Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

www.lsveikata.lt
2020-01-17
Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?
Natūralios priemonės gali padėti suvaldyti plaukų slinkimą, odos plonėjimą, padidėjusį prakaitavimą, karščio bangas.

Vaistininkė Kristina Staivė pasakoja neseniai nugirdusi vyrų pašnekesį, jie diskutavo, kokio amžiaus moterys jiems labiausiai patinka ir beveik visi pateikdavo vienodą atsakymą: nesvarbu, koks amžius, svarbu, kad akys švytėtų.
 

„Manau, kad moters brandos amžius yra vienintelis gyvenime periodas, kai jų akys apsiblausia, jeigu jos pačios nemoka sau padėti. Netgi dirbant vaistinėje, kai ateina 50–60 metų moteris, kartais būna sunkiau su ja susikalbėti, nes ji yra pikta, nelaiminga, ją tiek dieną, tiek naktį pila prakaitas, kankina širdies perplakimas, įtampa. Kartais pamirštama, kad ir tokiomis situacijomis egzistuoja pasirinkimas, kaip sau padėti, ir tai daryti tikrai būtina“, – sako vaistininkė Kristina Staivė.

 

Dauguma moterų baiminasi gydytojų išrašomos pagalbinės hormoninės terapijos. K.Staivė pastebi, kad šie gydymo metodai Lietuvoje neprigyja. „Moteris jaunystėje nenaudojusi hormonų, tikrai nenori jų naudoti ir brandžiame amžiuje“, – pastebi vaistininkė. Vis dėlto, pasak jos, vaistinėje galima rasti ir natūralių būdų, kurie padėtų išspręsti šias problemas.
Kaip paaiškina vaistininkė, galima rasti augalų, kurie turi panašių medžiagų į moters hormonus ir gali padėti moterims menopauzės periodu. Natūralios priemonės gali padėti suvaldyti plaukų slinkimą, odos plonėjimą, padidėjusį prakaitavimą, karščio bangas. K.Staivės teigimu, tam naudingiausia soja ir raudonasis dobilas.
Norinčioms suvaldyti naktinį prakaitavimą, vaistininkė rekomenduoja prieš miegą gerti šalavijų arbatą ir į racioną įtraukti šio vaistinio augalo produktų. K.Staivė sako, kad sėklomis netgi galima pagardinti jogurtą.
 
Nervinei sistemai stiprinti vaistininkė rekomenduoja vartoti B grupės vitaminus, magnio preparatus. Jie padės didinti atsparumą stresui ir mažins nervinę įtampą.
Vaistininkė sako, kad galimybių padėti moterims sumažėja ir dėl to, kad dažniausiai teiraujasi tos, kurios ilgai delsia ir simptomai ima varginti ypač stipriai. „Moterys į vaistinę dažnai ateina žinodamos, ko nori, skaito informaciją internete. Jos dažnai vengia kreiptis į gydytojus, nes nenori vartoti hormoninių preparatų, todėl domisi internete ir tiksliai žino, kokių medžiagų ieškoti, kaip jos paveiks organizmą“, – sako vaistininkė.
 
Vis dėlto vaistininkė rekomenduoja nedelsti ir pajutus nemalonius simptomus susirūpinti savimi kuo anksčiau. „Daugelis ligų užklumpa jaunesniame amžiuje, lygiai taip pat ir premenopauzė. Anksčiau pradžia ateidavo 55-erių, šiandien tuo skundžiasi net ir 45-erių moterys“, – akcentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė. Pasak K.Staivės, sunerimti pirmiausiai turėtų skatinti nereguliarus menstruacijų ciklas, slenkantys plaukai ar vis dažniau kamuojantis stresas, ypač tose situacijose, kurių anksčiau nesureikšmindavote.
„Neišsekinkite organizmo ir kuo anksčiau ieškokite, kaip sau padėti, kad akys nenustotų blizgėti“, – ragina vaistininkė.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris