STT: nustatydami socialinius poreikius darbuotojai per daug veikia savo nuožiūra

www.lsveikata.lt
2020-02-03

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) išanalizavo asmens specialiųjų socialinių paslaugų poreikio nustatymo, jų skyrimo ir asmenų priėmimo į globos įstaigas organizavimą.

STT: nustatydami socialinius poreikius darbuotojai per daug veikia savo nuožiūra

Atlikus korupcijos rizikos analizę Kauno ir Alytaus miestų bei Radviliškio rajono savivaldybėse nustatyta, kad socialinių paslaugų ir socialinės globos poreikių nustatymo procedūras vykdantiems Savivaldybių socialiniams darbuotojams yra sudaromos pernelyg didelės galimybės veikti savo nuožiūra.
Todėl socialinio darbuotojo subjektyvus vertinimas turi lemiamą reikšmę parenkant paslaugą konkrečiam asmeniui, o socialinių paslaugų bei globos poreikio nustatymo procedūrų kontrolė, kuri padėtų valdyti rizikos veiksnius, išvengti klaidų ar pažeidimų, nėra vykdoma.
Visoms Savivaldybėms siūloma svarstyti galimybę periodiškai atlikti socialinių paslaugų poreikio nustatymo kontrolę, taip pat užtikrinti keturių akių principo įgyvendinimą ir nustatyti, kad paslaugų poreikio vertinimo klausimyną pildo ne mažiau kaip du darbuotojai, sudaryti komisiją, kuri atliktų parengtų dokumentų ir jų pagrindu priimtų sprendimų vėlesnę kontrolę.
 
Taip pat nustatyta, kad Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (SPIS) nepritaikyta laukiančių asmenų eilei sudaryti. Tokios eilės sudaromos „Microsoft office“ programose, o visus duomenis apie laukiančiuosius asmenis savivaldybių darbuotojai suveda patys. Eilių sudarymo procedūros patikra nevykdoma ir nėra įdiegtų priemonių, garantuojančių asmenų, laukiančių eilėje, duomenų keitimo atsekamumą. Todėl sudaromos nepakankamos galimybės asmenų priėmimo į globos namus organizavimo proceso skaidrumui užtikrinti ir tai didina korupcijos pasireiškimo tikimybę.
STT siūlo tobulinti registravimo ir duomenų tvarkymo sistemą, siekiant užtikrinti tinkamą eilių sudarymą ir procedūrų skaidrumą, taip pat įdiegti priemones duomenų keitimo atsekamumui užtikrinti.
Siekiant pašalinti ar sumažinti nustatytus korupcijos rizikos veiksnius STT pateikė pasiūlymus Kauno m., Alytaus m. ir Radviliškio r. savivaldybėms, kurios per 3 mėnesius turės informuoti STT, kaip į rekomendacijas bus atsižvelgta.
Korupcijos rizikos analizę ir pateiktus pasiūlymus galite rasti čia.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica