„Affidea Lietuva“ meistriškumo standartus nustato patys darbuotojai

Evelina Machova
2019-01-11
Pasauliniai sveikatos priežiūros institucijų tyrimai rodo, kad pacientai sveikatos paslaugomis labiausiai yra patenkinti tose įstaigose, kuriose darbuotojai yra įsitraukę į įmonės veiklą. Ši tendencija atitinka ir „Affidea Lietuva“ realybę – pacientų pasitenkinimas viršija 90 procentų, o čia dirbantys medikai, vadybininkai ir padalinių vadovai patys siūlo idėjas, kurias vėliau įgyvendina siekdami geresnės paslaugų kokybės.
„Affidea Lietuva“ meistriškumo standartus nustato patys darbuotojai
„Šių metų planai ne ką mažiau ambicingi nei pernai. Intensyviai nagrinėjame sveikatos sektorių, nuolat diskutuojame ir stengiamės išgryninti tas jo sritis, kuriose galėtume būti naudingi labiausiai“, - sako „Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas.

Išaugo darbuotojų įsitraukimas

Pernai „Affidea Lietuva“, beje, pirmoji sveikatos priežiūros įstaiga, kartu su dar penkiomis skirtingų sričių tarptautinėmis kompanijomis buvo pripažinta geriausiu darbdaviu. Šiemet tikimasi pakartoti laimėjimą, mat, pasak kompanijos atstovų, šį kartą tyrime dalyvavo 11 procentų daugiau įmonės darbuotojų. „Patobulinome sritis, kurias buvome numatę. Statistiškai, kol vyksta tyrimas ir gaunami rezultatai, darbuotojai būna itin entuziastingi, tačiau po metų susidomėjimas mąžta. Bet mūsų atveju viskas įvyko priešingai. Pernai metais „Affidea Lietuva“ darbuotojų įsitraukimas buvo 82 procentai, šiemet pasiekėme tokį patį rezultatą. Džiugu, kad šiemet net 11 procentų daugiau darbuotojų dalyvavo tyrime. Vadinasi, žmonės jaučia, kad darbdavys atsižvelgia į jų nuomonę ir stengiasi pagerinti tas sritis, kurios nurodytos kaip tobulintinos. Iš viso jame dalyvavo aštuoniasdešimt aštuoni procenti įmonės personalo“, - sako „Affidea Lietuva“ personalo vadovė Giedrė Teresevičienė.

 
Dvejus metus kompanijoje dirbanti specialistė sako, jog viena jų stiprybių – komanda. „Kiekvienam komandos nariui, funkciniam vadovui yra patikėta visiška atsakomybė už jo veiksmus ir darbus. Mane tokia laisvė įkvepia ir tenkina, juolab kai matau, kur buvome prieš keturiolika metų ir kur esame šiandien. Žinoma, puikiai suprantu, kad esame vienintelė didelė diagnostikos paslaugas teikianti privati gydymo įstaiga Lietuvoje“, - sako G.Teresevičinė.
Pasak specialistų, motyvuojant personalą svarbu, kad kiekvienas jaustųsi reikalingas ir žinotų, jog gali kilti karjeros laiptais. „Turime nemažai pavyzdžių, kuomet darbą registratūroje pradėję darbuotojai šiandien jau dirba aukštesnį administracinį darbą arba vadovauja naujai atidarytam padaliniui. Talentų pirmiausia ieškome įmonės viduje. Aišku, darbuotojų pasitenkinimui didelės įtakos turi ir įmonės plėtra. Nuolatinis įrangos atnaujinimas, darbo aplinkos gerinimas ženkliai prisideda prie darbuotojų motyvacijos. Visa tai stengiamės išlaikyti ir sudaryti sąlygas, kad kiekvienas darbuotojas galėtų prisidėti prie darbo vietos kūrimo“, - sako G.Teresevičienė.
 
Investicijos į paslaugų kokybę
Vis dėlto, pasak „Affidea Lietuva“ personalo vadovės, moderni įranga be profesionalaus personalo – tik brangūs baldai. Todėl kaip vieną esminių įmonės stiprybių ji drąsiai įvardija profesionalų personalą: tiek registratūros darbuotojus, tiek radiologijos technologus, tiek gydytojus radiologus, tiek pačią administraciją. Kvalifikuotas, darbui atsidavęs personalas yra pagrindinė įmonės varomoji jėga. „Affidea Lietuva“ kasmet investuoja į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. „Gydytojai radiologai, radiologijos technologai turi galimybę dalyvauti tarptautiniuose kongresuose, patirties semtis ir iš vietinių konferencijų. „Pernai įvairiuose mokymuose dalyvavo kur kas daugiau specialistų ir, kaip rodo darbuotojų apklausos, būtent ši galimybė tobulintis jiems yra viena motyvacinių priemonių. Radiologinė medicinos diagnostika sparčiai keičiasi, todėl kvalifikacijos kėlimas specialistams yra būtinas. Žinoma, mokymai brangūs, bet tai yra mūsų, kaip gydymo įstaigos, investicija į geresnę paslaugų kokybę“, - sako G.Teresevičienė. 

Pernai atidaryti du atnaujinti diagnostikos centrai. Santariškių diagnostikos centre instaliuotas pirmas „Affidea Lietuva“ 3 teslų (T) galingumo magnetinio rezonanso tomografas su papildoma programine įranga, skirta pažangiai onkologinių ligų diagnostikai. Atnaujintame diagnostikos centre Druskininkuose tyrimai dabar atliekami su 1,5 T galingumo magnetinio rezonanso tomografu.
Kaip sako kompanijos atstovai, galima sakyti, jog jie pradėjo naują kokybinį „Affidea Lietuva“ etapą, nes dabar visi turimi magnetinio rezonanso tomografai yra didesnio kaip 1 T galingumo.

„Affidea Lietuva“ Šiaulių diagnostikos centras vienintelis Lietuvoje turi „EuroSafe“ 5 žvaigždučių įvertinimą. Vadinasi, atliekant kompiuterinės tomografijos tyrimus naudojama tik optimali apšvitos dozę – tiek, kiek jos užtenka išgauti kokybiškam vaizdui.

 
Įkūrė Skambučių centrą
Prieš pat naujuosius metus „Affidea Lietuva“ atidarė Skambučių centrą. Tai - naujas projektas, kuris startavo sujungdamas tris Vilniaus miesto padalinius. Pasak G.Teresevičienės, toks sprendimas priimtas siekiant geresnio pacientų aptarnavimo, kad būtų galima atsiliepti į kiekvieną skambutį. „Anksčiau administratorės tuo pačiu metu turėdavo ir gyvai bendrauti su pacientu, kuris atvyko atlikti tyrimo ar pasiimti jo rezultatų bei atsiliepti į skambučius. Vis dėlto du darbai vienu metu - ne pats geriausias sprendimas. Todėl nusprendėme įkurti Skambučių centrą, tokiu būdu medicinos administratorėms, aptarnaujančioms pacientus gyvai, sumažėjo darbo krūvis. Tikiuosi, jog šiemet Skambučių centrą išplėsime visoje Lietuvoje, tai yra bus vieninga registracija. Pacientai, tikiuosi, liks patenkinti šiuo mūsų sprendimu“, - sako G.Teresevičienė.
Trys Vilniaus diagnostikos centrų telefono linijos sujungtos į vieną ir pirmieji rezultatai pranoko lūkesčius. Atsiliepiamų skambučių kiekis šiuo metu siekia 95 proc.! Šiais metais tikimasi prie Skambučių centro prijungti ir likusius 8 diagnostikos centrus, esančius Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Utenoje bei Druskininkuose.


Interviu
Ką laimi įmonė, medikams kurdama komfortabilias darbo sąlygas? Apie tai L.S. kalbina „Affidea Lietuva“ vadovą Vitalijų Orlovą.


- Kokie jūsų įmonei buvo praėjusieji metai? Ar pasiekti visi užsibrėžti tikslai?
Vienas pagrindinių tikslų – teikti kokybiškas ir savalaikes radiologinės diagnostikos paslaugas Lietuvos gyventojams, o mūsų darbuotojams užtikrinti komfortabilias ir konkurencingas darbo sąlygas. Atsižvelgdamas į gerus darbuotojų įsitraukimo tyrimo rezultatus bei į augantį pacientų ir partnerių pasitenkinimą teikiamomis paslaugomis bei aptarnavimo kultūra, tikiu, kad šiuos du tikslus pernai pavyko įgyvendinti.
Metai buvo intensyvūs tiek mums, „Affidea Lietuva“, tiek visai „Affidea“ grupei. Viena esminių pernykščių naujienų – pasikeitęs pagrindinis įmonės vadovas, kuris rugpjūčio mėnesį svečiavosi ir Lietuvoje. Kartu su juo turėjome susitikimus su Nacionalinio vėžio instituto vadovu profesoriumi Feliksu Jankevičiumi, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovu dr. Narimantu Markevičiumi bei POLA prezidentu Šarūnu Narbutu. Prie diskusijų stalo aptarėme esminius sveikatos iššūkius Lietuvoje bei sritis, kur „Affidea“ galėtų plėstis.

Be jokios abejonės, pernai daug dėmesio skyrėme darbuotojų kvalifikacijai kelti, įmonės kokybiniam aspektui, teikiamų paslaugų saugumui. Kaip ir daugeliui kitų įmonių ar įstaigų daug pastangų bei vieningo komandos darbo pernai pareikalavo įsigaliojęs Bendrasis duomenų saugos reglamentas. Duomenų saugumas – vienas įmonės „Affidea“ prioritetų, todėl tam skyrėme daug dėmesio ir laiko.
Nemažai pernai nuveikėme, kad klientai būtų dar labiau patenkinti mūsų teikiamomis paslaugomis. „Affidea“ grupės mastu startavo „Affinity“ projektas, kurio tikslas – esminių įmonės vertybių identifikavimas ir jų ugdymas, visa tai orientuojant į pagrindinį dalyką - kokybišką į mūsų diagnostikos centrus besikreipiančių asmenų aptarnavimą. „Affinity“ - tai visam tinklui „Affidea“ būdingas bendras standartas paslaugų teikimo srityje. Taip pat praėjusiais metais startavome su inovatyviu Skambučių centru.

- Apie įmonę sakote, jog esate talentingų ir profesionalių žmonių komanda, pati nustatanti meistriškumo standartus. Kokie gi tie standartai?
- Meistriškumo standartus nustato patys darbuotojai! O jie, kaip žinia, linkę stebėti, mokytis vieni iš kitų ir sveikai tarpusavyje konkuruoti. Todėl ilgainiui ir susiformavo tam tikri, kaip jūs sakote, „meistriškumo standartai“. Registratūros darbuotojams ypač svarbus mandagus, betarpiškas bendravimas su klientu. Radiologijos technologams - ir bendravimas su klientu, ir tyrimų atlikimo kokybė. Gydytojams radiologams - kokybiškas, profesionalus tyrimų įvertinimas bei supratimas, kokį klinikinį klausimą kelia tyrimui siunčiantis gydytojas. Kiekvienai grandžiai svarbūs tam tikri kriterijai ir kiekviena jų stengiasi maksimaliai tai įvykdyti, kad būtų suteikta kokybiška, klientui pasitenkinimą suteikianti paslauga. Juk mūsų paslaugos – ne kino žiūrėjimas, slidinėjimas nuo kalno ar kokia kita, malonumą teikianti paslauga. Jei žmogus galėtų, jis, ko gero, apskritai nesirinktų mūsų paslaugų – juk nėra smagu tirtis, kai nežinai, kokio atsakymo tikėtis. Atsiranda baimė, nerimas, nuogąstavimai. Todėl stengiamės, kad personalas būtų ypač paslaugus, mandagus ir malonus. Bent taip galima užglaistyti atvykstančių klientų nerimo jausmą.

„Affidea Lietuva“ dirba beveik pusšimtis aukštos kvalifikacijos gydytojų radiologų, kurie specializuojasi siaurose srityse. Kodėl pasirinktas toks principas, kai daugelyje medicinos sričių, įskaitant ir tą pačią radiologiją, dažnai girdime, jog specializuotis tik vienoje srityje esą neracionalu. Kokią naudą iš to gauna pacientas?

- „Affidea Lietuva“ šiuo metu dirba per penkiasdešimt aukštos kvalifikacijos gydytojų radiologų, kurie, kaip ir minėjote, specializuojasi siaurose srityse. Kiekviena jų, mes jas vadiname subspecializacijomis, turi savo srities lyderį – gydytoją radiologą, labiausiai besidomintį ta sritimi ir skiriantį jai didžiausią dėmesį. Be jokios abejonės, turime ir tokių gydytojų radiologų, kurie be didesnių problemų teikia kompetentingus ir profesionalius tyrimų aprašymus, nepriklausomai nuo tiriamosios srities.
Tačiau savo gydytojams stengiamės suteikti maksimaliai patogias darbo sąlygas. Jei, pavyzdžiui, gydytoją labiausiai domina skeleto ir raumenų sistemos radiologija, šioje radiologijos srityje jis turi didžiausią žinių bagažą, leisime specialistui vertinti būtent šios srities tyrimus. Juk iš to naudą gaus visos pusės: tiek tyrimui vertinantis gydytojas, tiek pacientas bei tyrimo pacientą siuntęs gydytojas, kuris gauna maksimaliai kokybišką ir profesionalų tyrimo įvertinimą.

- Daug dėmesio skiriate komfortabilių darbo sąlygų kūrimui. Kalbinti įmonės darbuotojai tvirtino, jog tai yra viena motyvavimo priemonių. Kokios naujovės laukia šiemet?
- Nežinotume, ką reikia gerinti, jei patys darbuotojai neinicijuotų pokyčių. Esminis dalykas, kurį stengiamės pasiekti, – skatinti darbuotojus įsitraukti į su jų darbo sąlygų gerinimu susijusius procesus. Štai, pavyzdžiui, šiemet įmonėje startavome su nauju vidiniu projektu „Idėjų bankas“. Šio projekto tikslas ne tik paskatinti darbuotojus dar labiau įsitraukti į įmonės veiklą, bet ir teikti pasiūlymus, kurie susiję ne tik su darbo sąlygų, bet ir su aptarnavimo procesų gerinimu, galbūt netgi naujų paslaugų įvedimu į rinką. Esame numatę, jog specialiomis premijomis bus apdovanoti tiek geriausių ketvirčių idėjų autoriai, tiek ir geriausios metų idėjos autorius. Viena mūsų įmonės vertybių, atsispindinti pavadinime, yra „Idea“ – nuolatinis progresas pasitelkiant inovacijas ir idėjas. Juk akivaizdu, kad du šimtai žmonių gali sugeneruoti kur kas daugiau gerų idėjų. Todėl mes ir galime progresuoti!

Ar ir šiemet numatoma Affidea Lietuva“ plėtra?
- Šių metų planai ne ką mažiau ambicingi nei pernai. Intensyviai nagrinėjame sveikatos sektorių, nuolat diskutuojame ir stengiamės išgryninti tas jo sritis, kuriose galėtume būti naudingi labiausiai. Be jokios abejonės, plėtra numatyta ir šiemet, tačiau ji bus kiek kitokio formato - dėmesį labiau koncentruosime į mums naujas sritis bei teikiamų paslaugų kokybinį aspektą. Darome viską, kad klientai būtų dar labiau patenkinti teikiamomis paslaugomis ir jas gautų kaip įmanoma greičiau.Apie įmonę
Įmonių grupė „Affidea“, veikianti 16 Europos šalių, teikia ne tik radiologinės diagnostikos, bet ir laboratorinių tyrimų bei spindulinės terapijos paslaugas. Būtent spindulinėje terapijoje „Affidea“ turi sukaupusi tikrai didelę patirtį, todėl, tai – „Affidea Lietuva“ labai dominanti sritis. Pasak įmonės atstovų, jie aktyviai stebi tendencijas ir rimtai svarsto ateityje spindulinės terapijos paslaugas teikti ir Lietuvoje.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica