Kauno Kolegija kreipėsi į Seimą: prašo leisti farmakotechnikams skiepyti nuo COVID-19

www.lsveikata.lt
2021-09-22
Norint reikšmingai padidinti vakcinavimo apimtis šalyje, vakcinuoti pacientus turėtų būti leista ne tik sveikatos priežiūros specialistams ar vaistininkams, bet ir farmakotechnikams. Tokią mintį kreipimesi į Lietuvos Respublikos Seimą bei Sveikatos ministeriją išsakė Kauno kolegijos atstovai.
Kauno Kolegija kreipėsi į Seimą: prašo leisti farmakotechnikams skiepyti nuo COVID-19

Pasak šios kolegijos Medicinos fakulteto Farmakotechnikos katedros vedėjo Aurimo Galkonto, esant pandeminei situacijai ir valstybei bandant išnaudoti visus įmanomus būdus vakcinuoti kuo daugiau Lietuvos gyventojų vertėtų prisiminti, jog šalyje yra daugiau kaip 1180 farmakotechnikų, baigusių mokslus aukštojoje mokykloje, dirbančių vaistinėse ar kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir galinčių prisijungti prie specialistų, kurie turi teisę skiepyti nuo koronaviruso infekcijos.
 

„Mūsų fakultetas turi pakankamą materialinę bazę ir kitus įrankius, kurie leistų kolegijos kvalifikacijos kėlimo kursus greitai adaptuoti farmakotechnikams, pageidaujantiems pakelti savo kvalifikaciją ir teikti skiepijimo paslaugas vaistinėse. Todėl ir kreipėmės į valdžios institucijas, prašydami uždegti tam žalią šviesą“, – sako Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Farmakotechnikos katedros vedėjas Aurimas Galkontas.
 
Jo teigimu, teisę skiepyti pacientus farmakotechnikai turi Danijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, todėl šiuo pavyzdžiu galėtų pasekti ir Lietuva, įteisindama galimybę besimokantiems ar jau dirbantiems specialistams papildomai išklausyti vakcinavimo kursus, įgyti reikiamą kvalifikaciją ir prisidėti prie vakcinavimo proceso vaistinėse ar kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
 
A.Galkontas akcentuoja, kad abejoti farmakotechnikų žiniomis, įgūdžiais ar gebėjimais tinkamai atlikti vakcinavimo procesą pagrindo nėra. Lietuvoje farmakotechnikų studijos yra vienos ilgiausių Europoje, trunkančios 3 metus, šios studijų programos studentai mokosi įvairių farmacijos krypties dalykų, tokių kaip farmakologija, socialinė farmacija, ligų pagrindai, būtinoji medicinos pagalba, klinikinė farmacija, konsultavimas ir komandinis darbas vaistinėje ir kitų.
 
Be to, jau dirbantys farmakotechnikai, taip pat kaip ir vaistininkai, privalo kas penkerius metus pratęsti  licenciją – tai, pasak katedros vedėjo, yra labai svarbus veiksnys, turintis įtakos pagrindžiant farmakotechniko savarankiškumą, kompetenciją ir nuolatinį profesinį tobulėjimą.
 
„Vaistininkai ir farmakotechnikai lanko tuos pačius kvalifikacijos kėlimo seminarus, dalyvauja konferencijose. Nepratęsus licencijos, tiek vaistininkai, tiek farmakotechnikai turi laikyti tą patį kvalifikacijos egzaminą tam, kad vėl įgytų galimybę dirbti vaistinėje. Farmakotechnikai taip pat sėkmingai kaip vaistininkai aptarnauja pacientus vaistinėse, įsigilina ir atsako į jų klausimus, parenka medikamentus, todėl atitinkamai pakėlę kvalifikaciją jie taip pat puikiai galėtų teikti ir vakcinavimo paslaugą“, – įsitikinęs A.Galkontas.
 
Šiuo metu teisę pacientus skiepyti nuo COVID-19 vaistinėse turi tik išplėstinės praktikos vaistininkai, išklausę specialų 36 valandų kursą Vilniaus arba Lietuvos sveikatos mokslų universitetuose. Kuo daugiau specialistų galės skiepyti, vykdyti edukacinę veiklą, tuo greičiau bus sukurtas bendras imunitetas prieš Covid-19.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Sveika šeima


  Vitaminas D lietuviškai žiemai

  Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica