Mankštos prie ežero – vasaros tradicija

Ringailė Gvildė
2021-07-12
Utenos visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Ina Meidienė tikina, jog biurų darbuotojai, kaip ir visa Lietuva laukė karantino atlaisvinimų, kad pagaliau vėl grįžtų į įprastas darbo vėžias, kontaktines veiklas, sveikos gyvensenos įgūdžių bendruomenėse formavimą. Šią vasarą Utenos rajono savivaldybės VSB kviečia aktyviai prisijungti miesto gyventojus bei svečius prie jau tradicinėmis tapusių mankštų prie Dauniškio ežero.
Mankštos prie ežero – vasaros tradicija
Mankštose dalyvaujančios uteniškės džiaugiasi sugrįžusiomis jėgomis, geresne fizine forma. Kiekvieno mėnesio gale atliekami specialūs trenerės parengti testai, fiksuojami besimankštinančiųjų fizinės formos pokyčiai, stebima pažanga.

Valanda prabėga kaip kelios akimirkos
„Kiekvieną vasarą uteniškiai laukia mūsų organizuojamų mankštų Dauniškio ežero pakrantėje. Matyt, pasirinkta puiki vieta, nes dalyviai ir pasimankština, o po to – atsigaivina gaiviame Dauniškio ežero vandenyje“, – sako I.Meidienė. Šiais metais mankštas veda sporto trenerė Gabriele Kutkė.

Biuro mankštos organizuojamos antradienio ir ketvirtadienio vakarais, septintą valandą ir prisijungti gali visi norintieji.
 

„Smagu, kad karantinas atlaisvėjo ir jau galima tą vykdyti gyvai, esant karščiams, vidury mankštos ar po jos, pasiplaukioti ežere ir atsigaivinti. Pastovių mankštos dalyvių yra apie penkiolika, paties įvairiausio amžiaus – nuo mamų su paaugliais vaikais iki senjorų. Vyrų mažiau, bet ateina pasportuoti ir jie. Kai kurie uteniškiai prisijungia prie mankštų tiesiog eidami pro šalį ir pamatę, kaip mums smagu arba pasiklausę atsiliepimų iš mankštos dalyvių“, – pasakoja trenerė Gabrielė Kutkė ir priduria, jog sportuojant lauke, greta ežero vėsos valanda prabėga kaip kelios akimirkos.

 
Tinka jaunam ir senam
Sporto trenerė sako, jog vesdama mankštas, pratimus pritaiko įvairaus pajėgumo žmonėms. „Pratimai įvairuoja nuo lengvų, vidutinio sunkumo ir sunkių, tačiau turiu galimybę skirti individualaus dėmesio kiekvienam mankštos dalyviui ir galiu pakoreguoti pratimą pagal jo sveikatos būklę, fizines galimybes ir pajėgumus“, – sako G.Kutkė.
Tie, kurie mankštas lanko ilgesnį laiką, jau mato tiek didėjančią judesių amplitudę, ištvermę, didesnį pasitikėjimą savimi. Moterys džiaugiasi ir sugrįžusiomis jėgomis, geresne fizine forma. Kiekvieno mėnesio gale atliekami specialūs trenerės parengti testai, fiksuojami besimankštinančiųjų fizinės formos pokyčiai, stebima pažanga.
 

„Tiesą sakant, mūsų mankštos tarnauja kaip prevencija, indėlis į fizinę sveikatą. Jos ypač tinka tiems, kurie dirba sėdimą darbą, sergantiems nutukimu ir bendram sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja būti fiziškai aktyviems bent po valandą kasdien. Antras privalumas – tai yra papildoma socializacija, kuri dabar tiesiog būtina mūsų psichinei sveikatai, po tokio ilgo užsidarymo laiko“, – tikina trenerė ir kviečia, dalyvauti mankštose visus, net ir trumpam užsukusius į Utenos apylinkes.

 
Svarbu
Biuras liepos mėnesį taip pat organizuoja:
Tris stovyklas vaikams – „Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas“; 
Stovyklą suaugusiems liepos 12-14 d. – „Gyvenimo kokybė prasideda nuo minčių“;
Pėsčiųjų žygį Sartų regioniniame parke liepos 24 d.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

  Budinti vaistinė


  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Susipažinkite su apgaule: netikros ligos istorijos internete

  Kartu su naujomis bendravimo galimybėmis internetu, atsivėrė ir papildomos grėsmės. Alabamos universiteto klinikinės psichiatrijos profesorius dr. Marcas Feldmanas teigia, kad kuriasi nauja pacientų grupė – „Miunhauzenai internete“, kurie suvaidina ligą, siekdami dėmesio. Apie vieną tokį atvejį pasakoja detektyvė Taryn Wright ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  203-oji diena
  Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
  Į savo vartus...
  Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
  Tiesa, subalansuota visiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica