Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka

Greta Vanagienė
2019-10-07
Socialinėje erdvėje dažnai nuaidi neigiami atgarsiai dėl prastai atliktų grožio procedūrų. Ypač dažnai moteris nuvilia plaukelių šalinimas lazeriu, po kurių neretai sulaukiama komplikacijų. Specialistų teigimu, šias procedūras privalo atlikti licencijuoti gydytojai dermatovenerologai, o ne kosmetologijos pradžiamoksliai. „Čia esate ne klientai, o pacientai“, - pabrėžia gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.
Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka
Plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Po jos reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

Daug nekvalifikuotų specialistų
Kaip teigia gydytoja J.Karčiauskienė, lazerinės plaukelių šalinimo procedūros populiarios pasaulyje – dailioji lytis siekia ne tik atsikratyti nesibaigiančių skutimosi peiliuku ar depiliacijų vašku procedūrų, bet ir siekia susidoroti su vyresniame amžiuje pasireškiančiu hirsutizmu, kai ima želti ūseliai ar barzda.

J.Karčiauskienė teigia, kad lazeriai įrašyti į gydytojo dermatovenerologo normas, todėl kosmetologai su šiais prietaisais ar injekcijomis teisės dirbti neturi. Nors komplikacijų pasitaiko ir gydytojams specialistams, šie turi žinių, kaip suvaldyti procedūros metu iškilusią problemą.
 

„Dažnai klientai ateina turėdami vieną lūkestį – atsikratyti plaukelių ir visiškai nežino apie gresiančius pavojus. Odą gali ištikti plauko maišelio žiočių bakteriniai uždegimai - folikulitai, paraudimai, likti hipopigmentinių baltų dėmių“, - aiškina dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

 
Ištikus komplikacijoms gali prireikti ir receptinių vaistų, todėl juos išrašyti gali tik gydytojas. Vis dėlto, pastebi dermatovenerologėneretai užsiimama savigyda, o vaistinėse bandoma įsigyti vaisto be recepto.
 
Reikalinga pasiruošti
Anot J.Karčiauskienės, plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Mat pasitaiko atvejų, kad pacientai gal iš nežinojimo, o gal iš neapdairumo neatlieka paskirtų namų darbų. Po plaukelių šalinimo reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

 
„Pudra odoje uždaro karštį, todėl po lazerinės procedūros ant jos susidaro daugiau šašų, kyla didesnė nudegimo rizika“, - įspėja gydytoja. Be to, procedūros negalima atlikti stipriai įdegus saulėje. Specialistė sako taip pat svarbu pasirinkti lazerį pagal odos spalvą, kad šis jos nenudegintų – šviesesnės odos ir tamsesnių plaukų savininkams labiau tinka Aleksandrito lazeris, tamsesnio gymio žmonėms – Diodinis.

 
Verta žinoti
Kaip vysta procedūra?
Procedūros metu lazeris generuoja 755 nm ilgio spindulius, kurie įsiskverbia į odą kelių milimetrų gylyje tam, kad pasiektų plauko šaknį. Kuomet energija pasiekia plauko struktūroje esantį pigmentą melaniną, spinduliai yra absorbuojami ir paverčiami į karštį, kuris negrįžtamai sunaikina plauko folikulą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica