Kada yra reikalingas skrandžio žiedas?

www.lsveikata.lt
2021-10-11
Tie, kas yra susidūrę didžiuliu antsvoriu žino, kaip tai apsunkina gyvenimo kokybę - sunku vaikščioti, nuolat ima dusulys, permušinėja širdį, nuolat padidėjęs kraujospūdis bei kitų problemų ir ligų atsiradimas. Tie, kas nebenori taip gyventi, ieško būdų, kaip sau padėti, o tai dažniausiai būna apsilankymas pas dietologą. Tiesa, pirmiausiai yra įvertinama jūsų būklė ir paskiriamas tinkamas gydymas. Jeigu įvairios dietos, fizinis aktyvumas ar medikamentai nepadeda, tuomet rekomenduojama atlikti operaciją, o viena iš jų yra skrandžio žiedas. 
Kada yra reikalingas skrandžio žiedas?

Kaip yra atliekama skrandžio žiedo operacija?
Skrandžio žiedo operacijos metu yra taikoma bendrinė nejautra, todėl pacientas nejaučia jokio nemalonaus pojūčio ir diskomforto. Visa procedūra yra atliekama laparoskopiniu būdu. Nedidelis pjūvis yra daromas greta bambos zonos. Pro ertmę yra įkišama nedidelė laparoskopinė kamera, kurios pagalba galima atlikti žiedo uždėjimo operaciją (tam net nereikia jokio specialaus pjūvio). Greta pagrindinio pjūvio yra padaromi dar keli vien tam, kad pro juos būtų galima įkišti chirurginius instrumentus. Visa operacijos procedūra yra atliekama stebint vaizdą ekrane, kurį perduoda esanti kamera. Taip siekiama išvengti didelių pjūvių bei nuo jų likusių randų.
 
Visos operacijos metu, viršutinė skrandžio dalis yra apjuosiama specialiu žiedu. Jis yra suveržiamas aplink skrandį taip, kad jį būtų galima padalinti į dvi dalis bei taip siekiama jam suteikti smėlio laikrodžio formą. Viršutinė talpa, kurioje bus kasdien valgomas maistas, lieka apie 100 mililitrų talpos (žinoma viskas priklauso nuo paciento būklės). Žiedas turi specialų rezervuarą, kuris yra užpildomas fiziologiniu specialiu skysčiu, o šis rezervuaras yra sujungiamas su kapsule (ši yra įsiuvama po odą). Rezervuaras yra atsakingas už žiedo suveržimą arba atlaisvinimą. Visa operacijos procedūra trunka apie dvi valandas bei dažniausiai neturi jokių komplikacijų. Norint suveržti arba atlaisvinti žiedą - tai gali atlikti tik chirurgas. Skrandžio žiedas yra vienintelė iš išeičių, kuri padeda atsikratyti nereikalingo svorio. 

 
Kam yra atliekama skrandžio žiedo operacija bei kokie jos privalumai ir trūkumai?
Skrandžio operacija, kurios metu yra uždedamas žiedas yra atliekama tik tiems pacientams, kurių būklę yra įvertinęs medikas. Faktas, kad pirmiausiai yra išbandomos įvairios dietos ir fizinis aktyvumas, o jeigu šie du elementai nepadeda, rekomenduojama atlikti šio tipo operaciją. Nereiškia, kad po skrandžio žiedo operacijos galėsite valgyti ką norit ir neskaičiuoti kalorijų - ši operacija jums padės išsiugdyti sveikos gyvensenos įpročius. Dažniausiai operacija yra siūloma tiems, kurių kūno masės indeksas siekia 35 (arba daugiau).
 
Skrandžio žiedo operacijos privalumai:
skrandžio žiedo operacija padeda išlaikyti virškinamojo trakto vientisumą
maistas į jūsų organizmą patenka natūraliu būdu, o tai yra pro dvylikapirštę žarną
itin maža komplikacijų tikimybė
po šios operacijos, apie 40 procentų pacientų nebevartoja jokių vaistų nuo cukrinio diabeto ar didelio kraujospūdžio

per metus yra numetama apie 40 procentų savo kūno svorio
 
Skrandžio žiedo operacijos trūkumai:
organizme esantis svetimkūnis gali sukelti skrandžio pragulas (tuomet žiedas turi būti pašalinamas)

naudojant skrandžio žiedą yra numetama mažiausiai svorio lyginant su kitomis skrandžio operacijomis
kuo žiedas yra labiau suveržtas, tuo yra sunkiau valgyti kietą maistą.
 
Ką reikia žinoti prieš operaciją?
Viskas prasideda nuo konsultacijos su gydytoju. Jos metu yra įvertinami paciento norai bei jo būklė. Rekomenduojama konsultuotis ne tik su chirurgu, bet ir su dietologu, kuris vėliau jums suteikia mitybos planą. Prieš operaciją, pacientui yra atliekami kraujo tyrimai, įvertinami kiti fiziniai aspektai, kurie yra susiję su žmogaus sveikata. Porą savaičių prieš operaciją, siūloma vengti visų žalingų įpročių, nes jie visi tik gali apsunkinti operacijos eigą. Porą dienų prieš operaciją reikėtų sumažinti suvalgomo maisto kiekį - kartais yra paskiriama net skysčių dieta. 
 
Daugiau informacijos apie tai kaip vyksta ir ką reikia žinoti apie skrandžio žiedo operaciją rasite užsukę į CaloryCare.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

    Budinti vaistinė


    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

    razinka


    Sveika šeima


    Kodėl mes viską skaičiuojame?

    „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

    Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Egalitarizmo kritika
    Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

    Naujas numeris