Kaip tinkamai rūpintis lovos čiužiniu?

www.lsveikata.lt
2021-08-04
Svarbiausia poilsio vieta namuose – miegamasis. Jo dažniausiai neįsivaizduojame be komfortiškos lovos. Tinkamas čiužinys padeda užtikrinti kokybišką miegą daugelį metų. Tačiau vidutiniškai žmogui jo užtenka nuo penkių iki dešimties ar daugiau metų. Visgi netinkamas čiužinio eksploatavimas gali žymiai sutrumpinti naudojimosi laiką ir miego kokybę. Aplinkos veiksnių ir geriausių priežiūros būdų žinojimas gali padėti išlaikyti švarų čiužinį ir sveiką miegą kuo įmanoma ilgiau. Štai keletas patarimų, kurie padės tai padaryti.
Kaip tinkamai rūpintis lovos čiužiniu?

Užtikrinkite tinkamą atramą
Įsigyjant naują čiužinį ne visada privaloma pirkti ir naują lovą. Tačiau būtina įsitikinti, ar jos pagrindas tiks naujam čiužiniui. Tinkama atrama padeda išsaugoti medžiagos vientisumą ir išvengti ankstyvo nusidėvėjimo.

 
Čiužiniui atramą suteikia medinės lovos kopėtėlės. Būtent toks pagrindas bene labiausiai tinka tiek spyruokliniams, tiek poliuretaniniams čiužiniams, nes leidžia jiems kvėpuoti. Todėl čiužiniuose nesikaupia drėgmė, dėl kurios gali atsirasti pelėsis. Bent kartą per metus vertėtų patikrinti lovos atramą ir įsitikinti, kad nėra sulaužytų lentelių, galinčių pažeisti čiužinį.
 
Reguliariai apsukite čiužinį
Kiekvieno tipo čiužiniai lovoms turėtų būti reguliariai apsukami, nesvarbu, kokio jie dydžio, ar iš kokios medžiagos pagaminti. Čiužinio pasukimas užtikrina tolygesnį jo nusidėvėjimą, taip pat apsaugo nuo įdubimų ir suminkštėjimų. Kas keletą mėnesių pasukite čiužinį 180 laipsnių kampu. Tai ypač svarbu pirmuosius porą metų, kol jis dar yra naujas.
 

Reguliariai keiskite patalynę
Miegant žmogaus kūnas išskiria prakaitą, riebalus, ant patalynės lieka plaukai ir odos ląstelės. Valgant lovoje lieka trupiniai, taip pat augintiniai gali palikti ten savo plaukų ar purvo. Visa tai ne tik lieka ant patalynės, tačiau gali patekti ir ant čiužinio, kur skatina bakterijų ir dulkių erkučių dauginimąsi. Ekspertų nuomone, patalynę ir antklodes geriausia skalbti kas keletą savaičių. Taip pat kartais reikėtų plauti ir čiužinio užvalkalą, atsižvelgiant į gamintojo nurodymus.
 
Nešokinėkite ant lovos
Tikriausiai daugeliui tėvai vaikystėje visada sakydavo, kad ant lovos šokinėti negalima, ir jie buvo teisūs. Tokiu būdu atsiranda tikimybė pažeisti tiek čiužinį, tiek lovos atramą. Be to, šokinėjimas gali lemti greitesnį jų susidėvėjimą. O to tikriausiai nenori nei vienas.
 
Taigi, siekdami pasirūpinti kokybišku poilsiu ir pilnaverčiu miegu, investuokite į kokybišką ir jūsų poreikius atitinkantį čiužinį. O kad jis ilgiau nesusidėvėtų, nepamirškite šių patarimų.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...
      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      „Prieš devynerius metus prasidėjo įvairios virškinimo problemos: dažnai vemdavau, nieko negalėjau valgyti. Buv...

      Budinti vaistinė


      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Senatvinės demencijos palydovė – agresija

      Nuo senatvės nepabėgsime nė vienas, tačiau kartais gyvenimiška patirtis virsta ne privalumu, o našta. Pesimizmas, irzlumas, paranoja, pykčio, agresijos priepuoliai tampa iššūkiu senolių artimiesiems ir medicinos personalui. Gydytojai psichiatrai aiškina, kad sergant Alzheimerio liga pakinta smegenų ...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JK – mirtinai pavojingo kraujo skandalas

      Artėja didžiausio Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus istorijoje skandalo atomazga. Praėjusio amžiaus 8 ir 9 deš. šalyje plačiai naudoti užkrėsti kraujo preparatai iš JAV. Gegužės viduryje žadama paskelbti tyrimo rezultatus. Jau dabar aiškėja, kad užkrėstas kraujas buvo naudojamas sąmoningai. Apie ta...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris