistinė


Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ nuo rugpjūčio visuomenei pristato naują pozicionavimą. Kart...
„Sanofi-Aventis Lietuvos“ pelnas mažėjo 42 proc.

„Sanofi-Aventis Lietuvos“ pelnas mažėjo 42 proc.

Prancūzijos kapitalo farmacijos bendrovė „Sanofi-Aventis Lietuva“ praėjusiais metais uždirbo 2,497 mln. eurų grynojo p...

razinka


Sveika šeima


Kremas su SPF filtru - ir prie televizoriaus

Jei manote kremas su apsauginiais SPF filtrais reikalingas tik einant į lauką, klystate. Gydytoja dermatovenerologė Malvina Baikštienė sako, jog tie, kas kovoja su odos pigmentacija, apsauginiu kremu turėtų veidą tepti ir žiūrėdami televizorių, ir dirbdami prie kompiuterio ar net skrolindami išmanųjį telefoną.

Sveikatos horoskopas


Birželio 8-14 d.

Avi­nas
Ant­ra­die­nį at­si­sa­ky­ki­te rie­baus mais­to. Val­gy­ki­te dau­giau dar­žo­vių pa­tie­ka­lų, įvai­rių ko­šių. Penk­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na meditacijai. Šeš­ta­die­nį - di­des­nė aler­gi­jų ti­ki­my­bė. Sek­ma­die­nį skir­ki­te po­il­siui.

Pakalbėkim apie tai


Svetur


Prezidentas, nusikaltęs žmoniškumui

Savaitės pradžioje Brazilijos medikai, nebepajėgdami suvaldyti koronaviruso situacijos šalyje ir nesulaukdami jokios pagalbos iš valdžios, kreipėsi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą dėl šalies prezidento Jairo Bolsonaro „nusikaltimų žmoniškumui“.

Redakcijos skiltis


Komentarai


Dovanėlė iš Bezdonių
Henrikas Vaitiekūnas Dovanėlė iš Bezdonių
Šūvis, kaip iš lanko...
Henrikas Vaitiekūnas Šūvis, kaip iš lanko...
Kada pradėsime stengtis dėl Lietuvos pacientų?
Agnė Gaižauskienė Kada pradėsime stengtis dėl Lietuvos pacientų?

Naujas numeris
Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica