SAM: koronaviruso infekcijai nustatyti reikalingi reagentai Lietuvą pasieks antradienį

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-17
Lietuvą antradienį pasieks koronaviruso infekcijai (COVID-19) nustatyti reikalingi reagentai.
SAM: koronaviruso infekcijai nustatyti reikalingi reagentai Lietuvą pasieks antradienį

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), per 10 tūkstančių reagentų Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) pasieks šią savaitę, dalis jų, jau antradienį, dar 20 tūkstančių – ateinančią savaitę.
Šiuo metu su įvairiais tiekėjais iš viso yra susitarta dėl 60 tūkst. reagentų pristatymo.  
Reagentų skaičius yra tolygus galimų atlikti testų dėl viruso skaičiui.


„Gyvename tomis pačiomis sudėtingomis sąlygomis kaip ir likęs pasaulis. Situacija dėl daugelio priemonių įsigijimo nėra paprasta. Tad tai, kad reagentai jau pakeliui į Lietuvą ir kliūčių atlikti tyrimus nebus, geras ženklas“, – pranešime teigia Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Vis dėlto, atsakingai noriu pakartoti tai, ką jau sakiau – tyrimai turi būti atliekami racionaliai, išnaudojant pilnus įrangos apkrovimus, o ne atliekant po kelis tyrimus ir taip prarandant reagentus“, – pabrėžia ministras.
Jis pastaruoju metu  raginamas leisti tyrimus atlikti ne tik Vilniuje, vienoje laboratorijoje, bet ir kitose įstaigose – Klaipėdoje, Kaune, motyvuojant siekiu sutrumpinti laiką belaukiant atsakymų.
Ministras pabrėžia, jog jau sudarytos galimybės plėsti tyrimų apimtis, steigiant dešimt Mobiliųjų punktų, kur žmonės galės atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą – važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų. 

 
Tokie punktai bus steigiami dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos. 
SAM spaudos tarnybos duomenimis, šie punktai turėtų pradėti veikti per šią savaitę, juos įrengti pavesta savivaldybėms, todėl nuo jų priklauso, kada jie pradės veikti. Tikslių duomenų apie tai, kurie punktai kada pradės vykdyti veiklą, kol kas nepateikiama.
Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu  COVID-19 ligos atveju, pirmiausia turės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
 
Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai.
Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.
Tuo metu iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusio paciento, kuriam infekcija nustatyta antradienio naktį, būklė sudėtinga, jis priklauso rizikos grupei, šiuo metu gydomas reanimacijoje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris