Pietų Korėjos ekspertai audituoja Lietuvos paukštienos gamintojus

www.lsveikata.lt
2022-09-16
Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą atvykę Pietų Korėjos ekspertai susipažino su VMVT vykdomos oficialios kontrolės priemonėmis paukštienos sektoriuje, bendra lietuviškų produktų eksporto situacija, o šią ir kitą savaitę lankysis paukštienos įmonėse, kurios savo produkciją planuoja eksportuoti į šią Azijos šalį. Vizito tikslas - paukštienos įmonių registracija eksportui į Pietų Korėją.
Pietų Korėjos ekspertai audituoja Lietuvos paukštienos gamintojus

„Tai labai lauktas auditas. Nors jau 2018 metais derybos dėl eksporto leidimų suderinimo artėjo prie pabaigos, tolesnius procesus pristabdė pandemija. Ekspertai prieš 4 metus jau buvo teigiamai įvertinę tarnybos atliekamą paukščių užkrečiamųjų ligų kontrolę, taip pat ir paukštienos higienos priežiūrą, todėl šie likę vizitai įmonėse jau paskutiniai vertinimo etapai. Tikimės greitų ir teigiamų audito rezultatų, kad jau netrukus galėtų iškeliauti pirmosios paukštienos siuntos į beveik 60 mln. gyventojų turinčią šalį“, - pasakojo VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

 
Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos bei Gyvūnų ir augalų karantino agentūros ekspertai audito metu lankysis įmonėse AB „Vilniaus paukštynas“,  UAB „Krekenavos agrofirma“ ir UAB „Vlantana“.
„Šiuo metu į Pietų Korėją jau galima eksportuoti pieno, žuvies gaminius bei gyvūnų pašarus. Todėl, tikimės netrukus suderinti nauji leidimai lietuviškai paukštienai,  ženkliai prisidės prie eksporto į P.Korėją augimo“, - sakė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.
 
VMVT duomenimis, į Pietų Korėją per beveik 9 šių metų mėnesius išvežta daugiau nei 2,2 tūkst. t pieno produktų (2021 m. per visus metus buvo eksportuota 1,7 tūkst. t), virš 34 t žuvies gaminių, daugiau kaip 250 t pašarų gyvūnams augintiniams, taip pat virš 150 t žolinių pašarų mišinių.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Bevaikė savo valia: ne viskas prieinama

  Bevaikė savo valia: ne viskas prieinama

  Yra šalių, kuriose neprieinamas net ankstyvasis abortas. Jų gyventojos, siekdamos realizuoti reprodukcinį apsisprendimą, vi...
  Miokardo infarktas: pirmoji pagalba gelbėja gyvybę

  Miokardo infarktas: pirmoji pagalba gelbėja gyvybę

  Aleksejui 47 metai, jis dirba IT srityje, triskart per savaitę sportuoja, sveikai maitinasi ir laiko save palyginti sveiku žmogumi...

  Budinti vaistinė


  Dažniausi nusiskundimai, dėl kurių skuba į vaistinę persirgę COVID-19: ką pataria vaistininkai?

  Dažniausi nusiskundimai, dėl kurių skuba į vaistinę persirgę COVID-19: ką pataria vaistininkai?

  Dėl šalyje plintančios COVID-19 infekcijos daugėja užsikrėtusių asmenų, o kartu ir patiriančių liekamuosius reiškini...
  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...

  Sveika šeima


  Dėl nykstančio įdegio šerpetoja oda? Padės pilingas

  Apie kūno odos šveitimą daugelis gali prisiminti, kai rudenį tenka atsisveikinti su vasarišku įdegiu. Pilingas išties gelbsti norint sulyginti dėl nykstančio įdegio šerpetojančią odą, tačiau „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė atskleidžia – odos šveitima...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Karolis III – vienas žymiausių alternatyviosios terapijos šalininkų

  „Praėjusį vakarą, keturiolika minučių po dešimtos, jos karališkoji didenybė princesė Elizabeth, Edinburgo hercogienė, saugiai pagimdė princą“, – šitaip apie naujojo Jungtinės Karalystės karaliaus Karolio III gimimą 1948 m. lapkričio 15 d. paskelbė „The London Gazette“.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ginkluotas ir labai pavojingas
  Henrikas Vaitiekūnas Ginkluotas ir labai pavojingas
  Tikrasis Angelas Sargas
  Henrikas Vaitiekūnas Tikrasis Angelas Sargas
  Gyvenimas rudenį (hibernacija)
  Henrikas Vaitiekūnas Gyvenimas rudenį (hibernacija)

  Naujas numeris