Eurovaistinė“ kartu su Nacionaliniu vėžio institutu inicijuoja programą „Aš nesu liga“

www.lsveikata.lt
2019-11-08
Siekiant suvaldyti vis didėjantį sergamumą vėžiu, skatinant rinktis sveikesnį gyvenimo būdą ir taip išvengti tam tikrų vėžio formų, norint suteikti pacientams aktualią, patvirtintą informaciją, inicijuojama nekomercinė programa „Aš nesu liga“. Jos autoriai, pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ kartu su Nacionaliniu vėžio institutu, kurs vaistinėms pritaikytą programą skirtą vėžio diagnozę išgirdusiems žmonėms ir jų artimiesiems.
Eurovaistinė“ kartu su Nacionaliniu vėžio institutu inicijuoja programą „Aš nesu liga“

Nuo 2020 m. veiksianti programa leis gyventojams bet kuriame šalies mieste kreiptis reikalingos pagalbos ir gauti patarimus, kaip sergant onkologine liga jaustis įmanomai gerai.

Nacionalinio vėžio instituto lep. direktorė dr. Sonata Jarmalaitė sako, kad teisingai elgiasi tie, kurie patarimo kreipiasi į vaistininką, po gydytojo tai sekantis kompetentingas patarėjas.
„Kasmet Lietuvoje vėžys diagnozuojamas daugiau nei aštuoniolikai tūkstančių žmonių. Tyrimais įrodyta, kad saugioje draugiškoje aplinkoje  žmogus turi didesnę tikimybę išgyti, psichologinis nusiteikimas labai svarbus ligos eigai. Pacientams kyla daugybė klausimų, kurių nespėjame atsakyti, todėl šis projektas leis pacientams ne ieškoti informacijos padrikuose tekstuose internete, o pas specialistus“, - sako Nacionalinio vėžio instituto vadovė.
 
Pasak jos, paciento konsultavimas yra jautriausias klausimas. Sergantiesiems ir jų artimiesiems  dėmesio ir informacijos niekada nebus per daug. „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė teigia, kad vaistininkai jau dabar kas kartą matydami, jog pacientui reikalinga pagalba, konsultuoja jį ir padeda kuo gali. Šiuo metu kuriama programa leis vaistinėse gauti pilnavertę pagalbą tiek diagnozę išgirdusiam, tiek jo artimiesiems.
„Vaistininko profesija yra ir pašaukimas daryti gera. Padėti žmogui kai jam sunku ir reikia patarimo, dėmesio, užuojautos, sprendimo, kaip kiekvieną akimirką jaustis įmanomai gerai“, - teigia I.Damulienė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris