Naujas kultūros virsmas – greitoji keičia spalvą

Miglė Petkutė
2024-09-27
„Užsienyje buvo atlikti tyrimai, kad būtent šių kontrastingų spalvų automobiliai yra kur kas labiau pastebimi eismo metus“, – teigė laikinoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos vadovė Ilona Kajokaitė. Artimiausiu metu į kelius išriedės penkiolika naujų automobilių, kurių dizainas keičiasi iš visuomenei gerai pažįstamų baltai raudonų spalvų į geltonai mėlynas.
Naujas kultūros virsmas – greitoji keičia spalvą
GMP tarnybos istorijoje pirmą kartą automobiliai yra klijuojami ypatinga mėlyna atšvaitine plėvele, kuri blizga net ir esant mėnesienai.

Kaune pristatyta 15 specializuotų transporto priemonių, kurios buvo perduotos GMP tarnybos padaliniams Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Automobiliai pakeis seniausias, prasčiausios kokybės transporto priemones, kurios šiuo metu dirba su vidutine 323 194 km rida.
 
Automobiliai įsigyti už GMP tarnybos lėšas. Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkaukas patikslino, kad jų kaina siekė apie milijoną eurų.
 

Perdavimo regionams ceremonijoje žodį taręs ministras pabrėžė, kad ši investicija yra reikalinga norint užtikrinti aukščiausio lygio medicininę pagalbą: „Šiandien matome penkiolika naujų automobilių su nauja spalvine gama, kurie išriedės į penkis Lietuvos regionus. Suprantame, kokia yra greitosios pagalbos reikšmė visuomenei – tai yra pirmoji linija, kuri teikia būtinąją pagalbą žmonėms, tos pagalbos reikalingiems. Todėl šie darbuotojai privalo turėti visus įrankius, kad galėtų teikti kuo aukštesnės kokybės paslaugas, kad būtų patys kuo saugesni.“


 
I.Kajokaitė plačiau papasakojo apie spalvų pasirinkimą – siekiama, kad greitosios pagalbos automobilį būtų galima atpažinti iš tolo.
 
„Spalvos, akį rėžiantis dizainas, šviesą atspindinčios juostos yra skirtos, kad automobiliai, lėkdami su švyturėliais, būtų matomi. Jeigu yra vežamas kritinės būklės asmuo, svarbu, kad kiti eismo dalyviai pamatytų ir praleistų greitosios pagalbos automobilį. Užsienyje buvo atlikti tyrimai, kad būtent šių kontrastingų spalvų automobiliai yra kur kas labiau pastebimi eismo metu“, – aiškino ji.
 
Šiuo metu naudojamų GMP automobilių amžiaus vidurkis yra septyneri metai. Pradėjus eksploatuoti naujus penkiolika GMP automobilių GMP tarnybos specializuoto transporto amžiaus vidurkis taps 6,25 metų. Per artimiausius porą metų planuojama, kad GMP tarnyba turės daugiau kaip 200 naujų tarnybinių automobilių. Jų įsigijimas bus finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

 

Komentarai

Laikinoji GMP tarnybos vadovė Ilona Kajokaitė:
 
- Raudonai baltą dizainą keičia geltonai mėlynos spalvos. Tikimės, kad senieji automobiliai liks tik istorijos knygose, bet kaita neįvyks greitai, tikrai ne iki 2029 metų – viskas vyksta pamažu. Naujieji automobiliai jau netrukus išriedės į gatves. Manau, kad žmonės pripras prie jų greitai. Jaunimui tai išvis neturėtų sukelti problemų, galbūt pirma asociacija bus, kad tai yra kitos šalies greitosios medicinos pagalbos automobilis, o vyresnieji pamažu irgi pripras.

 
Vis dėlto, kai žmogui yra blogai, jam nesvarbu, kokios spalvos yra automobilis. Tai yra kur kas aktualiau kelių eismo dalyviams. Prie automobilių nelabai dera mūsų raudonos aprangos, todėl jos irgi bus keičiamos, planuojama spalva yra mėlyna arba juoda. Svarbu, kad gatvėje dirbantis medikas būtų matomas, todėl naujose uniformose bus integruoti šviesą atspindintys elementai, švytės rankovės ir liemenės.
 
GMP tarnybos generalinio direktoriaus patarėjas Tomas Vasiliauskas:
 
- Tai yra pirma diena, kai pristatome penkiolika automobilių, kurie atspindi naują kultūros virsmą, perėjimą ne tik prie naujos spalvos, naujos komplektacijos, bet ir kiek kitokio požiūrio. Vakarų Europoje didžioji dalis automobilių yra geltonos spalvos, standartas nustato, kad gali būti pasirenkamos dvi pagrindinės automobilio spalvos – balta arba geltona.
 
Mes pasirinkome geltoną, nes ji ryškesnė ir labiau matoma kelyje. Po diskusijų su psichologais ir su dizaineriais buvo priimtas sprendimas, kad antra kontrastinga spalva turėtų būti mėlyna. Tarnybos istorijoje pirmą kartą automobiliai yra klijuojami ypatinga mėlyna atšvaitine plėvele, kuri blizga net ir esant mėnesienai. Šitie automobilyje yra tarnybos istorijoje pirmą kartą standartizuoti, tai yra vienodos komplektacijos automobiliai, nuo šiol visus naujus automobilius bus siekiama supirkti partijomis.“

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

      Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris