Kinijoje koronaviruso infekcija persirgę pacientai prašomi aukoti kraujo serumui

Raimondas Čiuplys, BNS
2020-02-17
Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį paragino pacientus, persirgusius koronaviruso infekcija, aukoti kraujo, kad iš jo išgauta plazmą būtų galima panaudoti kaip serumą, skirtą gydyti kritiškai susirgusius.
Kinijoje koronaviruso infekcija persirgę pacientai prašomi aukoti kraujo serumui

Farmacijos įmonės ir mokslininkai skuba kurti vakciną nuo epidemijos, Kinijoje jau nusinešusią 1 770 žmonių gyvybių. Šalyje naujuoju koronavirusu nuo protrūkio pradžios pernai gruodį užsikrėtė daugiau kaip 70,5 tūkst. žmonių.
Viruso COVID-19 sukeliamu plaučių uždegimu persirgusių žmonių kraujo plazmoje esama antikūnų, galinčių padėti kritiškai sergančių pacientų organizmams kovoti su liga, pirmadienį per spaudos konferenciją sakė vienas Kinijos nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos (NSAK) pareigūnė.

„Norėčiau paraginti visus išgydytus pacientus paaukoti plazmos, kad jie galėtų suteikti vilties kritiškai sergantiems pacientams“, – sakė NSAK Medicinos administravimo departamento vadovė Guo Yanhong (Guo Janhong).
 
Uhano miesto, tapusio šio protrūkio pirminiu židiniu, ligoninėje praėjusią savaitę vienuolikai pacientų buvo sulašinta persirgusių pacientų plazmos, sakė Mokslo ir technologijų ministerijos Biologijos centro pareigūnė Sun Yanrong (Sun Janžong).
„Vienas pacientas [iš šios grupės] jau išrašytas; dar vienas jau gali atsikelti iš lovos ir vaikščioti, o visų kitų būklė irgi gerėja“, – pažymėjo ji.
Kinijos valstybinė medicinos produktų gamintoja irgi paskelbė apie sėkmingus rezultatus, atlikus bandymus Uhano 1-ojoje liaudies ligoninėje.
 
Įmonės „China National Biotec Group Co.“ savo žinutėje socialiniame tinkle „WeChat“ paskelbė, kad sunkiai sergančių pacientų būklė po plazmos infuzijų „per parą pagerėjo“.
„Klinikinės studijos parodė, kad [pasveikusių pacientų] plazmos infuzijos yra saugios ir veiksmingos“, – pridūrė Sun Yanrong.
Kraujo donorams bus atliekami tyrimai, siekiant įsitikinti, kad jų organizme viruso nebėra, sakė Pekino universiteto 1-osios ligoninės vadovas Wang Guiqiangas (Vang Guičiangas).
„Imama tik plazma, o ne visas kraujas, – aiškino jis. – Kiti kraujo komponentai, įskaitant raudonuosius kūnelius ir trombocitus, bus vėl sulašinti donorams.“

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris