„Valstiečiai“ renka parašus dėl gyvenimo įgūdžių programos stabdymo

Greta Zulonaitė, BNS
2023-09-18
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) inicijuoja peticiją, kuria ragina stabdyti šį rudenį mokyklose startavusią gyvenimo įgūdžių programą.
„Valstiečiai“ renka parašus dėl gyvenimo įgūdžių programos stabdymo
A.Veryga

„Mūsų bendra linija, tai yra pats pareiškimas, ką mes siūlome daryti, ir tai yra ne merams kreipimasis, o ministerijai, kad ji stabdytų šitos programos įgyvendinimą ir mes inicijavome peticiją, kurią gali pasirašyti Lietuvos gyventojai, ragindami tą padaryti“, – pirmadienį LRT radijui sakė „valstietis“ Aurelijus Veryga.
Kaip nurodyta peticijos.lt puslapyje, šiuo metu už programos stabdymą surinkta 6,5 tūkst. parašų.
 

A. Veryga kalbėjo manantis, kad silpnoji gyvenimo įgūdžių programos vieta yra lytiškumo ugdymas.
„Jeigu jo nebūtų kaip programos dalies aš manau, kad iš dalies galėtų būti ji dėstoma, nes tie patys mokytojai yra neparuošti“, – pridūrė jis.
 
Pasak A. Verygos, nepasitenkinimas dėl šios programos kilo dėl to, kad „nepalikta erdvės sprendimams ne tik, kad merams, bet ir tėvams, kuriems kyla pagrįstai pačių įvairiausių abejonių.“
Tuo metu švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėja Agnė Liucilė Andriuškevičienė teigė, kad pasipiktinimas visuomenėje kilo ne dėl pačios programos.
„Visas šitas šaršalas, kilęs visuomenėje, dalinai yra ne dėl pačios programos, nes su ja daugelis kritikų net nėra susipažinę, jos net nėra perskaitę, o tiesiog žmonės reaguoja į pasirodžiusią dezinformaciją, kurios buvo daug ir įvairios pastarosiomis dienomis“, – LRT radijui tvirtino ji.
 
Anot A. L. Andriuškevičienės, šią programą rengė sričių ekspertai, joje nenumatyta moksleivių mokyti „bet kokių lytinių santykių.“

Tėvų forumas kaltina Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM), kad per gyvenimo įgūdžių pamokas bus skleidžiama LGBT propaganda, piktinasi, kad vaikai bus mokomi apie kontracepciją, o ne susilaikymą nuo lytinių santykių. 
Advokatas Ignas Vėgėlė televizijos laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad vaikai šiose pamokose be kita ko bus mokomi „kaip tą kontraceptinę priemonę pasigaminti oraliniam seksui“. 
 
Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad dalies politikų ir tėvų organizacijų sukritikuota gyvenimo įgūdžių programa svarbi, bet ją reikia įgyvendinti tam pasiruošus.
Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, jog programą bandoma kompromituoti bei išnaudoti rinkimams, o Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad šios programos atidėlioti nėra prasmės, nes jai pasirengta pakankamai.
 
ŠMSM teigia, kad apie gyvenimo įgūdžių programą viešoje erdvėje skelbiama klaidinanti informacija, o pedagogai šioms pamokoms yra pasirengę bei dar galės tobulintis. 
Nuo šių mokslo metų mokyklose įdiegta gyvenimo įgūdžių pamoka 5 ir 7 klasėse dėstoma po vieną pamoką per savaitę, o 9 klasėje – po vieną pamoką kas dvi savaites. Palaipsniui nuo 1 iki 10 klasės šiam dalykui bus skiriama po vieną savaitinę pamoką.
 
Anot ŠMSM, svarbiausias šios pamokos tikslas – ugdyti mokinių socialinį ir emocinį raštingumą. 
Gyvenimo įgūdžių bendroji programa integruoja daug temų: socialinį ir emocinį ugdymą, sveikatos ugdymą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją, patyčių ir smurto prevenciją, žmogaus saugą, saugų eismą, pirmąją pagalbą, lytiškumo ugdymą, psichinės sveikatos stiprinimą, lyčių lygybę, pagarbių santykių kūrimą, žmogaus teises ir kitas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Ant stalo – užkrėstas laimikis iš miško

  Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

  Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris