Laimingų žmonių seksualumas

www.lsveikata.lt
2015-06-19
Kaip gyvena poros, kurios yra patenkintos seksualiniu gyvenimu? Mylisi penkis kartus per dieną? Lanko tantrinio sekso seminarus? Yra sekso reikmenų parduotuvių klientai? Jeigu taip manote, nepataikėte. Psichologas ir seksologas Pascal de Sutter žurnalui „Elle“ pabandė išsklaidyti kai kuriuos stereotipus.
Laimingų žmonių seksualumas
Seksas kaip atmintis arba sodas turi būti puoselėjamas. Tam, kad jaustumėtės laimingi, turėtumėte pasistengti. Patenkinti savimi žmonės dažniau užsiima seksu ir dėl to tampa dar laimingesni, tikina psichologai.

Vienas pozityviausių dalykų 

Kalbėdami apie seksą šiandien dažniausiai akcentuojame kompleksus, kurie kamuoja, nerealizuotas fantazijas, taško G paieškas – žodžiu, apie viską, ką nori, tik ne apie laimę. Ir veltui! Juk net jei nekreiptume dėmesio į vieną gražiausių jausmų – meilę, seksas – šansas padovanoti sau džiaugsmo. Psichologas ir seksologas Pascal de Sutter tai primena knygoje „Laimingų žmonių seksualumas“. Kalbėdami apie seksą, dažniausiai aptariame įvairias patologijas, iškrypimus arba net prievartą. Tačiau dažniausiai nutylime tai, jog jis - vienas pozityviausių dalykų.
 
Reikia pasistengti 
Tiesa, pastaruoju metu jis praranda pirmapradį spontaniškumą: žmonės iš visų jėgų stengiasi lovoje kopijuoti porno žvaigždes, mėgdžioja erotinės literatūros herojus ir pavydi saldžioms reklamos porelėms, lyg malonumas būtų tik ilgakojų blondinių ir juodbruvų mačo prerogatyva. Savo ruožtu seksologas teigia, kad žmonėms, kurie yra patenkinti seksualiniu gyvenimu, lovoje nereikia jokių akrobatikos ar kitokių šou elementų. „Nebūtinai tas, kuris teigia esąs patenkintas seksualiniu gyvenimu, turi praktikuoti ekstremalų seksą“, - tvirtina Pascal de Sutter ir kaip pavyzdį pateikia 23-ejų metų pacientės T. žodžius. „Labai ilgai kompleksavau, jog esu gana šalta lovoje. Taip maniau, nes dauguma mano draugių nenustodamos pasakoja apie oralinį ir analinį seksą kaip savaime suprantamą dalyką. O man tai nepatinka. Nors su draugu mylimės ne itin dažnai, be ypatingų fantazijų, tačiau esame laimingi.“ Aišku, kiekvieno žmogaus seksualumas vis kitoks, todėl vienos formulės čia negali sudaryti. Tačiau knygos autorius pateikia keletą bendrų sėkmės taisyklių. Pirmiausia jis rekomenduoja nesistengti visko pasiekti iš karto ir pirmenybę teikti ne kiekybei, bet kokybei. Kitas žingsnis - kantrumas. Ir dar vienas patarimas – du keturi kartai per savaitę. Kodėl? „Seksas, kaip atmintis arba sodas, turi būti puoselėjamas. Tam, kad jaustumėtės laimingi, turėtumėte pasistengti. „Patenkinti savimi žmonės dažniau užsiima seksu ir dėl to tampa dar laimingesni“, - teigia seksologas.
 
Jausmai+seksualumas lygu laimė 
Kitas Pascal de Sutter pacientas 32-ejų Žeromas pasakoja: „Gimus vaikams su žmona iš tiesų mylimės rečiau, tačiau mus sieja daugybė bendrų dalykų: vaikai, laisvalaikis, draugai, kelionės... Seksui dar bus laiko.“ Psichoterapeutas Philippe Brenot tvirtina, kad būtent vyras turi paklusti moters poreikiams. Jis teigia, kad ši bus daug laimingesnė, jei neprivalės tenkinti partnerio seksualinių refleksų. Ir tuomet taps sukalbamesnė.
Tačiau ar įmanoma tapti laimingai, jei negauni reikiamos dozės orgazmo? Philippe Brenot tvirtina: „Moteriai, kuri ypač akcentuoja orgazmo svarbą, būtent jie ir yra laimės kriterijus, tačiau egzistuoja daugybė kitų dalykų, galinčių teikti malonumą ir džiaugsmą.“ Psichoterapeutas išvardijo tris elementus, kurie reikalingi visaverčiam seksualiniam gyvenimui: masturbacija, kurios pagalba pažįstame savo seksualines reakcijas, seksas su patyrusiu partneriu, galinčiu parodyti kelią malonumo viršūnių link; ir svarbiausia – patirti malonumą ne tik lovoje, bet ir bendraujant su partneriu. Seksualinis pasitenkinimas priklauso nuo sugebėjimo būti laimingam platesne prasme. „Vakariečiai nemoka gyventi dabartimi, - teigia Pascal de Sutter. - Mes išgyvename dėl to, ką apie mus pagalvos kiti, abejojame ir bijome. Tačiau lova, kalbant jaunimo slengu, - ne vieta „parintis“.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris