Karščiavimo klinika Klaipėdoje bus įrengta Klaipėdos psichikos sveikatos centre

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-04-03
Po diskusijų Klaipėdoje nuspręsta, jog Karščiavimo klinika įsikurs Klaipėdos psichikos sveikatos centre, pranešė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.
„Ta vieta, kur tikrai neabejoju bus teikiama ši paslauga, vykdoma ši misija, adresas yra Galinio Pylimo gatvė 3 Klaipėdoje, tai yra Klaipėdos psichosveikatos centro patalpos“, – spaudos konferencijoje penktadienį pranešė jis.
Karščiavimo klinika Klaipėdoje bus įrengta Klaipėdos psichikos sveikatos centre

Pasak jo, norint šiose patalpose įrengti Karščiavimo kliniką „reikėjo nueiti nelengvą kelią“, nes šios patalpos nebuvo sertifikuotos ir neturėjo reikiamų komunikacijų: čia nėra nei rentgeno aparato, nei laboratorijos kraujo tyrimams atlikti.
„Geranoriško, konstruktyvaus bendradarbiavimo kontekste sutarta yra su Respublikine Klaipėdos ligonine, kad jie aprūpins šią kliniką mobiliuoju rentgeno aparatu, taip pat yra sutarta, kad bus skirti reikiami specialistai jo pajungimui“, – kalbėjo meras.

Planuojama, kad Karščiavimo klinika Klaipėdoje veikti pradės jau ateinančią savaitę, ji dirbs visomis savaitės dienomis, ne mažiau kaip keturias valandas per dieną.
 
„Šitas sprendimas, noriu tikėti, padės išspręsti ir regionui kylančius iššūkius, nes tiek Skuodas, tiek Palanga, tiek Klaipėdos rajonas ir Neringa jau prieš tai siuntė ženklus norėdami pasinaudoti galimybe sudaryti sutartis dėl šitos klinikos teikiamų paslaugų jų gyventojams, tai šis sprendimas, (...) padės tą užtikrinti“, – sakė Klaipėdos meras.
Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiais gydytojas Saulius Dabravalskis, koordinuosiantis šią kliniką, sakė, jog įrengti šią kliniką gali kainuoti iki 100 tūkst. eurų.
„Sunku dabar yra numatyti tiksliai, kiek mums tai gali kainuoti, bet įvertinus patalpas, jos yra praktiškai tuščios ir jose turės atsirasti visa reikalinga įranga, būtiniausi baldai, daiktai, kurie turi padėti teikti šias paslaugas“, – sakė jis.
 

Pasak S.Dabravalskio, pastatas, kuriame numatyta įrengti Karščiavimo kliniką, atitinka visus reikalavimus, išskyrus radiacinės saugos, todėl jas dar turės įvertinti šios srities specialistai, kad būtų galima čia atlikti rentgeno procedūras.
Jis tikisi, kad prie klinikos personalu prisijungs kitos uostamiesčio gydymo įstaigos bei regionų, kurie čia planuoja siųsti savo pacientus, medikai.
 
Anksčiau Klaipėdos savivaldybė buvo nusprendusi karščiavimo kliniką steigti Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, bet ši įstaiga teigė nematanti galimybių ją steigti.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį pabrėžė, jog karščiavimo klinikų nereikėtų kelti į ligonines, o jomis pasirūpinti yra savivaldybių pareiga.
„Į ligonines tokių Karščiavimo klinikų nereikėtų kelti, ligoninėms yra šie tiek kita paskirtis ir kitas uždavinys. Yra pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, kurios daug paprasčiau tam yra pritaikomos“, – sakė jis.
Ministras išreiškė viltį, kad savivaldybei pavyks išspręsti sunkumus, rasti reikiamą techniką ir įkurti kliniką numatytose patalpose.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica