Skam­bu­čių cen­tras ne su­muš­ti­nius val­go

Greta Vanagienė
2020-08-14
Tre­čia­die­nį Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jai pa­skel­bus įsa­ky­mą, gy­dy­mo įstai­gos įpa­rei­go­tos to­bu­lin­ti pa­cien­tų skam­bu­čių srau­tų val­dy­mą ir įdieg­ti tech­ni­nes prie­mo­nes, pa­di­di­nan­čias pa­cien­tų ga­li­my­bę pri­sis­kam­bin­ti į gy­dy­mo įstai­gą. Šių at­sto­vai ste­bi­si – ga­li­ma pa­gal­vo­ti, jog iki tol re­gist­ra­to­rės spe­cia­liai ne­kė­lė ra­ge­lio: sė­dė­jo, su­muš­ti­nius val­gė, na­gus la­ka­vo ir var­go ne­ma­tė. „Dar­bo daug. Ne­spė­ja­me. Per šiuos me­tus jau ir taip re­gist­ra­to­rių kie­kį pa­dvi­gu­bi­no­me, iki de­vy­nio­li­kos. Ne­tu­ri­me dau­giau re­sur­sų ko­lek­ty­vui plės­ti“, - ko­men­ta­vo Vil­niaus Cen­tro po­li­kli­ni­kos va­do­vas Kęs­tu­tis Šta­ras.
Skam­bu­čių cen­tras ne su­muš­ti­nius val­go

Ta­po si­tu­a­ci­jos įkai­tai

Pa­cien­tams skun­džian­tis, esą su­dė­tin­ga pri­sis­kam­bin­ti į po­li­kli­ni­kų re­gist­ra­tū­ras, gy­dy­mo įstai­gos, pa­na­šu, ta­po su­dė­tin­gų si­tu­a­ci­jų ša­ly­je įkai­tė­mis. Vil­niaus Cen­tro po­li­kli­ni­kos va­do­vas Kęs­tu­tis Šta­ras ti­ki­na, kad di­džiau­sia pa­cien­tų skam­bu­čių ban­ga bu­vo per ka­ran­ti­ną ir už­lū­žus e.svei­ka­tos sis­te­mai. 

L.S. skaičius
20 - tiek tūkst. pa­cien­tų skam­bu­čių per sa­vai­tę su­lau­kia Vil­niaus Cen­tro po­li­kli­ni­ka.


„Skun­dų tik­rai su­lau­kia­me. Su­pran­ta­me pa­cien­tus, ta­čiau ir jie tu­rė­tų su­pras­ti mū­sų si­tu­a­ci­ją. Tik­rai ne spe­cia­liai ne­ke­lia­me ra­ge­lio. Su­lau­kia­me la­bai daug skam­bu­čių dėl tvar­kų, su­si­ju­sių su COVID-19 vi­ru­su. Pa­cien­tai ieš­ko su tuo su­si­ju­sių kon­sul­ta­ci­jų“, - aiš­ki­na gy­dy­mo įstai­gos va­do­vas.
„Nau­jas įsa­ky­mas jau net ir juo­ko ne­be­ke­lia. Lyg gy­dy­mo įstai­gų va­do­vai iki tol ne­bū­tų spren­dę šių klau­si­mų. Ko ge­ro, bu­vo pa­kiš­ta įsa­ky­mą pa­si­ra­šy­ti ne tos sri­ties mi­nist­rui“, - šar­žuo­ja Vil­niaus Cen­tro po­li­kli­ni­kos va­do­vas Kęs­tu­tis  Šta­ras.

Be to, anot jo, smar­kiai iš­au­go no­ras skie­py­tis nuo er­ki­nio en­ce­fa­li­to, žmo­nės taip pat skam­bi­na do­mė­da­mie­si gri­po vak­ci­no­mis. 
„Vi­si šie su­ak­ty­vė­ję klau­si­mai gu­la ant gy­dy­mo įstai­gų pe­čių. Pa­gal­vo­ki­te, per­nai tu­rė­jo­me de­vy­nis re­gist­ra­to­rius, o šie­met jų pa­dvi­gu­bi­no­me iki de­vy­nio­li­kos. Ka­ran­ti­no me­tu kai ku­rios įstai­gos ne­dir­bo, to­dėl skam­bin­da­vo mums, pa­cien­tai net iš ki­tų sa­vi­val­dy­bių, pe­ri­fe­ri­jos kreip­da­vo­si į mus. Šiuo klau­si­mu ben­dra­dar­biau­ja ir me­di­kai. Ope­ra­to­riai esant rei­ka­lui su­jun­gia pa­cien­tus ir su gy­dy­to­jais spe­cia­lis­tais ar šei­mos gy­dy­to­jais. Jei tuo me­tu gy­dy­to­jas už­im­tas, pri­me­na gy­dy­to­jui pa­cien­tui per­skam­bin­ti“, - kaip tvar­ko­si su re­gist­ra­tū­ros dar­bo krū­viu, kal­ba K.Šta­ras.
Po­li­kli­ni­kos va­do­vas ti­ki­na da­bar skam­bu­čių per sa­vai­tę su­lau­kian­tys apie dvi­de­šimt tūks­tan­čių. At­si­liep­ti pavyksta į dvy­li­ka tūks­tan­čių.

Anot jo, sun­kiau­sia die­na – pir­ma­die­nis, kai di­džiau­sias skam­bu­čių pi­kas bū­na iki pie­tų, to­dėl pa­cien­tus ra­gi­na skam­bin­ti ak­ty­viau ir ki­tu die­nos me­tu.

Nau­dos esa­mus re­sur­sus

Vis dėl­to vėl pa­pil­do­mai plės­ti Skam­bu­čių cen­tro ne­ke­ti­na­ma. Mat kiek­vie­nai dar­bo vie­tai rei­kia pirk­ti li­cen­ci­ją, to­dėl šį klau­si­mą steng­sis spręs­ti su jau tu­ri­mais re­sur­sais ir tech­ni­nė­mis ga­li­my­bė­mis.
„Per ka­ran­ti­ną šei­mos gy­dy­to­jams nu­pir­ko­me šim­tą mo­bi­lių­jų te­le­fo­nų, kad šiems ne­tek­tų skam­bin­ti ir kon­sul­tuo­ti pa­cien­tų iš as­me­ni­nių te­le­fo­nų. Tai skam­bu­čių cen­tro ope­ra­to­riams šiek tiek pa­dė­jo pa­leng­vin­ti dar­bą. Pa­skirs­tė­me krū­vį esa­mam ko­lek­ty­vui, pa­pil­do­mai dar­bo te­ko vi­siems gy­dy­to­jams. Su­ko­mės vi­sais įma­no­mais bū­dais“, - ko­men­tuo­ja K.Šta­ras.

„Nau­jas įsa­ky­mas jau net ir juo­ko ne­be­ke­lia. Lyg gy­dy­mo įstai­gų va­do­vai iki tol ne­bū­tų spren­dę šių klau­si­mų. Ko ge­ro, bu­vo pa­kiš­ta įsa­ky­mą pa­si­ra­šy­ti ne tos sri­ties mi­nist­rui“, - šar­žuo­ja jis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris