A. Dulkys: teismas dėl D. Bakšos priėmė teisingą sprendimą, ilgas procesas pakenkė NVSPL

Paulius Perminas, BNS
2022-11-24
Sveikatos apsaugos ministras sako, jog Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovo Dano Bakšos atleidimą patvirtinęs teismas priėmė teisingą sprendimą, tačiau apgailestavo, jog užsitęsusi vadovo atleidimo istorija pakenkė įstaigai.
A. Dulkys: teismas dėl D. Bakšos priėmė teisingą sprendimą, ilgas procesas pakenkė NVSPL
A. Dulkys

„Visų pirma, gaila, kad labai ilga istorija ir tas užsitęsęs dalykas jai, kaip organizacijai, labai pakenkė. Mano nuomone, nebuvo galima tinkamai organizuoti darbo“, – trečiadienį BNS sakė ministras.
„Teismas objektyviai išnagrinėjo. Mano nuomone, priėmė teisingą, pagrįstą ir teisėtą sprendimą“, – pridūrė jis.
 

Pernai spalį A. Dulkys atleido D. Bakšą iš darbo, komisijai konstatavus šiurkštų darbo pareigų pažeidimą. Toks sprendimas buvo priimtas atlikus anonimiškai pateiktos informacijos patikrinimą ir suburtoje komisijoje inicijavus tyrimą dėl galimo D. Bakšos darbo pareigų pažeidimo.
„Noriu priminti, kad atleidimo esmė apskritai buvo netinkamas vadovo pareigų vykdymas, netinkamas darbo išteklių valdymas, saugios aplinkos nesukūrimas, bet svarbiausia – neskaidrus ir neteisėtas valstybės biudžeto lėšų naudojimas, noriu pabrėžti, neteisėtas lėšų naudojimas karantino metu, – komentavo ministras. – Na, elgiausi pagal sąžinę ir taip negali būti viešajame sektoriuje. Todėl vadovą atleidau“.
 
Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį buvo nusprendęs, jog D. Bakša iš pareigų atleistas neteisėtai ir nurodė jį grąžinti vadovauti NVSPL. Sveikatos apsaugos ministerija šį sprendimą apskundė, prašydama panaikinti pirmosios instancijos teismo sprendimą ir priimti naują – D. Bakšos ieškinį atmesti.
„Tas įnešė labai daug sumaišties ir pačioj organizacijoj. Na, negalėjau sutikti su tokiu sprendimu. Kreipėmės į aukštesnės instancijos teismą“, – teigė A. Dulkys.


D. Bakša

Antradienį apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas šį skundą patenkino.
A. Dulkys teigė, jog sveikatos apsaugos sistema „valosi“.
„Man atrodo, kad šitas įvykis, šita teismų praktika, yra viešoji gėrybė, kuri yra svarbi ne tik man, bet, man atrodo, turi būti svarbi ir tam šiandien vėl atleidžiamam vadovui (...). Manau, kad sveikatos apsaugos sistema sveiksta, manau, kad ji valosi“, – nurodė ministras.
 
D. Bakša teigė apeliacinį sprendimą byloje skųsiąs.
Darbą NVSPL D. Bakša derino su darbu Vilniaus psichiatrijos ligoninėje. Dar anksčiau jis dirbo buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėju.
Iš ministro politinės komandos D. Bakšai teko trauktis 2017-ųjų pabaigoje, kai dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad jis galėjo spausti tuometinę viceministrę, jog konkurse į Valstybinės ligonių kasos direktoriaus postą turi laimėti ministerijoje projektų ir procesų valdymo patarėju dirbantis Igoris Baikovskis. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  Vadovauti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame dirbantiems medikams tenka gydyti...
  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydoma ir sako ...

  Budinti vaistinė


  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškoj...
  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Atšalus orams, vis daugiau žmonių ima varstyti vaistinių duris. Vaistininkai pastebi, kad lapkritį išaugus sergamumu...

  Sveika šeima


  „Swe­et lo­ve“: ro­ži­nės nuo­tai­kos ka­vi­nai­tė

  Kar­ma­zi­nų pi­lia­kal­nio Vil­niaus ra­jo­ne pa­pė­dė. Sau­lė­ta ru­dens po­pie­tė. Ke­lios šei­mos, ke­lios po­ros, ke­li šu­nys. Ir di­de­lis, iš to­li ma­to­mas raus­vas kios­ke­lis. Ke­...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Pasaulio futbolo čempionato prabanga ir skurdas

  Pirmą kartą istorijoje FIFA pasaulio čempionatą rengia Kataras – 11 581 km² ploto turinti šalis Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos ir Persijos įlankos. Pirmosios grupių etapo rungtynės įvyko šią savaitę.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Vita non dolce
  Henrikas Vaitiekūnas Vita non dolce
  Visi operatoriai užimti
  Henrikas Vaitiekūnas Visi operatoriai užimti
  Apie santuoką iki mirtis išskirs
  Palmira Rudalevičienė Apie santuoką iki mirtis išskirs

  Naujas numeris