Nepakeičiamasis šaltalankių aliejus: kam ir kaip naudoti šį gamtos stebuklą?
www.lsveikata.lt
2023-10-26
Šaltalankių aliejų žmonės naudoja jau ištisus tūkstantmečius – tikima, jog senovės graikai jį naudodavo žirgų kailio puoselėjimui ir net aklumui gydyti, o tibetiečių gydytojai iš jo ruošdavo įvairiausius tepalus ir gėrimus. Šiandien šaltalankį pasitelkiame odos bei plaukų puoselėjimui, nedidelių žaizdelių gydymui ir net sezoninių ligų simptomų mažinimui. Ir nors per daugybę metų spėjome įsitikinti šio preparato nauda sveikatai, ne visuomet žinome, kokį jo kiekį ir kaip tiksliai naudoti – aptarkime populiariausius šio aliejaus panaudojimo būdus kasdienybėje.
Šaltalankių aliejus – vienas dažniausių grožio produktų ingredientų. Išties, apsilankę kosmetikos parduotuvėje bent ant keleto pakuočių tikrai išvysite šio augalo ryškiai oranžines uogas.
Odos puoselėtojas
Šaltalankių aliejus – vienas dažniausių grožio produktų ingredientų. Išties, apsilankę kosmetikos parduotuvėje bent ant keleto pakuočių tikrai išvysite šio augalo ryškiai oranžines uogas. Pastarosios – tikri gamtos multivitaminai – jose gausu vitaminų A, C, E, K, flavonoidų, omega 3, 6, 7 ir 9 rūgščių bei kitų odos ir plaukų grožio puoselėjimui itin svarbių mineralų. Vis dėlto, bene geriausiai šaltalankių aliejus žinomas dėl savo gydančių savybių, tad šį preparatą sumanu naudoti kovojant su skilinėjančių kulnų oda ar nuolat besikartojančiais lūpų įtrūkimais.
Pakaks vos keleto koncentruoto produkto lašų ir jau po keleto dienų pastebėsite ryškius skirtumus. Be to, savo odos priežiūros rutiną papildę šiuo eliksyru, užtikrinsite efektyvų drėkinimą, mažesnį kapiliarų išsiplėtimą, lygesnę odos spalvą ir užkirsite kelią spuogelių formavimuisi. Beje, šią priemonę galima naudoti ir norint pašviesinti strazdanas ar pigmentines dėmes – vitaminas C puikiai susidoros su šia užduotimi. Švelniai priežiūrai pakaks sumaišyti kelis lašus šaltalankių aliejaus su kitu augaliniu aliejumi (pavyzdžiui, simondsijų ar migdolų) ir lengvais judesiais patepti veido odą. Šį grožio ritualą pakaks pakartoti kiekvieną vakarą – rezultatus pastebėsite jau netrukus. Įsigydami šaltalankių aliejų atkreipkite dėmesį į jo sudėtį – ši turėtų būti kuo natūralesnė, be GMO, kviečių, gliuteno ir kitų jūsų sveikatai galinčių daryti įtaką sudedamųjų dalių. Aukštos kokybės šaltalankių aliejų jūsų odos grožiui galite įsigyti
šiame puslapyje.
Plaukų grožio specialistas
Nors plaukų grožio puoselėjimui dažniausiai vis dar pasirenkamas kokosų ar alyvuogių aliejus, tačiau šaltalankių aliejus taip pat yra puikiai
sausus plaukus maitinanti priemonė, suteikianti žvilgesio ir skatinanti plaukų augimą. Bent kartą per savaitę skirkite pusvalandį šaltalankių aliejaus kaukei ir išties greitai pastebėsite puikius rezultatus. Sumaišykite alyvuogių ir šaltalankių aliejus (proporcija turėtų būti 4:1), įmasažuokite šį mišinį į galvos odą ir užtepkite ant plaukų. Palaikykite bent 30 minučių ir kruopščiai nuplaukite šampūnu. Jei jūsų plaukus nualino dažymas ar kitos agresyvios procedūros, galite išbandyti šaltalankių, varnalėšų ir ricinos aliejaus mišinį.
Šiuos aliejus sumaišykite tarpusavyje lygiomis dalimis, įmasažuokite į galvos odą ir paskirstykite per visą plaukų ilgį, nuplaukite po 30 minučių. Jei norite dar įspūdingesnio rezultato, pirmiausia aliejus pašildykite, o užteptą kaukę ant plaukų laikykite bent dvi valandas (plaukus rekomenduojama apvynioti maistine plėvele arba šiltu rankšluosčiu). Šaltalankių aliejų taip pat patariama naudoti žmonėms, kovojantiems su blakstienų retėjimu ar silpnėjimu. Dažniausia to priežastis – dirbtinių blakstienų priauginimas ar nekokybiškos kosmetikos naudojimas, todėl bent retkarčiais palepinkite savo blakstienas keletu lašų tikro gamtos stebuklo.
Sezoninių ligų užkarda
Be visų šių privalumų, šaltalankių aliejų drąsiai galima naudoti ir kaip efektyvią
slogos gydymo priemonę. Neretai rudenį bei ankstyvą pavasarį besikeičiant orams užklumpa įvairios peršalimo, gripo bei kitų virusinių ligų formos, kurios lemia nosiaryklės paburkimą bei diskomfortą kvėpuojant. Sergant lėtine sloga situaciją pagerinti galite tiesiog 3 kartus per dieną į kiekvieną šnervę įlašindami 2-3 lašus šio preparato. Taip pat galite išbandyti ir veiksmingąsias inhaliacijas: į dubenį vandens įlašinę kelis lašus šaltalankių aliejaus, pakaitinkite ir kvėpuokite nuo dubens kylančiais garais – gleivinė kaip mat sušvelnins nemalonius simptomus ir leis kvėpuoti laisviau.
Komentuoti: