VRK panaikino buvusios Nacionalinio kraujo centro vadovės neliečiamybę

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-09-17
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino piktnaudžiavimu įtariamos buvusios Nacionalinio kraujo centro vadovės Joanos Bikulčienės teisinę neliečiamybę, tačiau neleido jos suimti.
VRK panaikino buvusios Nacionalinio kraujo centro vadovės neliečiamybę
J.Bikulčienė

Partijos „Lietuva – visų“ kandidatė Seimo rinkimuose J.Bikulčienė yra įtariama piktnaudžiavimu vadinamoje kraujo byloje. Prokuratūra prašė leisti kandidatę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti laisvę.

Pasak prokuratūros, ji galėjo susitarti su privačios bendrovės, veikiančios asmens sveikatos priežiūros, vaistinių žaliavų surinkimo ir vaistinių preparatų gamybos, farmacijos prekių platinimo srityse, akcininku, kad bendrovei būtų sudarytos išimtinės sąlygos veikti savo veiklos srityje.
J.Bikulčienė prašė komisijos naikinti jos teisinį imunitetą, tik ne pilna prokuratūros pageidaujama atimti – leisti traukti baudžiamojon atsakomybėn, bet ne suimti. Tokį sprendimą komisija priėmė septyniais balsais „už“.
 
„Dėl neliečiamybės panaikinimo aš ne tik neprieštarauju, bet noriu, kad mane leistumėte patraukti baudžiamojon atsakomybėn, kadangi ikiteisminis tyrimas yra ta pilkoji zona, kur įtariamasis neturi jokių teisių. Labai gerai, kad jis baigtas, nes bent turėsiu galimybę gintis“, – sakė J.Bikulčienė.
Prokuratūra rugsėjį pranešė baigusi buvusios Nacionalinio kraujo centro vadovės piktnaudžiavimo bylos tyrimą. J.Biulčienė joje įtariama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, o verslininkas Antanas Petrošius – padėjimu piktnaudžiauti.
 
Pasak prokuratūros, baigus ikiteisminį tyrimą, įtariamieji ir jų gynėjai turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus jį papildyti.
J.Bikulčienė po įtarimų korupcija 2018 metų balandį pasitraukė iš Nacionalinio kraujo centro vadovės pareigų. Ji įtarimus neigė.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Vilniuje į apskritojo stalo diskusiją rinkosi vieni garsiausių kardiologijos, pulmonologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų s...
  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...

  Budinti vaistinė


  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  Saugaus atstumo laikymasis viešose vietose – viena svarbių apsaugos nuo koronaviruso priemonių. „Eurovaistinės&...
  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...

  Sveika šeima


  Vaikų kalbos priešas - stresas

  Spalį minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena, ta proga, logopedė Dianos Jazukevičienė ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, kaip kalba ikimokyklinio amžiaus vaikai. Tam tikri kalbos ypatumai anksti išduoda, kad vaikas pradės mikčioti.

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moldova seksualiniu švietimu nustebino Europą

  Moldovos Respublikoje atliktas precedento neturintis darbas, siekiant užtikrinti, kad paaugliai būtų tinkamai šviečiami seksualiniais klausimais, galėtų naudotis seksualinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugomis.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Algirdas Klimaitis Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Henrikas Vaitiekūnas Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica