Plaukų šalinimas lazeriu – odą tausojantis pasirinkimas

www.lsveikata.lt
2022-07-04
Plaukelių šalinimas daugeliui moterų yra pabodusi ir varginanti grožio rutinos dalis. Skin Olympus lazerinės dermatologijos klinikoje dirbantys specialistai dažnai išgirsta klienčių pasakojimus, jog ieškant geriausių būdų pašalinti plaukus nuo kojų, pažastų ar bikini zonos, buvo išbandytas ne vienas metodas ir tik atradus lazerines procedūras patikėta, kad plaukai gali būti pašalinti saugiai, neskausmingai ir ilgam laikui. Išties, plaukų šalinimas lazeriu šiuo metu yra vienintelis efektyvus ilgalaikis būdas kontroliuoti kūno plaukuotumą.
Plaukų šalinimas lazeriu – odą tausojantis pasirinkimas
Lazerines plaukų šalinimo procedūras atlikti gali tik medicininį išsilavinimą turintis specialistai.

Lazerio spindulys naikina ne plaukelius, o jų šaknis
Lazerinio plaukų šalinimo efektyvumą bei ilgalaikį rezultatą užtikrina tai, kad procedūros metu paveikiama ir sunaikinama plauko šaknis, vadinama folikulu. Netekęs maitinimo plaukas tampa negyvybingas ir pamažu yra išstumiamas iš odos.
 

Svarbu žinoti, kad lazerio spindulio energija plauko folikulą veikia tik tuomet, kai jis yra aktyvaus augimo fazėje, o vienu metu ant odos paviršiaus yra įvairių augimo fazių plaukų. Be to, nuolatos yra apie 10 proc. kūno plaukelių, esančių miego būsenoje, o susidarius tam tikroms sąlygoms (pvz. patiriant didelį stresą) šis procentas gali būti ir aukštesnis. Dėl šių aplinkybių vienos plaukų šalinimo lazeriu procedūros metu neįmanoma pašalinti visų pasirinktos srities plaukų. Priklausomai nuo individualių aplinkybių, paprastai prireikia 4-8 procedūrų. Vėliau pakanka atlikti vieną palaikančią procedūrą kas 1-2 metus.
 
Naujos kartos technologijos užtikrina dar geresnius rezultatus
Plaukų šalinimo efektyvumas ir saugumas priklauso nuo to, kokia įranga naudojama procedūros metu. Skirtingų tipų lazeriai išskiria nevienodo ilgio šviesos bangas, kurios pasiekia skirtingus odos sluoksnius. Šiuo metu plaukų šalinimui naudojami diodų, Aleksandrito ir Nd:YAG lazeriai.
Į pažangias technologijas investuojančios lazerinės dermatologijos klinikos pirmenybę teikia naujos kartos diodų lazeriams. Tokie lazeriai (pvz. MeDioStar®) gali vienu metu išskirti skirtingo ilgio bangas (nuo 810 nm), taip pasiekiami ir sunaikinami tiek paviršiuje, tiek gilesniuose odos sluoksniuose esantys plaukų folikulai. Procedūros saugumą užtikrina tai, kad šviesos spinduliai nepaveikia odos paviršiaus, nes jų šilumą sugeria tik plauke esantis melanino pigmentas.
 

Savo ruožtu, Aleksandrito lazerių bangos ilgis yra trupesnis (755 nm), todėl išlieka didesnė odos nudeginimo ir kitų nemalonių šalutinių pasekmių rizika. Tamsaus gymio žmonėms, rekomenduojama nesirinkti lazerinių plaukų šalinimo procedūrų su Aleksandrito lazeriu. Nd:YAG lazeriai savo efektyvumu nusileidžia tiek Aleksandrito, tie diodų lazeriams.
Puikius procedūros rezultatus ir saugumą užtikrina specialisto kvalifikacija
 
Lazerines plaukų šalinimo procedūras atlikti gali tik medicininį išsilavinimą turintis specialistai. Užtikrinant aukštą profesionalumo lygį svarbus ir nuolatinis kvalifikacijos kėlimas, kad specialistas gebėtų išnaudoti nuolat tobulinamų lazerinių technologijų galimybes ir pasiekti maksimaliai gerų rezultatų. Medicininis išsilavinimas leidžia specialistui tiksliai įvertinti plaukelių spalvą, o taip pat odos tipą ir būklę. Tuomet parenkami konkrečiu atveju tinkamiausi lazerio nustatymai, kurie užtikrina procedūros saugumą ir efektyvumą.
 
Kaip jau minėta, lazerinis plaukų šalinimas netraumuoja odos, nes procedūrą atliekant su naujos kartos lazeriu paveikiami tik plaukų folikulai. Tai leidžia saugiai ir efektyviai atlikti plaukelių šalinimą ir jautresnėse zonose bei ant veido. Moterys dažniausiai lazerio pagalba nori pašalinti bikini zonos, kojų, pažastų, smakro bei viršutinės lūpos plaukelius. Trap vyrų populiarios krūtinės, nugaros, kaklo, pažastų ar pilvo sričių plaukų šalinimo lazeriu procedūros.
Jei dvejojate, ar lazerinis plaukų šalinimas yra tinkamiausias sprendimas bei kyla daugiau klausimų apie procedūrą, registruokitės konsultacijai, kurios metu Skin Olympus specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus ir suteiks svarbios informacijos apie pasiruošimą procedūrai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Visuomenės sveikatos biure darbas veja darbą

  Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (AVSB) užsiima visapusišku miesto gyventojų sveikatingumo skatinimu. Atėjęs ruduo, biuro darbuotojus paskatino ypatingą dėmesį skirti judėjimo svarbai. Neseniai alytiškiai raginti nužingsniuoti kuo daugiau žingsnių.   

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ar amerikiečiai pažabos nutukimo epidemiją?

  Pastaraisiais metais JAV padaugėjo nutukimu sergančiu asmenų. Visgi, gydant šią ligą netrūksta teigiamų pokyčių. JAV žiniasklaidos teigimu, „Eli Lilly“ preparatas „Mounjaro“ šių metų pabaigoje greičiausiai bus patvirtintas kaip naujas nutukimui gydyti skirtas vaistas.     ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris