A. Dulkys: teismas dėl D. Bakšos priėmė teisingą sprendimą, ilgas procesas pakenkė NVSPL

Paulius Perminas, BNS
2022-11-24
Sveikatos apsaugos ministras sako, jog Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovo Dano Bakšos atleidimą patvirtinęs teismas priėmė teisingą sprendimą, tačiau apgailestavo, jog užsitęsusi vadovo atleidimo istorija pakenkė įstaigai.
A. Dulkys: teismas dėl D. Bakšos priėmė teisingą sprendimą, ilgas procesas pakenkė NVSPL
A. Dulkys

„Visų pirma, gaila, kad labai ilga istorija ir tas užsitęsęs dalykas jai, kaip organizacijai, labai pakenkė. Mano nuomone, nebuvo galima tinkamai organizuoti darbo“, – trečiadienį BNS sakė ministras.
„Teismas objektyviai išnagrinėjo. Mano nuomone, priėmė teisingą, pagrįstą ir teisėtą sprendimą“, – pridūrė jis.
 

Pernai spalį A. Dulkys atleido D. Bakšą iš darbo, komisijai konstatavus šiurkštų darbo pareigų pažeidimą. Toks sprendimas buvo priimtas atlikus anonimiškai pateiktos informacijos patikrinimą ir suburtoje komisijoje inicijavus tyrimą dėl galimo D. Bakšos darbo pareigų pažeidimo.
„Noriu priminti, kad atleidimo esmė apskritai buvo netinkamas vadovo pareigų vykdymas, netinkamas darbo išteklių valdymas, saugios aplinkos nesukūrimas, bet svarbiausia – neskaidrus ir neteisėtas valstybės biudžeto lėšų naudojimas, noriu pabrėžti, neteisėtas lėšų naudojimas karantino metu, – komentavo ministras. – Na, elgiausi pagal sąžinę ir taip negali būti viešajame sektoriuje. Todėl vadovą atleidau“.
 
Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį buvo nusprendęs, jog D. Bakša iš pareigų atleistas neteisėtai ir nurodė jį grąžinti vadovauti NVSPL. Sveikatos apsaugos ministerija šį sprendimą apskundė, prašydama panaikinti pirmosios instancijos teismo sprendimą ir priimti naują – D. Bakšos ieškinį atmesti.
„Tas įnešė labai daug sumaišties ir pačioj organizacijoj. Na, negalėjau sutikti su tokiu sprendimu. Kreipėmės į aukštesnės instancijos teismą“, – teigė A. Dulkys.


D. Bakša

Antradienį apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas šį skundą patenkino.
A. Dulkys teigė, jog sveikatos apsaugos sistema „valosi“.
„Man atrodo, kad šitas įvykis, šita teismų praktika, yra viešoji gėrybė, kuri yra svarbi ne tik man, bet, man atrodo, turi būti svarbi ir tam šiandien vėl atleidžiamam vadovui (...). Manau, kad sveikatos apsaugos sistema sveiksta, manau, kad ji valosi“, – nurodė ministras.
 
D. Bakša teigė apeliacinį sprendimą byloje skųsiąs.
Darbą NVSPL D. Bakša derino su darbu Vilniaus psichiatrijos ligoninėje. Dar anksčiau jis dirbo buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėju.
Iš ministro politinės komandos D. Bakšai teko trauktis 2017-ųjų pabaigoje, kai dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad jis galėjo spausti tuometinę viceministrę, jog konkurse į Valstybinės ligonių kasos direktoriaus postą turi laimėti ministerijoje projektų ir procesų valdymo patarėju dirbantis Igoris Baikovskis. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Karinauskė: keičiu požiūrį į gydymąsi vaistais

  E.Karinauskė: keičiu požiūrį į gydymąsi vaistais

   „Jeigu būtų knyga „Kaip vėl perdegti per 6 savaites“, aš būčiau jos autorė“, – juokauja...
  Sekėjai ligą nustatė greičiau už gydytojus

  Sekėjai ligą nustatė greičiau už gydytojus

  Atlikėja Donata Virbilaitė pastaruosius keturis mėnesius kenčia nuo skausmų, nuovargio ir sutrikusios atminties. Nors gydytojai si...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

  razinka


  Sveika šeima


  Mobingas: daug triukšmo, mažai įrodymų

  Ant elektros stulpo užkeltas darbuotojo dviratis, šmeižtas ir apkalbos – tokiomis sąlygomis kasdien dirba tūkstančiai darbuotojų, o Valstybinė darbo inspekcija (VDI) sulaukia vis daugiau skundų dėl galimo mobingo atvejų. Nors tema sulaukia vis daugiau dėmesio, VDI atstovai pastebi, kad didžioji dalis skundų nepasitvirtin...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Medikai priešinasi... medikų skaičiaus didinimui

  Pietų Korėjos Ministrų kabinetas nusprendė itin ženkliai padidinti medicinos studentų skaičių. Tokius planus skeptiškai vertina ne tik gydytojų, bet ir studentų bendruomenės. Dėl to, Korėjos rezidentai masiškai palieka darbo vietas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Kas tas imunitetas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas tas imunitetas?
  Kas Prienus su pikaperiais sieja?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas Prienus su pikaperiais sieja?

  Naujas numeris