Padovanoti norą gyventi kviečia projektas #nebe(NORIUGYVENTI)

www.lsveikata.lt
2021-11-25
Artėjant švenčių metui, į dažno kasdienybę nejučia įsiterpia mintys apie norus. Nesvarbu, ar galvojame apie savus pageidavimus, ar mintimis jau ieškome dovanų artimiesiems, norus veikiai sugretiname su gyvenimą tik papildančiais daiktais ar potyriais. Visgi, yra tokių, kuriems žodžiai „noriu“ bei „nenoriu“ reiškia santykį su gyvenimo būtimi. VšĮ „Skirtingos Spalvos“ kartu su „Depresijos įveikimo centras” jau antrus metus iš eilės organizuoja akciją #nebe(NORIUGYVENTI).  Jos metu paaukoti pinigai padengs 10-ties savaičių psichologinę savigalbos programą su depresija susiduriantiems žmonėms. Prisidėti prie akcijos galima nuo lapkričio 22 iki gruodžio 22 dienos, skambindami trumpuoju numeriu 1404 ir taip skirdami 3 eurus gyvenimui su viltimi.
Padovanoti norą gyventi kviečia projektas #nebe(NORIUGYVENTI)

„Susidūrę su fizinėmis ligomis dažnai sulaukiame artimųjų palaikymo, pagalbos, papildomo dėmesio. Juk tai padeda ne tik atsistatyti mūsų kūnui, bet ir sveikti sielai, lengviau emociškai išgyventi etapus, kuriuose aiškiai susiduriame su savo ribotumais. Tačiau, kai žmonės susiduria su emociniais sunkumais, artimieji dažnai būna išsigandę, o aplinka pilna stigmatizuojančių nuostatų. Tuomet  prislėgtas ir nerimaujantis žmogus su savo kančia lieka vienas. Iniciatyva #nebe(NORIUGYVENTI) suteikia galimybę visiems, kuriems šiuo metu sunku finansiškai padėti sau susidūrus su depresija. Be to, tai galimybė visuomenei mokytis tapti palaikančia ir rūpestinga bendruomene – išmokti atsisukti, išgirsti, dovanoti.“, – mintimis dalijasi programą vesiančios depresijos įveikimo centro vadovė ir psichologė Aušra Mockuvienė.
 
Pernai #nebe(NORIUGYVENTI) akcijos metu suaukoti 2200 eurai, kurie suteikė galimybę net 25 žmonėms gauti specialisto pagalbą. Be to, organizatoriai primena, jog šia akcija kreipiamasi ne tik į aukoti galinčius, bet ir į tuos, kurie, turėdami slegiančių ar net suicidinių minčių, norėtų gauti iš surinktų lėšų padengiamą psichologinę pagalbą. Visą informaciją apie paskaitų ciklą bei galimybes tapti programos dalimi galima rasti interneto svetainėje www.savipagalba.lt.
 
VšĮ „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas Dalius Stankevičius kviečia prisiminti, jog šventimą visi įsivaizduojame skirtingai: „Pamirštame, jog net jei man geriausia šventė gali būti jaukiai praleistas laikas su šeima, kitam – tinkamu metu suteikta psichologinė pagalba. Gražiausios metų šventės toli gražu ne tik apie dovanas ir tą nuolatinį bėgimą. Šios šventės apie buvimą su brangiausias, ir tais, kurių buvimas šalia yra didžiausia dovana.” D. Stankevičiaus teigimu, būtent iš šio supratimo ir gimė šių metų #nebe(NORIUGYVENTI) idėja: „Tikimės, jog įvairiose miestuose atsirasiančios komunikacinės žinutės, kaip: „Šiais metais dovanok pagalbą, o ne daiktą“, leis visiems sustoti ir pagalvoti, kam man naujas telefonas, jei neturėsiu kam paskambinti?”.

Organizatoriai primena, kad prie labdaros fondo #nebe(NORIUGYVENTI) galite prisidėti keliais būdais. Skambindami trumpuoju numeriu 1404 ir skirdami 3 eurų auką arba atlikdami tiesioginį bankinį pavedimą į VšĮ „Skirtingos Spalvos” banko sąskaitą, nurodę paskirtį „depresijos fondas”.
VšĮ „Skirtingos Spalvos”
Įmonės kodas: 305618007
Sąskaitos nr.: LT85 7300 0101 6445 5527
Pavedimo paskirtis: Depresijos fondas
 
Daugiau apie socialinę iniciatyvą „Skirtingos Spalvos“ galite sužinoti „Facebook“ paskyroje. Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, įkvėptus sergančiųjų bendruomenei priklausančių herojų istorijomis. 

 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  21-osios chromosomos žmonės

  21-osios chromosomos žmonės

  Vienas iš 700 pasaulio kūdikių gimsta su Dauno sindromu. Šie 0,14 proc. Žemės gyventojų vis dar apipinti ginčais dėl...
  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos centro vaikų chirur...

  Budinti vaistinė


  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Šalyje sparčiai augant užsikrėtimų COVID-19 virusu skaičiui, dažnas savikontrolės testus renkasi atlikti namuose. Tam yra n...
  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...

  razinka


  Sveika šeima


  Toksiški santykiai: kaip vėl jų neužmegzti?

  Atsikratę toksiškų santykių, kuriuose trūko pagarbos ir supratimo, žmonės neretai ir naujuose įbrenda į tą pačią balą. Psichoterapeutė Kaytee Gillis pastebi, kad patyrusieji traumų ankstesniuose santykiuose sunkiai įžvelgia „raudonas vėliavas“ ir ateityje. Ji pateikia penkis dalykus, kurie tokiems žmonėms atrodo no...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Australija neišlaikė omikron testo

  Beveik dvejus metus – tiek Australija buvo atsiribojusi nuo išorinio pasaulio. Pernai gruodį atidariusi sienas ji pasitiko omikron atmainą, kuri sparčiai išplito šalyje. Vietiniai žmonės išsigandę, medikai nespėja susitvarkyti, o politikai nežino, kokius sprendimus priimti.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Henrikas Vaitiekūnas Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Pasiūlymas naujam verslui
  Henrikas Vaitiekūnas Pasiūlymas naujam verslui
  Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius
  Henrikas Vaitiekūnas Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius

  Naujas numeris