Pažintis internete – 6 saugumo taisyklės

www.lsveikata.lt
2020-01-21
Susipažinti šiais laikais virtualios realybės platybėse – jokia sensacija. Tokį partnerių paieškos kelią renkasi vis daugiau žmonių. Vis dėlto taip ieškodami laimės, anot psichoterapeutų, turėtumėte nepamiršti apie saugumo – ir fizinio, ir psichologinio – taisykles.
Pažintis internete – 6 saugumo taisyklės
Kad ir ką kalbėtų online pašnekovas, nežinome, ieško jis ilgalaikių santykių ar nori susirasti kelis meilužius iš karto. O gal jis tiesiog bando pasitikrinti, ar vis dar yra patrauklus. O gal...

Šeimos psichoterapeutas Dan Neuharth:

- Dabar jau tikrai mažiau tų, kurie į internetines pažintis žiūri skeptiškai. Milijonai žmonių pasaulyje taip randa laimę ir sukuria tvirtus bei sveikus santykius.
Vis dėlto neretai pažinčių svetainėse registruojasi žmonės, kurie gyvena santuokoje arba turi užmezgę ilgalaikius santykius, o tikina esantys laisvi. Ne veltui tokiuose tinklalapiuose galima rasti įspėjimų apie tuos, kurie bando pasipelnyti iš meilės ieškančiųjų.
Tyrimai rodo, kad minėtų svetainių lankytojai meluoja apie savo svorį, darbą, finansinę gerovę, beveik pusė neteisingai nurodo ir amžių.
Tie, kurie bandė susipažinti internetu, tikriausiai yra susidūrę su online pašnekovo grubumu, netaktiškumu. Ne vienas, matyt, ir įžeistas buvo.


Internetinėms pažintims itin tinka sena patarlė apie tai, kad meilėje ir kare visos priemonės geros. Aišku, santykiai visuomet susiję su tam tikra rizika, tačiau susipažįstant pas draugus, darbe, universitete jų mažiau. Negalime patikrinti, kodėl vienas ar kitas žmogus užsiregistravo pažinčių svetainėje ar išmaniojoje programėlėje. Nesame tikri, ar galime tikėti jo žodžiais, o nerimą keliantys požymiai internete matyti ne iš karto.
Kad ir ką kalbėtų online pašnekovas, nežinome, ieško jis ilgalaikių santykių ar nori susirasti kelis meilužius iš karto. O gal jis tiesiog bando pasitikrinti, ar vis dar yra patrauklus. O gal...
Atsižvelgęs į visus išvardintus niuansus suformulavau kelias pagrindines saugumo taisykles susipažįstant virtualioje erdvėje:
 
1. Galvok apie geriausią, bet nesitikėk per daug.
Galite sutikti grubių žmonių, nevertinančių nuoširdumo, padorumo santykiuose. Kai kas ką tik išsiskyrė su parneriu ir dabar „tyrinėja rinką“, kai kas tai daro verčiamas draugų ar artimųjų. Tokie žmonės gali būti emociškai nepasiruošę santykiams. Bus ir tokių, kurie tvirtins ieškantys viso gyvenimo meilės, tačiau iš tikrųjų nemokės ar nenorės kurti ilgalaikių santykių, paremtų atvirumu ir artumu.
Internetinių pažinčių specifika tokia, kad jūsų pašnekovas greičiausiai paraleliai bendraus ir su kitais žmonėmis. Konkurencija gali būti itin žiauri. Galite tapti ir atsarginiu variantu, tam atvejui, jeigu nepavyks santykiai, kurie iš tiesų domina.
Todėl siūlyčiau neturėti didelių lūkesčių. Vis dėlto venkite ir cinizmo – jis gali sutrukdyti jums rasti TĄ žmogų. Juk tikiu, kad tikrai žinote bent vieną atvejį, kai internete susipažinę žmonės kuria laimingus santykius. 
 
2. Atkreipkite dėmesį į poelgius, o ne žodžius
Jeigu kas nors pažadėjo paskambinti, bet to nepadarė, tai šį tą sako. Jei per pirmą pasimatymą jis arba ji 80 procentų laiko pasakoja apie save, tai gali būti narcisizmo požymis arba įprastas jaudulys. Tačiau jūs tikriausiai ieškote partnerio, kuris mokės ne tik kalbėti, bet ir klausyti.

Tikroji žmogaus prigimtis pasireiškia poelgiuose. Tai ypač galioja online pažintims. Jeigu kas nors meluoja savo amžių, o vėliau bando pasiteisinti, aiškiai parodo, kad nesibodi melu, mano, jog tikslas pateisina priemones. Anonimiškumas ir neribotos pasirinkimo galimybės, kai kuriems žmonėms leidžia nepagarbiai elgtis su potencialiu partneriu. Saugokitės bet kokių nepagarbos apraiškų.
 
3. Įvertinkite asmenybės savybes.
Atkreipkite dėmesį į tai:
 • kaip žmogus reaguoja į kritiką, atsisakymą, nesutarimus,
 • kaip jis įveikia sunkumus ir nesėkmes,
 • koks jo humoro jausmas,
 • kaip leidžia laisvalaikį,
 • kaip atsiliepia apie nepažįstamus žmones,
 • kas jam svarbiausia,
 • ką jums sako jūsiškė intuicija. 
 
4. Neimkite visko giliai į širdį.
Neadekvatus ar netaktiškas kitų elgesys labiau kalba apie juos, o ne jus. Suvokite savo leistinumo ribas ir kovokite už jas. Nekaltinkite savęs dėl kitų chamiškumo.

Pažintys virtualioje erdvėje – ne silpnų nervų turėtojams. Nepaisant visų pastangų, nusivylimų ir nuoskaudų bus. Nebauskite savęs už tai.
Jeigu pašnekovui jums neįdomus, tai ne jūsų žmogus, nesvarbu, kad jis jums atrodo patrauklus. Bandydami užkariauti jo dėmesį, tik veltui švaistote laiką. Tas, kuris jums reikalingas iš tikrųjų, bus sąžiningas ir atviras, gerbs jūsų nuomonę bei pažiūras. Todėl nenuolaidžiaukite.
 
5. Neatsisakykite kitų pažinties būdų.
Internetas ar išmaniosios programėlės – tik vienas pažinčių su potencialiais partneriais būdų. Veiksmingas, bet ne vienintelis. Dažnas tai supranta išbandęs tokias pažintis. O juk susipažinti galima ir parduotuvėje, ir sporto klube, ir net gatvėje.
Nebijokite vieni eiti į kiną, jums įdomias paskaitas ar kursus. Būdami socialiai aktyvūs tikrai padidinsite šansus sutikti jums skirtąjį ar skirtąją.
 
6. Netapkite cinikas.
Internetinės pažintys gali apnuoginti ne tik gerąsias, bet ir blogąsias mūsų savybes. Gali būti, kad labiau pasitikite savimi, kai bendraudami su potencialiu partneriu bandote parodyti save tik iš gerosios pusės. Nuspręskite, kaip norite elgtis su kitais, ir kaip norėtumėte, kad elgtųsi su jumis. Ir vis dėlto pagarba čia svarbiausia.
Tvirti santykiai neįmanomi, jei esate nepasiruošęs apnuoginti širdį. Tiesa, neskubėkite to daryti, nes esate verti partnerio, kuris mylės jus ir gerbs.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica