L.Levinskas: „Gelbėti žmones nėra pelningas verslas“

Violeta Bučiūtė
2016-07-15
Per pastaruosius metus žiniasklaidoje knibždėte knibžda startuolių sėkmės istorijų. Pirmojo uždirbto milijono pasakojimai jau nieko nebestebina. Tačiau visai kitokia patirtimi dalinasi Kauno technologijos universiteto studentas Laisvūnas Levinskas (22 m.). Jo ir komandos sukurtas „Dronas gelbėtojas“ investuotojų kol kas nevilioja.
L.Levinskas: „Gelbėti žmones nėra pelningas verslas“
„Pastaruoju metu per daug žmonių miršta dėl laiku neatvykusios pagalbos. „Dronas gelbėtojas“ galėtų stebėti paplūdimius, kalnų slidinėjimo vietas bei gebėtų iškviesti pagalbą, kai jos reikia“, - pasakojo startuolio kūrėjas L. Levinskas.

Idėjos link

Praėjusią savaitę Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyko „KICkoff Lithuania“ renginys, skirtas atrasti ir paskatinti jaunuosius energetikos srities startuolius, mokslininkus ir išradėjus.

Viena konkurse dalyvavusių komandų – „Drono gelbėtojo“ kūrėjai. Tiesa, ši idėja vis dar vystymosi procese, tačiau jaunieji išradėjai Akvilė Andziukevičiūtė-Jankūnienė, Aurelija Kusaitė, Erika Nestronaitė, Linas Nazarenka bei Laisvūnas Levinskas nenuleidžia rankų ir toliau skinasi kelią idėjos įgyvendinimo link.
Apjungtos lėktuvo ir drono savybės
„Pavasarį Kauno technologijos universitetas organizavo kūrybines dirbtuves, kuriose reikėjo sukurti droną asistentą. Nusprendę nepraleisti tokios progos. Iškart žinojome, kad norime sukurti ką nors neįprasto“, - teigė komandos lyderis, būsimas KTU Pramoninio dizaino inžinerijos ketvirtakursis Laisvūnas Levinskas.
Studentai idėjai įgyvendinti pasirinko apjungti lėktuvų sparnų dizainą kartu su dronų savybe kabėti ore. Komanda taip pat atsižvelgė į tai, kas aktualu poilsį kalnuose ar paplūdimiuose mėgstantiems žmonėms. „Pastaruoju metu per daug žmonių miršta dėl laiku neatvykusios pagalbos. „Dronas gelbėtojas“ galėtų stebėti paplūdimius, kalnų slidinėjimo vietas bei gebėtų iškviesti pagalbą, kai jos reikia“, - apie drono galimybes pasakojo L. Levinskas.
 
Gebėtų gabenti maisto atsargas

Vos prieš kelis metus dronai buvo retenybė, tačiau dabar juos galima pritaikyti tokiose srityse kaip fotografavimas, filmavimas ar net elektros linijų priežiūra. Dronams beveik kasdien yra sugalvojamos naujos funkcijos ir pritaikymo galimybės. Ne paslaptis, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose dronas gelbėtojas nėra naujiena, tačiau ši startuolio idėja iki galo nebuvo įgyvendinta dėl ribotos skrydžio trukmės.
L. Levinskas, pristatydamas komandos kuriamą startuolį „Droną gelbėtoją“ sakė, kad pastarasis yra išskirtinis tuo, jog gali gabenti pagalbos priemones - gelbėjimosi liemenę, ratą, pirmosios pagalbos vaistinėlę, kam nėra pritaikyti įprasti dronai.
Unikalus dizainas – lėktuvo tipo sparnai leidžia startuoliui sklęsti ir taupyti energiją. Kalnuose paieškai naudojami sraigtasparniai, tačiau jų eksploatacija yra labai brangi, todėl dronas sumažintų kaštus. Be daugelio kitų privalumų, vienas esminių dalykų gelbstint žmones – įmontuota termo kamera, padedanti net naktį aptikti nukentėjusiuosius, ar gabenti maisto bei vandens atsargas.
 
„Gelbėti žmones nėra pelninga“

Tiesa, pradėjus kalbėti apie investuotojus, drono kūrėjas L. Levinskas kiek paniuro. Jo teigimu, šiuo metu komandos pirmajam vaisiui šviečiasi ne kokios perspektyvos.
„Kad ir kaip kilniai atrodytų tikslas gelbėti žmones – į startuolius investuojančias įmones ypač domina komercializacijos galimybės. Gelbėti žmones nėra pelningas verslas“, - įsitikinęs studentas.
Nepaisant to, jaunųjų išradėjų komanda kaupia kūrybos ir verslo patirtį tokiuose renginiuose kaip „Technorama“, „KICkoff Lithuania“. Jeigu „Drono gelbėtojo“ idėją realizuoti nepavyks, viliasi, kad sukurs pelningą startuolį, kurio uždirbtą pelną komanda galės investuoti į pirminę idėją.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Pasibaigus pandemijai daugelis šalių susidūrė su vaistų trūkumu. Ir nors pamažu galima atsikvėpti, nes gamybai susireguliuo...
    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...

    razinka


    Sveika šeima


    Kepsninių sezonas – atidarytas!

    Šylantys orai ir atgijusi gamta gundo vis daugiau laiko praleisti gamtoje ir paįvairinti maisto ruošimo rutiną, išsitraukiant seniai naudotas kepsnines. Tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei sveikatai palankios mitybos specialistai įspėja: ruošiant maistą ant ugnies, būtina žinoti ...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Paukščių gripas įsisiautėjo tarp karvių

    Pastaraisiais mėnesiais JAV paukščių gripą sukeliančiu virusu (H5N1) užsikrėtė mažiausiai devyniose valstijose auginamos karvės. Dabar šalies Vyriausybė žada finansinę paramą pieno gamintojams, o šie iš dalies abejoja, ar pinigai padės išspręsti problemą. Mokslininkai sako, kad H5N1 virusą tarp karv...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Sparnuotieji spąstai
    Henrikas Vaitiekūnas Sparnuotieji spąstai
    Kas galėtų paneigti?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas galėtų paneigti?
    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas

    Naujas numeris