Dėl kyšininkavimo nustatant nedarbingumą medikams skirtos baudos

BNS
2020-07-17
Šiaulių apygardos teismas dėl kyšininkavimo nustatant nedarbingumą medikams skyrė tūkstantines baudas.
Kaip penktadienį pranešė ikiteisminį tyrimą byloje atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėjas Gediminas Jokūbaitis bei šiauliečiai medikai Egidijus Jankauskas ir Viktoras Skromovas pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo pacientams nustatant darbingumo lygius.
Dėl kyšininkavimo nustatant nedarbingumą medikams skirtos baudos

G.Jokūbaičiui teismas už kyšininkavimą ir dokumentų klastojimą skyrė 7,5 tūkst. eurų dydžio baudą, trejiems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje ir konfiskavo nusikalstamu būdu įgytus 400 eurų. Jis taip pat turės Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai sumokėti 1190 eurų dėl pacientei neteisėtai išmokėtų netekto darbingumo pensijos lėšų.

Gydytojui V.Skromovui skirta beveik 3,4 tūkst. eurų dydžio bauda ir konfiskuoti nusikalstamu būdu įgyti 150 eurų. Gydytojui E.Jankauskui teismas skyrė subendrintą – 19,5 tūkst. eurų dydžio baudą, taip pat iš jo nuspręsta konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytus 2810 eurų.
Ši byla – viena iš STT Šiaulių valdybos pareigūnų vykdytų ikiteisminių tyrimų tiriant atvejus, kai už kyšius suinteresuotiems pacientams NDNT Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Teismas sprendimą joje priėmė liepos 8 dieną.
 
Kitos susijusios bylos jau yra išnagrinėtos arba šiuo metu nagrinėjamos teismuose. Šiose bylose kaltinimų sulaukė trys šiauliečiai gydytojai ir du NDNT Šiaulių teritorinių skyrių vedėjai. Be to, vykusių ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pateikti 61 pacientui.
Ikiteisminius tyrimus organizavo ir kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica