A.Bilotaitė: vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija korupcijai

www.lsveikata.lt
2018-03-19
Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) ir Jaunųjų gydytojų asociacija kartu su Seimo Antikorupcijos komisijos nare Agne Bilotaite inicijavo diskusiją Seime „Idėja Lietuvai: sveikatos priežiūra be korupcijos“.
A.Bilotaitė: vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija korupcijai
Seimo narė Agnė Bilotaitė pritarė pacientų organizacijos išsakytai problemai, kad dažnai kyšių neduodantys asmenys verčiami jaustis nepatogiai: „Pradėkite pokyčius nuo savęs. Gerbkime save ir gydytojus, vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija bet kokiai korupcijai.“

Konferencijos metu pristatytas sociologinis tyrimas, kuriuo visuomenė buvo supažindinta su medicinos studentų požiūriu į korupciją. Nors ne visi tyrimo rezultatai džiuginantys – tyrimas parodė, kad ne visi studentai ir ne visada ryžtųsi pranešti apie korupcijos apraiškas, daugelis jų net nežinotų, kur tokiu atveju reikėtų kreiptis. Visgi tyrimas taip pat parodė, kad mediciną studijuojantis jaunimas nori pokyčių, nori daugiau informacijos ir įsitraukimo, kaip kovoti su korupcija.
 

Diskusijoje dalyvavę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai pabrėžė, kad kiekvienais metais stebimas situacijos gerėjimas, visuomenė tikrai darosi sąžiningesnė, nors vis dar nepakankamai. Pasak STT Viešųjų ryšių skyriaus vadovės Jurgitos Razmytės, galima sakyti, kad šiuo metu yra pats geriausiais momentas, nes visuomenėje atsirado pakankamas potencialas kovai su korupcija, tai iš tiesų parodo ir jaunųjų gydytojų ir medicinos studentų iniciatyvos.
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas pastebėjo, kad šiam sveikatos sistemos skauduliui spręsti trūksta politinio palaikymo – nedaug Seimo narių domisi šia tema, net ir tokiose konferencijose nedalyvauja sveikatos sistemos aukščiausio rango pareigūnai, o ir nepakantumo korupcijai aktualizavimas labiausiai kyla ne iš sveikatos sistemos institucijų, o iš pacientų organizacijų, politikų, jaunųjų medikų, studentų.
 
Visi konferencijoje dalyvavę gydytojai nurodė, kad neadekvatus gydytojų ir slaugos personalo darbo apmokėjimas yra viena iš priežasčių, skatinančių visuomenę atsidėkoti už jų teikiamas paslaugas, visgi sutarta, kad vien atlyginimų didėjimas tikrai problemos neišspręs. Molėtų ligoninės vadovas gyd. Vaidotas Grigas atkreipė dėmesį, kad oficialiai mokamų paslaugų teikimas įstaigose galėtų būti viena iš korupcijos prevencijos priemonių. Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidento gyd. Martynas Gedmino nuomone, korupcijai plėtotis padeda tai, kad sveikatos sistemoje trūksta esminių vadybinių pertvarkų. „Taip, apie mediciną dažnai naudojami posakiai „dieviška širdis“ ir „magiškos rankos“, bet iš tiesų čia mes kalbame apie tai, kad ta „magija“ kainuoja konkrečius pinigus, resursus, kurie turi būti efektyviai ir skaidriai valdomi.“
 
Seimo narė Agnė Bilotaitė pritarė pacientų organizacijos išsakytai problemai, kad dažnai kyšių neduodantys asmenys verčiami jaustis nepatogiai. „Pradėkite pokyčius nuo savęs. Gerbkime save ir gydytojus, vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija bet kokiai korupcijai.“ Seimo narė pritarė minčiai, kad net maža dovanėlė gydytojui iš tiesų skatina didesnes korupcijos apraiškas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Demencija sergantys žmonės tapo aktoriais

      Demencija sergantys žmonės tapo aktoriais

      Organizacijos „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ aktoriai sukūrė varjetė spektaklį „Saliono kabaretas“, ku...
      Ne­ap­si­ken­tė li­gų: te­ko bėg­ti į Is­pa­ni­ją

      Ne­ap­si­ken­tė li­gų: te­ko bėg­ti į Is­pa­ni­ją

      Va­sa­ra vai­kams – sma­giau­sias šėl­smo me­tas. Ta­čiau sep­ty­ne­rių J...

      Budinti vaistinė


      Mobiliosios vaistinės: pseudo priemonė ar naudinga iniciatyva?

      Mobiliosios vaistinės: pseudo priemonė ar naudinga iniciatyva?

      Apie tai, kad gyventojams yra sudėtinga atvykti įsigyti vaistų, yra kalbama ne vienerius metus. Vienas pasiūlymų – mobiliųjų...
      Nėra paso – nebus ir vaistų

      Nėra paso – nebus ir vaistų

      Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...

      razinka


      Sveika šeima


      Implantams – reikalavimai, tamponams – jokių?

      Naujas tyrimas atskleidė, kad tamponuose yra toksiškų metalų, įskaitant šviną ir chromą, tad milijonai moterų galimai patyrė neigiamą poveikį sveikatai. Lietuvos akušeriai ginekologai teigia nusivylę tiek gamintojais, tiek šalies institucijų darbu: „Įvairiausiems dantų implantams taikomi tam tikri re...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tyrėjai: sapnas, galintis virsti realybe

      Kolumbijos universiteto mokslininkai testuoja vaistą, kuris, remiantis ankstyvaisiais tyrimais, gali pratęsti moterų vaisingumą penkeriais metais ir padėti joms gyventi ilgiau bei sveikiau. „Kiaušidžių senėjimas yra pagrindinis moterų senėjimo veiksnys. Šio tyrimo rezultatai – pirmieji žmonijos istorijoje &n...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Ko­lek­ty­vi­nis pro­tas ar ban­dos jaus­mas?
      Henrikas Vaitiekūnas Ko­lek­ty­vi­nis pro­tas ar ban­dos jaus­mas?
      Nesisteminis revizionizmas
      Henrikas Vaitiekūnas Nesisteminis revizionizmas
      Pseudomokslas apie makalienę
      Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę

      Naujas numeris