Ateinančių metų biudžeto svarstymas ugniagesių malonėmis nelepina

Eimantas Šaulitis
2019-11-11
Po gaisro Alytuje ugniagesiai gelbėtojai ir taip sulaukę didžiausio pasitikėjimo tarp statutinių pareigūnų, užsitarnavo dar didesnę lietuvių pagarbą. Tiesa, pavojus jų sveikatai kyla nuolat. Iš žmonių aukų jiems mokamos premijos, bet valdžia prie finansinės ugniagesių gerovės prisidėti neskuba.
Ateinančių metų biudžeto svarstymas ugniagesių malonėmis nelepina
„Valdantieji buvo įsipareigoję atlyginimą pakelti iki tūkstančio. Jeigu jie neįgyvendins pažadėtų žingsnių, matysim, kad mums melavo, apgavo“, - sako Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas.

Ateinančių metų biudžeto svarstymas ugniagesių malonėmis nelepina. „Pateikėme reikalavimus-pasiūlymus. Teisės ir teisėtvarkos komitetas juos visus atmetė. Ne tik profsąjungų, bet ir Vidaus reikalų ministerijos“, – sako Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas. Nepadėjo ir jo performansas - į posėdžių salę įnešta prasmirdusi Alytuje dirbusio gelbėtojo uniforma. Ugniagesiai pinigų prašo ne tik pirštinėms, batams, uniformoms. Norima, kad pradedantysis ugniagesys gelbėtojas į rankas per mėnesį gautų 850 eurų, vietoj dabartinių 500 su centais. „Manau, kad jis to vertas. Valdantieji buvo įsipareigoję duoti tūkstantį. Jeigu jie neįgyvendins pažadėtų žingsnių, matysim, kad mums melavo, apgavo“, - nepasitenkinimą reiškia S.Džiautas.

 
Pavojus, kurio galima išvengti, ugniagesių sveikatai kyla ne tik malšinant tokio masto nelaimes, kaip smilkstančių padangų gesinimas Alytuje. S.Džiautas pirštu beda ir į kitas finansavimo spragas: „Kai kada tenka su vienu skyrium dviese važiuoti į gaisro gesinimo ar gelbėjimo darbus. Vienas žmogus lieka prie automobilio, kitas net negali įeiti į uždūmintas patalpas. To neturėtų būti. Tuomet kviečiamos papildomos pajėgos dėl žmonių stygiaus, nors automobilių vietoje užtenka. Šešios sėdimos vietos, o sakykim pirmame skyriuje važiuoja keturi, antrame – du. Nenormalu, kad yra taip. Netgi būna, kad važiuoja trys ir du. Tada gaisro gesinti galiausiai atvažiuoja penki vietoj dviejų automobilių. Ne šiaip tos sėdynės ten yra.“
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris