Atnaujinti Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriai

www.lsveikata.lt
2015-10-12
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose oficialiai atidarytos rekonstruotos Priėmimo-skubios pagalbos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyrių patalpos. Iškilmėse dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Centrinės projektų valdymo agentūros direktorė Lidija Kašubienė, Prezidentės patarėja Aira Mečėjienė, Seimo nariai, Vilniaus universiteto, ministerijų atstovai, Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ir medikai, prie projekto įgyvendinimo prisidėję asmenys. Patalpas pašventino Arkivyskupas metropolitas Gintaras Linas Grušas.
Atnaujinti Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriai
Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Božena Markevič pasakoja, kad sukurta nauja Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus struktūra, padidintos ne tik šio skyriaus patalpos, bet ir paslaugų spektras.

2008 metais inicijuotas projektas „VUL Santariškių klinikų Priėmimo skyriaus ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus patalpų rekonstrukcija ir įrengimas“, kurio pagrindinis tikslas – gerinti teikiamų medicininių paslaugų kokybę ir prieinamumą, tinkamai reaguoti į padidėjusį pacientų srautą, užtikrinti sklandžią daugiaprofilinės įstaigos veiklą.
 

„2008 m. ėmėmės veiksmų, kad Priėmimo-skubios pagalbos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriai atsinaujintų. Juk aplinka, kurioje priimame, gydome pacientus, labai svarbi, sakyčiau, neatsiejama gijimo dalis. Iš kitos pusės, visada jaučiame, jog esame Lietuvos sveikatos sistemos dalis, ją reprezentuojame. Gerokai padidėjo į Lietuvą atvykstančių oficialių užsienio šalių delegacijų skaičius. Per metus į Vilnių atvyksta daugiau nei 100 įvairių delegacijų, o Santariškių klinikos yra įpareigotos teikti skubią pagalbą delegacijos nariams“, – įgyvendintu projektu džiaugėsi Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. akad. Kęstutis Strupas.
 
Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Božena Markevič pasakoja, kad sukurta nauja Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus struktūra, padidintos ne tik šio skyriaus patalpos, bet ir paslaugų spektras. Ji pabrėžė, kad rekonstruotose patalpose padaugėjo apžiūros kabinetų, naujai įrengti specializuotos paskirties diagnostikos, izoliacijos, intervenciniai  kabinetai, daugiaprofilinės operacinės,  reanimacijos ir intensyvios terapijos, pacientų būklės stebėjimo palatos. Greitosios pagalbos automobiliais pacientai atvežami į modernią, uždarą patalpą.
 
Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus plotas išsiplėtė nuo 700 m2 išsiplėtė iki 5241 m2, o Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus patalpos padidėjo nuo 1722 m2 iki 2988 m2. Naujose Ambulatorinės reabilitacijos patalpose dirbama pagal šiuolaikiškas metodikas, vykdoma mokslinė ir pedagoginė veikla: čia praktiką atlieka būsimi reabilitacijos specialistai bei gydytojai rezidentai, vyksta profesinio tobulinimosi kursai, vertinama aukščiausio meistriškumo sportininkų būklė.
 
Anot Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovo prof. Alvydo Juocevičiaus, modernizuotame skyriuje per metus suteikiama daugiau nei 25000 konsultacijų, kurių metu gydytojai įvertina pacientų būklę, sudaro, koreguoja individualios reabilitacijos programas, skiria reabilitacijos procedūras, stebi pacientų būklės pokyčius bei reabilitacijos efektyvumą.
 
Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėja Ieva Slivovskaja antrina centro vadovui: „Mūsų skyriuje teikiamos visų profilių reabilitacijos paslaugos tiek pirminės sveikatos priežiūros įstaigų, tiek Santariškių klinikų pacientams. Anksčiau trūko apžiūros, diagnostikos, procedūrų, higienos ir bendros paskirties patalpų. Dabar pacientams su negalia užtikrinama galimybė patogiai patekti į pastatą, laisvai, saugiai, ergonomiškai judėti. Pacientai čia gauna aukščiausio lygio, Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančias, kokybiškas, moksliniais tyrimais pagrįstas, žmogaus gyvenimo kokybės gerinimui skirtas asmens sveikatos priežiūros paslaugas“.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica