Akmenė įvertinta už kovą su pandemija

Ringailė Gvildė
2021-10-21
Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, antradienio vakarą įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“. Jomis apdovanotos geriausios savivaldybės. Tradiciškai apdovanojimus skyrė 14 ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacija.
Akmenė įvertinta už kovą su pandemija
Sveikatos apsaugos ministerija „Už svarų savivaldos indėlį kovoje su CCOVID-19 pandemija“ „Auksinę krivūlę“ įteikė Akmenės rajono savivaldybės merui Vitalijui Mitrofanovui.

Vis daugiau pasitikėjimo
„Svarbiausias mūsų visų pasiekimas – augantis Lietuvos gyventojų pasitikėjimas savivalda. Tačiau kartu iš savivaldybių vis daugiau tikimasi – ar tai būtų laiku suteikiamos sveikatos paslaugos, ar darnų miesto veidą kuriantys dviračių takai, bendruomenių saugumo klausimai ar kokybišką ugdymą užtikrinanti aplinka.
 
Šis pasitikėjimas ir didėjantys gyventojų lūkesčiai ir yra pagrindinė savivaldybių motyvacija judėti į priekį, keistis bei tobulėti. Būtent tai įvairiose srityse ir daro šios dienos laureatai“, – sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
 

Parodė bendrystę
Sveikatos apsaugos ministerija „Už svarų savivaldos indėlį kovoje su CCOVID-19 pandemija“ „Auksinę krivūlę“ įteikė Akmenės rajono savivaldybės merui Vitalijui Mitrofanovui.
 
„Vienas gramas, jei būtų vienoje vietoje, tiek svertų viso pasaulio COVID-19 virusas. Nežinau, kiek sveria ši „Auksinė krivūlė“, tačiau ji yra mūsų didžiulės pagarbos savivaldai už svarų indėlį kovoje su pandemija simbolis. Žmonėms, kurie ir taip dažnai keičia kaukes, virusas uždėjo dar vieną – medicininę. Virusą įveiksime, kaukes nusiimsime. Tikiu, kad pandemija privers į save, savo ydas, pasaulį žiūrėti objektyviau, o virusas sužadins mūsų solidarumą. Tikiu, kad savivaldybė, į kurią iškeliauja šis apdovanojimas, bus mums pavyzdys“, – įteikdamas „Auksinę krivūlę“ sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
 
„Mūsų visa komanda dirbo ne dėl apdovanojimo, o žmonių labui, tačiau malonu už tai būti įvertintiems. Tai jau bene septintoji „Auksinė krivūlė“. Visos gautos iš skirtingų ministerijų, bet pirmoji sveikatos srityje per dvylika mano darbo metų. Manau, kad šį apdovanojimą turime dalytis su visais Akmenės rajono, krašto žmonėmis, nes parodėme bendrystę tokioje sunkioje kovoje su pandemija. Sakyčiau, kiekvienas mūsų kraštietis, kuris atėjo skiepytis ir davė „Petį už laisvę“, vertas ir šios „Auksinės krivūlės“. Mūsų žmonės tikrai parodė suvokią, kas yra laisvė ir kas yra atsakomybė už artimojo, kaimyno sveikatą“, – teigė V.Mitrofanovas.
 
Sulaukia ir kritikos
Tačiau meras pripažįsta sulaukiantis, ne tik pagyrų. Pastaruoju metu Akmenė buvo kritikuota dėl sprendimo vieną mokyklą dviem savaitėms išsiųsti mokytis nuotoliniu būdu, mat keliose klasėse buvo nustatyti COVID-19 užsikrėtimai. Pasak mero, mokymosi procesas nenutrūko nė kiek, tiesiog buvo vykdomas nuotoliniu būdu.
 

„Mus kritikavo, mat ėjome saugiausiu įmanomu keliu – nuotolinio ugdymo, nors galėjome izoliuoti tik turėjusius kontaktų ir sergančius. Tačiau tos dvi savaitės nuotolinio ugdymo suveikė. Grįžę į mokyklą visi mokiniai buvo dar kartą testuoti ir nerasta nė vieno užsikrėtimo COVID-19. Vadinasi, sprendimas buvo teisingas. Manau, kad ir mokinių rudens atostogos turėtų trukti dvi savaites bei prasidėti jau spalio dvidešimt penkatąj, mat daugiausia COVID-19 židinių nustatoma ugdymo įstaigose, o dvi atostoginės savaitės šį plitimą gerokai sulėtintų“, – mintimis dalijasi V.Mitrofanovas.

 
„Auksines krivūles“ gavo:
Šiais metais Aplinkos ministerijos apdovanojimas nominacijoje „Už žaliąjį pokytį“ atiteko Birštono savivaldybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerija „Už turizmo paslaugų įvairovę ir inovatyvumą“ įvertino Kėdainių rajoną.
 

Nominaciją „Pažaboję vėją“ pristačiusi Energetikos ministerija statulėlę įteikė Telšių rajono savivaldybei, Finansų ministerija „Už finansinio savarankiškumo pavyzdį pandemijos akivaizdoje“ apdovanojo Radviliškio rajono savivaldybę.
 
Du apdovanojimai šiemet teko Vilniaus miesto savivaldybei – Susisiekimo ministerija „Auksinę krivūlę“ jai įteikė kaip „Darniausiai savivaldybei“, o Lietuvos verslo konfederacija įvertino už „Draugiškiausią verslui aplinką.“
 
Palangos miesto savivaldybei apdovanojimą skyrė Kultūros ministerija kaip „Savivaldybei – kultūros puoselėtojai“, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „Už pagalbos pažeidžiamoms grupėms plėtrą ir bendruomeniškumo stiprinimą“ įvertino Pasvalio rajono savivaldybę.
 
Nominaciją „Už pagalbą Afganistane dirbusiems vertėjams“ įsteigusi Krašto apsaugos ministerija statulėle apdovanojo Raseinių rajono savivaldybę. Ši savivaldybė  apdovanota ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje „Už pastangas ugdant skaitmeninį raštingumą“.
 
Teisingumo ministerija – Vilkaviškio rajono savivaldybei „Už solidarumą atliepiant valstybės iššūkius krizės akivaizdoje“.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Mildai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dabar jau 50, bet Parkinsono liga į jos gyvenimo duris pasibeldė kur kas ank...
  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Su naujos gyvybės užsimezgimu atsiradusi idėja sukurti socialiniuose tinkluose „Žemiau bambos“ puslapį, išsiplė...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...
  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo penktadienio leido aptarnauti daugiau žmonių.

  Sveika šeima


  Pirštų sąnariuose sproginėjantys burbuliukai: ar yra žala?

  Dažniausiai vaikystėje išmokę skleisti garsus lankstant piršto sąnarius, žmonės erzina aplinkinius, kurie kaip susitarę kartoja, kad senatvėje pirštai susisuks. Tačiau ar tiesa, kad šis įprotis gali sukelti sveikatos problemų?

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai pražudo daugiau žmonių nei ginklai

  JAV Federalinis tyrimų biuras praėjusią savaitę pranešė, kad mirčių nuo perdozavimo, pandemijos metu, skaičiai pasiekė rekordiškas aukštumas. Šios mirtys – prarastos galimybės gydytis, didėjančių psichikos sveikatos problemų ir stiprių narkotinių medžiagų prieinamumo gatvėje pasekmė.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Henrikas Vaitiekūnas Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Ką renkasi blondinės?
  Henrikas Vaitiekūnas Ką renkasi blondinės?
  Atsargiai: biohakeriai atidunda!
  Henrikas Vaitiekūnas Atsargiai: biohakeriai atidunda!

  Naujas numeris