Salininkuose duris atvėrė nauja klinika

Emilis Jakštys
2023-06-08
Pirmąją vasaros dieną Salininkus paženklino ypatingas įvykis – atidaryta nauja moderni klinika (adresu Pranciškaus Žvirkos g. 4A), priklausanti Naujosios Vilnios poliklinikai. Pasak įstaigos direktoriaus Artūro Seibučio, šios klinikos atidarymas – reikšmingas įvykis. Išties, augantiems ir besiplečiantiems Salininkams jau reikėjo modernesnės ir didesnės sveikatos paslaugas teikiančios įstaigos. Planuojama, kad klinika per mėnesį priims apie tris šimtus pacientų.
Salininkuose duris atvėrė nauja klinika
Naujosios Vilnios poliklinikos direktorius Artūras Seibutis (dešinėje) džiaugėsi, kad dabar ambulatorija – graži, moderni, aprūpinta naujausia medicinos įranga. Nuotr. iš kairės: Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė, vicemerė S.Bieliūnė, poliklinikos Ūkio skyriaus vadovas Modestas Valacka.

Iškilo naujas pastatas

„Didžiuojamės tuo, kas yra padaryta. Noriu padėkoti visiems partneriams: ir architektams, ir statybininkams, ir poliklinikos darbuotojams, kurie aktyviai dirbo prie šio projekto. Ir, aišku, pati didžiausia padėka yra Vilniaus miesto savivaldybei, visiems darbuotojams, kolegoms, be kurių pastangų, tikrai žinau, šios klinikos nebūtų“, – dėkojo Naujosios Vilnios poliklinikos direktorius Artūras Seibutis.

 
Sostinės vicemerė Simona Bieliūnė pažymėjo, kad ir Vilniaus miestas, ir Salininkų bendruomenė auga. „Šis projektas parodo aiškią kryptį kur link norime judėti“, – sakė vicemerė, pridurdama, kad savivaldybei svarbu užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas ir miesto pakraščių gyventojams.
 
Iki šiol Pranciškaus Žvirkos gatvėje veikė nedidelė klinika, tačiau dėl sparčiai augančio salininkiečių skaičiaus darėsi ankšta – trūko ne tik patalpų, bet ir naujos įrangos. O ir pastatui jau reikėjo kapitalinio remonto, tad miesto savivaldybėje buvo priimtas sprendimas statyti naują.
„Pastatas buvo senas – neatitiko šiuolaikinių reikalavimų. Ne tik darbuotojams, bet ir pacientams nebebuvo malonu užeiti“– tvirtino A.Seibutis.

 
Nauja beveik 180 kvadratinių metrų ploto gydymo įstaiga, pritaikyta ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, iškilo šalia senosios.
Direktorius džiaugėsi, kad dabar ambulatorija – graži, moderni, aprūpinta naujausia medicinos įranga. Diagnostikai ir gydymui įsigyti elektrokardiografas, spirometras, pulsoksimetrai, oftalmoskopai, skaitmeninis dantų rentgeno aparatas, ergonomiška odontologinė kėdė, medicininiai baldai ir kt. Tikimasi, kad čia darbuotojai jausis gerai, o pacientams ši gydymo įstaiga bus patraukli.
 
Salininkų klinika teikia pirmines sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau ateityje planuojama plėsti paslaugų spektrą. Klinikoje darbą pradėjo trys gydytojai: du šeimos ir vienas odontologas, kelios slaugytojos. Neatmestina galimybė, esant poreikiui, kolektyvą plėsti.Ilgametė šeimos gydytoja Dainora Tunevičienė pasakoja kantriai laukusi naujos klinikos atidarymo. Medikė džiaugiasi naujos ambulatorijos modernumu tvirtindama, kad jos lūkesčiai pasiteisino su kaupu. „Trisdešimt metų dirbu Salininkų klinikoje. Dirbome sename pastate. Apylinkė ta pati, tie patys žmonės. Tik persikėlėme į naujas patalpas, vaizdas visiškai kitoks. Smagu, šilta, šviesu. Nuotaikos geros. Pacientai patenkinti, Salininkų bendruomenė džiaugiasi, aplinka sutvarkyta“, – įspūdžiais dalijosi šeimos gydytoja D.Tunevičienė. Tiesa, ji svarstė, kad ateityje norėtųsi platesnių laboratorinių tyrimų galimybių. Pacientų eilės, anot medikės, Salininkuose nesusidaro.
Naujoji Salininkų klinikos energetinio naudingumo klasė: A++. Automobilių stovėjimo aikštelės plotas – 368 kv. metrai, o ambulatorijos plotas – beveik 180 kv. metrų (177,53 kv. metrai).

 
„Šildymo sistema oras-vanduo, šilumnešis – grindinis, šildymas reguliuojamas skaitmeniniais termostatais (kiekviename kabinete atskirai). Vėdinimas užtikrinamas rekuperatoriaus per plokštelinį šilumokaitį (sutaupoma šiluma). Vandens ruošimas yra kombinuotas saulės vakuuminiais kolektoriais su akumuliacine talpa 400 l. Saulėtomis dienomis vandens pakaitimui visiškai nenaudojama elektros energija. Visos valdymo sistemos visiškai automatizuotos“, – privalumus apžvelgė Naujosios Vilnios poliklinikos Ūkio skyriaus vadovas Modestas Valacka. Pasak jo, energijos kaštai sunaudojami pastatų eksploatacijai, palyginti su senais įstaigai priklausančiais pastatais, Salininkų klinikos puspenkto karto mažesni.Vicemerė: matyti Vilnių kaip didelį ir augantį

Sostinės vicemerė Simona Bieliūnė teigė, kad ambulatorinės pagalbos plėtra yra tampriai susijusi ir su valstybinės reformos kryptimi. Anot jos, šeimos gydytojų komandos galėtų būti didesnės, nesunkiai pasiekiamos ir atlikti daugiau funkcijų.

 
„Norime stiprinti komandas. Į Vilniaus miestui pavaldžias įstaigas kviesti šeimos gydytojus, slaugytojus jungtis į komandą. Manau, kad šis projektas yra pavyzdys, kad parodome rūpestį ne tik pacientams, tačiau ir medicinos darbuotojams. Siūlome ne tik atlyginimą, bet ir geresnes darbo sąlygas – užtikrinti paslaugų tiekimą yra daug maloniau, profesionaliau, emociškai geriau“ , – teigė vicemerė.
 
Anot vicemerė S.Bieliūnės, įstaigos įvaizdis, aplinka – tai svarbūs veiksniai, renkantis darbo vietą. „Norisi sudaryti darbo sąlygas į kurias gydytojai norėtų ateiti dirbti. Žinoma sudaryti sąlygas ir kituose Vilniaus rajonuose, kuriuose trūksta sveikatos paslaugų“, – sakė Vilniaus vicemerė.
 
Steigėjas siekia matyti Vilnių kaip didelį ir augantį miestą. Įvairių paslaugų prieinamumas motyvuoja žmones apsigyventi šiame sostinės mikrorajone. „Sveikatos priežiūra veikia taip, kad reikia užsidirbti, pritraukti pacientus – mes sudarome sąlygas tai padaryti. Ir kaip didelę pridėtinę vertę žmonės įvertina, ar yra parduotuvės, gydymo įstaigos, kitos paslaugos, kurių reikia dažnai ir kartais greitai. Dabar turime labai gerą pavyzdį“, – kalbėdama apie Salininkų kliniką tvirtino vicemerė S.Bieliūnė.
 
Salininkuose gyvena apie 12 tūkst. gyventojų. Planuojama, kad Salininkų klinikoje per mėnesį bus konsultuojami, atliekami reikalingi laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai ne mažiau nei 300 pacientų. Naujoji klinika buvo finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės ir poliklinikos lėšomis (statybos kainavo apie 571,9 tūkst. eurų.).

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinikos laikinoji vadovė Santa Miežinienė, šiemet įsisegusi Nusipelniusio Li...
  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Gegužę prestižiniame tarpdisciplininiame mokslo žurnale „Nature“ buvo publikuoti gausaus tarptautinio mokslininkų kole...

  Budinti vaistinė


  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...
  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Džiuginanti šiluma ragina atitrūkti nuo miesto šurmulio ir įvairias pramogas bei poilsį perkelti į gamtą. Nors laisv...

  razinka


  Sveika šeima


  Apie laimingiausią Lietuvos jaunimą kalba pasaulis

  Lietuvos jaunimas – laimingiausias pasaulyje, skelbiama Pasaulio laimės ataskaitoje. „Kaip, kodėl?“ – klausia užsienio žiniasklaida, stebisi ir patys lietuviai. Bene didžiausią indėlį, ieškant Lietuvos jaunimo laimės priežasčių, neseniai įnešė garsusis britų dienraštis „The Guardian&...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Į darbus kibs virtualūs fizioterapeutai

  Pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) koordinuojama virtuali fizioterapijos klinika startuos šiais metais. Būsimų skaitmeninių fizioterapeutų darbdaviai žada daug. Virtualios fizioterapijos klinikos „Flok Health“ bendraįkūrėjas Finnas Stevensonas tvirtina, kad inovacija ne tik sumažins fizioterapijos pacientų ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Pseudomokslas apie makalienę
  Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę
  Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Henrikas Vaitiekūnas Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Pats juokingiausias rašinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pats juokingiausias rašinys

  Naujas numeris