Estija: koronavirusu užsikrėtė ligoninės darbuotojai

Rūta Androšiūnaitė, BNS
2020-03-17
Estijoje dviem Pernu miesto ligoninės darbuotojams diagnozuota koronaviruso sukeliama liga COVID-19, antradienį laikraščiui „Postimees“ pranešė šios įstaigos vadovas Urmas Sulė.
Estija: koronavirusu užsikrėtė ligoninės darbuotojai

Jis pabrėžė, kad abu darbuotojai užsikrėtė nuo savo artimųjų Saremos saloje ir kad diagnozė buvo patvirtinta susirgusiųjų namuose, kurių jie nuo to laiko nepalieka.

„Abiem atvejais buvo nustatyta, kad virusas pasklido iš Saremos per artimiausius giminaičius“, – pažymėjo U.Sule.
„Kalbant apie kontaktų atsekimą, padėtį vertiname individualiai, bendradarbiaudami su Sveikatos apsaugos valdyba, kaip ir visais kitais atvejais. Taip pat turime užtikrinti, kad virusas neplistų ligoninėje. Kad ir kur aptinkamas virusas, būtina dėti papildomas pastangas jo plitimui užkardyti; ir, žinoma, būtent tą ir darome“, – pridūrė jis.

„Viena vertus, turime garantuoti, kad sugebėsime gydyti visus, kam reikalinga pagalba. Dabartinėmis aplinkybėmis tai reiškia galimybę teikti skubią pagalbą. Kita vertus, mūsų darbas turi būti organizuotas taip, kad būtų apsaugoti mūsų darbuotojai. Šie reikalavimai apsunkina darbą kritinėje situacijoje, tačiau mes susitvarkysime“, – sakė ligoninės direktorius.
 Estijoje neseniai paskelbus ekstremalią padėtį, šalies ligoninėse buvo įvesti tam tikri apribojimai, susiję su judėjimu jų teritorijose: šeimos nariams nebeleidžiama dalyvauti gimdant ir lankyti pacientų.
Taip pat uždaromi Pernu – ketvirtojo pagal dydį Estijos miesto – ligoninės reabilitacijos ir sveikatingumo centrai, o nuo pirmadienio nebeperduodami siuntiniai pacientams.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica