Norėtųsi, kad reagentų tyrimams dėl koronavuro būtų daugiau, pripažįsta A.Veryga

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-03-17
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažįsta, jog reagentų tyrimams dėl koronoviruso norėtųsi daugiau, bet aiškina, jog pirkta buvo, „kuomet atrodė, kad tas virusas toli“.
Norėtųsi, kad reagentų tyrimams dėl koronavuro būtų daugiau, pripažįsta A.Veryga
A.Veryga

„Situacija labai greit pasikeitė. Kai mes pirkom reagentus, iš viso buvo klausimas, ar čia verta, ar ne, ir nusipirkom su tam tikru rezervu pagal situaciją, kuomet atrodė, kad tas virusas toli ir gal net neverta iš viso įsigyti. Dabar, kai ji tokiu greičiu įsibėgėja, žinoma, kad jų norėtųsi turėti daugiau“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Veryga.

Ministras teigė, kad reagentų užsakyta, tačiau ir to kiekio ministerija nelaiko pakankamu, tad ieško galimybių nusipirkti daugiau.
„Jų yra užsakyta, bet visas pasaulis dabar tų  reagentų ieško. Mes kalbame su įmonėmis, ieškom visų įmanomų sprendimų, kad gauti daugiau galimybių ištirti“, – kalbėjo A.Veryga.
Spaudos konferencijoje pirmadienį ministras teigė, kad reagentų atlikti koronaviruso tyrimams Lietuva turi šiai ir daliai kitos savaites, taip pat atvyksta nauja reagentų siunta – iš viso keliasdešimčiai tūkstančių tyrimų.
 
„Skaičius, kiek dabar tyrimų turim, yra reliatyvus, priklausys nuo to, kiek užkrovinėsim, jei užkrovinėsim po pilną apimtį, po tą 70, turim šiai savaitei ir kitos savaitės kažkiek“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Turėtų šią savaitę pasiekti nauja siunta, kurios apimtys irgi priklausys nuo to, kaip naudosim. (...) Keliasdešimt tūkstančių tyrimų turėtų atkeliauti reagentai“, – teigė ministras.
LRT tyrimų skyrius pirmadienį paskelbė, kad, kovo 15-osios duomenimis, Nacionalinėje sveikatos priežiūros laboratorijoje reagentų COVID-19 virusui nustatyti galėjo būti likę maždaug tūkstančiui testų.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki pirmadienio Lietuvoje buvo atlikti 624 tyrimai dėl COVID-19 infekcijos.
Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo. Tuo tarpu iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusio paciento, kuriam infekcija nustatyta antradienio naktį, būklė sudėtinga, jis priklauso rizikos grupe, patvirtino A.Veryga.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris