Vien medikų priedams už darbą su COVID-19 reikės apie 200 mln. eurų

Jūratė Skėrytė, BNS
2021-05-06
Lėšų medikų atlyginimams didinti nenumatė dar buvusi Vyriausybė rengdama šių metų biudžetą, be to, daugiau pinigų nei planuota reikia priedams už darbą su COVID-19, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Vien medikų priedams už darbą su COVID-19 reikės apie 200 mln. eurų
I. Šimonytė

Jos duomenimis, minėtiems priedams šiemet bus išleista beveik 200 mln. eurų.

„Kaip matote, situacija yra tokia, jog COVID-19 priedus reikės mokėti gerokai ilgiau. Tam valstybė šiais metais išleis beveik 200 mln. eurų, ir tai yra papildomos medikų pajamos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė, atsakydama į kai kurių medikų organizacijų priekaištus dėl nevykdomo pažado šiemet didinti atlyginimą maždaug 9 procentais.
„Taip, tai yra už papildomą darbą, už didelį krūvį, bet vis dėlto tai papildomos medikų pajamos, o diskusijos, kaip toliau turėtų klostytis medikų atlyginimai, turėtų būti svarstomi per kolektyvinės šakos derybas“, – sakė I. Šimonytė.
 
Anot jos, lėšos medikų atlyginimams didinti nesuplanuotos dar buvusios Vyriausybės, kai Sveikatos apsaugos ministerijai vadovo „valstietis“ Aurelijus Veryga. 
„Noriu priminti, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektas, kuris buvo pateiktas pono Verygos, apskritai nenumatė jokių lėšų jokiam medikų atlyginimų didinimui ir net nesvarstė kažkodėl to klausimo“, – teigė I. Šimonytė.
 
„Vyriausybė, kai tikslino biudžeto projektą, buvo nutarusi ir sutarusi, kad iki metų vidurio – tuomet prognozuota, jog tiek tęsis sudėtinga situacija dėl pandemijos ir reikės mokėti COVID-19 priedus, – juos ir mokėsime, o po liepos 1-osios galėsime svarstyti, ar finansinės galimybės leidžia keisti įkainį ir per tai medikų atlyginimus“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.
Naujienų portalas lrt.lt šią savaitę pranešė, kad medikų profsąjungos piktinasi nesulaukusios žadėto algų didinimo, kuris buvo numatytas prieš trejus metus tarp profsąjungų ir SAM pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje. Jų teigimu, susitarimas galioja iki šių metų pabaigos, o algos nuo šių metų sausio turėjo kilti 9 proc., tačiau to neįvyko.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica