Veido raudonis vargina ne tik drovuolius

Aigustė Tavoraitė
2015-11-05
Atšalus orui vėl vargina išsiplėtę kapiliarai, paraudęs veidas, ką daryti, kad nereikėtų tepti daug pudros?
Raminta
Veido raudonis vargina ne tik drovuolius
Bene dažniausia paraudusio veido atsiradimo priežastis – rožinė (kuperozė). Paraudęs veidas yra vienas antros šio negalavimo stadijos požymių. Tuomet veidas būna nuolat paraudęs, vargina išsiplėtę, plika akimi matomi kapiliarai.

Atsako specialistė
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

 
- Veido paraudimas paraudimui nelygus. Vaizdas gali būti panašus, bet ligos skirtingos. Todėl nematant paciento, sunku įvertinti jo būklę ir įvardyti konkrečią šio pirmiausia nemažą estetinį diskomfortą keliančio negalavimo priežastį.
 
Vienu atveju raudonis gali atsirasti dėl dar vaikystėje (bet nebūtinai minusinėje temperatūroje) pašalusio veido ir pasikartojančių veido odos nuožvarbų. Bėgant metams tai daro įtaką kapiliarų pakitimams – jų išsiplėtimui, išryškėjimui.
 
Kita priežastis – netinkamų savigydos būdų pasirinkimo pasekmė. Žmonės, prisiskaitę visokios informacijos internete, pasiklausę įvairių medicininių laidų ar artimų žmonių patarimų, išsirenka vaistinėje kremų, tepalų ir nusprendžia gydytis patys. Tačiau dažnai taip jie, užuot gydęsi, tik žaloja save. Paprastai efektyviausi preparatai būna hormoniniai, bet jei jie (ypač stipresni hormonai) yra ilgai, be pertraukų vartojami tik dėl mažos dėmelės ir menkos problemėlės, vienas galimų šalutinių poveikių – kapiliarų išsiplėtimas. Tai – vienas odos atrofijos pradžios simptomų.

 
Visgi bene dažniausia tokio paraudusio veido atsiradimo priežastis – rožinė (kuperozė). Paraudęs veidas yra vienas antros šio negalavimo stadijos požymių. Tuomet veidas būna nuolat paraudęs, vargina išsiplėtę, plika akimi matomi kapiliarai, esant ligos komplikacijai ligonį išberia ir raudonieji spuogai. Jais besiskundžiančių pacientų ir sulaukiame daugiausiai.
 
Rožinės gydymas – labai ilgas, vyksta etapais ir reikalauja nemažai kantrybės, ligos pasekmės išlieka (priešingai nei kokio paprasto dermatito). Dažnai tai brangus gydymas – su lazeriu, taikant elektrokoaguliaciją. Jokiu būdu pirmiausia neišgydžius pagrindinės ligos nerekomenduoju naudoti namines priemones, ligos pasekmes naikinant stebuklų nedaro ir reklamuojami įvairūs kremai.
 
Bet kuriuo atveju padėti ir gydymą skirti gali tik dermatologas, ne vaistininkas. Kartais reikia ir tyrimus padaryti, išsiaiškinti, ar nėra kitų odos bėrimus sukeliančių ligų bei veiksnių. Pirmiausia tai – virškinamojo trakto sutrikimai (periodiškai pasikartojantys skrandžio rūgštingumo svyravimai, vidurių užkietėjimai), žarnyno ligos, tulžies pūslies akmenligė, kitų vaistų vartojimas, saulės poveikis. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

      Budinti vaistinė


      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris