Kinijoje koronaviruso infekcija persirgę pacientai prašomi aukoti kraujo serumui

Raimondas Čiuplys, BNS
2020-02-17
Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį paragino pacientus, persirgusius koronaviruso infekcija, aukoti kraujo, kad iš jo išgauta plazmą būtų galima panaudoti kaip serumą, skirtą gydyti kritiškai susirgusius.
Kinijoje koronaviruso infekcija persirgę pacientai prašomi aukoti kraujo serumui

Farmacijos įmonės ir mokslininkai skuba kurti vakciną nuo epidemijos, Kinijoje jau nusinešusią 1 770 žmonių gyvybių. Šalyje naujuoju koronavirusu nuo protrūkio pradžios pernai gruodį užsikrėtė daugiau kaip 70,5 tūkst. žmonių.
Viruso COVID-19 sukeliamu plaučių uždegimu persirgusių žmonių kraujo plazmoje esama antikūnų, galinčių padėti kritiškai sergančių pacientų organizmams kovoti su liga, pirmadienį per spaudos konferenciją sakė vienas Kinijos nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos (NSAK) pareigūnė.

„Norėčiau paraginti visus išgydytus pacientus paaukoti plazmos, kad jie galėtų suteikti vilties kritiškai sergantiems pacientams“, – sakė NSAK Medicinos administravimo departamento vadovė Guo Yanhong (Guo Janhong).
 
Uhano miesto, tapusio šio protrūkio pirminiu židiniu, ligoninėje praėjusią savaitę vienuolikai pacientų buvo sulašinta persirgusių pacientų plazmos, sakė Mokslo ir technologijų ministerijos Biologijos centro pareigūnė Sun Yanrong (Sun Janžong).
„Vienas pacientas [iš šios grupės] jau išrašytas; dar vienas jau gali atsikelti iš lovos ir vaikščioti, o visų kitų būklė irgi gerėja“, – pažymėjo ji.
Kinijos valstybinė medicinos produktų gamintoja irgi paskelbė apie sėkmingus rezultatus, atlikus bandymus Uhano 1-ojoje liaudies ligoninėje.
 
Įmonės „China National Biotec Group Co.“ savo žinutėje socialiniame tinkle „WeChat“ paskelbė, kad sunkiai sergančių pacientų būklė po plazmos infuzijų „per parą pagerėjo“.
„Klinikinės studijos parodė, kad [pasveikusių pacientų] plazmos infuzijos yra saugios ir veiksmingos“, – pridūrė Sun Yanrong.
Kraujo donorams bus atliekami tyrimai, siekiant įsitikinti, kad jų organizme viruso nebėra, sakė Pekino universiteto 1-osios ligoninės vadovas Wang Guiqiangas (Vang Guičiangas).
„Imama tik plazma, o ne visas kraujas, – aiškino jis. – Kiti kraujo komponentai, įskaitant raudonuosius kūnelius ir trombocitus, bus vėl sulašinti donorams.“

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica