A.Bilotaitė: vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija korupcijai

www.lsveikata.lt
2018-03-19
Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) ir Jaunųjų gydytojų asociacija kartu su Seimo Antikorupcijos komisijos nare Agne Bilotaite inicijavo diskusiją Seime „Idėja Lietuvai: sveikatos priežiūra be korupcijos“.
A.Bilotaitė: vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija korupcijai
Seimo narė Agnė Bilotaitė pritarė pacientų organizacijos išsakytai problemai, kad dažnai kyšių neduodantys asmenys verčiami jaustis nepatogiai: „Pradėkite pokyčius nuo savęs. Gerbkime save ir gydytojus, vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija bet kokiai korupcijai.“

Konferencijos metu pristatytas sociologinis tyrimas, kuriuo visuomenė buvo supažindinta su medicinos studentų požiūriu į korupciją. Nors ne visi tyrimo rezultatai džiuginantys – tyrimas parodė, kad ne visi studentai ir ne visada ryžtųsi pranešti apie korupcijos apraiškas, daugelis jų net nežinotų, kur tokiu atveju reikėtų kreiptis. Visgi tyrimas taip pat parodė, kad mediciną studijuojantis jaunimas nori pokyčių, nori daugiau informacijos ir įsitraukimo, kaip kovoti su korupcija.
 

Diskusijoje dalyvavę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai pabrėžė, kad kiekvienais metais stebimas situacijos gerėjimas, visuomenė tikrai darosi sąžiningesnė, nors vis dar nepakankamai. Pasak STT Viešųjų ryšių skyriaus vadovės Jurgitos Razmytės, galima sakyti, kad šiuo metu yra pats geriausiais momentas, nes visuomenėje atsirado pakankamas potencialas kovai su korupcija, tai iš tiesų parodo ir jaunųjų gydytojų ir medicinos studentų iniciatyvos.
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas pastebėjo, kad šiam sveikatos sistemos skauduliui spręsti trūksta politinio palaikymo – nedaug Seimo narių domisi šia tema, net ir tokiose konferencijose nedalyvauja sveikatos sistemos aukščiausio rango pareigūnai, o ir nepakantumo korupcijai aktualizavimas labiausiai kyla ne iš sveikatos sistemos institucijų, o iš pacientų organizacijų, politikų, jaunųjų medikų, studentų.
 
Visi konferencijoje dalyvavę gydytojai nurodė, kad neadekvatus gydytojų ir slaugos personalo darbo apmokėjimas yra viena iš priežasčių, skatinančių visuomenę atsidėkoti už jų teikiamas paslaugas, visgi sutarta, kad vien atlyginimų didėjimas tikrai problemos neišspręs. Molėtų ligoninės vadovas gyd. Vaidotas Grigas atkreipė dėmesį, kad oficialiai mokamų paslaugų teikimas įstaigose galėtų būti viena iš korupcijos prevencijos priemonių. Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidento gyd. Martynas Gedmino nuomone, korupcijai plėtotis padeda tai, kad sveikatos sistemoje trūksta esminių vadybinių pertvarkų. „Taip, apie mediciną dažnai naudojami posakiai „dieviška širdis“ ir „magiškos rankos“, bet iš tiesų čia mes kalbame apie tai, kad ta „magija“ kainuoja konkrečius pinigus, resursus, kurie turi būti efektyviai ir skaidriai valdomi.“
 
Seimo narė Agnė Bilotaitė pritarė pacientų organizacijos išsakytai problemai, kad dažnai kyšių neduodantys asmenys verčiami jaustis nepatogiai. „Pradėkite pokyčius nuo savęs. Gerbkime save ir gydytojus, vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija bet kokiai korupcijai.“ Seimo narė pritarė minčiai, kad net maža dovanėlė gydytojui iš tiesų skatina didesnes korupcijos apraiškas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

   L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

   „Jei jus pradėjo varginti sąnarių skausmai, siūlyčiau patiems ilgai nesigydyti, o kreiptis į specialistus. Skausmą sukelianč...
   Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

   Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

   „Turėjau aiškų tikslą – pamatyti savo vaiką ir jį užauginti. Gal todėl ir noras išgyventi, ir jėgos buvo...

   Budinti vaistinė


   Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

   Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

   Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

   razinka


   Sveika šeima


   Smurtas prieš moteris su intelekto negalia – juoda zona

   Sudėtinga smurto prieš intelekto ar psichosocialinę negalią turinčias moteris problema socialinės gerovės specialistus verčia jaustis bejėgiais. Dėl savo būklės moterys tampa priklausomos nuo smurtautojų, o žalojančios ir nesaugios aplinkos – neatpažįsta. Maža to, vyrauja nuomonė esą smurtą jos dažnai išprovokuoja...

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

   Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip striksi dominatriksė?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
   Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
   Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

   Naujas numeris