Šiaulių ligoninėje įkurtas modernus centras ir perspektyvi mokymo bazė

Zita Katkienė
2021-02-26
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (RŠL), vienoje didžiausių šalies gydymo įstaigų, kurioje gydomi sunkiausios būklės COVID-19 sergantys ligoniai, ne tik puikiai tvarkomasi su antrosios koronaviruso bangos padariniais, ne tik teikiamos skubios bei specializuotos paslaugos, bet ir vykdomos struktūrinės pertvarkos. Viena didžiausių – Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro įkūrimas bei pirmą kartą Lietuvos istorijoje ne Universiteto ligoninėje patvirtinta būsimųjų medikų - anesteziologų reanimatologų - mokymo bazė.
Šiaulių ligoninėje įkurtas modernus centras ir perspektyvi mokymo bazė
Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ar operacinėje dirbantys anesteziologai reanimatologai specializuojasi į vieną pačių pasirinktą specialybę – intensyviąją terapiją arba anesteziologiją. Z.Katkienės nuotr.

Sprendimas keistis – po skyrių veiklos analizės
Pernai ligoninės administracija vykdė didelį analitinį darbą. RŠL direktorius Remigijus Mažeika papasakojo apie ligoninės operacinių bei reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių pacientų judėjimo, saugumo ir paslaugų kokybės vertinimo rezultatus, kurie ir paskatino būtinybę keistis.  
 

„Buvo akivaizdu, kad turime keistis. Tam ruošėmės visus praėjusius metus, o nuo sausio pirmosios dienos įkūrėme Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centrą, kuris apjungia penkis padalinius“, - sako RŠL direktorius Remigijus Mažeika, įsitikinęs, jog šis sprendimas svarbus tokio dydžio ligoninei, nes bus užtikrintas didesnis pacientų saugumas, judėjimas ir veiklos efektyvumas.

 
Nuo Naujų metų įvykę pokyčiai ligoninėje nebuvo netikėti, jų laukta. Permainų norėjosi dėl geresnės darbo organizavimo struktūros, paslaugų prieinamumo ir pacientų saugumo.

„Iš penkių skyrių liko du padalinai su atskirais vadovais. Taip mažiname administracinį aparatą, norime suteikti efektyvesnes paslaugas. Turėdami aiškią struktūrą ir aiškų valdymą, tikimės pasiekti geresnę darbo ir paslaugų suteikimo kokybę, geresnį paslaugų prieinamumą“, – pasakoja konkursą į Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovo pareigas laimėjęs anesteziologas reanimatologas Andrius Bubliauskas.
 
Dar viena problema dėl ko reikėjo struktūrinių permainų – žmogiškųjų išteklių valdymas. Pasak A.Bubliausko, personalo kiekis ir ištekliai nėra begaliniai. Turint vieną centrą, o ne penkis skyrius, tikimasi efektyvesnio darbo ir kokybiškesnių paslaugų.
Centras padalintas į du padalinius – anesteziologijos ir intensyviosios terapijos. Įvyko atranka dėl dviejų vadovaujančių padalinių koordinatorių. Pasak direktoriaus, abiejų specialistų kompetencija aukšta, o siekis vykdyti pokyčius stiprus, tad turėtų puikiai susitvarkyti su užduotimis. Anesteziologijos padalinio koordinatoriumi tapo anesteziologas-reanimatologas Justinas Blieka, o Intesyviosios terapijos padalinio koordinatoriumi – anesteziologas reanimatologas Vladas Pakutka.
 
Puiki bazė ir dirbti, ir mokytis
R.Mažeika neabejoja, kad ligoninės valdymo struktūra po įvykdytų permainų yra moderni, tad tikimasi, kad naujasis centras dar labiau augs, tobulės. Ligoninėje įdiegtos visos aukščiausio lygio technologijos, puikios diagnostikos ir gydymo galimybės, tad sukurta patraukli bazė ne tik dirbti, bet ir mokytis būsimiesiems medikams.
 
Apie tai byloja ir pirmieji centro vadovo darbai. Sausio 8 d. gydytojas A.Bubliauskas suorganizavo pirmą konferenciją dėl COVID-19 diagnostikos ir gydymo taktikos. Konferencija, organizuota šalies anesteziologų ir anestezisčių draugijų, sulaukė didelio susidomėjimo regione, dalyvavo ekspertai ir iš Jungtinės Karalystės.
Šis renginys taip pat įrodymas, kad ligoninėje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, galintys mokyti ir būsimuosius medikus. Šiuo metu RŠL yra 19 rezidentūros studijų krypčių. Mokomi būsimieji terapeutai, pediatrai, kardiologai, neurologai, chirurgai, akušeriai ginekologai, psichiatrai bei kitų specialybių gydytojai.

 
Aukštą RŠL lygį įrodo skaičiai - ji yra trečia pagal dydį Lietuvoje, kurioje gydomi sunkiausios būklės COVID-19 liga sergantys pacientai. Ligoninė taip pat aptarnauja 7 Šiaulių apskrityje esančias ligonines, kuriose taip pat gydomi COVID-19 sergantys pacientai.
„Pacientų skaičius ligoninėje ne koronaviruso pandemijos metu siekia apie penkis tūkstančius per metus, tad tikrai galime konkuruoti ir lygiuotis su universitetinėmis ligoninėmis“, – teigia A.Bubliauskas ir džiaugiasi, kad pirmą kartą šalies istorijoje ne Universitetų ligoninėje Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) patvirtina anesteziologų reanimatologų mokymo bazę, kuriai pagrindą davė ir ligoninėje įvykdyti struktūriniai pokyčiai, suteikę platesnes galimybes rezidentams migruoti tarp padalinių, komplektuotos visos medicinos technologijos ir sudarytos tinkamos sąlygos mokyti būsimuosius gydytojus.
 
Rezidentai – gydytojų pagalbininkai

Šiuo metu dėl būsimųjų anesteziologų-reanimatologų rezidentūros Respublikinė Šiaulių ligoninė yra sudariusi bendradarbiavimo sutartis su LSMU. Tikimasi teigiamą atsakymą gauti ir iš Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto. Visos ligoninės, norinčios tapti studentų rengimo baze, teikė paraiškas universitetinėms ligoninėms, prašydamos ir motyvuodamos ką galėtų suteikti. Universiteto tarybos ir senatai, įvertinę įstaigos kriterijus ir tinkamumą ruošti rezidentus, priima sprendimą.
 

„Rezidentūros bazės patvirtinimas - žingsnis pirmyn. Centro papildymas naujaisiais kolegomis įneš naujo požiūrio, mus pačius privers pasitempti. Tikėtina, kad kokybiškai prisidėsime prie naujų specialistų rengimo Lietuvoje“, –  sako Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovas Andrius Bubliauskas.

 
Ligoninė per praėjusius metus daug investavo į intensyvios terapijos įrangos atnaujinimą, tad centras modernizuotas. Visuose penkiuose padaliniuose bus pati šiuolaikiškiausia įranga ir techninės galimybės, kurias net ne visos universitetinės ligoninės turi. Šiuolaikine gydymo įranga ir nauja struktūra ligoninė ir tikisi pritraukti bei išlaikyti naujus anesteziologijos reanimatologijos sričių specialistus bei suteikti jiems geras darbo sąlygas.
 
„Šiuo metu įdarbinti šeši rezidentai. Jie visi yra mūsų pagalbininkai, dirbant komandoje. Rezidentai gydymo įstaigą renkasi savanoriškai“, - sako rezidentų vadovas A.Bubliauskas.
Rezidentai dirba visuose penkiuose padaliniuose, kurių veiklos profilis panašus. Anesteziologai dirba operacinėse, reanimatologai – intensyviosios terapijos skyriuose. Nors specialybė yra viena, bet licencija dviguba. Anesteziologas reanimatologas yra plačios kompetencijos gydytojas, kuris gali dirbti ir operacinėje, ir intensyviosios terapijos skyriuje. Viena profesija, tik gydytojai labiau specializuojasi į vieną pačių pasirinktą specialybę.
 
Medikų rengimo įstaigos planuoja ilginti šių specialistų rengimo trukmę iki penkerių metų. Penktieji metai būtų skirti europiniams sertifikatams ir pažymėjimams išlaikyti, kartu integruojant į klinikinę praktiką. Centro vadovas A.Bubliauskas žvelgia į ateitį: „Ar taip bus – pamatysime. Esame vienintelė Europos Sąjungos šalis, kur šie specialistai rengiami ketverius metus. Kompetencijos ir požiūriai būtų gerokai platesni, nes vis daugiau jaunų gydytojų dalyvauja Europos anesteziologų jaunųjų gydytojų veikloje, esame Europos anesteziologų draugijos nariai, tad tų kompetencijų niekada nebus per daug.“

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica