Farmacijos sektoriuje nuotaikos slogios

www.lsveikata.lt
2023-03-09
Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga mano, kad jų organizacijos pasiūlytos Farmacijos įstatymo pataisos dėl farmakotechnikų ateities darbo perspektyvų jau turėjo būti patvirtintos ir įteisintos. Dėl Seimo Sveikatos reikalų komitete siūlomos pataisų Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga teikė pasiūlymus, kad būtų leista dirbti farmakotechnikams, kurie iki 2006 m. yra įgiję farmakotechniko profesinę kvalifikaciją.
Farmacijos sektoriuje nuotaikos slogios
Farmakotechnikams buvo suteikta galimybė per 15 metų pereinamąjį laikotarpį persikvalifikuoti į vaistininkus, tačiau kiekvieno žmogaus šeiminė ir finansinė padėtis yra skirtinga, tad ne visi ja galėjo pasinaudoti.

Vaistininkų trūksta jau dabar
Pasak Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Linos Ganatauskienės, vaistininkų trūksta jau dabar, ypač regionuose, o ateityje šis trūkumas taps dar didesnis.

 
„Girdime aukštųjų Lietuvos mokyklų, kurios ruošia farmacijos specialistus, išsakytus nuogąstavimus, kad farmacijos studijos brangios, o jas besirenkančių studentų skaičius mažėja. Todėl galime numatyti vaistininkų trūkumo tendencijas. Tuo remiantis manome, kad susidariusioje situacijoje, būtų tikslinga leisti dirbti farmakotechnikams, turintiems ilgalaikę profesinę patirtį, taip išvengiant kaimo vietovių vaistinių uždarymo. Neturime pamiršti, kad dirbame paslaugų sektoriuje. Mes visada siūlome atsižvelgti į ilgus metus dirbančių farmakotechnikų kompetencijas ir tiems, kas yra sukaupę ilgą profesinę patartį, leisti dirbti ir toliau taip, kaip yra dirbama dabar“, – pabrėžė profesinės sąjungos pirmininkės.
 
Persikvalifikavo ne visi

„Farmakotechnikams buvo suteikta galimybė per 15 metų pereinamąjį laikotarpį persikvalifikuoti į vaistininkus, tačiau kiekvieno žmogaus šeiminė ir finansinė padėtis yra skirtinga, tad ne visi ja galėjo pasinaudoti. Kai kurie vaistininko padėjėjai šiandien jau yra vaistininkai, bet iš visų to tikėtis nebuvo įmanoma dėl objektyvių žmogiškų priežasčių. Vieniems keli tūkstančiai eurų už studijas per metus yra per didelė našta, kiti negalėjo studijų Vilniuje ar Kaune suderinti su darbu nuošaliose šalies vaistinėse, nes į paskaitas universitete reikėjo vykti tris dienas per savaitę, paliekant vaistinę uždarytą“, – teigia Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Lina Ganatauskienė.

 
Ji pabrėžė, kad farmacijos sektoriuje nuotaikos šiandien yra slogios, o farmakotechnikai pagalbos ieško kreipdamiesi į profesinę sąjungą, kad vykstant įstatyminiams pokyčiams būtų atstovaujama jų teisėtiems interesams.
 
Atviri diskusijai
Sunku nuspėti, kaip priešingas sprendimas nei siūloma įstatymo pataisa gali nulemti farmakotechnikų darbinę veiklą, kuriems iki pensijos liko keleri metai. Juk šie specialistai yra sukaupę kelių dešimtmečių profesinę patirtį, turi visas darbui reikalingas kompetencijas, vertinami pacientų ir bendruomenių. Abejojame, ar valstybei žingsnis atsisakyti farmacijos specialistų, kurių ir taip stokojame, nėra per brangus. Todėl aktyviai kalbame apie šią problemą ir kviečiame ją spręsti Sveikatos apsaugos ministeriją, Seimo Sveikatos reikalų komitetą, kitus Seimo narius, pačius farmakotechnikus ir jų darbdavius, – teigia L.Ganatauskienė.
 
„Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga palaiko ir vaistininkus, kurie kelia adekvataus darbo užmokesčio klausimus. Tačiau, norime atkreipti dėmesį, kad esant farmacijos specialistų trūkumui, gali iškilti grėsmės prailgintoms atostogoms ir sutrumpintam darbo laikui. Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga visada yra atvira diskusijai ir deryboms. Racionaliose diskusijose galima rasti sprendimą, tenkinantį visas puses. Tikime, kad Lietuvos valdžios atstovai ras socialiai teisingą sprendimą vaistininkų, farmakotechnikų, darbdavių ir pacientų atžvilgiu“, – reziumuoja Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

  Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

  „Kiekvieną rytą atsikeliu sveika, energinga, laiminga. Džiaugiuosi, kad liga yra sutramdyta ir gyvensiu tiek, kiek Dievas du...
  Demencija serga ir vaikai

  Demencija serga ir vaikai

  Jonavos visuomenės sveikatos biuro organizuojamos paskaitos metu dalyvius nustebino žinia: demencija serga ir vaikai. Visuomenei s...

  Budinti vaistinė


  Auklės baudomis

  Auklės baudomis

  „Lietuvoje neretai vaistais prekiauja asmenys neturėdami jokių leidimų, ir čia kalbame apie turgavietes bei internetinę prek...
  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...

  razinka


  Sveika šeima


  Kai piešiniai ima kalbėti...

  „Nustebtumėte, kiek ir kokių istorijų papasakoja piešiniai, – sako dailės terapeutai. – Patirtas smurtas, priklausomybės, netektys… Kiekviename nupieštame kūrinyje skleidžiasi atviros ir jautrios žmonių istorijos.“ Kaip „kalbinami” piešiniai? Kuo skiriasi terapinis pie&s...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Zimbabvėje įsisiautėjo cholera

  Šalyje iš daugelio gręžinių nėra saugu gerti ir naudoti vandenį, o infekcinė žarnyno liga, deja, jau pareikalavo daugiau kaip 150 Zimbabvės gyventojų gyvybių, tūkstančiams sujaukusi kasdienybę. Dalis šios šalies gyventojų prisimena prieš penkiolika metų įvykusį choleros protrūkį, kiti gi su liga sus...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar IQ yra oksimoronas?
  Henrikas Vaitiekūnas Ar IQ yra oksimoronas?
  Kas telpa į milijoną gigabaitų?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas telpa į milijoną gigabaitų?
  Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?
  Henrikas Vaitiekūnas Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?

  Naujas numeris