Prastai išsimiegate? „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi saldaus ir gilaus miego gudrybėmis

www.lsveikata.lt
2022-05-30
Nuo suprastėjusios nuotaikos iki galvos skausmų ir virškinimo sutrikimų. Taip miego trūkumas visapusiškai veikia žmogaus organizmą. Miego sutrikimai nėra sezoniniai, todėl nesvarbu, ruduo ar pavasaris būtų, tai gali užklupti netikėtai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė teigia, kad dažniausios to priežastys – fizinis ar emocinis pervargimas, miego ir būdravimo režimo nesilaikymas ir kai kurių vitaminų trūkumas. Todėl ji dalinasi patarimais, kaip užtikrinti, kad miegas visada būtų toks pat saldus ir gilus.
Prastai išsimiegate? „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi saldaus ir gilaus miego gudrybėmis
Silpnumas, įvairūs skausmai ir nuolatinis pervargimas – tai pirmieji ženklai, kad jūsų nusilpusiam organizmui reikalingas kokybiškesnis miegas.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė:

- Silpnumas, įvairūs skausmai ir nuolatinis pervargimas – tai pirmieji ženklai, kad jūsų nusilpusiam organizmui reikalingas kokybiškesnis miegas. Išsibalansavus miegui ir pradėjus kankinti nemigai „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pataria nepradėti spręsti problemos nuo vaistų vartojimo, o geriau peržvelgti, kaip keitėsi kasdieniai įpročiai.
 

„Nevisavertį miegą lydi bendras silpnumas, prakaitavimas, dirglumo padidėjimas, apetito praradimas ir suprastėjusi nuotaika. Tai ženklas, kad reikalingi pokyčiai jūsų kasdienėje rutinoje. Atkreipkite dėmesį – galbūt pastaruoju metu išgyvenate intensyvesnį laikotarpį, patiriate daugiau streso arba apleidote sveiką mitybą. Nors mes esame linkę ignoruoti pervargimo sutrikimus, visgi reikėtų nors ir mažais žingsneliais pakoreguoti savo dienotvarkę ir įpročius“, – pasakoja J.Aleknienė.
 
Pradėkite nuo maisto papildų, o ne medikamentų
Norint susigrąžinti kokybišką miegą prireikia laiko. Net jeigu žengus pirmuosius žingsnius saldaus miego link toliau jaučiate nemigos simptomus nepradėkite ieškoti medikamentų pagalbos. Pradžiai išbandykite miego kokybę gerinančius maisto papildus, ypač B grupės vitaminus ir magnio preparatus.
 
Geriausias miego draugas – melatoninas
Pastaruoju metu melatoninas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir ne veltui – vartojamas prieš miegą jis pagreitina užmigimą, o ir pats miegas būna gilesnis.
 

Vaistažolių arbatos
Lengviau užmigti padeda ne tik vitaminai ar medikamentai, bet ir vaistažolių arbatos, pavyzdžiui, melisų, valerijonų, apynių ar ramunėlių. Jų dėka lengviau atsipalaiduojame vakare, taip pat sutrumpiname užmigimo laiką.
 
Vakaro ritualai

Pasistenkite prieš einant miegoti skirti daugiau laiko kokybiškam poilsiui. Geriausias būdas – bent porą valandų prieš miegą vengti ekranų. Televizorių iškeiskite į šiltą vonią, knygos skaitymą, rankdarbius, meditaciją ar laiką su namiškiais.
 
Įsitikinkite, ar vartojate tinkamus vaistus
Kartais suprastėjusio miego priežastimi gali tapti vartojami vaistai. Yra keletas jų grupių, turinčių tam įtakos. Tai psichotropiniai, antidepresantai, antihistamininiai, antipsichoziniai, antihistamininiai ir kai kurie analgetikai, sukeliantys mieguistumą.
 
Aktyvi veikla
Ne paslaptis, kad judėjimas yra ypač svarbus tiek psichologinei, tiek fizinei žmogaus sveikatai. Tai turi įtakos ir miego kokybei. Aktyvesnis judėjimas itin svarbus sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. Taip pat svarbu nepamiršti: judėjimas nėra vien sportas kilnojant svarmenis, tai gali būti trumpa raumenų pratempimo mankšta arba paprasčiausias ilgesnis pasivaikščiojimas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

  Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

  Rokiškėnas Stasys Samulionis dar prieš kelias dienas laukė kompiuterinės tomografijos tyrimo atsakymo – prie&s...
  R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

  R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

  Net trisdešimt devynerių metų slaugytojos darbo stažą sukaupusi, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo apdovanojimą pelniusi Kl...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Suvalkų koridorius – NATO Achilo kulnas

  Suvalkų koridorius – siauras 70 km ilgio žemės ruožas, jungiantis Kaliningradą ir Baltarusiją. Daugelį metų jis buvo vadinamas NATO Achilo kulnu, o rusijos invazija į Ukrainą pavertė jį tikru galvosopiu.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip susapnuoti dramblį?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip susapnuoti dramblį?
  Jei peršalo jūsų siela...
  Henrikas Vaitiekūnas Jei peršalo jūsų siela...
  Dar viena lietuviška dvejonė
  Henrikas Vaitiekūnas Dar viena lietuviška dvejonė

  Naujas numeris