Užpatentavo naują lazdelių dizainą - kryžmines lazdeles

Greta Vanagienė
2020-02-06
Tai, kad gydytojai, profesionalūs šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos imsis verslo nė patys netikėjo. Per ilgametę darbo patirtį stebėję žmonių judėjimo negalias šokėjų pora sukūrė universalias daugiafunkcines lazdeles, kurios padeda laisviau judėti ir palengvinti kasdienę buitį. Tiesa, kol kas kryžminėmis lazdelėmis džiaugiasi vos dvidešimt žmonių. Kad prekyba įsisuktų, reikia susidomėjusių investuotojų.
Užpatentavo naują lazdelių dizainą - kryžmines lazdeles
Gydytojai, profesionalūs šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos sukūrė kryžmines lazdeles, kurios dėl mobilumo leidžia lengviau užlipti laiptais, nusileisti nuo kalniuko ar kopti į jį. Keturios kojelės suteikia daugiau atramos, padeda jaustis stabiliau ir geriau išlaikyti pusiausvyrą.

Įkvėpti šiaurietiškojo ėjimo
„Dirbdami su žmonėmis pastebėjome, kad judėjimo negalia – labai didelė problema tarp pagyvenusių žmonių. Daugelį kamuoja sąnarių skausmai, todėl vaikščiojant pasiremiama lazdomis, stumiami sunkūs vežimėliai, vaikštoma su vaikštynėmis, - sako Č.Norvaiša ir priduria pastebėjęs, jog žmonės, kurie skundžiasi silpnomis kojomis, dažniausiai turi stiprias rankas. - Dažnas, kad sau padėtų, eina besiramsčiuodamas šiaurietiškosiomis lazdomis. Tai pastebėję su žmona nutarėme jas patobulinti - sukurti stipresnės atramos lazdas su dviem kojelėm - tiesiog sukryžminome“.
Česlovas aiškina, kad jų siūlomos kryžminės lazdelės dėl mobilumo leidžia lengviau užlipti laiptais, nusileisti nuo kalniuko ar kopti į jį. Keturios kojelės suteikia daugiau atramos, padeda jaustis stabiliau ir geriau išlaikyti pusiausvyrą. Be to, dėl unikalaus dizaino dalis kūno svorio tenka rankoms, tad kojoms krūvis sumažėja.

„Nors šios kryžminės lazdelės nėra gydomoji priemonė, tai pagalba kasdieniam skausmingam judėjimui. Jeigu turėjote kojų sąnarių operaciją, lazdelės neabejotinai padės ir reabilitacijos laikotarpiu“, - tikina lazdelių autorius.
 


Pagalbininkas buityje 
Č.Norvaiša pasakoja su žmona lazdelių dizainą tobulinęs trejus metus. Įvairiomis trajektorijomis, kalnais ir laiptais bandė eiti ne tik patys, bet išbandyti pasiūlė ir kaimynams. Per tą laiką spėjo įžvelgti ir daugiau kryžminių lazdelių privalumų. Vyras sako, jog jų pasiūlymas lyg universali pagalba kasdienėje buityje.
„Lazdomis tinka apsisaugoti nuo šunų, jei užpuola, - juokiasi vyras, – jos net gali būti pagalba skęstant, mat galima tvirtai įsikibti skęstančiam žmogui į kryžmines lazdelės kojų rankeną net esant nutolusiam porą metrų. Galima jas laikinai panaudoti fiksuojant koją po traumos. Taip pat žvejybai ar net... džiaunant drabužius. Mat iš buko ir plieno pagamintos lazdos yra ypač tvirtos, todėl ir daugiafunkcės“, – pažymi jis.
 

Išdalino dovanų
Šokėjų pora prisipažįsta – nors į verslininkų gretas su naujo dizaino lazdelėmis nepretenduoja, svarsto, kodėl geras daiktas negali būti prieinamas tiems, kam judėjimo pagalba iš tiesų reikalinga. Taigi pirmosios dvidešimties lazdelių partijos gamyba pasirūpino ortopedijos įmonė „Pirmas žingsnis“. Prisidėjo ir du verslininkai, kurie skyrė pinigų kryžminėms lazdelėms pagaminti ir populiarinti. Šias lazdas Norvaišų pora tiesiog išdalino dovanų.
„Atsižvelgdami į pacientų ūgį lazdeles stengiamės pritaikyti individualiai. Vėliau stebėjome jų būklę, ar prietaisas jiems padeda, ar naudinga. Geri atsiliepimai džiugina ir skatina lazdas populiarinti toliau, - prisipažįsta šokėjai. - Turime internetinėje svetainėje ir savo lazdelių puslapį www.kryzmines lazdeles.lt /facebook/, kur palaikome ryšį su lazdelių turėtojais ir susidomėjusiais asmenimis.“
 
Laukia investuotojų
Nors Europos Sąjungos šalyse kryžmines lazdeles Norvaišos jau užpatentavo, jos kol kas dar negaminamos. „Nebegalime skirti patys tam finansų“, - paprastą priežastį įvardija lazdelių autoriai.
Č.Norvaiša tikisi sulaukti susidomėjusių investuotojų, kurie galėtų skirti lėšų lazdelių gamybai ir reklaminei sklaidai.
„Esame tik lazdelių autoriai. Kol kas dirbame tik dėl entuziazmo, norėdami padėti žmonėms. Verslas - sudėtingas reikalas, o mes - ne verslininkai. Galbūt kas nors susidomės jų masine gamyba ir galės pasiūlyti pasauliui“, - sako pašnekovas.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica