A. Dulkys odontologijos sektoriaus problemas aptars su Odontologų rūmų vadove

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2021-01-28
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį nuotoliniu būdu odontologijos sektoriaus problemas aptars su Odontologų rūmų vadove, Vilniaus universiteto Odontologijos instituto direktore Vilma Brukiene.
A. Dulkys odontologijos sektoriaus problemas aptars su Odontologų rūmų vadove
A.Dulkys

Susitikimas organizuojamas Sveikatos apsaugos ministerijai ir Vilniaus universitetui pradėjus tyrimą dėl galimo skiepijimo COVID-19 vakcina Žalgirio klinikoje, kai buvo paskiepyti sutarčių su klinika neturėję VU dėstytojai.
A. Dulkio atstovė spaudai Aistė Šuksta sako, kad susitikimas – bendro pobūdžio.
„Tai yra bendro tipo susitikimas. Ministras šiuo metu susitinka su daug organizacijų ir tai yra vienas iš einamųjų susitikimų“, – BNS sakė A. Šuksta, pridūrusi, kad Žalgirio klinikos atvejis susitikimo metu nebus aptartas.
 

Odontologų rūmų vadovė Vilma Brukienė teigė, kad susitikime bus aptartos odontologų problemos – burnos ligų profilaktikos programa, finansavimo netolygumai.
„Planuojame aptarti pačias didžiausias odontologijos sektoriaus problemas, kurias šiai dienai matome. Pavyzdžiui, burnos ligų profilaktika (...) kitų problemų taip pat matome – finansavimo netolygumus odontologiniame sektoriuje“, – BNS sakė V. Brukienė.
Ji taip pat teigė, kad bus išsakytos ir vakcinacijos problemos, kurios girdimos iš odontologų.
 
Anot V. Brukienės, susitikimas su ministru vyksta Odontologų rūmų iniciatyva.
„Prašėme susitikimo jau nuo pat naujosios valdžios atėjimo, todėl, kad ankstesnėje valdžioje nelabai buvo girdimas mūsų bendruomenės balsas, todėl dabar dedame viltis, kad pasikeitus valdžiai mes būsime išgirsti“, – teigė Odontologų rūmų vadovė.
Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos dalininkai – SAM ir VU – trečiadienį neeiliniame susirinkime pavedė specialiai komisijai atlikti išsamų tyrimą dėl galimo skiepijimo COVID-19 vakcina pažeidimo šioje įstaigoje.
Tai pavesta padaryti iki vasario 18 dienos.
 

Specialią komisiją sudarys po tris SAM ir VU atstovus, komisijai vadovaus ministerijos atstovas, jį pavaduos universiteto atstovas. 
SAM komisijos sudėties ir jai vadovaujančio tarnautojo SAM neatskleidė, motyvuodama konfidencialumu. Savo atstovų komisijoje taip pat neatskleidė ir VU.
SAM teigimu, komisijos sudėtis neatskleidžiama, siekiant užtikrinti nešališkumą, objektyvumą, taip pat norint „išvengti galimo visuomenės spaudimo tyrimą atliekantiems komisijos nariams“.
 

SAM praėjusią savaitę BNS teigė dar neparengusi savo išvadų dėl galimų skiepijimo nuo COVID-19 pažeidimų Žalgirio klinikoje.
Ministerija besiaiškinanti situaciją Žalgirio klinikoje pranešė pradėjusi sausio 8 dieną.
BNS tądien skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo keli darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai.
SAM tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19.
 
Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.
Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, kuri BNS teigė, kad dirba klinikoje.
Skiepo sulaukė ir jos vyras Tomas Linkevičius, kartu su ja dirbantis privačioje odontologijos klinikoje, taip pat kitapus Žalgirio klinikos privatų kabinetą turintis Vytenis Almonaitis ir šiuo metu pensijoje esanti buvusi Odontologijos instituto direktorė profesorė Irena Balčiūnienė.
Šie dėstytojai, anot V. Pečiulienės, nebūtų buvę paskiepyti, jeigu įstaiga nebūtų sulaukusi pakankamo kiekio vakcinos dozių.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnai yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronavirusine...
  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Turėjusi būti eilinė darbo diena Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojui kardiologu...

  Budinti vaistinė


  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Pandemijos pradžioje, kai visame pasaulyje buvo sunku užtikrinti reikiamą apsauginių kaukių kiekį, daug žmonių ėmė jas savaranki&s...
  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokum...

  Sveika šeima


  Vakcinos vaikams: kada vėluoti negalima

  Pandemija turi ir teigiamų dalykų – nepaprastai išaugo susidomėjimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems skirtais skiepais. Deja, nerimą kelia su metais vis labiau menkstantis skiepijimas dviem svarbiomis vakcinomis. 

  Sveikatos horoskopas


  Vasario 1-7 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indai atsparesni COVID-19?

  Indijoje, turinčioje gerokai per milijardą gyventojų, koronavirusas buvo sutiktas su didžiule baime. Ir ne veltui: per pandemijos laiką COVID-19 šalyje užsikrėtė arti 11 milijonų žmonių ir net per pusantro šimto tūkstančių mirė. Tačiau pastaruoju metu šalyje stebimas nuolatinis naujų atvejų mažėjimas, mokslininka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gerovės valstybės miražai
  Henrikas Vaitiekūnas Gerovės valstybės miražai
  Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Henrikas Vaitiekūnas Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Loterijos – pramoginės kultūros dalis?
  Gediminas Navaitis Loterijos – pramoginės kultūros dalis?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica