Konkurencijos taryba: siūlomas odontologų licencijavimas gali lemti interesų konfliktą

BNS
2022-06-10
Siūlymas Odontologų rūmams licencijuoti odontologus ir burnos priežiūros specialistus gali lemti interesų konfliktą ir sumažinti jų skaičių bei konkurenciją, teigia Konkurencijos taryba.
Konkurencijos taryba: siūlomas odontologų licencijavimas gali lemti interesų konfliktą

Tokią išvadą ji pateikė Sveikatos apsaugos ministerijai, kuriai rekomendavo įvertinti tokio reguliavimo poveikį konkurencijai.  

„Nors Viešojo administravimo įstatymas ir leistų viešojo administravimo funkcijas patikėti rūmams, Konkurencijos tarybos nuomone, šiuo atveju odontologų ir burnos priežiūros specialistų licencijavimu turėtų užsiimti įgaliota valstybės institucija, o ne rūmai, kurių nariai patys būtų suinteresuoti minėtų paslaugų teikimu“, – rašoma tarybos išvadoje.
 
Tarybos vertinimu, odontologų atėjimas į rinką gali būti apribotas, jei Odontologų rūmų atstovai veiktų toje pačioje rinkoje. Pasak tarybos, rūmai suteiktų teisę verstis odontologų ir burnos priežiūros veikla, tačiau, kita vertus, patys užsiimdami tokia veikla galėtų būti suinteresuoti neleisti konkurentams patekti į tą rinką.
 
Teisės aktų projektų rengėjams rekomenduota atlikti vertinimą ir išnagrinėti, ar būtina tokias funkcijas pavesti rūmams, kurių nariai turėtų teisę priimti sprendimus.
Sveikatos apsaugos ministerija taip pat paraginta išanalizuoti, ar numatomas reguliavimas nesukeltų interesų konflikto tarp siekių apsaugoti vartotojų ir profesijos atstovų interesus bei ar numatyta pakankamai priemonių rizikoms suvaldyti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Demencija sergantys žmonės tapo aktoriais

    Demencija sergantys žmonės tapo aktoriais

    Organizacijos „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ aktoriai sukūrė varjetė spektaklį „Saliono kabaretas“, ku...
    Ne­ap­si­ken­tė li­gų: te­ko bėg­ti į Is­pa­ni­ją

    Ne­ap­si­ken­tė li­gų: te­ko bėg­ti į Is­pa­ni­ją

    Va­sa­ra vai­kams – sma­giau­sias šėl­smo me­tas. Ta­čiau sep­ty­ne­rių J...

    Budinti vaistinė


    Mobiliosios vaistinės: pseudo priemonė ar naudinga iniciatyva?

    Mobiliosios vaistinės: pseudo priemonė ar naudinga iniciatyva?

    Apie tai, kad gyventojams yra sudėtinga atvykti įsigyti vaistų, yra kalbama ne vienerius metus. Vienas pasiūlymų – mobiliųjų...
    Nėra paso – nebus ir vaistų

    Nėra paso – nebus ir vaistų

    Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...

    razinka


    Sveika šeima


    Implantams – reikalavimai, tamponams – jokių?

    Naujas tyrimas atskleidė, kad tamponuose yra toksiškų metalų, įskaitant šviną ir chromą, tad milijonai moterų galimai patyrė neigiamą poveikį sveikatai. Lietuvos akušeriai ginekologai teigia nusivylę tiek gamintojais, tiek šalies institucijų darbu: „Įvairiausiems dantų implantams taikomi tam tikri re...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tyrėjai: sapnas, galintis virsti realybe

    Kolumbijos universiteto mokslininkai testuoja vaistą, kuris, remiantis ankstyvaisiais tyrimais, gali pratęsti moterų vaisingumą penkeriais metais ir padėti joms gyventi ilgiau bei sveikiau. „Kiaušidžių senėjimas yra pagrindinis moterų senėjimo veiksnys. Šio tyrimo rezultatai – pirmieji žmonijos istorijoje &n...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Ko­lek­ty­vi­nis pro­tas ar ban­dos jaus­mas?
    Henrikas Vaitiekūnas Ko­lek­ty­vi­nis pro­tas ar ban­dos jaus­mas?
    Nesisteminis revizionizmas
    Henrikas Vaitiekūnas Nesisteminis revizionizmas
    Pseudomokslas apie makalienę
    Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę

    Naujas numeris