Vasarą – kova su pigmentinėmis dėmėmis

Karolina Beleškienė
2021-06-10
Pigmentinės dėmės gali atsirasti dėl kelių priežasčių: genetika, hormonai, uždegimai. Tačiau svarbiausią vaidmenį vaidina saulė, kuri šiltuoju metų laiku paženklina net skaisčiausią odą. Tačiau kosmetologė Roberta Tylaitė tikina, jog pigmentinių dėmių išvengti galima net ir mėgaujantis saule.
Vasarą – kova su pigmentinėmis dėmėmis
Vasarą odos skaistinimui rekomenduojami lengvi šveitikliai, kaukės, migdolų ar azelaino rūgšties procedūros. Tačiau vitaminas C – kasdienė būtinybė. Tai vienas svarbiausių elementų siekiant išlaikyti odą skaisčią arba sumažinti atsiradusias pigmentines dėmes.

Nebijokite – įdegsite

Kosmetologė Roberta Tylaitė primena, kad lepinantis saulės spinduliuose arba soliariumuose dėl ultravioletinių spindulių sutrinka melanino veikla. „Pasitaiko klienčių, kurios bijo, kad kūnas įdegs, o veidas liks baltas, šiam nenaudoja apsaugos. Tačiau tai – netiesa, nes kremas nuo saulės neapsaugo šimtu procentų“, – tvirtina specialistė.

 
Apsauginį kremą veidui reikėtų naudoti visus metus: žiemą gali būti 15-20 SPF, vasarą – 30-50 SPF. Net jeigu didžiąją dienos dalį praleidžiate biure prie kompiuterio, apsauga vis tiek yra reikalinga. „Dabar vis daugiau kalbama apie apsaugą nuo mėlynos ekrano šviesos, kuri irgi kenkia odai bei gali nulemti pigmentacijos atsiradimą, todėl daugėja kremų apsaugančių nuo UV, UVA, UVB spindulių“, – primena pašnekovė.
 

Leidžiant laiką paplūdimyje specialistė rekomenduoja kremu nuo saulės teptis kas kelias valandas ar netgi dažniau. Taip pat reikėtų nepamiršti veidą dengiančios skrybėlės. Be to, atkreipkite dėmesį į apsauginio kremo galiojimo laiką, tačiau jo išmesti neskubėkite, nes gamintojas ant pakuotės dažnai nurodo bent jau pusmečiu trumpesnį produkto naudojimo terminą. Žinoma, apsauginis poveikis ima mažėti ir jautresnės odos savininkės gali tai pajusti.
 
Po grožio procedūrų – ypatinga apsauga
Po įvairių grožio procedūrų reikėtų išsiaiškinti, kiek laiko rekomenduojama vengti saulės. Jei procedūra švelni, pavyzdžiui, antakių ar ūselių depiliacija, pakanka nesideginti tą dieną. Tačiau po lazerinių ir kitų sudėtingesnių procedūrų nuo saulės tenka slėptis ilgiau. „Kai taikoma stipri intervencija, saulės reikėtų vengti savaitę. Beje, agresyvios procedūros, kurių metu oda nusluoksniuojama atliekamos tik šaltuoju metų laiku. Jos efektyvios mažinant pigmentaciją, tačiau atlikus jas vasarą, pasidarysite meškos paslaugą, situacija gali ne tik pablogėti, bet tapti piktybinė“, – įspėja pašnekovė.
 
Pigmentacija nėštumo metu

Po antrojo nėštumo pigmentinės dėmės atsiranda net apie 70-80 proc. moterų. „Mažai nėščiųjų saugosi nuo saulės ir tai atsispindi veide. Jei moteris nešioja berniuką, pigmentinės dėmės dažniausiai atsiranda ant kaktos bei aplink lūpas, laukiantis mergaitės, pigmentacija tarsi drugelis pasirodo aplink akis“, – pastebi kosmetologė. Visgi kartais sunku atskirti, ar dėmelės atsirado nuo saulės, ar tai hormonų veikla. Antruoju atveju kosmetinės procedūros nepadės, gali tekti kreiptis į gydytoją.
 
Vitaminas C – būtinybė
Vasarą odos skaistinimui rekomenduojami lengvi šveitikliai, kaukės, migdolų ar azelaino rūgšties procedūros. Tačiau vitaminas C – kasdienė būtinybė. Tai vienas svarbiausių elementų siekiant išlaikyti odą skaisčią arba sumažinti atsiradusias pigmentines dėmes, bet reikia nepamiršti jo naudoti kartu su apsauginiu kremu. R.Tylaitės teigimu, saugantis nuo saulės vitaminą C turinčius produktus galima tepti ryte ir vakare. Visgi naudojant priemones namuose prieš tai verta pasikonsultuoti su kosmetologu, kad būtų išvengta odos pažeidimų ir alerginių reakcijų.

 
Verta žinoti
Mitybos specialistai teigia, kad vartojami produktai taip pat turi įtakos odos būklei ir gali padėti kovojant su pigmentinėmis dėmėmis. Prasidėjęs braškių sezonas padės ir jūsų odai, nes jose gausu vitamino C. Kitas naudingas vaisius – granatas, kuriame gausu polifenolių, turinčių antioksidantinių savybių. Žaliose lapinėse salotose bei pomidoruose gausu karatenoidų, naudingų ląstelėms bei saugančių nuo UV spindulių. Dėmelių atsiradimą gali paskatinti produktai, turintys estrogeno. Tai būtų linų sėmenys, avinžirniai, soja, juodosios pupelės.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

  Budinti vaistinė


  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

  Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Diena, nepanaši į kitas
  Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
  Egzistencija, pagrindžianti realybę
  Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

  Naujas numeris