Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes

Aigustė Tavoraitė
2017-11-30
Šiuo metu, kai įvairių treniruočių pasiūla yra didelė, nemažai žmonių susiduria su problema, kaip atrasti sau tinkamiausią fizinio aktyvumo rūšį. Treneriai visų pirma pataria atsakyti į penkis pagrindinius klausimus.
Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą.

Pataria specialistė
Kūno rengybos mokymo centro „Aeromix“ grupinių užsiėmimų trenerė, seminarų lektorė Natalija Bedulskaja:
 

- Pirmas klausimas, į kurį turėtų kiekvienas atsakyti: ar neturiu didelių sveikatos problemų, kurios trukdytų man pasirinkti tinkamą fizinį aktyvumą? Jeigu ne, tuomet žmogus gali drąsiai rinktis ir išbandyti save įvairoje fizinėje veikloje.
 
Antras klausimas: koks yra mano tikslas? Priklausomai nuo jo, žmogus renkasi tinkamą treniruotę. Jeigu nori pagerinti sveikatą, geriau jaustis, būti žvalesnis ar pagražinti kūno linijas, patartina išbandyti įvairias treniruočių rūšis. Norint rasti tinkamiausią, reikia išbandyti treniruotės intensyvumą, tempą, pobūdį, pajusti atmosferą. Labai svarbu treniruotės metu ir po jos jaustis gerai.
 
Trečias klausimas: kokio tipo treniruotės man patinka? Man priimtiniau sportuoti vienam, individualiai ar užsiiminėti grupėje? Pirmuoju atveju tinkamesnės bus individualios treniruotės. Sporto klubuose galime eiti sportuoti į treniruoklių salę ar plaukioti baiseine. Gal žmogui patinka bėgioti? Mėgstantiems sportuoti grupėje galima rinktis įvairius užsiėmimus ar komandinius žaidimus, sutelkiančius bendram tikslui.
 
Ketvirtas klausimas: koks treniruotės pobūdis priimtinesnis? Jei mėgstate šokti, tuomet rinkitės temperamentingas treniruotes, tokias kaip Zumba ar kitas šokio kryptis. Kai kuriems itin patinka Step treniruotes ir tik jų metu gali visiškai „išsikrauti“. Galima rinktis intensyvias Funkcines treniruotes. Jei norite ramesnio pobūdžio treniruotės kūnui ir sielai, tuomet geresnis variantas – pilateso, jogos, Body Balance pamokos. Dalis žmonių neįsivaizduoja užsiėmimų treniruoklių salėje. Norintiems atsipalaiduoti, atsistatyti po krūvių gali patikti šiuo metu sporto klubuose populiarėjančios treniruotės su Rollais. Jeigu jums nepriimtina sportuoti uždarose patalpose, rinkitės fizinį aktyvumą gryname ore – bėgiokite arba tiesiog pasivaikščiokite intensyvesniu tempu.

 
Penktas klausimas: kiek kartų per savaitę aš galiu sportuoti? Pagal tai paprasta sudaryti treniruočių grafiką. Tai suteikia galimybę kaitalioti treniruočių tipus, pobūdį. Patartina turėti bent tris treniruotes per savaitę.
 
Kokias didžiausias klaidas daro žmonės, nusprendę sportuoti savarankiškai?
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą. Visada įsiklausykite į kūną, pojūčius, nežiūrėkite, kaip sportuoja kaimynas ar draugė. Sportavimas turi teikti džiaugsmą ir nežaloti organizmo, tik tuomet tai taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

 
Verta žinoti
Įvairius jėgos stiprinimo pratimus su savo kūno svoriu ar intensyvesnius pratimus skambnat mėgstamai muzikai atlikti galima ir namuose. Šiuo metu populiarėjanti paslauga – sportuoti namuose su asmeniniu treneriu.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Pradėta gydyti reta vėžio forma

    „Pirmą kartą įrodėme, kad tokio tipo vaistas gali pagerinti mezotelioma sergančių pacientų išgyvenamumą be ligos progresavimo, palyginti su įprastu gydymu. Tai suteikia didžiulę viltį pacientams ir jų šeimoms“, – komentavo Sautamptono klinikinių tyrimų skyriaus direktorius prof. Garethas Griffithsas. J...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Piliulė nuo vienatvės
    Henrikas Vaitiekūnas Piliulė nuo vienatvės
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris