Vasarą – kova su pigmentinėmis dėmėmis

Karolina Beleškienė
2021-06-10
Pigmentinės dėmės gali atsirasti dėl kelių priežasčių: genetika, hormonai, uždegimai. Tačiau svarbiausią vaidmenį vaidina saulė, kuri šiltuoju metų laiku paženklina net skaisčiausią odą. Tačiau kosmetologė Roberta Tylaitė tikina, jog pigmentinių dėmių išvengti galima net ir mėgaujantis saule.
Vasarą – kova su pigmentinėmis dėmėmis
Vasarą odos skaistinimui rekomenduojami lengvi šveitikliai, kaukės, migdolų ar azelaino rūgšties procedūros. Tačiau vitaminas C – kasdienė būtinybė. Tai vienas svarbiausių elementų siekiant išlaikyti odą skaisčią arba sumažinti atsiradusias pigmentines dėmes.

Nebijokite – įdegsite

Kosmetologė Roberta Tylaitė primena, kad lepinantis saulės spinduliuose arba soliariumuose dėl ultravioletinių spindulių sutrinka melanino veikla. „Pasitaiko klienčių, kurios bijo, kad kūnas įdegs, o veidas liks baltas, šiam nenaudoja apsaugos. Tačiau tai – netiesa, nes kremas nuo saulės neapsaugo šimtu procentų“, – tvirtina specialistė.

 
Apsauginį kremą veidui reikėtų naudoti visus metus: žiemą gali būti 15-20 SPF, vasarą – 30-50 SPF. Net jeigu didžiąją dienos dalį praleidžiate biure prie kompiuterio, apsauga vis tiek yra reikalinga. „Dabar vis daugiau kalbama apie apsaugą nuo mėlynos ekrano šviesos, kuri irgi kenkia odai bei gali nulemti pigmentacijos atsiradimą, todėl daugėja kremų apsaugančių nuo UV, UVA, UVB spindulių“, – primena pašnekovė.
 

Leidžiant laiką paplūdimyje specialistė rekomenduoja kremu nuo saulės teptis kas kelias valandas ar netgi dažniau. Taip pat reikėtų nepamiršti veidą dengiančios skrybėlės. Be to, atkreipkite dėmesį į apsauginio kremo galiojimo laiką, tačiau jo išmesti neskubėkite, nes gamintojas ant pakuotės dažnai nurodo bent jau pusmečiu trumpesnį produkto naudojimo terminą. Žinoma, apsauginis poveikis ima mažėti ir jautresnės odos savininkės gali tai pajusti.
 
Po grožio procedūrų – ypatinga apsauga
Po įvairių grožio procedūrų reikėtų išsiaiškinti, kiek laiko rekomenduojama vengti saulės. Jei procedūra švelni, pavyzdžiui, antakių ar ūselių depiliacija, pakanka nesideginti tą dieną. Tačiau po lazerinių ir kitų sudėtingesnių procedūrų nuo saulės tenka slėptis ilgiau. „Kai taikoma stipri intervencija, saulės reikėtų vengti savaitę. Beje, agresyvios procedūros, kurių metu oda nusluoksniuojama atliekamos tik šaltuoju metų laiku. Jos efektyvios mažinant pigmentaciją, tačiau atlikus jas vasarą, pasidarysite meškos paslaugą, situacija gali ne tik pablogėti, bet tapti piktybinė“, – įspėja pašnekovė.
 
Pigmentacija nėštumo metu

Po antrojo nėštumo pigmentinės dėmės atsiranda net apie 70-80 proc. moterų. „Mažai nėščiųjų saugosi nuo saulės ir tai atsispindi veide. Jei moteris nešioja berniuką, pigmentinės dėmės dažniausiai atsiranda ant kaktos bei aplink lūpas, laukiantis mergaitės, pigmentacija tarsi drugelis pasirodo aplink akis“, – pastebi kosmetologė. Visgi kartais sunku atskirti, ar dėmelės atsirado nuo saulės, ar tai hormonų veikla. Antruoju atveju kosmetinės procedūros nepadės, gali tekti kreiptis į gydytoją.
 
Vitaminas C – būtinybė
Vasarą odos skaistinimui rekomenduojami lengvi šveitikliai, kaukės, migdolų ar azelaino rūgšties procedūros. Tačiau vitaminas C – kasdienė būtinybė. Tai vienas svarbiausių elementų siekiant išlaikyti odą skaisčią arba sumažinti atsiradusias pigmentines dėmes, bet reikia nepamiršti jo naudoti kartu su apsauginiu kremu. R.Tylaitės teigimu, saugantis nuo saulės vitaminą C turinčius produktus galima tepti ryte ir vakare. Visgi naudojant priemones namuose prieš tai verta pasikonsultuoti su kosmetologu, kad būtų išvengta odos pažeidimų ir alerginių reakcijų.

 
Verta žinoti
Mitybos specialistai teigia, kad vartojami produktai taip pat turi įtakos odos būklei ir gali padėti kovojant su pigmentinėmis dėmėmis. Prasidėjęs braškių sezonas padės ir jūsų odai, nes jose gausu vitamino C. Kitas naudingas vaisius – granatas, kuriame gausu polifenolių, turinčių antioksidantinių savybių. Žaliose lapinėse salotose bei pomidoruose gausu karatenoidų, naudingų ląstelėms bei saugančių nuo UV spindulių. Dėmelių atsiradimą gali paskatinti produktai, turintys estrogeno. Tai būtų linų sėmenys, avinžirniai, soja, juodosios pupelės.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris