Kauno klinikų miestelyje iškilo naujas pastatas – modernus, aukščiausius standartus atitinkantis Ambulatorinės diagnostikos centras. Patogūs logistikos sprendimai, didelės laukimo ir poilsio erdvės, pacientų informacinė sistema bei tame pačiame pastate vykdoma instrumentinė ir laboratorinė diagnostika leis užtikrinti dar kokybiškesnį pacientų ištyrimą, greičiau sudaryti gydymo planą. Planuojama, kad naujasis pastatas pacientams duris atvers dar šių metų gale.
„Senosios patalpos, kuriose buvo įsikūrusi Konsultacinė poliklinika, pradėjo veikti dar 1940-aisiais ir, išgyvenusios ne vieną rekonstrukciją, šiandien nebeatitinka šiuolaikinių ambulatorinių padalinių reika-lavimų“, - sako Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius (dešinėje), paklaustas, kodėl buvo nuspręsta statyti naują pastatą ambulatoriniams pacientams aptarnauti.
Pavyko pastatyti per metus
Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius džiaugėsi, kad vos per metus pavyko pastatyti pacientams reikalingą pastatą, kuriame jau greitai ambulatorinės ir diagnostikos paslaugos bus teikiamos 40 proc. visų Kauno klinikų ambulatorijos pacientų.
„Projekto reikalingumą įrodinėjome dar 2015-2016 metais tuometei sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei ir ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui sakydami, jog Kauno klinikos kaip moderni gydymo įstaiga jau seniai peraugo ambulatoriją it išaugtus rūbus, kurie ne tik neatitinka mados, bet yra gerokai padilę, suplyšę, taigi, neatitinka šiuolaikinių ambulatorinių padalinių reikalavimų“, - renginio dieną kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
Senosios patalpos, kuriose buvo įsikūrusi Konsultacinė poliklinika, pradėjo veikti dar 1940-aisiais. Pasak Kauno klinikų generalinio direktoriaus, dabar senajame pastate per metus sulaukiama pusės milijono vizitų, tad kalbėti apie patogias sąlygas pacientams ar medikams bei pažangių technologijų naudojimą – sudėtinga.
Kadangi istorinis senosios Konsultacinės poliklinikos pastatas įtrauktas į architektūrinio paveldo sąrašą, jokie pakeitimai jame negalimi. Netgi liftą jame įrengti buvo sudėtinga, todėl nuspręsta statyti naują pastatą Kauno klinikų miestelyje.
Kaip renginio dieną kalbėjo prie šio projekto dirbę asmenys, buvo stengiamasi sukurti tokį pastatą, į kurį atvykusiam pacientui kuo patogiau ir greičiau per vieną dieną būtų suteiktos visos reikiamos paslaugos, idant jam nereikėtų klaidžioti po daugybę Kauno klinikų korpusų ar po kelis kartus atvažiuoti tyrimų.
„Projektuodami ar pertvarkydami Kauno klinikų pastatus esame sau užsibrėžę tikslą – kad bet kokia nauja statyba, rekonstrukcija, pritaikant procesų analizę ir panaudojant naujausias medicinines technologijas bei vadybos principus, pavyzdžiui, kaip efektyviai valdyti pacientų srautus, turi sukurti naują vertę pacientui ir medikams“, - pridūrė R.Jurkevičius, neabejodamas, jog naujojo centro įkūrimas ne tik didins konsultacijų efektyvumą, bet ir mažins ambulatorinių pacientų eiles.
Naujajame centre bus įdiegta ir moderni medicininė įranga – šiuo metu yra atliekami viešieji pirkimai.
„Pagrindinė naujoji įranga – kompiuterinis tomografas, magnetinis rezonansas - yra perkami, taip pat ir baldai bei kita įranga. Medicininiai aparatai, kurie dar pakankamai geri, bus naudojami ir toliau“, - sakė Kauno klinikų generalinis direktorius, džiaugdamasis, kad naujajame pastate pavyko užtikrinti visas sąlygas, leidžiančias įgyvendinti modernius sveikatos vadybos ir gydytojų darbo principus.
Naujojo centro privalumus įvertino ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, sutikdamas, jog senasis pastatas jau nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų, o paslaugų poreikis Kauno klinikose nuolat plečiasi. Pasak jo, perkėlus ambulatorinių paslaugų teikimą į naująjį korpusą, gerės ne tik pacientams teikiamų paslaugų kokybė, prieinamumas, bet ir darbo sąlygos sveikatos priežiūros specialistams.
„Smagu, kai atsiranda tokios erdvės, kurios bus itin patogios ir pažangios ne tik pacientams. Medikai ne mažiau nusipelnę dirbti gerose, patogiose, moderniose darbo vietose, turėti išties geras darbo sąlygas. Kai esi gražioje erdvėje, kur šilta, jauku, šviesu, visai kitos nuotaikos prieini prie paciento ir su juo bendrauji. Nuoširdžiai visą bendruomenę noriu pasveikinti su itin gražiu aštuoniasdešimties metų jubiliejumi ir su tuo, kad ši universiteto gydymo institucija auga, gražėja, plečiasi. Neabejoju, kad ir ateinantys keleri metai Kauno klinikose bus paženklinti technologijų ir mokslo proveržiu“, - renginio dieną žodį tarė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Moderni ventiliavimo sistema, laukimo zonos
„2016 metais buvo priimtas sprendimas statyti naują pastatą ir Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė sutartį su Kauno klinikomis dėl statybų investicinio projekto įgyvendinimo. Tais pačiais metais įvykdėme konkursą dėl projektavimo darbų. Su gerbiamu architektu Virginijumi Juozaičiu dirbau beveik metus. Per tą laiką buvo išmąstyta, išdiskutuota naujojo pastato koncepcija. Manau, ir architektas pykdavo, kuomet atnešdavo idėją, o jam sakydavo: blogai, reikia permąstyti iš naujo“, - pasakojo Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas, pabrėždamas, jog kiekviena detalė buvo apgalvojama itin kruopščiai.

Pasak jo, naujas centras atitinka aukščiausius sveikatos priežiūros įstaigų standartus: patogūs logistikos sprendimai, didelės laukimo ir poilsio erdvės, pacientų informacinė sistema ir tame pačiame pastate veiksianti instrumentinė bei laboratorinė diagnostika leis užtikrinti dar kokybiškesnį pacientų ištyrimą, greičiau sudaryti gydymo planą.
Naujame pastate bus stipriai pagerintos ir darbo sąlygos medikams. Plataus profilio specialistams šiuolaikiškas darbo sąlygas užtikrins modernios šildymo ir vėdinimo sistemos, patogios darbo, poilsio ir persirengimo zonos. Didžioji dalis Ambulatoriniame diagnostikos centre įrengtų kabinetų – daugiafunkciniai ir bus naudojami pagal daugumos pacientų poreikius. Tai leis operatyviau planuoti ligoninės darbą ir pagal galimybes didinti reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų skaičių.
Ambulatoriniame diagnostikos centre bus teikiamos dienos stacionaro terapinio profilio paslaugos. Numatyta, kad pacientai po intervencinių procedūrų, kurių metu taikyta anestezija, bus stebimi ir tik tada išleidžiami iš ligoninės.
„Senosiose patalpose tokių galimybių nebuvo, todėl pacientai po šių procedūrų būdavo stacionarizuojami. Tai yra nepatogu, kadangi maišomi stacionarinių ir ambulatorinių pacientų srautai, kas ypač aktualu pandemijos metu“, - pabrėžia Š.Mačinskas.
Artimiausiu metu į centrą pirmieji įsikels gydytojai ortopedai traumatologai. Iki metų galo planuojama perkelti ir visą medicininę įrangą, idant centras pradėtų veikti visu pajėgumu.
„Svarstėme, kaip padaryti, kad pacientams būtų patogu ir jie gautų aiškią informaciją, kur tiksliai reikia kreiptis, kad visi medicininės technikos aparatai būtų naudojami efektyviai – jie turi veikti kiek galima daugiau. Ir dar, kad pacientas namo galėtų keliauti gavęs visus atsakymus, susijusius su jo diagnoze bei gydymu, ir jam reikėtų kiek galima rečiau sugrįžti į klinikas“, - sako Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas.
Skaičiuojama, kad per dieną šiame centre, kur veiks keturiolika penkiolika profilinių klinikų, apsilankys nuo dviejų iki dviejų su puse tūkstančio pacientų.
Projekto rengėjai pasakojo, jog senosiose patalpose, ypač ortopediniams traumatologiniams pacientams, tekdavo su ramentais užlipti į trečiame aukšte įsikūrusią registratūrą, tuomet tokiomis pat ekstremaliomis sąlygomis nusileisti pas gydytojus ortopedus, kurie įsikūrę pirmajame aukšte.
„Pirmiausia buvo nutarta, kad įstaigos registratūra turi būti pirmajame aukšte. Visos tarnybos, kurios yra reikalingos didžiajai daugumai pacientų, ypač sunkiau judantiems, irgi turėtų būti čia lokalizuotos. Kairėje patalpų pusėje oranžine spalva pažymėta diagnostika – tai yra rentgenas, kompiuterinis tomografas, magnetinis rezonansas, laboratorinių tyrimų paėmimas. Dešinėje pusėje geltona spalva pažymėti gydytojų ortopedų traumatologų ir kitų specialistų kabinetai. Kiekviename aukšte pacientams numatytos laukimo zonos.
Tikslas – kad pacientas kiek galima daugiau tyrimų ir konsultacijų sulauktų tą pačią dieną. Žinoma, komfortiškos sąlygos sudarytos ir personalui. Kiekvienais metais, atėjus karščiams, pasipila skundai dėl kondicionierių įrengimo, žiemą pasipila skundai dėl to, kaip yra šalta ir neįmanoma dirbti kabinetuose, tad buvo pasirūpinta naujomis kondicionavimo-vėdinimo sistemomis“, - privalumus vardijo Š.Mačinskas.
L.S. skaičius
2000-2500
– numanoma, kad tiek pacientų kiekvieną dieną apsilankys naujajame Kauno klinikų Ambulatorinės diagnostikos centre.
Patyrusi komanda
Naujame Ambulatorinės diagnostikos centre pacientams sveikatos priežiūros paslaugas teiks keturiolika įvairių specialybių gydytojų.
„Šiame centre dirbs slaugytojai, pagalbiniai darbuotojai, bus sudarytos sąlygos ateiti konsultuoti gydytojams. Gydytojai dirba profilinėse klinikose ir, esant reikalui, užregistravus pacientą, jie ateina čia ir konsultuoja. Tad nuolatiniai darbuotojai ir yra slaugytojos, kurios bus šeimininkės, kurios prižiūrės, paruoš darbo vietą, kad atėjęs gydytojas turėtų reikiamas priemones ir sąlygas pakonsultuoti pacientą, atlikti procedūrą ir vėl grįžti į kliniką, kur prižiūri stacionare esančius bei konsultuoja kituose skyriuose gulinčius pacientus“, - pasakojo Š.Mačinskas.
Į naują Ambulatorinės diagnostikos centrą keliasi patyrusi komanda, prie jos jungiasi dar keletas naujų darbuotojų.
Personalas turės komfortiškesnes, kondicionuojamas patalpas darbui. Personalo kambarys – didelis: erdvi poilsiui skirta zona darbuotojams irgi svarbi.
Minėto centro vyr. slaugytoja - slaugos administratorė Lina Laurs pasakoja, jog po naujojo pastato stogu pacientų patogumui bus išplėsta diagnostika: „Priešingai nei anksčiau, dabar po vienu stogu bus kompiuterinio ir magnetinio rezonanso tomografai, mamografija bei kita medicininė įranga, kas išplečia diagnostikos galimybes. Dar viena naujiena – atsiranda intervencinė echoskopija. Be to, šalia yra Skubios pagalbos skyrius, jeigu pacientui to prireiktų, galime į pagalbą kviestis kolegas. Taip pat šalia yra laboratorijos korpusas ir Radiologinės diagnostikos centras.“
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: