Naujas kultūros virsmas – greitoji keičia spalvą

Miglė Petkutė
2024-09-27
„Užsienyje buvo atlikti tyrimai, kad būtent šių kontrastingų spalvų automobiliai yra kur kas labiau pastebimi eismo metus“, – teigė laikinoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos vadovė Ilona Kajokaitė. Artimiausiu metu į kelius išriedės penkiolika naujų automobilių, kurių dizainas keičiasi iš visuomenei gerai pažįstamų baltai raudonų spalvų į geltonai mėlynas.
Naujas kultūros virsmas – greitoji keičia spalvą
GMP tarnybos istorijoje pirmą kartą automobiliai yra klijuojami ypatinga mėlyna atšvaitine plėvele, kuri blizga net ir esant mėnesienai.

Kaune pristatyta 15 specializuotų transporto priemonių, kurios buvo perduotos GMP tarnybos padaliniams Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Automobiliai pakeis seniausias, prasčiausios kokybės transporto priemones, kurios šiuo metu dirba su vidutine 323 194 km rida.
 
Automobiliai įsigyti už GMP tarnybos lėšas. Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkaukas patikslino, kad jų kaina siekė apie milijoną eurų.
 

Perdavimo regionams ceremonijoje žodį taręs ministras pabrėžė, kad ši investicija yra reikalinga norint užtikrinti aukščiausio lygio medicininę pagalbą: „Šiandien matome penkiolika naujų automobilių su nauja spalvine gama, kurie išriedės į penkis Lietuvos regionus. Suprantame, kokia yra greitosios pagalbos reikšmė visuomenei – tai yra pirmoji linija, kuri teikia būtinąją pagalbą žmonėms, tos pagalbos reikalingiems. Todėl šie darbuotojai privalo turėti visus įrankius, kad galėtų teikti kuo aukštesnės kokybės paslaugas, kad būtų patys kuo saugesni.“


 
I.Kajokaitė plačiau papasakojo apie spalvų pasirinkimą – siekiama, kad greitosios pagalbos automobilį būtų galima atpažinti iš tolo.
 
„Spalvos, akį rėžiantis dizainas, šviesą atspindinčios juostos yra skirtos, kad automobiliai, lėkdami su švyturėliais, būtų matomi. Jeigu yra vežamas kritinės būklės asmuo, svarbu, kad kiti eismo dalyviai pamatytų ir praleistų greitosios pagalbos automobilį. Užsienyje buvo atlikti tyrimai, kad būtent šių kontrastingų spalvų automobiliai yra kur kas labiau pastebimi eismo metu“, – aiškino ji.
 
Šiuo metu naudojamų GMP automobilių amžiaus vidurkis yra septyneri metai. Pradėjus eksploatuoti naujus penkiolika GMP automobilių GMP tarnybos specializuoto transporto amžiaus vidurkis taps 6,25 metų. Per artimiausius porą metų planuojama, kad GMP tarnyba turės daugiau kaip 200 naujų tarnybinių automobilių. Jų įsigijimas bus finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

 

Komentarai

Laikinoji GMP tarnybos vadovė Ilona Kajokaitė:
 
- Raudonai baltą dizainą keičia geltonai mėlynos spalvos. Tikimės, kad senieji automobiliai liks tik istorijos knygose, bet kaita neįvyks greitai, tikrai ne iki 2029 metų – viskas vyksta pamažu. Naujieji automobiliai jau netrukus išriedės į gatves. Manau, kad žmonės pripras prie jų greitai. Jaunimui tai išvis neturėtų sukelti problemų, galbūt pirma asociacija bus, kad tai yra kitos šalies greitosios medicinos pagalbos automobilis, o vyresnieji pamažu irgi pripras.

 
Vis dėlto, kai žmogui yra blogai, jam nesvarbu, kokios spalvos yra automobilis. Tai yra kur kas aktualiau kelių eismo dalyviams. Prie automobilių nelabai dera mūsų raudonos aprangos, todėl jos irgi bus keičiamos, planuojama spalva yra mėlyna arba juoda. Svarbu, kad gatvėje dirbantis medikas būtų matomas, todėl naujose uniformose bus integruoti šviesą atspindintys elementai, švytės rankovės ir liemenės.
 
GMP tarnybos generalinio direktoriaus patarėjas Tomas Vasiliauskas:
 
- Tai yra pirma diena, kai pristatome penkiolika automobilių, kurie atspindi naują kultūros virsmą, perėjimą ne tik prie naujos spalvos, naujos komplektacijos, bet ir kiek kitokio požiūrio. Vakarų Europoje didžioji dalis automobilių yra geltonos spalvos, standartas nustato, kad gali būti pasirenkamos dvi pagrindinės automobilio spalvos – balta arba geltona.
 
Mes pasirinkome geltoną, nes ji ryškesnė ir labiau matoma kelyje. Po diskusijų su psichologais ir su dizaineriais buvo priimtas sprendimas, kad antra kontrastinga spalva turėtų būti mėlyna. Tarnybos istorijoje pirmą kartą automobiliai yra klijuojami ypatinga mėlyna atšvaitine plėvele, kuri blizga net ir esant mėnesienai. Šitie automobilyje yra tarnybos istorijoje pirmą kartą standartizuoti, tai yra vienodos komplektacijos automobiliai, nuo šiol visus naujus automobilius bus siekiama supirkti partijomis.“

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. M.Kliučinskas: moterų požiūris į skausmą keičiasi

      Prof. M.Kliučinskas: moterų požiūris į skausmą keičiasi

      „Moterų požiūris į skausmą gimdymo metu keičiasi: vis daugiau jų neatsisako medikamentinių skausmo malšinimo būdų, no...
      A.Utkus: mūsų genai atsparesni, nei galvojame

      A.Utkus: mūsų genai atsparesni, nei galvojame

      „Žmogus, kaip biologinė rūšis, gerai prisitaiko prie aplinkos – jis kaip tarakonas“, – su šy...

      Budinti vaistinė


      Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

      Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

      Tadas Žvirinskis įrodo, kad ribos tarp profesijų ir pašaukimų gali būti kur kas lankstesnės. Jo pasaulyje vaistininko recep...
      Ministerijos pasiteisinimas sukasi prieš ją pačią

      Ministerijos pasiteisinimas sukasi prieš ją pačią

      Netylant kalboms apie inovatyvių vaistų trūkumą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išplatino pranešimą, esą didelė...

      razinka


      Sveika šeima


      Impulsyvaus pirkimo pandemija

      Naujausi tyrimai atskleidžia, kad pasaulyje daugėja impulsyvių pirkimų, o jautrumas kainoms mažėja. „Impulsyvus pirkimas tampa vis didesne problema, kartais net liga, kurią būtina gydyti“, – teigia ekspertai. Anot jų, neturintiems kritinio mąstymo ir negebantiems atsakingai planuoti išlaidų šis rei&sca...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Operacija, kelianti šiurpą, bet grąžinanti regą

      „Tai – reta operacija, apie kurią nėra girdėję net ir nemažai akių chirurgų“, – sako oftalmologas ir chirurgas iš „Mount Saint Joseph“ ligoninės Vankuveryje (Kanada) Gregas Moloney.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
      Saulius Čaplinskas Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
      Planuoto elgesio teorija
      Henrikas Vaitiekūnas Planuoto elgesio teorija
      Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje
      Audrius Petrošius Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje

      Naujas numeris