Vasara be atostogų – ne blogiausias scenarijus

Aigustė Tavoraitė
2017-07-24
Nors nemažai lietuvių vis dažniau atostogas planuojasi įvairiais metų laikais, vis dėlto daugeliui poilsiauti ilgesnį laiką įprasta šiltuoju metų laiku. Tačiau ką daryti, jei vasarą dėl kokių nors priežasčių atostogauti nėra galimybės?
Vasara be atostogų – ne blogiausias scenarijus
Jei pasirenkama poilsiauti rudenį ar pavasarį, visiškai natūralu, kad vasarą galima praleisti ir be atostogų. Juo labiau kad lietuviškas klimatas sudaro neblogas sąlygas pailsėti ir susigalvoti pramogų savaitgalius praleidžiant gamtoje.

Pataria specialistė

Psichologė Genovaitė Petronienė:
Atsikvėpti pakanka ir savaitgalių

Jei pasirenkama poilsiauti rudenį ar (ir) pavasarį, visiškai natūralu, kad vasarą galima praleisti ir be atostogų. Juo labiau kad lietuviškas klimatas sudaro neblogas sąlygas pailsėti ir susigalvoti pramogų savaitgalius praleidžiant gamtoje. O to, jeigu pavyksta laikytis tinkamo režimo ir savaitgaliais nedirbti, pasikrauti jėgų visiškai pakanka.
 
Taigi atostogauti galima bet kuriuo metų laiku. Tačiau daug kas priklauso ir nuo žmogaus kūrybiškumo, kaip jis geba susiorganizuoti poilsį. Jei atostogaujama ne vasarą, ir, pavyzdžiui, išvykti kur toliau finansinių galimybių nėra, įdomiam ir turiningam laikui susiplanuoti prireikia daugiau pastangų ir fantazijos.
 
Kada gresia perdegimas
Blogiausias variantas – apskritai neatostogauti. Bendraudama su klientais, kurie neturėjo atostogų dvejus trejus metus, pastebiu ryškiai suprastėjusią jų savijautą. Nors tokie žmonės ir bando atsigriebti per savaitgalius, tačiau to padaryti visiškai nepavyksta. Juo labiau kad atostogos suteikia didesnio atsiraukimo galimybę –pabuvus kitoje aplinkoje galima tarsi iš naujo perkrauti savo vidinį „kompiuterį“.
Psichinė sveikata stipriai nukenčia, prastėja darbo kokybė ir žmogui per atostogas liekant namie, darant remontą ar paprasčiausiai sėdint nieko neveikiant. Taip nesuteikiamas stimulas naujam patyrimui.
 

Kasdien rasti laiko sau
Išmokti pailsėti labai svarbu ne tik per atostogas, bet ir kiekvieną dieną. Labai svarbu aiškiai nusistatyti, kad nuo tokios ir tokios valandos visiškai nebus užsiimama darbiniais ir buities reikalais. Tam tikrą laiką reikėtų paskirti vien kokybiškam poilsiui, užsiimti širdžiai malonia veikla – išeiti į miestą susitikti su draugais, nueiti į kokį renginį ir t.t.
Be abejo, per vakarą didesnės perspektyvos, reikalingos „persikrovimui“, neįgausi, tačiau įsimintinai, netipinėje aplinkoje praleidus savaitgalį tą jau įmanoma padaryti.

 
Verta žinoti
Pailsėti galima ir dienos metu: po pietų kelioms minutėms užsimerkite, jeigu yra galimybių, ištiesti kojas, ir „tegul pasaulis palaukia“. Per pietus ar po darbo labai naudinga pusvalandį skirti pasivaikščiojimams, tai padeda „perjungti“ dėmesį, atkurti fizines jėgas.
Jei vasarą neturėsite galimybės atostogauti, pasirūpinkite turiningais vakarais ir savaitgaliais – keiskite pasivaikščiojimų vietas, eikite į naujas vietas (kavines, parodas, pramogų erdves), kur anksčiau nebuvote, sugalvokite užsiėmimų, kurie jums bus naujiena.
 
Jeigu turite galimybę, pakeiskite darbo grafiką. Vasarą anksčiau švinta, vadinasi, ir mūsų kūno bioritmai keičiasi, esame pajėgūs keltis anksčiau. Pradėję darbus anksčiau turėsite papildomo laiko vakaro poilsiui. Jei įmanoma, neškitės kompiuterį į atviras miesto erdves ir dirbkite lauke, artimiausiame parke šalia darbovietės ar kokioje artimiausios kavinės lauko terasoje.
Pakoreguokite mitybą: rinkitės daugiau vaisių, daržovių, nepamirškite vartoti pakankamai vandens. Tai leis palaikyti geresnę savijautą, nes vasarą virškinimo sistema sunkiau tvarkosi su sunkiai virškinamu maistu.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica