Klaipėdos savivaldybė paslaugas teikia nuotoliniu būdu, medikų vaikams dirba du darželiai

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-16
Šalyje siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą pirmadienį paskelbus karantiną, Klaipėdos savivaldybė paslaugas teikia nuotoliniu būdu, yra paruošusi du darželius, kur vaikus galėtų palikti budintys medikai.
Klaipėdos savivaldybė paslaugas teikia nuotoliniu būdu, medikų vaikams dirba du darželiai
V.Grubliauskas

„Į savivaldybės administraciją įėjimas jau yra uždarytas, tačiau galimybė yra kreiptis ir palikti reikalingą informaciją savivaldybės administracijos tarnautojams“, – žurnalistams pirmadienį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Pasak jo, panašų režimą siekiama įvesti ir rotušėje, nors, pasak mero, ši įstaiga yra „tikras Babilono bokštas“, nes čia veikia daug skirtingo pavaldumo įstaigų.
„Šiandieną mes galutinai iki pietų susitarsime dėl bendros korespondencijos surinkimo tvarkos, kad taip pat kiek įmanoma būtų išvengta tiesioginio kontakto“, – teigė V.Grubliauskas.

 
Pasak jo, Klaipėdos savivaldybė yra pasiruošusi teikti būtiniausias pasaugas, tačiau daro tai vengiant nebūtinų kontaktų. Klaipėdoje taip pat uždaryti savivaldybės įstaigų klientų aptarnavimo centrai, informacija gyventojams teikiama telefonu ir el. paštu.
Pirmadienį meras planuoja susitikti su Klaipėdoje veikiančių ligoninių atstovais dėl slaugytojų ir sanitarų rezervo.
„Šiandien mes dar susitinkame su visų gydymo įstaigų Klaipėdoje vadovais – universitetine, Jūrininkų ligonine, Klaipėdos respublikine ligonine, Vaikų ligonine susitarti ir koordinuoti veiksmus, kurie gali būti reikalingi ateityje, apie slaugytojų, sanitarų tam tikrą rezervą, kurio, tikėtina, gali netrukus reikėti“, – sakė V.Grubliauskas.
 
Pasak jo, taip pat kalbamasi su slaugytojus ruošiančiu Klaipėdos universitetu ir Klaipėdos valstybine kolegija, kad esant poreikiui taip pat būtų numatytas rezervas.
„Preliminarūs sutarimai, schemos, yra sudėliotos, tačiau šiandien bus galutinai su visais vadovais susitikus, laikantis dviejų metrų atstumo vienas nuo kito tvarkos, visi šie klausimai bus išspręsti“, – sakė meras.
Jis prašė gyventojų supratingumo medikams, kurie yra kovos su šiuo virusu priešakyje, dirba dideliais krūviais ir patiria didelę psichologinę naštą.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis sakė, jog savivaldybė užtikrina, jog savo vaikus darželiuose galėtų palikti budintys žmonės, neturintys, kur palikti vaikų, pavyzdžiui, medicinos personalas.
 
„Ši funkcija yra užtikrinta, Klaipėdos miestas yra paskyręs du darželius, kur tokie vaikai turėtų būti vedami“, – sakė jis.
Klaipėdoje kursuojantis viešasis transportas yra dezinfekuojamas, o administracijos direktorius tikisi, jog dėl sumažėjusių keleivių srautų jame turėtų pavykti užtikrinti atstumus tarp žmonių.
„Jeigu mažės keleivių skaičius, iš esmės didžioji dalis keleivių turėtų išsitekti sėdimose vietose“, – sakė G.Neniškis.
„Ties vairuotoju tos pirmosios kėdės, bus prašoma neužimti, kad kontaktas tarp vairuotojo ir keleivių būtų maksimaliai mažesnis“, – sakę jis.
 
Klaipėdiečiai raginami, jeigu tik turi galimybę, su reikalais vykti kitomis priemonėmis – dviračiais, pėsčiomis.
Klaipėdos administracijos direktoriaus teigimu, šiuo metu savivaldybė turi paruošusi apie 80 lovų saviizoliacijai tiems, kurie neturi galimybių, bandoma tokių vietų rasti daugiau, kad jų būtų bent 200. Pasak G.Neniškio, kol kas jų niekam neprireikė.
Šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinta 16 koronaviruso atvejų, ištirti 624 ėminiai.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica