Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka

Greta Vanagienė
2019-10-07
Socialinėje erdvėje dažnai nuaidi neigiami atgarsiai dėl prastai atliktų grožio procedūrų. Ypač dažnai moteris nuvilia plaukelių šalinimas lazeriu, po kurių neretai sulaukiama komplikacijų. Specialistų teigimu, šias procedūras privalo atlikti licencijuoti gydytojai dermatovenerologai, o ne kosmetologijos pradžiamoksliai. „Čia esate ne klientai, o pacientai“, - pabrėžia gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.
Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka
Plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Po jos reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

Plaukuotumo šalinimas Kaunas

Daug nekvalifikuotų specialistų

Kaip teigia gydytoja J.Karčiauskienė, lazerinės plaukelių šalinimo procedūros populiarios pasaulyje – dailioji lytis siekia ne tik atsikratyti nesibaigiančių skutimosi peiliuku ar depiliacijų vašku procedūrų, bet ir siekia susidoroti su vyresniame amžiuje pasireškiančiu hirsutizmu, kai ima želti ūseliai ar barzda.
J.Karčiauskienė teigia, kad lazeriai įrašyti į gydytojo dermatovenerologo normas, todėl kosmetologai su šiais prietaisais ar injekcijomis teisės dirbti neturi. Nors komplikacijų pasitaiko ir gydytojams specialistams, šie turi žinių, kaip suvaldyti procedūros metu iškilusią problemą.
 

„Dažnai klientai ateina turėdami vieną lūkestį – atsikratyti plaukelių ir visiškai nežino apie gresiančius pavojus. Odą gali ištikti plauko maišelio žiočių bakteriniai uždegimai - folikulitai, paraudimai, likti hipopigmentinių baltų dėmių“, - aiškina dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

 
Ištikus komplikacijoms gali prireikti ir receptinių vaistų, todėl juos išrašyti gali tik gydytojas. Vis dėlto, pastebi dermatovenerologėneretai užsiimama savigyda, o vaistinėse bandoma įsigyti vaisto be recepto.
 
Reikalinga pasiruošti

Anot J.Karčiauskienės, plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Mat pasitaiko atvejų, kad pacientai gal iš nežinojimo, o gal iš neapdairumo neatlieka paskirtų namų darbų. Po plaukelių šalinimo reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.
 
„Pudra odoje uždaro karštį, todėl po lazerinės procedūros ant jos susidaro daugiau šašų, kyla didesnė nudegimo rizika“, - įspėja gydytoja. Be to, procedūros negalima atlikti stipriai įdegus saulėje. Specialistė sako taip pat svarbu pasirinkti lazerį pagal odos spalvą, kad šis jos nenudegintų – šviesesnės odos ir tamsesnių plaukų savininkams labiau tinka Aleksandrito lazeris, tamsesnio gymio žmonėms – Diodinis.

 
Verta žinoti
Kaip vysta procedūra?
Procedūros metu lazeris generuoja 755 nm ilgio spindulius, kurie įsiskverbia į odą kelių milimetrų gylyje tam, kad pasiektų plauko šaknį. Kuomet energija pasiekia plauko struktūroje esantį pigmentą melaniną, spinduliai yra absorbuojami ir paverčiami į karštį, kuris negrįžtamai sunaikina plauko folikulą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Bevaikė savo valia: ne viskas prieinama

  Bevaikė savo valia: ne viskas prieinama

  Yra šalių, kuriose neprieinamas net ankstyvasis abortas. Jų gyventojos, siekdamos realizuoti reprodukcinį apsisprendimą, vi...
  Miokardo infarktas: pirmoji pagalba gelbėja gyvybę

  Miokardo infarktas: pirmoji pagalba gelbėja gyvybę

  Aleksejui 47 metai, jis dirba IT srityje, triskart per savaitę sportuoja, sveikai maitinasi ir laiko save palyginti sveiku žmogumi...

  Budinti vaistinė


  Dažniausi nusiskundimai, dėl kurių skuba į vaistinę persirgę COVID-19: ką pataria vaistininkai?

  Dažniausi nusiskundimai, dėl kurių skuba į vaistinę persirgę COVID-19: ką pataria vaistininkai?

  Dėl šalyje plintančios COVID-19 infekcijos daugėja užsikrėtusių asmenų, o kartu ir patiriančių liekamuosius reiškini...
  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Karolis III – vienas žymiausių alternatyviosios terapijos šalininkų

  „Praėjusį vakarą, keturiolika minučių po dešimtos, jos karališkoji didenybė princesė Elizabeth, Edinburgo hercogienė, saugiai pagimdė princą“, – šitaip apie naujojo Jungtinės Karalystės karaliaus Karolio III gimimą 1948 m. lapkričio 15 d. paskelbė „The London Gazette“.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ginkluotas ir labai pavojingas
  Henrikas Vaitiekūnas Ginkluotas ir labai pavojingas
  Tikrasis Angelas Sargas
  Henrikas Vaitiekūnas Tikrasis Angelas Sargas
  Gyvenimas rudenį (hibernacija)
  Henrikas Vaitiekūnas Gyvenimas rudenį (hibernacija)

  Naujas numeris