Norėtųsi, kad reagentų tyrimams dėl koronavuro būtų daugiau, pripažįsta A.Veryga

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-03-17
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažįsta, jog reagentų tyrimams dėl koronoviruso norėtųsi daugiau, bet aiškina, jog pirkta buvo, „kuomet atrodė, kad tas virusas toli“.
Norėtųsi, kad reagentų tyrimams dėl koronavuro būtų daugiau, pripažįsta A.Veryga
A.Veryga

„Situacija labai greit pasikeitė. Kai mes pirkom reagentus, iš viso buvo klausimas, ar čia verta, ar ne, ir nusipirkom su tam tikru rezervu pagal situaciją, kuomet atrodė, kad tas virusas toli ir gal net neverta iš viso įsigyti. Dabar, kai ji tokiu greičiu įsibėgėja, žinoma, kad jų norėtųsi turėti daugiau“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Veryga.

Ministras teigė, kad reagentų užsakyta, tačiau ir to kiekio ministerija nelaiko pakankamu, tad ieško galimybių nusipirkti daugiau.
„Jų yra užsakyta, bet visas pasaulis dabar tų  reagentų ieško. Mes kalbame su įmonėmis, ieškom visų įmanomų sprendimų, kad gauti daugiau galimybių ištirti“, – kalbėjo A.Veryga.
Spaudos konferencijoje pirmadienį ministras teigė, kad reagentų atlikti koronaviruso tyrimams Lietuva turi šiai ir daliai kitos savaites, taip pat atvyksta nauja reagentų siunta – iš viso keliasdešimčiai tūkstančių tyrimų.
 
„Skaičius, kiek dabar tyrimų turim, yra reliatyvus, priklausys nuo to, kiek užkrovinėsim, jei užkrovinėsim po pilną apimtį, po tą 70, turim šiai savaitei ir kitos savaitės kažkiek“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Turėtų šią savaitę pasiekti nauja siunta, kurios apimtys irgi priklausys nuo to, kaip naudosim. (...) Keliasdešimt tūkstančių tyrimų turėtų atkeliauti reagentai“, – teigė ministras.
LRT tyrimų skyrius pirmadienį paskelbė, kad, kovo 15-osios duomenimis, Nacionalinėje sveikatos priežiūros laboratorijoje reagentų COVID-19 virusui nustatyti galėjo būti likę maždaug tūkstančiui testų.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki pirmadienio Lietuvoje buvo atlikti 624 tyrimai dėl COVID-19 infekcijos.
Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo. Tuo tarpu iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusio paciento, kuriam infekcija nustatyta antradienio naktį, būklė sudėtinga, jis priklauso rizikos grupe, patvirtino A.Veryga.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica