Farmacijos sektoriuje nuotaikos slogios

www.lsveikata.lt
2023-03-09
Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga mano, kad jų organizacijos pasiūlytos Farmacijos įstatymo pataisos dėl farmakotechnikų ateities darbo perspektyvų jau turėjo būti patvirtintos ir įteisintos. Dėl Seimo Sveikatos reikalų komitete siūlomos pataisų Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga teikė pasiūlymus, kad būtų leista dirbti farmakotechnikams, kurie iki 2006 m. yra įgiję farmakotechniko profesinę kvalifikaciją.
Farmacijos sektoriuje nuotaikos slogios
Farmakotechnikams buvo suteikta galimybė per 15 metų pereinamąjį laikotarpį persikvalifikuoti į vaistininkus, tačiau kiekvieno žmogaus šeiminė ir finansinė padėtis yra skirtinga, tad ne visi ja galėjo pasinaudoti.

Vaistininkų trūksta jau dabar
Pasak Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Linos Ganatauskienės, vaistininkų trūksta jau dabar, ypač regionuose, o ateityje šis trūkumas taps dar didesnis.

 
„Girdime aukštųjų Lietuvos mokyklų, kurios ruošia farmacijos specialistus, išsakytus nuogąstavimus, kad farmacijos studijos brangios, o jas besirenkančių studentų skaičius mažėja. Todėl galime numatyti vaistininkų trūkumo tendencijas. Tuo remiantis manome, kad susidariusioje situacijoje, būtų tikslinga leisti dirbti farmakotechnikams, turintiems ilgalaikę profesinę patirtį, taip išvengiant kaimo vietovių vaistinių uždarymo. Neturime pamiršti, kad dirbame paslaugų sektoriuje. Mes visada siūlome atsižvelgti į ilgus metus dirbančių farmakotechnikų kompetencijas ir tiems, kas yra sukaupę ilgą profesinę patartį, leisti dirbti ir toliau taip, kaip yra dirbama dabar“, – pabrėžė profesinės sąjungos pirmininkės.
 
Persikvalifikavo ne visi

„Farmakotechnikams buvo suteikta galimybė per 15 metų pereinamąjį laikotarpį persikvalifikuoti į vaistininkus, tačiau kiekvieno žmogaus šeiminė ir finansinė padėtis yra skirtinga, tad ne visi ja galėjo pasinaudoti. Kai kurie vaistininko padėjėjai šiandien jau yra vaistininkai, bet iš visų to tikėtis nebuvo įmanoma dėl objektyvių žmogiškų priežasčių. Vieniems keli tūkstančiai eurų už studijas per metus yra per didelė našta, kiti negalėjo studijų Vilniuje ar Kaune suderinti su darbu nuošaliose šalies vaistinėse, nes į paskaitas universitete reikėjo vykti tris dienas per savaitę, paliekant vaistinę uždarytą“, – teigia Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Lina Ganatauskienė.

 
Ji pabrėžė, kad farmacijos sektoriuje nuotaikos šiandien yra slogios, o farmakotechnikai pagalbos ieško kreipdamiesi į profesinę sąjungą, kad vykstant įstatyminiams pokyčiams būtų atstovaujama jų teisėtiems interesams.
 
Atviri diskusijai
Sunku nuspėti, kaip priešingas sprendimas nei siūloma įstatymo pataisa gali nulemti farmakotechnikų darbinę veiklą, kuriems iki pensijos liko keleri metai. Juk šie specialistai yra sukaupę kelių dešimtmečių profesinę patirtį, turi visas darbui reikalingas kompetencijas, vertinami pacientų ir bendruomenių. Abejojame, ar valstybei žingsnis atsisakyti farmacijos specialistų, kurių ir taip stokojame, nėra per brangus. Todėl aktyviai kalbame apie šią problemą ir kviečiame ją spręsti Sveikatos apsaugos ministeriją, Seimo Sveikatos reikalų komitetą, kitus Seimo narius, pačius farmakotechnikus ir jų darbdavius, – teigia L.Ganatauskienė.
 
„Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga palaiko ir vaistininkus, kurie kelia adekvataus darbo užmokesčio klausimus. Tačiau, norime atkreipti dėmesį, kad esant farmacijos specialistų trūkumui, gali iškilti grėsmės prailgintoms atostogoms ir sutrumpintam darbo laikui. Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga visada yra atvira diskusijai ir deryboms. Racionaliose diskusijose galima rasti sprendimą, tenkinantį visas puses. Tikime, kad Lietuvos valdžios atstovai ras socialiai teisingą sprendimą vaistininkų, farmakotechnikų, darbdavių ir pacientų atžvilgiu“, – reziumuoja Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris