Padovanojo modernią kapsulę pacientams transportuoti

www.lsveikata.lt
2021-10-07
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje COVID-19 sergantys pacientai į tyrimus ir gyvybei būtinas procedūras keliauja specialioje transportavimo kapsulėje. Taip gerokai sumažėja grėsmė virusui plisti tarp kitų pacientų ir personalo.
Padovanojo modernią kapsulę pacientams transportuoti
Beveik 7,5 tūkst. eurų kainuojanti Izraelyje pagaminta kapsulė, kažkada sukurta kariuomenės poreikiams, šiandien tarnauja medikams, siekiantiems suvaldyti COVID-19 infekcijos plitimą gydymo įstaigose.

Mecenatų dovana
Prieš porą savaičių ligoninę pasiekusi kapsulė – bendrovės „Limarko“ ir Gydymo įstaigų paramos fondo dovana ligoninei.
Bendrovės „Limarko“ direktorius Vytautas Lygnugaris pasakojo, jog užklupus pandemijai, jo bičiuliai įkūrė Gydymo įstaigų paramos fondą, prie kurio prisidėti pakvietė ir uostamiesčio mecenatą.

 
„Nedvejodamas sutikau, tik paprašiau, kad mano skirtos lėšos konkrečia parama sugrįžtų ir Klaipėdos gydymo įstaigoms. COVID-19 – didžiulė problema visuomenei. Gerai suprantu, kad bendromis jėgomis galima padaryti žymiai daugiau, nei veikiant po vieną. Todėl džiaugiamės galėdami prisidėti“, – sakė V.Lygnugaris.
Beveik 7,5 tūkst. eurų kainuojanti Izraelyje pagaminta kapsulė, kažkada sukurta kariuomenės poreikiams, šiandien tarnauja medikams, siekiantiems suvaldyti COVID-19 infekcijos plitimą gydymo įstaigose.

Iš kairės: Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga, bendrovės „Limarko“ direktorius Vytautas Lygnugaris, poskyrio, į kurį patenka COVID-19 infekcija sergantys pacientai, vyresnioji slaugytoja Valda Vyšniauskaitė, „Limarko“ jūrų agentūros generalinis direktorius Igoris Uba.
 
Užkertamas kelias infekcijai plisti
„Klaipėdos jūrininkų ligoninėje negydomi pacientai dėl COVID-19 ligos, tačiau mūsų ligoninės medikai vieninteliai Vakarų Lietuvos regione visą parą 7 dienas per savaitę teikia klasterines sveikatos priežiūros paslaugas sergantiems miokardo infarktu ir ūminiu insultu. Ligoninė taip pat vienintelė Vakarų Lietuvoje gydo onkohematologinėmis, širdies bei kraujagyslių ligomis sergančius pacientus. Nuo pandemijos pradžios Klaipėdos jūrininkų ligoninė gydė daugiau nei 540 žmonių, šalia kitų gyvybei grėsmingų būklių sirgusių ir COVID-19 liga. Todėl svarbu, kad infekcija neišplistų tarp kitų pacientų ir medikų, kad dėl to nereikėtų mažinti planinės pagalbos apimčių arba uždaryti kai kuriuos skyrius“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga, už unikalią kapsulę dėkodamas bendrovės „Limarko“ direktoriui V.Lygnugariui ir Gydymo įstaigų paramos fondo direktorei Olgai Zimanaitei.

 
Transportavimo kapsulė sukurta taip, kad jos viduje pacientas jaučiasi visiškai komfortiškai, tačiau gaubiančių sienelių ir filtravimo sistemų dėka infekcija nepatenka į kapsulės išorę. Tai palengvina ligoninės personalo darbą. Šios kapsulės leidžia užtikrinti tiek personalo, tiek ir pacientų saugą, kad infekcija neplistų.
 
„Šis įrenginys mon­tuo­ja­mas prie ligoni­nės lo­vos ar vežimėlio. Li­go­nis apgaubiamas per­ma­to­mos plė­ve­lės gaub­tu, kuris užtraukiamas užtrauktuku. Pacientas mato aplinką, gali bendrauti su personalu, o personalas mato paciento reakciją, gali atliepti jo poreikius. Me­di­kai per tam skir­tas an­gas gali pri­jung­ti la­ši­nes ar kvė­pa­vi­mo apa­ra­tą. Į kap­su­lę nuolatos tie­kia­mas oras, vi­du­je vei­kia ven­ti­lia­to­rius, oro kie­kį kap­su­lės vi­du­je kont­ro­liuo­ja spe­cia­lūs da­vik­liai. Me­di­ci­nos dar­buo­to­jai šį pro­ce­są ga­li ste­bė­ti ek­ra­nė­ly­je, įreng­ta­me ant kap­su­lės kor­pu­so. Spe­cia­lus filt­ras ne­lei­džia in­fek­ci­jai pa­tek­ti iš kap­su­lės vi­daus į ap­lin­ką. Kap­su­lės šonuose yra angos su vien­kar­ti­nė­mis pirš­ti­nė­mis. Todėl esant reikalui, medikas saugai gali atlikti manipuliacijas kapsulės viduje“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės poskyrio, į kurį patenka dar neištirti arba CIVID-19 infekcija sergantys pacientai, vyresnioji slaugytoja Valda Vyšniauskaitė.


 
Nors medikai ligoninėje naudoja visas apsaugos priemones, ši kapsulė suteikia galimybę saugumo lygį dar labiau sustiprinti.
„Nuoširdžiai dėkojame Gydymo įstaigų paramos fondui ir gerbiamam Vytautui Lygnugariui už pagalbą, rūpestį bei atsakomybę dėl žmogaus gyvybės. Šiuo ypač sudėtingu metu jūsų parama medikams ir pacientams, kovojantiems su COVID–19 infekcija, yra neįkainojama“, – teigė J.Sąlyga.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Sveika šeima


  Vitaminas D lietuviškai žiemai

  Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica